Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά εμένα πάντως (πριν 5 μερες ξαναλεω) δεν μου ζήτησαν τίποτα... Απλά τους είπα οτι εχω ενα hd7 και εχασα τον κωδικο ενεργοποιησης... Και μου εδωσαν ενα 25ψηφιο κλειδι. Ισως επεσαν πολλοι μαζεμενοι και το καταλαβαν πλεον, τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ισως επεσαν πολλοι μαζεμενοι και το καταλαβαν πλεον, τι να πω...

 

Μάλλον αυτό είναι. Μαθεύτηκε με γεωμετρική πρόοδο προφανώς και πήραν τα μέτρα τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε τροπος να βλεπουμε την καρτα μνημης του κινητου στο Widows Explorer !!

[Tutorial] Use Your Windows Phone 7 HD2 As A Portable USB Drive

Καλο ειναι να περασετε την μουσικη σας απο το Zune και οχι μεσω του Widows Explorer γτ πολλοι αναφερουν οτι δεν βρησκουν αυτα που περασαν

 

Αρχιζουν σιγα σιγα να ανεβαζουν ρυθμους οι Devs και στα WP7. Ποιος φανταζοταν ομως οτι θα γινοταν το παραπανω μονο με μερικες αλλαγες στην Registry ?!?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση ο κωδικός που θα μας δώσουν να τον χρησιμοποιήσουμε πάνω από μία φορα?

 

το λέω γιατι, αν κάποιος έχει κωδικό ας τον μοιταστεί μαζί μας :)

 

 

 

Επίσης.. έχω internet μέσω της Wind. Με Windows Mobile 6.5 ή με Android 2.2 αναγκαζόμουν να περάσω κάποιο πρόγραμμα που να κλείσει το GPRS για να μη συνδέεται πάντα. Τώρα με Windows Phone 7 δε μπορεί να συνδεθεί στο internet αν δεν έχω Wi-Fi. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση? Γενικά πως μπορώ να έχω internet από την σύνδεση μου, αλλά να μπορώ να το κλείνω όταν χρειάζεται?

 

To roam που έχει στο settings τι είναι? To path είναι Settings -> Mobile Network -> και σαν default έχει την επιλογή "don't roam". Αυτό είναι για όταν βγαίνεις εξωτερικό? Επειδή σε δυο μέρες πετάω για Αμστερνταμ και θέλω να έχω τηλέφωνο εκεί, να το βάλω στο roam ή δεν έχει καμία σχέση?

 

Ευχαριστώ

:)

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης.. έχω internet μέσω της Wind. Με Windows Mobile 6.5 ή με Android 2.2 αναγκαζόμουν να περάσω κάποιο πρόγραμμα που να κλείσει το GPRS για να μη συνδέεται πάντα. Τώρα με Windows Phone 7 δε μπορεί να συνδεθεί στο internet αν δεν έχω Wi-Fi. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση? Γενικά πως μπορώ να έχω internet από την σύνδεση μου, αλλά να μπορώ να το κλείνω όταν χρειάζεται?

 

Θα χρειαστεί να πας στις ρυθμίσεις και να "πειράξεις" το vpn. Ποιον provider έχεις;

 

Για τη σύνδεση ή όχι μέσω του provider λογικά πρέπει να υπάρχει στη συσκευή σου...

 

Settings / Cellular / Data Connection

 

Έχει διακόπτη εκεί On/Off.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για την καθυστέρηση, τωρα το ειδα.

 

εχω wind.

 

δεν εχω επιλογή εγω στο Settings "Cellurar"... εσύ πως έχεις?

 

άσχρετο.. το "ease of access" τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

To roam που έχει στο settings τι είναι? To path είναι Settings -> Mobile Network -> και σαν default έχει την επιλογή "don't roam". Αυτό είναι για όταν βγαίνεις εξωτερικό? Επειδή σε δυο μέρες πετάω για Αμστερνταμ και θέλω να έχω τηλέφωνο εκεί, να το βάλω στο roam ή δεν έχει καμία σχέση?

 

Ευχαριστώ

:)

Το ροαμ που λεει εκει ειναι για το ιντερνετ αν θες να μπαινει η οχι στο ιντερνετ εαν εισαι στο εξωτερικο.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις αυτο που σου ειπε ο athanaso να πειραξεις της ρυθμισεις στο VPN. Μπορεις να ρωτησεις και στο τοπικ του HD7 να σε βοηθησουν.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σορρυ για την καθυστέρηση, τωρα το ειδα.

 

εχω wind.

 

δεν εχω επιλογή εγω στο Settings "Cellurar"... εσύ πως έχεις?

 

άσχρετο.. το "ease of access" τι είναι?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3475415#post3475415

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ενεργοποιηθει το τηλεφωνο η αν το ξεκλειδωσεις μπορεις να εγκαταστησεις το connection setup τις htc και να βαλει μονο του ολες τις ρυθμισεις ακριβως οπως και στα wm6.5

 

εδω θα βρειτε ολα τα λινκ για το πως γινετε να βαλεις windows phone 7

συγκρυση του hd2 vs hd7

το thread πως να το ξεκλειδωσεις τηλεφωνοντας ακομα και δυο ACTIVATION KEY για να το ενεργοποιησεις.. ολα αυτα με δικο σας ρισκο... να θυμαστε οτι υπαρχει περιπτωσει η M$ να κανει blog το hotmail σας κλπ

 

Περισοτερα Εδω..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να δίνουν κλειδιά και πάλι τσάμπα...

θέλει κανείς να μάθει τον τρόπο?

Μόλις πήρα το δικό μου εγώ και δεν χρειάστηκε καν να καλέσω την microsoft.

Απλά μίλησα μέσω chat μ έναν από τους τύπους στην εξυπηρέτηση πελατών στην Αμερική

μου έδωσαν κλειδί το πέρασα και κομπλέ όλα.

Ο τρόπος εδώ:

1)Μπαίνουμε εδώ: http://support.microsoft.com/contactus/cu_sc_selector_chat?ws=support#
2)Πατάμε κλικ στο:  Product Sales, General Inquiries and Genuine Advantage Questions
3)Συμπληρώνουμε τα πεδία και στο τελευταίο διάστημα σχολίων γράφουμε ότι μας θέλουμε κωδικό ενεργοποίησης για το HD7.
4)Ξεκινάμε το Chat
5)Ζητάμε έναν κωδικό από τον τύπο που θα μας εξυπηρετήσει και μέσα σε 2 λεπτά δημιουργεί έναν κωδικό και μας το δίνει
6)Ενεργοποιούμε το HD2 μας
7)Απλά απολαμβάνουμε

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

ωραια. το εκανα. ζηταει ονομα και τηλεφωνο αλλα μπορεις να δοσεις οτι να ναι. το market place ομως λεει οτι δεν ειναι διαθεσημο στην χωρα μας.. ισχυει κατι τετοιο? Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαθεσιμες μονο η free εφαρμογες,οχι η επι πληρωμη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το market place ομως λεει οτι δεν ειναι διαθεσημο στην χωρα μας.. ισχυει κατι τετοιο?

 

Ισχύει αυτό αλλά όπως ειπώθηκε ακριβώς παραπάνω στις free εφαρμογές έχεις κανονικά πρόσβαση. Το κακό είναι ότι οι free στα wp7 είναι πολύ περιορισμένες σε σχέση με το σύνολο και σε αντιπαράθεση με τα άλλα λειτουργικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να δίνουν κλειδιά και πάλι τσάμπα...

θέλει κανείς να μάθει τον τρόπο?

Μόλις πήρα το δικό μου εγώ και δεν χρειάστηκε καν να καλέσω την microsoft.

Απλά μίλησα μέσω chat μ έναν από τους τύπους στην εξυπηρέτηση πελατών στην Αμερική

μου έδωσαν κλειδί το πέρασα και κομπλέ όλα.

Ο τρόπος εδώ:

1)Μπαίνουμε εδώ: http://support.microsoft.com/contactus/cu_sc_selector_chat?ws=support#
2)Πατάμε κλικ στο:  Product Sales, General Inquiries and Genuine Advantage Questions
3)Συμπληρώνουμε τα πεδία και στο τελευταίο διάστημα σχολίων γράφουμε ότι μας θέλουμε κωδικό ενεργοποίησης για το HD7.
4)Ξεκινάμε το Chat
5)Ζητάμε έναν κωδικό από τον τύπο που θα μας εξυπηρετήσει και μέσα σε 2 λεπτά δημιουργεί έναν κωδικό και μας το δίνει
6)Ενεργοποιούμε το HD2 μας
7)Απλά απολαμβάνουμε

για να το κάνεις αυτό με το chat,μπαίνεις μέσω proxy από άλλη χώρα; το δοκίμασα πριν λίγο και κατάλαβε προφανώς ο τύπος ότι ειμαι απο ελλάδα και αντί να μου δώσει κωδικό,μου έδωσε λινκ με τα τηλέφωνα επικοινωνίας για την microsoft ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.μόλις τώρα διάβαζα στο θέμα στο xda ότι μερικοί τα κατάφεραν και μερικοί όχι.για οριστική λύση από ότι φαίνεται,πρέπει να βγει ένα key generator
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα σε μια σελιδα οτι η microsoft υποστηριζει το jailbreak του WP7 και μαλιστα ο διευθυντής του τομεα των WP7 της microsoft ειπε απο το twitter του στον GeoHot εαν επιθυμει να αρχισει αναπτυξη εφαρμογων και "αλλων" πραγματων για το WP7( ειπε εαν θελει να δημιουργησει "cool staff") να του στειλει μαιλ και η ομαδα αναπτυξης των WP θα του στειλει ενα κινητο για να αρχισει !!

Και μαλιστα ο GeoHot φαινετε να απάντησε( απο την ιστοσελιδα του) και να ειπε οτι θα βγει να αγορασει μια συσκευη με WP7 ωστε να αρχισει την αναπτυξη !!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για να το κάνεις αυτό με το chat,μπαίνεις μέσω proxy από άλλη χώρα; το δοκίμασα πριν λίγο και κατάλαβε προφανώς ο τύπος ότι ειμαι απο ελλάδα και αντί να μου δώσει κωδικό,μου έδωσε λινκ με τα τηλέφωνα επικοινωνίας για την microsoft ελλάδος

 

το δοκιμασα να θελετε μπορω να σας παραθεσω την πληρη συνομιλια αλλα και εμενα το ιδιο μου εδωσε λινκ και μου ειπε "I apologize.I don't have the tools to give you the activation code. Please contact Microsoft Greece, Nikos.I hope you will understand."

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους παρουν προτεινω να εχετε εναν λογαριασμο ασχετο με αυτον που χρησιμοποιείτε με ψευτικα στοιχεια και σαν χωρα διαμονης την Αμερικη. Και εαν σας πουνε να παρετε στην ελλαδα ( εαν το δουν οτι τους στελεντε απο ελλαδα) πειτε οτι ειστε διακοπες η κατι τετοιο.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως όλο αυτό έχει να κάνει με την εν γένει πρόκληση να δουλέψει σωστά το όλο πράγμα και όχι με την γενικότερη ανάγκη για WP7 στο HD2. Μόλις όλα στρωθούν... θα αλλάξετε λειτουργικό. Προς τι λοιπόν όλη αυτή η φασαρία; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις καθολου αδικο αλλα να μην εχουμε κατι να ασχοληθούμε?

 

σχετικα με την συζήτηση του chat εγω του ειπα οτι ειμαι απο ελλαδα οταν μου ζητησε το κινητο μου. μου ειπε οτι δε πειραζει απλα να για να το εχουν στην βαση της Microsoft. Του εδωσα fake κινητο και ονοματεπωνυμο, μου εδωσε activation code και ολα οκ. αλλα παρ ολα αυτα δε βλέπω καμια διαφορα απ οτι πριν. Δεν υπαρχει κατι που μπορω να κανω τωρα που ειναι ενεργοποιημένα. στο marketplace δεν εχει ουτε free εφαρμογες. γενικα τι μπορούμε να κάνουμε τωρα που ειναι ενεργοποιημένα?

 

τελικα περα απο την ταχυτητα, δε λενε καθολου τα 7. νιωθω οτι εχω πλεον κινητο, μετα απο τοσα χρόνια.. και όχι ppc.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα περα απο την ταχυτητα, δε λενε καθολου τα 7. νιωθω οτι εχω πλεον κινητο, μετα απο τοσα χρόνια.. και όχι ppc.

 

Ακριβώς αυτό (δυστυχώς)!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...