Jump to content

Εφαρμογές από μέλη για συσκευές Symbian


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεχόμενα εφαρμογών

 

  1. Προγραμμα Σινεμα για Νοκια Touch Screen Phones (Δημιουργός dark_banishing)
  2. Εφαρμογή εύρεσης καταστημάτων delivery (Δημιουργός discnick)
  3. Πάμε Cinema (Δημιουργός appnoesis)
  4. Myphone - Unwired (Δημιουργός maddoctor)

Edited by gianpithio
Update

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο παρόν θέμα μπορούν να δημοσιεύονται εφαρμογές οι οποίες έχουν αναπτυχθεί από μέλη και είναι για συσκευές με λειτουργικό Symbian. Edited by gianpithio

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έφτιαξα αυτό το προγραμμάτακι σήμερα για να περάσει η ώρα..

 

Εμφανίζει όλες τις ταινίες με βαθμολογίες IMDB, σενάριο, είδος, ώρες και μέρος προβολής για τις πόλεις:

Ηράκλειο - Αθήνα - Θεσσαλονίκη - Πειραιάς - Άρτα - Καλαμάτα - Καβάλα - Λάρισα - Ιωάννινα - Κομοτηνή - Ξάνθη - Πάτρα

 

http://img713.imageshack.us/img713/1158/moviedetailsscreen.th.png http://img145.imageshack.us/img145/1764/movieinfosimple.th.png http://img163.imageshack.us/img163/971/mainscreenh.th.png

 

Χρειάζεται το πολύ 100 kb για την ανανέωση των στοιχείων, οπότε δεν θα σας κοστίσει τίποτα και στη συνέχεια μπορείτε να τα βλέπετε και off line.

 

Για να το εγκαταστήσετε, μπορείτε είτε κατεβάζοντας αυτό το rar αρχείο και να το περάσετε από το pc σας στο κινητό(αποσυμπιέστε το rar πρώτα..), ή μπείτε από το κινητό σας σε αυτό το topic και κάντε κλικ εδώ.

 

Μόλις το εγκαταστήσετε πηγαίνετε από τις ρυθμίσεις για να επιλέξετε την πόλη σας, και μετά πατήστε ανανέωση για να κατεβάσετε το τρέχων πρόγραμμα.

 

Το προγραμματάκι είναι τελείως ερασιτεχνικό και εννοείται το δίνω δωρεάν για αυτό μην είστε πολύ σκληροί :O

 

Επίσημη σελίδα της εφαρμογής http://www.rozgata.eu/

 

Τελευταία διαθέσιμη έκδοση:

 

Ροζ Γάτα 1.4

Κατέβασμα (Download): http://www.pirinikos.gr/movie/roz_gata.rar

Αλλαγές (Change log) :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3573236#post3573236

 

1) Αγαπημένο Σινεμά (ή και πολλά, υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής)

 

  • Το αγαπημένο σινεμά εμφανίζεται πρώτο στη λίστα με τις ώρες προβολής, για να μην κάνετε 1 ώρα scrolling

 

  • Στην οθόνη "αγαπημένα" εμφανίζονται μόνο ταινίες που παίζονται σε αυτούς τους επιλεγμένους κινηματογράφους

2) Δυνατότητα προσθήκης και αφαίρεσης οποιασδήποτε ταινίας στη λίστα αγαπημένων που ζήτησε ο junglist.

 

3) Κάποιες φορές οι τελευταίες ώρες προβολής φαίνονταν μισές. Διορθώθηκε αυτό και μερικά άλλα bug.

 

4) Αισθητικές βελτιώσεις

 

5) Scrollbar σε όλα τα μενού

 

6) Ταχύτερη ανανέωση

 

7) Νέα εικονίδια

 

 

Στην επόμενη έκδοση (αν φυσικά ο Elop δεν ανακοινώσει τίποτα τρελό αύριο....)

 

  • Ταινίες προσεχώς
  • Δυνατότητα φιλτραρίσματος ταινιών με κριτήρια
  • και άλλα

Edited by stendor
Ενημέρωση μηνύματος με την τελευταία διαθέσιμη έκδοση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την πολύ αξιόλογη προσπάθεια και προσφορά σου :up:
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και από μένα για την προσπάθεια! :) :)

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα για τα δικά μας κινητά.

Δουλεύει μια χαρά το πρόγραμμα στο 5800 μου:)

Κάποιες παρατηρήσεις και από μένα:

-ενώ έχω επιλέξει ποια είδη ταινιών με ενδιαφέρουν, μου τα φέρνει όλα.Με κόκκινο ποια είναι?

-Πώς κάνω sorting με βάση την βαθμολογία ή με βάση το είδος?πχ να σορτάρει πρώτα τις περιπέτειες και μετά τις κωμωδίες

-Επίσης όχι ότι έχει πολύ σημασία σε μένα κατέβασε 78kb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε αγόρι και έψαχνα κάτι τέτοιο κάιρο. Μόνο μια ερωτηση. Το ροζ γάτα πως που ήρθε????:lol::lol:

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την πολύ αξιόλογη προσπάθεια και προσφορά σου :up:

 

Ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια :cool:!

 

Μπράβο ρε αγόρι και έψαχνα κάτι τέτοιο κάιρο. Μόνο μια ερωτηση. Το ροζ γάτα πως που ήρθε????:lol::lol:

 

Τα περισσότερα ονόματα που έχουν σχέση με cinema (σινεμανία, σινεφιλια, πάμε σινεμά, κινηματογράφος κλπ) τα έχουν πιασμένα! Και μιας και το προγραμμα το κάνω για την πλάκα μου δεν θέλω να έχω μπλεξίματα με copyright, ούτε και να ψάχνω αν το τάδε όνομα το έχει πάρει κανείς άλλος.. Έβαλα ροζ γάτα που πιστεύω δεν θα το έχει σκεφτεί κανείς :lol:

 

Μπράβο και από μένα για την προσπάθεια! :) :)

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα για τα δικά μας κινητά.

Δουλεύει μια χαρά το πρόγραμμα στο 5800 μου:)

Κάποιες παρατηρήσεις και από μένα:

-ενώ έχω επιλέξει ποια είδη ταινιών με ενδιαφέρουν, μου τα φέρνει όλα.Με κόκκινο ποια είναι?

-Πώς κάνω sorting με βάση την βαθμολογία ή με βάση το είδος?πχ να σορτάρει πρώτα τις περιπέτειες και μετά τις κωμωδίες

-Επίσης όχι ότι έχει πολύ σημασία σε μένα κατέβασε 78kb.

 

Αυτή η έκδοση έχει μόνο τα απολύτως βασικά, αλλά αν υπάρξει ενδιαφέρον και από άλλους θα βάλω και τα features που λες (sorting..) ή οτι ζητήσουν οι περισσότεροι.

 

Με κόκκινο είναι τα αγαπημένα.

 

Τα kb έχεις δίκιο αυξήθηκαν γιατί είχαμε πιο πολλές ταινίες αυτή την βδομάδα, το διόρθωσα στο αρχικό ποστ.

Edited by dark_banishing
Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω την εφαρμογη και οποτε μπορω θα δωσω και feedback...

πολυ ενδιαφερον και να ξερεις οτι οσο εμπλουτιζεις την εφαρμογη τοσο και περισσοτεροι θα την θελουν (προσωπικη αποψη αλλα οταν κατι προσφερεται αρκετα ολοκληρωμενο ή βελτιωνεται ειναι θετικο στο να σε παρακινησει να το χρησιμοποιεις!) .

 

περιεργο : μου βγαζει οτι λειπουν "συγκεκριμενες ιδιοτητες" ....

μηπως χρειαζεται κατι εγκατεστημενο που δε το εχω ? (τελευταιο firmware και hacked το εχω)

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω την εφαρμογη και οποτε μπορω θα δωσω και feedback...

πολυ ενδιαφερον και να ξερεις οτι οσο εμπλουτιζεις την εφαρμογη τοσο και περισσοτεροι θα την θελουν (προσωπικη αποψη αλλα οταν κατι προσφερεται αρκετα ολοκληρωμενο ή βελτιωνεται ειναι θετικο στο να σε παρακινησει να το χρησιμοποιεις!) .

 

περιεργο : μου βγαζει οτι λειπουν "συγκεκριμενες ιδιοτητες" ....

μηπως χρειαζεται κατι εγκατεστημενο που δε το εχω ? (τελευταιο firmware και hacked το εχω)

Πού στο βγάζει αυτό?

Ποιο firmware έχεις?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τελευταιο firmware Οπως ειπα παραπανω και το βγαζει πριν το τελικο ξεκινημα εγκαταστασης της εφαρμογης...

βγαζει την εκδοση , οτι μπορει να μην ειναι ασφαλης  και μετα στο επομενο ok πεταει αυτο και σταματαει την εγκατασταση...

προσπαθω να σκεφτω τι εχω απεγκαταστησει και μπορει να επηρεαζει...

"λειπουν καποιες απαραιτητες ιδιοτητες" ειναι η ακριβης φραση...

 

 

μπουρδα δικια μου γιατι απο βιασυνη περασα μονο το .jad στο κινητο και οχι το .jar ....:O

 

αμα δε προσεχεις....

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

τελευταιο firmware Οπως ειπα παραπανω και το βγαζει πριν το τελικο ξεκινημα εγκαταστασης της εφαρμογης...

 

βγαζει την εκδοση , οτι μπορει να μην ειναι ασφαλης και μετα στο επομενο ok πεταει αυτο και σταματαει την εγκατασταση...

 

προσπαθω να σκεφτω τι εχω απεγκαταστησει και μπορει να επηρεαζει...

 

"λειπουν καποιες απαραιτητες ιδιοτητες" ειναι η ακριβης φραση...

 

Δεν πιστεύω να έβγαλες την java ;

 

τελευταιο firmware Οπως ειπα παραπανω και το βγαζει πριν το τελικο ξεκινημα εγκαταστασης της εφαρμογης...

βγαζει την εκδοση , οτι μπορει να μην ειναι ασφαλης  και μετα στο επομενο ok πεταει αυτο και σταματαει την εγκατασταση...

προσπαθω να σκεφτω τι εχω απεγκαταστησει και μπορει να επηρεαζει...

"λειπουν καποιες απαραιτητες ιδιοτητες" ειναι η ακριβης φραση...

 

 

μπουρδα δικια μου γιατι απο βιασυνη περασα μονο το .jad στο κινητο και οχι το .jar ....:O

 

αμα δε προσεχεις....

 

Χαχα.. :p

Edited by dark_banishing
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει με το N8,και με την περιστροφή της οθόνης δεν παρουσιάζει κανένα κόλλημα.

Συγχαρητήρια για την αξιόλογη προσπάθεια σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει με το N8,και με την περιστροφή της οθόνης δεν παρουσιάζει κανένα κόλλημα.

Συγχαρητήρια για την αξιόλογη προσπάθεια σου.:)

 

επιβεβεωνω οτι λειτουργει αριστα και στο δικο μου ν8

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έφτιαξα αυτό το προγραμμάτακι σήμερα για να περάσει η ώρα..

 

Εμφανίζει όλες τις ταινίες με βαθμολογίες Imdb, σενάριο, είδος, ώρες και μέρος προβολής για ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΑΡΤΑ και θα προσθέσω και τις υπόλοιπες πόλεις μόλις βρω χρόνο.

 

 

πολυ καλη δουλεια φιλε. προσθεσε και αλλες πολεις οταν μπορεις. να σαι καλα

Edited by mirrorofsorrow
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια φιλε. προσθεσε και αλλες πολεις οταν μπορεις. να σαι καλα

 

Σ' ευχαριστώ !

 

Έχεις κάποια συγκεκριμένη πόλη που σε ενδιαφέρει ;

Edited by dark_banishing
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παρατηρησα ενα προβλημα. Σημερα Πεμπτη αλλαζουν οι ταινιες στο σινεμα της Αρτας. Πατησα πολλες φορες ανανεωση στο προγραμμα για να μου δειξει τις καινουριες και παρ'ολα αυτα δειχνει ακομα αυτες της περασμενης εβδομαδας...

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παρατηρησα ενα προβλημα. Σημερα Πεμπτη αλλαζουν οι ταινιες στο σινεμα της Αρτας. Πατησα πολλες φορες ανανεωση στο προγραμμα για να μου δειξει τις καινουριες και παρ'ολα αυτα δειχνει ακομα αυτες της περασμενης εβδομαδας...

 

Έχεις δίκιο (και με βοήθησες να βρω και κάτι άλλα bugs στην πορεία..!)

 

(για την ιστορία, η ταινία "Το Πέταγμα του Κύκνου" μου κόλλησε την διαδικασία ανανέωσης...)

 

Το πρόβλημα λύθηκε. :cool:

 

Ότι προβληματικό παρατηρείτε μπορείτε να το αναφέρετε εδώ..

 

Επιπλέον σε λίγες μέρες θα μπορείτε να αναβαθμιστείτε στην έκδοση ροζ γατα 1.1 με τα features που ζήτησε ο junglist, + μερικά άλλα !

Edited by dark_banishing
Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν την κατέβασαν ήδη, στην τελευταία έκδοση (1.1) προστέθηκαν:

 

1) αυτόματο sorting με βάση την βαθμολογία

 

2) νέα οθόνη που εμφανίζονται μόνο οι "αγαπημένες κατηγορίες"

 

3) βελτιωμένη υποστήριξη για non touch συσκευές (επειδή δέχθηκα πολλά pm από χρήστες που δεν έχουν touch τηλέφωνα....)

 

και λύθηκαν διάφορα μικρά bug.. !

 

Το link είναι το ίδιο, το ξαναβάζω εδώ για ευκολία

 

enjoy :happy:

Edited by dark_banishing
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Update από το site και το εγκατέστησα.

Έχω τα παρακάτω θέματα.

1)Ενώ έχω περασμένη την έκδοση 1.1 και το βγάζει στο μενού, μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση η ίδια έκδοση και ότι πρέπει να την κατεβάσω.

2)Πώς αφαιρώ ταινίες από τα αγαπημένα?

3)Δεν εμφανίζει κάποιες ταινίες, πχ το Fighter... Παρόλο που έχω επιλέξει όλες τις σχετικές κατηγορίες για να σιγουρευτώ ότι δεν φταίει αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Update από το site και το εγκατέστησα.

Έχω τα παρακάτω θέματα.

1)Ενώ έχω περασμένη την έκδοση 1.1 και το βγάζει στο μενού, μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση η ίδια έκδοση και ότι πρέπει να την κατεβάσω.

2)Πώς αφαιρώ ταινίες από τα αγαπημένα?

3)Δεν εμφανίζει κάποιες ταινίες, πχ το Fighter... Παρόλο που έχω επιλέξει όλες τις σχετικές κατηγορίες για να σιγουρευτώ ότι δεν φταίει αυτό.

 

Το 1 και το 3 είναι οκ τώρα.

 

Το 2 δεν το είχα σκεφτεί ως feature θα το προσθέσω στην επόμενη έκδοση. Επίσης στην επόμενη έκδοση θα μπορείτε να επιλέξετε εκτός από "αγαπημένες κατηγορίες" και "αγαπημένο σινεμά".

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ !

 

Έχεις κάποια συγκεκριμένη πόλη που σε ενδιαφέρει ;

 

Ναι Καβαλα αν μπορεις προσθεσε. Thanks

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ναι Καβαλα αν μπορεις προσθεσε. Thanks

 

Εκτός από το apollon, υπάρχει άλλο σινεμά στην Καβάλα ?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το apollon, υπάρχει άλλο σινεμά στην Καβάλα ?

 

και αυτο μονο να βαλεις ενταξει ειναι. ολοι εκει πανε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...