Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως τηλεφωνησα στην microsoft πριν 4 μερες (που δοκιμαζα τα 7 γιατι γυρισα παλι στην omega) και μου εδωσαν κανονικα κωδικο :music: :music: :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει τωρα να το πηραν πρεφα και αυτοι και να μην δινουν. Λογικα αμα καποιος θελει μπορει να παρει και απο της microsoft του εξωτερικου κωδικους φανταζομαι. Εφοσον δεν εχετε ελληνικο live mail.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω.. :/

 

οταν εστεισα τα Windows Phone 7 δεν ειχα καρτα sd μεσα. τωρα βρηκα μια 2 γιγα και την εβαλα αλλα δεν την βλεπει. ή πως μπορω να καταλάβω ότι την βλέπει? browser προγραμμα δεν εχουν τα phone 7?

 

υπαρχει τροπος ετσι οπως ειναι στημένο τωρα να τρεχω και android απο την sd?

 

Θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις τη rom για να δει την κάρτα στα WP7.

 

WP7 & Android δεν μπορείς να έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το είδατε αυτό??Αποσύρεται ο ChevronWP7 με το πρώτο update που θα ανακοινωθεί σήμερα από την microsoft.

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός ξεκλειδώματος του λειτουργικού.

Δεν το δοκίμασα αλλά φαίνεται να δουλεύει.

 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το δοκιμάσω σε λίγο μιας και δεν έχω τί να κάνω απόψε :p

Δέν ξέρω ρε παιδιά αλλά το λειτουργικό μου άρεσε. Είμαι μάλλον η εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσε αλλα χωρις live service και εφαρμογες δεν ειναι για καθε μερα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λέω να το δοκιμάσω σε λίγο μιας και δεν έχω τί να κάνω απόψε :p

Δέν ξέρω ρε παιδιά αλλά το λειτουργικό μου άρεσε. Είμαι μάλλον η εξαίρεση.

 

Το λειτουργικό ωραίο είναι. Οι ελλείψεις του είναι αυτές που το "χαντακώνουν".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό ωραίο είναι. Οι ελλείψεις του είναι αυτές που το "χαντακώνουν".

 

Ξερετε αν σε updates που θα βγουν θα βορουμε να κανουμε κανονικα update και στο HD2?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερετε αν σε updates που θα βγουν θα βορουμε να κανουμε κανονικα update και στο HD2?

 

Επίσημα σίγουρα όχι. Ανεπίσημα ναι, οι μάγειρες ακολουθούν πιστά τις εξελίξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

ναι το δοκιμασα,, πολυ ταλαιπωρια με το chevronWP7 αλλα τελικα το καταφερα και εχω βαλει αρκετες εφαρμογες μεσα,,(μερικες δεν ανοιγουν)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν συνχρονιζεις,, απλα καταβαζεις τις εφαρμογες απο το marketplace στο pc και μετα τις περνας στο τηλεφωνο,, ειναι λιγο περιπλοκο,, οσο και cheat Edited by con103
Link to comment
Share on other sites

παιδιά.. το activation key που δίνει η Microsoft δε μπορεί με κάποιο τρόπο να διαρρεύσει εδώ μέσα να δοκιμάσουμε όλοι την ενεργοποίηση??

 

Στην Microsoft που να πάρω? Έχετε κάποιο τηλ? Λέτε να με ρωτήσουν και μένα να δω κάποιον κωδικό στη μπαταρία του HD7? Μήπως αυτό το κάνουν επειδή βρώμισε ότι το HD2 φοράει Windows Phone 7?

 

Επίσης..

κουμπί για την φωτογραφική το HD2 δεν έχει, φωτογραφίες πως παίρνουμε?! Προσπάθησα να φωτογραφήσω κάτι και δε μπόρεσα.. καμιά βοήθεια?

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

και ομως αυτο ειναι.. μα το πάτησα και δεν έκανε τίποτα..

 

ευχαριστώ!

 

το autofocus το ξεχνάμε,ε?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά.. το activation key που δίνει η Microsoft δε μπορεί με κάποιο τρόπο να διαρρεύσει εδώ μέσα να δοκιμάσουμε όλοι την ενεργοποίηση??

 

Στην Microsoft που να πάρω? Έχετε κάποιο τηλ? Λέτε να με ρωτήσουν και μένα να δω κάποιον κωδικό στη μπαταρία του HD7? Μήπως αυτό το κάνουν επειδή βρώμισε ότι το HD2 φοράει Windows Phone 7?

Microsoft Support Hellas: +30-211-1206-000

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

και τι τους λεμε

 

"γεια πήρα το HD7 και θελω κωδικο ενεργοποίησης?"

 

κάποιος που το έκανε να μας πει λιγο τον διάλογο. :)

 

 

EDIT: λοιπόν πήρα τηλ, με σύνδεσαν με κάποιο αυτόματο τηλεφωνητή και εκεί μου ζητούσε να εισάγω κάποιους κωδικούς.. δεν έχω κανέναν κωδικό... :/

 

 

ΛΟΙΠΟΝ .. έχω πάλι πρόβλημα.. :/

πέρασα τα WP7 αλλά δεν είχα κάρτα μέσα γιατί δεν είχα κάποια εύκαιρη εκείνη την στιγμή. Έβαλα τώρα την κάρτα αλλά δεν την βλέπει το λειτουργικό οπότε πρέπει να ξαναπεράσω WP7.. ε? Χωρίς κάρτα ούτε sms δε μπορώ να στείλω, δεν υπάρχει αποθηκευτικός χώρος μου λέει.

Προσπαθώ αλλά δε μπορώ.. δε λειτουργεί τίποτα. Μόνο το HSPL3 μπορώ να ξαναπεράσω. Στο RomUpdateUtility και στο LEO70 Rom μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δε μπορεί να συνδεθεί η συσκευή με σύνδεση USB.

Προσπάθησα να τα περάσω κάνοντας boot με πατημένο το VolumeDown αλλά πάλι τίποτα. Πήγα να ξαναπεράσω μια ROM, την Omega v22.5.23152 WWE XT with CHT v2.0, και μετά να ξαναπεράσω WP7 αλλά πάλι τίποτα.. σε όλα το ίδιο μήνυμα!!

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις παλι τα WP7 θα κλεισεις το κινητο και θα το ανοιξεις κρατωντας το κουμπι που ενεργοποιει το κινητο συνεχεια μεχρι να σου εμφανισει το μενου του Magldr και μετα βελακια στο πλαι του κινητου θα πας στο Usb Flasher και θα πατησεις το κουμπι αποδοχης κλησης μολις σου πει waiting for usb ( η κατι τετοιο) θα πας στο pc θα ανοιξεις τον installer και θα πατησεις next μεχρι να σου πει να συνδεσεις το κινητο. Τοτε συνδεεις το κινητο και το αφηνεις μονο του μετα.

 

Εαν δεν τα καταφερεις κατεβασε μια official ρομ και φλασαρε την απο την την καρτα μνημης . μετα περνα παλι το Hspl 3 και μετα παλι (νομιζω) τον Magldr και μετα τα WP7. Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα στο topic HTC HD2 (Leo).

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε φιλε!!! ναι το εκανα, αλλα δεν ήξερα οτι επρεπε να κρατησω πατημενο το ON/OFF μέχρι να εμφανιστεί το boot..

έτσι έγινε κανονικα!

 

κανένα κόλπο για την ενεργοποίηση των Windows? Τον 6ψηφιο κωδικό που μου ζητάνε που τον βρήσκω? (εκτός από το ότι βρίσκεται στην original συσκευασία :D )

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

και για όσους δεν ξέρουν...υπάρχει τρόπος για την εγκατάσταση και τρέξιμο και των wp7 και του android από την ίδια καρτούλα μας...διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες και θα τα καταφέρετε.εγώ το έκανα πριν από λίγο..Διαβάστε ΕΔΩαν βρούμε κάποιο τρόπο για να μπορέσουμε επιτέλους να ενεργοποιήσουμε τα windows phone 7 δώστε μας εδώ κάποιο τρόπο...

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακαλωω μπορει καπιος να παρει τη microsoft τηλεφωνο και να ζητησει activation code?? Για δυο βδομαδες δεν θα μπορω να περνω τηλεφωνο πριν τις πεντε(που κλινουν τα γραφεια) μπορει καπιος παρακαλωω:)
Link to comment
Share on other sites

Οπως λενε τα παιδια πιο πανω η microsoft Ελλας ζηταει τον κωδικο της συσκευης. Αρα και να παρεις λογικα τζαμπα θα παρεις.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οχι νομιζω διαβασα οτι εδωσαν σε καποιους...το θεμα ειναι οτι αυτες τις μερες δεν μπορω να παρω...ισως να παρω απο skype στη microsoft της αμερικης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...