Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμάς εδώ μας βλέπω να μένουμε χωρίς Marketplace.

Εγώ προσωπικά ντρέπομαι να τηλεφωνήσω :p

Πάλι καλά που είχα τις επαφές και στο GMail και έκανα sync.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα δεν βλεπει ουτε ιντερνετ? !#

μου λεει add connection...wtf?

 

ΛΥΣΗ : πρεπει να βαλουμε μονοι μας το APN settings-cellular-apn για την cosmote ειναι "internet"

Edited by cdcd_x
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσπαθώ να περάσω το ChevronWP7 και το άτιμο δεν βλέπει τη συσκευή!!!

τώρα κάνω εγκατάσταση τα Phone Tools, μπας και σώσει να το δεί. το Zune το βλέπει μια χαρά.

 

Πάντως νιώθω λές και με έχουν κλείσει σε ένα δωμάτιο με σβηστά τα φώτα. Τόσο περιορισμένος νιώθω. 3-4 μενού με το ζόρι έχει το εργαλείο. Απο ταχύτητα πηγαίνει σφαίρα, αλλά....

Anyway θα δείξει. Ευτυχώς έχω το D2 και κάνω τη δουλειά μου, όσο παίζω με το HD2.

 

Άκυρο, είδα την συσκευή, τώρα που παίρνουμε για να κάνω την ενεργοποίηση ξέρει κανείς?

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αραγε περιπτωση - τροπος να τρεξουμε τα wp7 απο sd ή ram οπως τα android???

ετσι θα ηταν ευκολο να δοκιμασουμε ολοι..

 

λετε ο darkstone να κανει το θαυμα του???

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αραγε περιπτωση - τροπος να τρεξουμε τα wp7 απο sd ή ram οπως τα android???

ετσι θα ηταν ευκολο να δοκιμασουμε ολοι..

 

λετε ο darkstone να κανει το θαυμα του???

 

Ξεχασε την ιστορια ram ,sd ,ότι τρέχει από δω και πέρα θα είναι nand ,(δυστηχώς) χωρίς να προσφέρει κάτι ουσιαστικό η μέθοδος ... μόνο πολυπλοκότητα ...

 

 

το μίσος και κυρίως το μπούχτισμα με τα wm ήταν φαίνεται περισσότερο από ότι φαινόταν και για τους ενθερμους οπαδούς τους

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το μίσος και κυρίως το μπούχτισμα με τα wm ήταν φαίνεται περισσότερο από ότι φαινόταν και για τους ενθερμους οπαδούς τους

 

Δεν θα έλεγα ότι είναι αυτός ο λόγος, περισσότερο η πρόκληση είναι για το γεγονός ότι παρέχεται αυτή η δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε τρία (!) λειτουργικά.

 

Το κακό είναι ότι αργούν και τα wm builds (αν βγουν ποτέ) και αν συνεχιστεί αυτό... τα ξεχνάμε οριστικά τα windows mobile 6.5.X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ουφ, δεν ξέρετε πόσο χαρούμενος είμαι που γύρισα πίσω στα WinMo.

Έφαγα 1,5 μέρα να ασχολούμε με τα WP7 στο HD2, τα πέταξα και πλέον νιώθω σαν κανονικός άνθρωπος πάλι. Τα WP7 σου κάνουν πλύση εγκεφάλου με τα animations και την μαυρίλα, που κάποια στιγμή λες, οκ είναι ένα κινητό, με μεγάλο ωραίο touch screen.

 

Μετά τρώς μια σφαλιάρα, και λες ότι το HD2 δεν είναι κινητό. Είναι ένα super tablet pc! Και ξαναβάζεις τα WinMo. Προσοχή! Όσοι βάλατε τα WP7 και δοκιμάσετε να γυρίσετε σε WinMo, θα φάτε ένα μήνυμα που θα λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται...

 

Απλά βγάλτε τη μπαταρία για 10 δευτ. και βάλτε την πάλι πατώντας το Vol Down. Πατήστε (με κρατημένο το VOL) το Power και βουαλά, περάστε τη ρομ σας.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το μήνυμα που λες θα το βγάλει και αν προσπαθήσουμε να περάσουμε cooked rom μέσω της sd;
Link to comment
Share on other sites

ουφ, δεν ξέρετε πόσο χαρούμενος είμαι που γύρισα πίσω στα WinMo.

Έφαγα 1,5 μέρα να ασχολούμε με τα WP7 στο HD2, τα πέταξα και πλέον νιώθω σαν κανονικός άνθρωπος πάλι. Τα WP7 σου κάνουν πλύση εγκεφάλου με τα animations και την μαυρίλα, που κάποια στιγμή λες, οκ είναι ένα κινητό, με μεγάλο ωραίο touch screen.

 

Μετά τρώς μια σφαλιάρα, και λες ότι το HD2 δεν είναι κινητό. Είναι ένα super tablet pc! Και ξαναβάζεις τα WinMo. Προσοχή! Όσοι βάλατε τα WP7 και δοκιμάσετε να γυρίσετε σε WinMo, θα φάτε ένα μήνυμα που θα λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται...

 

Απλά βγάλτε τη μπαταρία για 10 δευτ. και βάλτε την πάλι πατώντας το Vol Down. Πατήστε (με κρατημένο το VOL) το Power και βουαλά, περάστε τη ρομ σας.

 

Τα έβαλα χθες το βράδυ και τα δοκίμασα για μια ώρα περίπου. Δεν άντεξα περισσότερο!!!

Όμως γύρισα κανονικά στα WM, δεν έφαγα τη σφαλιάρα που λες. Μόνο που δεν έπιασε με το πρώτο πάτημα του VolDown+Power. Χρειάσθηκε να δοκιμάσω δυο-τρεις φορές!!!

 

Aυτό το μήνυμα που λες θα το βγάλει και αν προσπαθήσουμε να περάσουμε cooked rom μέσω της sd;

Χρήστο εγώ πέρασα cooked μέσω SD.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κρατημένη την omega στην sd μιας και τρέχω android από την nand αλλά από τη στιγμή που όλα γίνονται μετά τον magldr δεν υπάρχει περίπτωση η συσκευή να γίνει πιο τούβλο από αυτό που γίνεται όταν τρέχει τα wp7 :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά ποτέ στην ζωή μου δεν έχω περάσει rom απο SD.

πάντα το θεωρούσα άσκοπο. Δεν ξέρω καν πως γίνεται :D

Έχω το pc μου, βάζω το καλώδιο και όλα μέλι.

Το άτιμο το spb, 3000 ώρες μέχρι να μου ανεβάσει το backup μου.

 

Πάω να ασχοληθώ με το τηλεφωνικό μου κέντρο, αποφάσισε να χαλάσει, και να μου χαλάσει το βράδυ μου το άτιμο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ προσωπικά ποτέ στην ζωή μου δεν έχω περάσει rom απο SD.

πάντα το θεωρούσα άσκοπο. Δεν ξέρω καν πως γίνεται :D

 

Θα γνωρίζεις φαντάζομαι πως το flashάρισμα μέσω της κάρτας μνήμης είναι και η πιο ασφαλής μέθοδος. Όσο λιγότερα παρεμβάλλουν ανάμεσα σε rom και συσκευή, τόσο πιο σίγουρος είσαι ότι δεν θα πάει κάτι στραβά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ταχύτητα των WP7, θεωρώ ότι η πραγματική ταχύτητα καθώς και η σταθερότητα του λειτουργικού θα φανούν πραγματικά όταν εγκατασταθούν διάφορα προγράμματα και δυνατότητες στη συσκευή. :)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σχετικά με την ταχύτητα των WP7, θεωρώ ότι η πραγματική ταχύτητα καθώς και η σταθερότητα του λειτουργικού θα φανούν πραγματικά όταν εγκατασταθούν διάφορα προγράμματα και δυνατότητες στη συσκευή. :)

 

Δεν πρόκειται να αφήσουν να μπουν προγράμματα που το επηρεάζουν αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να αφήσουν να μπουν προγράμματα που το επηρεάζουν αυτό.

 

Εννοείς να μην αφήσει η Microsoft να μπουν στο download center (ή πώς αλλιώς το λένε, δεν θυμάμαι τώρα).

Κάποια στιγμή όμως κάποιος θα το σπάσει και θα μπορέσουν να μπουν cab. ;)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι η στιγμη αυτη θα αργησει κατα την γνωμη μου. Θα πρεπει να σταματήσει πρωτα η αναπτυξη(απο τους Dev) για τα wm για να περασουν στα wp

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

απλά θα προσπαθήσει να ακολουθήσει την συνταγή iphone-apple καλύτερα κλειστό να χουμε ησυχο το κεφάλι μας ....

Οσ αναφορά στο "μπούχτισμα" το συμπεραίνω από την επιλογή nand και όχι sd-ram στον περισσότερο κόσμο .

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείς να μην αφήσει η Microsoft να μπουν στο download center (ή πώς αλλιώς το λένε, δεν θυμάμαι τώρα).

Κάποια στιγμή όμως κάποιος θα το σπάσει και θα μπορέσουν να μπουν cab. ;)

 

cab δεν πρόκειται να μπουν ποτέ γιατί δεν υποστηρίζονται από το λειτουργικό. Η φιλοσοφία είναι εντελώς διαφορετική παραπλήσια με αυτή του iOS (για όσους έχουν ασχοληθεί).

 

Το θεμα ειναι οτι η στιγμη αυτη θα αργησει κατα την γνωμη μου. Θα πρεπει να σταματήσει πρωτα η αναπτυξη(απο τους Dev) για τα wm για να περασουν στα wp

 

Η ανάπτυξη από τους dev έχει σταματήσει εδώ και καιρό. Δεν περίμεναν τα WP7 για να απευθυνθούν σε άλλα λειτουργικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

cab δεν πρόκειται να μπουν ποτέ γιατί δεν υποστηρίζονται από το λειτουργικό. Η φιλοσοφία είναι εντελώς διαφορετική παραπλήσια με αυτή του iOS (για όσους έχουν ασχοληθεί).

 

 

 

Η ανάπτυξη από τους dev έχει σταματήσει εδώ και καιρό. Δεν περίμεναν τα WP7 για να απευθυνθούν σε άλλα λειτουργικά.

 

Δηλαδή μέχρι εδώ ήταν; Τελειώσαμε; Δεν ξαναβγαίνουν νέα builds;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή μέχρι εδώ ήταν; Τελειώσαμε; Δεν ξαναβγαίνουν νέα builds;

 

Δεν γνωρίζω. Είχε ενημερώσει η DFTeam ότι δεν θα κάνει release για ένα διάστημα εκεί στις γιορτές αλλά εκτιμώ πως έχει αργήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καιρος δεν ηταν ???? Εγω να σας πω την αληθεια εαν δεν ειχα διαλεξει το HD2 και ειχα παρει καποιο αλλο widows κινητο θα χτυπαγα το κεφαλι μου στον τοιχο τωρα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καιρος δεν ηταν ????

 

Αυτό χωράει μεγάλη κουβέντα αλλά είμαστε off-topic να συζητάμε για κάτι τέτοιο εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό χωράει μεγάλη κουβέντα αλλά είμαστε off-topic να συζητάμε για κάτι τέτοιο εδώ.

 

Ναι συμφωνω . Να πω μονο οτι μιλαω μονο για το HD2 στο οποιο εχεις και αλλες επιλογες και το λεω απο την στιγμη που δεν βλεπω να γινετε κατι που μπορει να δωσει κατι καινουργιο στο τηλεφωνο μας σε σχεση με τα υπολοιπα λειτουργικα.

 

Για να επανελθω ον τοπικ(ελπιζω) θελω να κανω μια ερωτηση που την ειχα κανει και στο απλο τοπικ του HD2. Τι κερδιζει η microsoft κλειδωνοντας τα WP7 ωστε να μην μπορουν να μεταφερθουν δηλαδη βαζωντας κωδικου κτλ για της live υπηρεσιες ??? Υπαρχει η δυνατοτητα να αγορασεις τα WP7 οπως τα Widows οποτε ειναι λογικο γτ χανεις λεφτα ?

Αφου ετσι κι αλλιως η microsoft με το market place θα κερδισει λεφτα εαν το εχουν πιο πολλες συσκευες. Οποτε τι θελει πια απο την ζωη μας :cry::cry::cry: ???

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω . Να πω μονο οτι μιλαω μονο για το HD2 στο οποιο εχεις και αλλες επιλογες και το λεω απο την στιγμη που δεν βλεπω να γινετε κατι που μπορει να δωσει κατι καινουργιο στο τηλεφωνο μας σε σχεση με τα υπολοιπα λειτουργικα.

 

Άνοιξε ένα νέο topic στους xda ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=820580

 

για το οποίο και καλά πάει να γίνει ένα ντου (άπατο θα πάει) μπας και ξυπνήσει ο κόσμος λίγο με τα winmo. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να αναφέρεις εκεί, τι "καινούργιο" θα ήθελες σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...