Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Μιας και πλέον είναι διαθέσιμη η δυνατότητα για rom με Windows Phone 7 στο HD2, ανοίγουμε και το σχετικό θέμα.

 

HTC HD2 gets its very own Windows Phone 7 ROM (video)

 

First Working Windows Phone 7 ROM For HTC HD 2 Released [unofficial]

 

Οδηγός για λειτουργία του Windows Live & Xbox Live

 

Tutorial: How to install Windows Phone 7 on your HTC HD2 (Video)

 

[Οδηγός] Εγκατάσταση Windows Phone 7 Mango στο HD2

 

ΥΓ. Τα εύσημα στον Cottulla και στην DFT (Dark Forces Team) που έφερε τόσο τα WP7 όσο και το Android στο HD2 (και όχι μόνο).

Edited by athanaso77
Ενημέρωση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραία!!! την δοκίμασε κανείς? σκέφτομαι να περιμένω λίγο να κατασταλάξουν κάπου οι roms και μετά να δοκιμάσω τα 7άρια.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεύει. Απλά χρειάζεται δουλειά ακόμα σε λεπτομέρειες όπως την σωστή αντιστοίχηση των πλήκτρων κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με καταπληκτικη αισθηση touch ....

 

Είναι ίσως το μοναδικό για το οποίο δίκαια μπορεί να καμαρώνει η Microsoft. Το smoothness είναι κορυφαίο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα το περναω εκανα ολα τα βηματα κανονικα κομπλε αλλα μ εχει κολλησει στην γκρι οθονη με το dft logo.ετσι φαινεται η απλα κανει πολη ωρα?κανα 5 λεπτο ειναι σιγουρα.ειμαι με TMOUS

 

 

 

αλλαξα ραδιο σε 2_10 απο 2_14 π ειχα κ ολα οκ

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη beta έκδοση πάνε τέλεια. Πολύ καλύτερα από ότι πηγαίναν οι πρώτες android εκδόσεις. Αλλά το λειτουργικό το ίδιο είναι περισσότερο beta από την ίδια την ρομ... είδα την εφαρμογή ραδιοφώνου και γελαγα. Μια μαύρη οθόνη με γράμματα!!! Office και να μην μπορείς να κάνεις αντιγραφή επικόλληση...

Απαράδεκτες ελλείψεις από την εταιρεία που ουσιαστικά εφηύρε τα pda.

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να πω για Ελληνικά?Επίσης για να τη φορτώνουμε απο καρτα sd δεν υπάρχει κατι φαντάζομαι?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να πω για Ελληνικά?Επίσης για να τη φορτώνουμε απο καρτα sd δεν υπάρχει κατι φαντάζομαι?

 

Ελληνικά δεν υποστηρίζουν οι συσκευές που φοράνε επίσημα WP7 :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνικά δεν υποστηρίζουν οι συσκευές που φοράνε επίσημα WP7 :p

 

Υποστηρίζουν. Δεν υπάρχει όμως ακόμα ελληνικό μενού, απουσιάζει η δυνατότητα χρήσης του παρόντος ελληνικού πληκτρολογίου παντού και το marketplace δεν υποστηρίζει ακόμα την χώρα μας για αγορά paid εφαρμογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζουν. Δεν υπάρχει όμως ακόμα ελληνικό μενού, απουσιάζει η δυνατότητα χρήσης του παρόντος ελληνικού πληκτρολογίου παντού και το marketplace δεν υποστηρίζει ακόμα την χώρα μας για αγορά paid εφαρμογών.

 

δεν έχουν την Ελλάδα στις paid εφαρμογές?! αν είναι δυνατόν!!! μήπως έχουν λίνκ για τα σπασμένα software σε μας? :D :D :D χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Aν φλασάρεις windows 7 δε μπορείς να έχεις android από την nand.θα πρέπει να έχεις κάποια sd rom που τρέχει από την κάρτα αλλά δε δουλεύουν οι κλασσικές sd rom.πρέπει να είναι κάποια που να υποστηρίζει boot από τον magldr που από ότι ξέρω,δεν υπάρχει ακόμη τέτοια ρομ

Δοκίμασε κανείς την διαδικασία για τα live services; από χθες στο helpdesk της ms θα αναρωτιούνται πως ξαφνικά πουλήθηκαν τόσα πολλά hd7 :lol::lol::lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τη δοκίμασα γιατί δειλιάζω ακόμη :rolleyes:

Όσο για τις paid εφαρμογές, απλά να θυμήσω πως ούτε το Android επιτρέπει τη χρήση paid εφαρμογών για τη χώρα μας, ασχέτως αν παρακάμπτεται με το γνωστό τρόπο.

Επίσης το λειτουργικό έχω την αίσθηση οτι είναι πολύ πιο γρήγορο, αποκρίσιμο και smooth απο οποιαδήποτε Android Rom. Ίσως να το έβαζα στην ίδια ταχύτητα με την Darkstone SuperRAM αλλά μόνο σε θέμα ταχύτητας γιατί στο smooth φεύγουν πολύ μπροστά τα Windows Phone.

Link to comment
Share on other sites

όπα.. κάπου σας έχω χάσει μου φαίνεται!

 

Android τρέχω από την SD Card, όχι από την NAND. Βγήκε έκδοση που μπορείς να έχεις Android στην NAND?!?!!? Γμτ.. ούτε μέρα δε μπορείς να λείψεις!

 

Με ενδιαφέρει να δοκιμάσω Windows Seven στη NAND με Android στη SDCard και στη συνέχεια Android στη NAND :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όπα.. κάπου σας έχω χάσει μου φαίνεται!

 

Android τρέχω από την SD Card, όχι από την NAND. Βγήκε έκδοση που μπορείς να έχεις Android στην NAND?!?!!? Γμτ.. ούτε μέρα δε μπορείς να λείψεις!

 

Με ενδιαφέρει να δοκιμάσω Windows Seven στη NAND με Android στη SDCard και στη συνέχεια Android στη NAND :)

 

Απευθύνσου στο σχετικό θέμα, είναι αρκετές μέρες που γίνεται κανονικά και αυτό! Ας προσπαθήσουμε εδώ να είμαστε όσο το δυνατόν on-topic. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εγω την περασα χθες.. Είναι όντως καλή και αρκετά γρήγορη. Το θέμα μου ομως ειναι οτι δεν μπορώ με τίποτα να επαναφέρω τη συσκευή στα αρχικά windows. Κάποια βοήθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Για WP7 και Android απο την sd :

WP7 on nand, Android on sd

 

Αλλα επειδη πρεπει να χωρισετε την καρτα γτ δεν γινετε αν το χρησιμοποιούν ολα τα WP7:

[HOW TO] Get a smaller wp7 partition/bigger FAT partition

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά τα παιρνάμε όπως τις μαγειρεμένες rom στη συσκευή;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα dual boot με WM 7 και android από darkstone φυσικά! Εκεί που λες πως εντάξει, με το τηλέφωνπ τώρα που έβαλα android ησύχασα, έρχεται ένας και στα ανατρέπει όλα και άντε πάλι ψάξιμο και τρέξιμο από την αρχή! :P
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα dual boot με WM 7 και android από darkstone φυσικά! Εκεί που λες πως εντάξει, με το τηλέφωνπ τώρα που έβαλα android ησύχασα, έρχεται ένας και στα ανατρέπει όλα και άντε πάλι ψάξιμο και τρέξιμο από την αρχή! :P

 

Καλα αμα δοκιμασεις τα WP7 θα γυρισεις στα Android χωρις καν να κανεις ουτε ενα reboot !!!!!!!:lol::lol:

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται και ο darkstone δηλώνει ενθουσιασμένος από τα wp7.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10582511&postcount=348

Για το εξωτερικό που μπορούν να κάνουν το κόλπο με τα live services και να έχουν full working wp7 τα πράγματα είναι διαφορετικά από ότι σε εμας,τουλάχιστον σε αυτή τη φάση.πραγματικά όμως έχω λιώσει στο γέλιο με κάποιες δικαιολογίες που έγραψαν κάποιοι ότι είπαν στο helpdesk της ms,προκειμένου να πάρουν τον κωδικό ενεργοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...