Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο νου μου αλλα δεν νομιζεις οτι για να ερθει κοσμος προς τα winmo θα πρεπει να γινει κατι δραστικο και μεγαλο ωστε να τους τραβηξει ???

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Για να επανελθω ον τοπικ(ελπιζω) θελω να κανω μια ερωτηση που την ειχα κανει και στο απλο τοπικ του HD2. Τι κερδιζει η microsoft κλειδωνοντας τα WP7 ωστε να μην μπορουν να μεταφερθουν δηλαδη βαζωντας κωδικου κτλ για της live υπηρεσιες ??? Υπαρχει η δυνατοτητα να αγορασεις τα WP7 οπως τα Widows οποτε ειναι λογικο γτ χανεις λεφτα ?

Αφου ετσι κι αλλιως η microsoft με το market place θα κερδισει λεφτα εαν το εχουν πιο πολλες συσκευες. Οποτε τι θελει πια απο την ζωη μας :cry::cry::cry: ???

 

Φυσικά και θέλει περισσότερες χώρες η Microsoft στο marketplace της. Λόγοι οργάνωσης είναι αυτοί που έχουν οδηγήσει στην καθυστέρηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλώς θέλω να ξεκαθαρίσω απο το μυαλό μερικών, ότι το μόνο πράγμα που βαρεθήκανε, είναι να λένε ότι τα WinMo είναι το μόνο λειτουργικό που υπάρχει. Απλώς το έχουμε τόσο πολύ καιρό, που νομίζουμε ότι δεν μπορεί να κάνει πολλά μιας και είναι "παλιό".

 

Μήπως δεν μπορεί να έχει ωραία γραφικά σε παιχνίδια? το Εxperiment13 δεν έχει?

 

Μήπως δεν είναι γρήγορο? Αν το συγκρίνουμε το HD2 σε winmo και σε android, η ταχύτητα στον τελικό χρήστη είναι ίδια.

 

Μήπως δεν είναι τόσο "responsive" όσο με τα WP7? Η οθόνη του HD2 είναι απίστευτα ευαίσθητη ακόμα και στα WinMo. Αυτό σημαίνει ότι είναι θέμα μίας "ρύθμισης" ώστε να μηδενιστεί η διαφορά.

 

Μήπως έχει λιγότερες εφαρμογές απο τις άλλες πλατφόρμες? Σίγουρα όχι

 

Μήπως δεν είναι επεκτάσιμα και παραμετροποιήσιμα? Ίσως είναι και η μόνη πλατφόρμα που μπορεί να δείχνει ακριβώς όπως οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα, αλλά απο πίσω να κρατάει ταυτόχρονα την ευχρηστία και την γρήγορη "πρόσβαση" των winmo.

 

Για μένα το πιο σημαντικό ελλάτωμα απο ότι και αν αναφέρουμε, είναι το χάλια browsing. Ναι εκεί το παραδέχομαι είναι για κλάματα η υπόθεση.

 

Άρα τελικά η ερώτηση είναι γιατί να φύγει ο κόσμος, και όχι γιατί να έρθει.

 

Πάρτε και μία android-style εικόνα απο τα winmo μου.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θέλει περισσότερες χώρες η Microsoft στο marketplace της. Λόγοι οργάνωσης είναι αυτοί που έχουν οδηγήσει στην καθυστέρηση.

 

Εμ σορρυ για αυτο που θα πω αλλα αυτο που απαντησες ηταν λιγο ασχετο με αυτο που ρωτησα. Δεν ξερω αν ηθελες να απαντησεις σε καποιο αλλο ποστ και εκανες λαθος.

 

Φιλε webvirus σε μερικα εχεις δικιο αλλα δεν ξερω εμενα τα andoid μου εχουν κατσει πιο καλα σε ολα. Δεν ξερω τα βρισκω πιο ευκολα απο τα winmo και γενικα πιο ευχρηστα και ευχαριστα θα μπορουσα να πω. Ενδεικτικά τα winmo μετα απο κανα δυο μερες χρησης -στην αρχη που αγορασα το κινητο μου- δεν τα πολυ χρησιμοποιούσα. Ενω τα android απο την μερα που τα εβαλα δεν τα εχω αφησει σε ησηχια. Ολο και καποιο παιχνιδι θα παιξω, ολο και κατι θα ψαξω στο μαρκετ(το καλυτερο πραγμα που εχει κατα την γνωμη μου) και γενικα κατι θα κανω.

Τελος το οφτοπικ αμα θες ανοιξε ενα τοπικ καπου αλλου στους διαξιφισμούς η καπου γενικα τελος παντων για να πουμε περαιτέρω και να ακουσουμε και αλλες γνωμες

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας είναι τα Windows Phone και όχι τα Windows Mobile και το τί μπορούνε να κάνουνε. Συζητήσεις λειτουργικό A vs λειτουργικό Β, υπάρχουν χιλιάδες σε πολλά φόρουμς, ας μην το καταντήσουμε έτσι κι εδώ.

Υπάρχουν κάποιοι μεταξύ των οποίων κι εγώ, οι οποίοι περιμένουν να διαβάσουν κάτι για να ενημερωθούν ή να ενημερώσουν και είναι πολύ ενοχλητικό να έρχονται συνέχεια μηνύματα στο κινητό για νέα απάντηση και τελικά αυτό που διαβάζεις να είναι troll. Θα παρακαλέσω λοιπόν να μην χάσουμε την ουσία.

 

Στο θέμα μας:

H Microsoft UK σταμάτησε να διαθέτει κωδικούς απο το help desk της παραπέμπωντας τους χρήστες στην HTC (αναμενώμενο).

Η Microsoft US προς το παρόν εξυπηρετεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο και εγω επανερχομαι στο θεμα και ξανα ρωταω τι κερδιζει η microsoft κλειδωνοντας την δυνατοτητα στα WP7 να μεταφερθουν σε αλλη συσκευη αφου δεν χανει τιποτα εαν γινετε αυτο παρα μονο κερδιζει ?

 

Και επίσης πηρε κανεις στην microsoft Ελλαδος να ζητησει κωδικους ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για να μην κάνουμε off-topic, ανέφερα το thread στους xda παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμ σορρυ για αυτο που θα πω αλλα αυτο που απαντησες ηταν λιγο ασχετο με αυτο που ρωτησα. Δεν ξερω αν ηθελες να απαντησεις σε καποιο αλλο ποστ και εκανες λαθος.

 

Πόσοι νομίζεις ότι κατάλαβαν την ερώτηση που έκανες; Έκανα φιλότιμες προσπάθειες, πίστεψε με, για να βγάλω άκρη.

 

Ναι εχεις δικιο και εγω επανερχομαι στο θεμα και ξανα ρωταω τι κερδιζει η microsoft κλειδωνοντας την δυνατοτητα στα WP7 να μεταφερθουν σε αλλη συσκευη αφου δεν χανει τιποτα εαν γινετε αυτο παρα μονο κερδιζει ?

 

Ας δοκιμάσω άλλη μία φορά τότε...

 

Αν η microsoft έβγαζε ένα λειτουργικό που θα μπορούσε να μπει σε άλλες συσκευές (λέμε τώρα γιατί αυτό δεν είναι εφικτό και δεν έχει να κάνει με τη Microsoft)... ποιος θα αγόραζε μια καινούργια με το λειτουργικό της;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν η microsoft έβγαζε ένα λειτουργικό που θα μπορούσε να μπει σε άλλες συσκευές (λέμε τώρα γιατί αυτό δεν είναι εφικτό και δεν έχει να κάνει με τη Microsoft)... ποιος θα αγόραζε μια καινούργια με το λειτουργικό της;

 

Τωρα το επιασες !

Αφου οπως ειπες οτι δεν γινετε να μπει σε καποια απο της υπαρχουσες συσκευες ( φανταζομαι εννοεις λογω απαιτησεων υλικου) ποιος ο λογος ??? Ασε που ετσι και αλλιως η microsoft δεν εχει δικες της συσκευες να πουλησει απλως εισπρατει δικαιωματα απο τους κατασκευαστες. Εισπρατει και απο το μαρκετ. Οποτε δεν το βρισκω λογικο . Αλλα απο την αλλη δεν υπαρχη λογικη στην microsoft !

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι καθαρά θέμα hardware limitation & drivers. Κάθε συσκευή είναι διαφορετική, πόσο μάλλον όταν προέρχονται από διαφορετικούς κατασκευαστές και δεν παίρνει έτσι απλά ένα λειτουργικό όπως γίνεται στους υπολογιστές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοπέλια

αυτο το hd2 με κανει καθημερινα περιφανο με τις δυνατοτητες του.

θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει ωστε να περασω τα wp7 και να εχω android (sd/ram rom) κανονικα οπως εχω τωρα απο την καρτα μνημης.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα τα wp7 χθες αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω την κάρτα μνήμης μου.καμία λύση?έχω μια toshiba 8gb.

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Φιλε νικο μαλλον δεν υποστηριζετε η καρτα σου. Την ειχες απο την αρχη μεσα η την εβαλες αφου bootαρες τα WP7 ?? Αν εκανες το δευτερο πρεπει να κανεις Hard reset.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα από την αρχή μέσα.περίεργο καθώς έχω 4 κάρτες και δεν δουλεύει καμία...διαφορετικής εταιρίας και χωρητικότητας όλες.

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις hard reset για να βαλεις αλλη καρτα. Οποτε αμα της εβαλες ετσι λογικο ειναι να μην της αναγνωριζει.

Δηλαδη βαζεις την καρτα που θες κλεινεις την συσκευη και κανεις hard reset.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δύο κάρτες SD, μόνο μια 8giga, αυτή που φοράει αυτή την στιγμή. Μπορώ να δοκιμάσω WP7 ή πρέπει οπωσδήποτε να έχω δύο κάρτες? Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς και με αυτή που έχεις αλλά θα χρειαστεί να τη φορμάρεις, είσαι σίγουρος ότι το θέλεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη φύση τους τα wp7 δεν υποστηρίζουν τη δυνατότητα εναλλαγής καρτών. Θεωρούν την κάρτα μνήμης σαν εσωτερική μνήμη και κάνουν διαφορετική διαχείριση. Δεν είναι θέμα συσκευής λοιπόν ή rom, αλλά θέμα λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απαράδεκτα windows για ακόμη μια φορά. να ρωτήσω κάτι ακόμη. τώρα που θα περάσουμε τα windows phone στη nand, ακυρώνουν τα windows mobile,ε?

 

(θα κρατήσω back up απο την κάρτα μου και αν χρειαστεί ξαναφορμάρω την κάρτα και περνάω Android).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε φυσικά, αν φλασάρεις οποιαδήποτε nand rom φεύγει το ένα λειτουργικό και στη θέση του κάθεται το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι λογικό ξέρω, έλεγα μπας και είχε βγει τρόπος να χωρίζεις σε partition την NAND. λοιπον.. κάνω την αντιγραφή και περιμένω :)
Link to comment
Share on other sites

Ε πόσα να χωρέσει και αυτή η nand;

 

e nai.. κάνω μια ευχή... :)

 

ο τρόπος που χωρίζεις την κάρτα στη μέση πως γίνεται? Μπας και καταφέρω αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω τα windows 7 και έχω μια κάρτα 1g και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω αυτή που τώρα έχω μέσα στην συσκευή (8g).Θα φτάσει;

Όταν θα ξαναγυρίσω στην Omega και τα 6.5.χ θα χρειαστεί να κάνω κάτι διαφορετικό στο πέρασμα της Rom ή πρέπει πρώτα να περάσω την official ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...