Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Στο hd2 γτ χρειαζετε να παρεις τηλεφωνο ??? Εκτος εαν εχουν μεσα τα native Wp7 κωδικο ηδη .

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ' ότι φαίνεται ακόμα κανείς.

εχουν ερθει τα windows phone 7 στη ελληνικη αγορα ετσι? θα υπαρχει υποστηριξη για αυτα αν τηλεφωνησω?

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις να τα βγαλεις απλα φλασαρεις μια stock rom απο τον bootloader.ετσι θα γυρισεις σε winmo 6.5 . αν θες να πας πισω σε android πηγενεις στο USB Flasher απο MGLDR και βαζεις android απο NAND
Link to comment
Share on other sites

την καρτα σε ubantu η σε w7 πως θα την ξανακανω 8gb γιατι εχω 200mb;;;

 

Κατεβασε το προγραμμα sd formater και καντη format με αυτο και θα ειναι μια χαρα.

Μονο για windows ! Ειναι δωρεαν.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

την καρτα σε ubantu η σε w7 πως θα την ξανακανω 8gb γιατι εχω 200mb;;;

 

αμα εγκαταστισσεις wm6.5 πας στο format sd card το αππ της htc και την κανεις φορματ και εισαι ετοιμος

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Για τα αρχεια που ειχε μεσα ουτε λογος ε;Δεν σωζονται με τιποτα;

 

Αν ειναι αρχεια των WP7 δεν θα σου χρειαστουνε καπου εκτος εαν τα θες μηπως επανελθεις καποια στιγμή . Αλλιως δεν νομιζω οτι μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις πουθενα.

Εαν ειναι αρχεια που ειχες πριν βαλεις WP7 δεν υπαρχουν πια τα πατησε το φορματ :lol::lol:

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω κανει διαμορφωση στην καρτα.Διχνει οτι ειναι 200 mb.

 

Λεω το φορματ που εκαναν τα WP7 μολις τα εγκατεστησες . Εαν ειχες μεσα τιποτα τα διεγραψε ολα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. έβαλα και εγώ Windows Phone 7 !! χεεχε.. μόνο σε μένα μου άρεσαν? Τα λατρεψα, αλλα ξέρω οτι ειναι προσωρινό σε καμια βδομαδα θα τα βαρεθώ και θα ξαναγυρίσω στο καλό μου Android :)

Τώρα πως περνάμε τις επαφές μας στο λειτουργικό αυτό? Δε κάνει συνχρονισμό με Active Sync οπότε κάτι άλλο θα θέλει. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα πως περνάμε τις επαφές μας στο λειτουργικό αυτό? Δε κάνει συνχρονισμό με Active Sync οπότε κάτι άλλο θα θέλει. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση?

 

Η καλύτερη λύση είναι να έχεις τις επαφές σου σε έναν gmail λογαριασμό. Μετά ο συγχρονισμός είναι παιχνιδάκι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει αυτο. πλέον ετσι τα εχω, ειχα θεμα με το android. εβαλα και το gmail μου και τσέκαρα να εχει συνχρονισμενες τις επαφες.. αλλα απο που τις βλέπω? δεν υπαρχουν μέσα..

 

*** EDIT..

λάθος μου.. τα εχει κατω κατω γιατι πανω εχει πρωτα τις επαφες του FB.. παλι δεν ειναι συνχρονισμένα.. γμτ..

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να έχεις τις επαφές σου σε έναν gmail λογαριασμό. Μετά ο συγχρονισμός είναι παιχνιδάκι.

 

Αν έχει απαντηθεί ζητώ συγνώμη. Πως περνάω τις επαφες απο outlook σε gmail?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
*** EDIT..

λάθος μου.. τα εχει κατω κατω γιατι πανω εχει πρωτα τις επαφες του FB.. παλι δεν ειναι συνχρονισμένα.. γμτ..

 

Αφού σου πέρασε τις επαφές στη συσκευή, τι εννοείς ότι δεν είναι συγχρονισμένα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοω η κάθε επαφή να ειναι με το facebook της. σε μενα τωρα ειναι ολες οι επαφες του facebook πανω πανω και κατω ειναι οι επαφές μου οι κανονικές (που περιέχουν και κινητό τηλέφωνο)

 

@ mixalhs^ Μιχάλη κάνει export τις επαφές σου απο το Outlook και Import μετά το αρχείο αυτό στο Gmail. Μισό λεπτό υπόθεση ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

εννοω η κάθε επαφή να ειναι με το facebook της. σε μενα τωρα ειναι ολες οι επαφες του facebook πανω πανω και κατω ειναι οι επαφές μου οι κανονικές (που περιέχουν και κινητό τηλέφωνο)

 

@ mixalhs^ Μιχάλη κάνει export τις επαφές σου απο το Outlook και Import μετά το αρχείο αυτό στο Gmail. Μισό λεπτό υπόθεση ειναι :)

 

1) πάμε settings->system settings->people-> κατεβαίνουμε και τικάρουμε το διάστημα που λέει:Only add facebook info to existing contacts

μετά πάμε στις επαφές μας και συγχρονίζουμε μία μία την κάθε επαφή του τηλεφώνου μας με την αντίστοιχη στο facebook.

 

 

2) παιδιά έχω ένα πρόβλημα..παίρνω τηλέφωνο στην microsoft και δεν μου δίνουν κωδικό για τα windows phone 7 έτσι ώστε να χρησιμοποιήσω τις live υπηρεσίες.τους είπα ότι επρόκειτο για ένα HTC HD7 και μου λένε να επικοινωνήσω με την HTC.πήρε κανένας κλειδί?μπορεί να μου δώσει κι εμένα ένα?μέσω pm.αν γίνεται θα σας είμαι υποχρεωμένος.

Edited by nikos719

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα να το αναρτήσει δημόσια εδώ μέσα :)

ή τουλάχιστον να μας πει τι έκανε ακριβως

Link to comment
Share on other sites

karhariasgr για το πρόβλημά σου σου έδωσα λύση πριν λίγα λεπτά στο προηγούμενο ποστ.αν μπορέσεις να δώσεις μια λύση και στο δικό μου πρόβλημα με σώζεις.πήρα 100 τηλέφωνα από το πρωί..

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

 

2) παιδιά έχω ένα πρόβλημα..παίρνω τηλέφωνο στην microsoft και δεν μου δίνουν κωδικό για τα windows phone 7 έτσι ώστε να χρησιμοποιήσω τις live υπηρεσίες.τους είπα ότι επρόκειτο για ένα HTC HD7 και μου λένε να επικοινωνήσω με την HTC.πήρε κανένας κλειδί?μπορεί να μου δώσει κι εμένα ένα?μέσω pm.αν γίνεται θα σας είμαι υποχρεωμένος.

 

τι ακριβως σου είπαν?? εχω σκοπο να παρω σημερα η αυριο...ισως μπορω να σε βοηθησω!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω.. :/

 

οταν εστεισα τα Windows Phone 7 δεν ειχα καρτα sd μεσα. τωρα βρηκα μια 2 γιγα και την εβαλα αλλα δεν την βλεπει. ή πως μπορω να καταλάβω ότι την βλέπει? browser προγραμμα δεν εχουν τα phone 7?

 

υπαρχει τροπος ετσι οπως ειναι στημένο τωρα να τρεχω και android απο την sd?

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...