Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περνάς κατευθείαν την Omega.

Να σας πω παιδιά ότι πιο πολύ ταλαιπωρία θα φάτε για να βάλετε τα 7, παρα θα δείτε αποτέλεσμα.

Ναι μπαίνει, ναι παίζει μια χαρά, (marketplace το ξεχνάτε), αλλά στην τελική δεν θα μπορείτε να κάνετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χμ.. το σκεφτηκα αυτο που λες. αλλα θέλω να τα δω ρε γμτ.. ψάχνω να βρω μια κάρτα 1 γίγα που είχα κάπου παρατημένη για να κάνω το setup.
Link to comment
Share on other sites

Περνάς κατευθείαν την Omega.

Να σας πω παιδιά ότι πιο πολύ ταλαιπωρία θα φάτε για να βάλετε τα 7, παρα θα δείτε αποτέλεσμα.

Ναι μπαίνει, ναι παίζει μια χαρά, (marketplace το ξεχνάτε), αλλά στην τελική δεν θα μπορείτε να κάνετε τίποτα.

Είμαι βέβαιος για το αποτέλεσμα αλλά δεν μπορώ να μην δοκιμάσω :lol:

 

Τελικά να βάλω μέσα την 1g που έχω ή να μην βάλω καθόλου κάρτα ;.Έτσι κι'αλλιώς δεν έχω σκοπό να κρατήσω πολύ τα wp7, τουλάχιστον όχι τώρα.

 

Επίσης radio έχω το 2.15 ,παίζει κάποιο ρόλο ή...

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

για μένα μην βάλεις καμία SD. έτσι και αλλιώς δεν θα έχεις τι να την κάνεις στα 7
Link to comment
Share on other sites

για μένα μην βάλεις καμία SD. έτσι και αλλιώς δεν θα έχεις τι να την κάνεις στα 7

 

ΟΚ, η Rom κατέβηκε και ξεκινάω :cry:

 

Το Leo τρέχει windows7

Αν μπορέσω να συγχρονίσω επαφές και να συνδέσω το WiFi θα τα αφήσω λίγο ακόμα

 

Bluetooth....ok

Wifi...........?

Επαφές....?

Καμιά βοήθεια :lol:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Κάτι επείγον!!!

 

Πέρασα HSPL 3 και εκεί που με ρώτησε τι να διαλέξω 2.08.0000 ή 2.08.HSPL, εγώ διάλεξα το δεύτερο. Παίζει κάποιο ρόλο ιδιαίτερο αυτό?

 

Μετά έβαλα την ROM που κάνω την εγκατάσταση. Στη συσκευή έχει κολλήσει στο Flashing Partition 4 και στην οθόνη του υπολογιστή μου έβγαλε ένα μύνημα ERROR και σταμάτησε το πρόγραμμα.

 

Τι κάνω? Την διαδικασία ξανά από την αρχή, μόνο για το flashάρισμα της ROM?

 

τελικά το έκανα reboot και μάλλον έκανα βλακεία.. κολλάει σε μια οθόνη

 

DFT

Dark Forces Team

 

και τίποτα.. μένει εκεί.. τίποτα άλλο.. ούτε μπροστά, ουτε πίσω!!! τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή!?!?!?!?!?!

 

ετσι.. εμεινα χωρις κινητο.. :(

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

ουφ, δεν ξέρετε πόσο χαρούμενος είμαι που γύρισα πίσω στα WinMo.

Έφαγα 1,5 μέρα να ασχολούμε με τα WP7 στο HD2, τα πέταξα και πλέον νιώθω σαν κανονικός άνθρωπος πάλι. Τα WP7 σου κάνουν πλύση εγκεφάλου με τα animations και την μαυρίλα, που κάποια στιγμή λες, οκ είναι ένα κινητό, με μεγάλο ωραίο touch screen.

 

Μετά τρώς μια σφαλιάρα, και λες ότι το HD2 δεν είναι κινητό. Είναι ένα super tablet pc! Και ξαναβάζεις τα WinMo. Προσοχή! Όσοι βάλατε τα WP7 και δοκιμάσετε να γυρίσετε σε WinMo, θα φάτε ένα μήνυμα που θα λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται...

 

Απλά βγάλτε τη μπαταρία για 10 δευτ. και βάλτε την πάλι πατώντας το Vol Down. Πατήστε (με κρατημένο το VOL) το Power και βουαλά, περάστε τη ρομ σας.

 

 

να σαι καλα φιλε, με εβγαλες απο δυσκολη θεση. Δεν μπορουσα να αλλαξω ρομ με τιποτα... Καλα ηταν τα 7 αλλα ταπεινη μου γνωμη ειναι πως τα μαμισια ειναι καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

τελικά το έκανα reboot και μάλλον έκανα βλακεία.. κολλάει σε μια οθόνη

 

DFT

Dark Forces Team

 

και τίποτα.. μένει εκεί.. τίποτα άλλο.. ούτε μπροστά, ουτε πίσω!!! τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή!?!?!?!?!?!

 

Επειδή έκανα το ίδιο λάθος πριν λίγο ,ξαναπέρασα την omega και ξανα έκανα την διαδικασία απο την αρχή.Μπήκα δλδ σε bootload οθόνη (sorry αν το λέω λάθος) με τα τρία χρώματα και πέρασα την omega.

Link to comment
Share on other sites

karhariasgr τα συνεχόμενα ποστς απαγορεύονται στο φόρουμ....χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος..

thanks..

Link to comment
Share on other sites

ναι.. το ξέρω αλλα αγανάκτησα πολύ άσχημα και δε το σκέφτηκα εκείνη την στιγμή. σορρυ...θα είμαι ποιο προσεκτικός!

 

cb600f .. πωωω με έσωσες. δε το σκέφτηκα καν. το μόνο που πήγε στο νου μου ήταν ότι για ακόμη μια φορά θα μείνω χωρίς κινητό για σουκου.. :/ θενξ.. πέρασα την OMEGA και ξαναδοκιμάζω.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις hard reset για να βαλεις αλλη καρτα. Οποτε αμα της εβαλες ετσι λογικο ειναι να μην της αναγνωριζει.

Δηλαδη βαζεις την καρτα που θες κλεινεις την συσκευη και κανεις hard reset.

 

αγορίνα το κάνω hard reset αλλά δεν την ανοίγει και πάλι...καμία άλλη λύση??μια kingston 2 gb έχω βάλει μέσα τώρα...

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατι αλλο το πιο πιθανο να μην υποστηρίζει της καρτες σου .

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αγορίνα το κάνω hard reset αλλά δεν την ανοίγει και πάλι...καμία άλλη λύση??μια kingston 2 gb έχω βάλει μέσα τώρα...

 

Αφού κάνεις hard reset, μετά πρέπει να ξαναπεράσεις τη rom για να δει την κάρτα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ωραία εμπειρία τα wp7 αλλά πέρασε.

Για το Wifi λογικά θα έπρεπε να οριστεί στα Trusted Wireless stations απο το router (μιας και το χρησιμοποιώ ) και μετά όλα καλά.Αυτό που δεν κατάφερα είναι να συγχρονίσω τις επαφές με το outlook.Μπορεί να γινόταν με gmail αλλά εγώ δεν έχω (και δεν καίγομαι να αποκτήσω).Αυτό με τον κωδικό απο το windows live όμως δεν το χώνεψα με τίποτα.Ακόμη και στις δωρεάν εφαρμογές ήθελε έναν κωδικό για να τις εγκαταστήσεις.Στο μέλλον ελπίζω να έχουν λυθεί αυτά με τον γνωστό μαγικό τρόπο.

 

Το ερώτημα είναι οτι αν είχα το ΗD7 π.χ. θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην Μ$ για να πάρω κωδικό ή αυτό συμβαίνει λόγω του τρόπου που περάστηκαν τα windows;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου παρατηρηση : Πρεπει να ειναι κανεις πολυ μαζοχιστης για να ασχοληθει με τα w7 οπως ειναι αυτη τη στιγμη το λειτουργικο.

Μιλαμε σου φωναζουν απο το πρωτο λεπτο "wipe me , wipe meeeeeeee "

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι οτι αν είχα το ΗD7 π.χ. θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην Μ$ για να πάρω κωδικό ή αυτό συμβαίνει λόγω του τρόπου που περάστηκαν τα windows;

το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ,γιαυτό έκανα την ερώτηση στο θέμα του hd7.αν είναι όντως έτσι,τι να πω.κοροϊδευαμε το iphone που η πρώτη ενεργοποίηση θέλει pc και itunes και μας προέκυψε η ms με τα τηλέφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ετσι γινετε γτ εβλεπα που το ελεγε ενα παιδι στο xda που πηρε λεει τηλεφωνο στην MS για να παρει κωδικο για το HD7 του.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα πίστευα πως ,κακώς, η ms ακολουθεί λίγο την λογική του ios at wp7

Το κοψε και δεν δινει κωδικους πια η ms

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά φαντάζεστε τι ξενέρωμα θα τρώγαμε αν έπρεπε να παίρνουμε τηλέφωνο στη google για να ενεργοποιήσουμε το κινητό με το android; θα ήταν σαν να φτάναμε στη βρύση και να μην μπορούσαμε να πιούμε νερό :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και φαντάσου καθε build να ήθελε και άλλο τηλεφώνημα ,θα κάναμε και κονέ τις υπάλληλες , άσε το λογαριασμό τηλεφώνου...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Και φαντάσου καθε build να ήθελε και άλλο τηλεφώνημα ,θα κάναμε και κονέ τις υπάλληλες , άσε το λογαριασμό τηλεφώνου...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Σιγά να μην τους στείλω δώρο ένα κουτί γλυκά:mad:

Τέλος πάντων όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω ,για να ασχοληθείς πρέπει να είσαι πολύ μαζόχας ή .... απλά πολύ περίεργος γιατί απο ένα σημείο και μετά όλοι παίρναμε το hd2 ΚΑΙ γιατί θα μπορούσαμε να ακολουθήσουμε τις εξελίξεις (wp7),άσχετα αν οι τελευταίες (οι εξελίξεις ) τρέχουν επίτηδες πιο γρήγορα απο ότι θα έπρεπε γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να τις πιάσουμε

 

Sent from my HTC HD2 using standard omega keyboard :p

(sorry αλλά πάντα ήθελα να το γράψω αυτό)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ερώτημα είναι οτι αν είχα το ΗD7 π.χ. θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην Μ$ για να πάρω κωδικό;

 

Όχι, δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο στις native WP7 συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο στις native WP7 συσκευές.

 

Σιγουρα ?? Δεν ειμαι σιγουρος απλως το ειπε καποιος στο XDA http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10566558&postcount=9

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρα ?? Δεν ειμαι σιγουρος απλως το ειπε καποιος στο XDA http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10566558&postcount=9

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3470105#post3470105

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν λειτουργει για ελλαδα να παρουμε την MS να ζητησουμε κωδικό για ενεργοποιηση Live Services? Αν ναι, εχει παρει κανενας? Σας τον έδωσαν τον κωδικο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...