Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκιμασα να θελετε μπορω να σας παραθεσω την πληρη συνομιλια αλλα και εμενα το ιδιο μου εδωσε λινκ και μου ειπε "I apologize.I don't have the tools to give you the activation code. Please contact Microsoft Greece, Nikos.I hope you will understand."

 

Μια από τα ίδια και σε μένα. Ξαναγύρισα στο αγαπημένο μου android και ησύχασα. Έτσι και αλλιώς τα windows έχουν πολλές ελλείψεις. Αλλά είναι πιο πολύ για το ****το για να λέμε ότι έχουμε στο hd2 μας 3 λειτουργικά. Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει σε πμ ένα κωδικό θα ήμουν ευγνώμων

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδή και εγώ μίλησα με μία πατσαβούρα (ABI), και μου λέει να πάρω τηλέφωνο στην Ελλάδα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει σε pm αν θέλει ένα νουμεράκι?

Το ίδιο pass, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε 3 διαφορετικές συσκευές.

 

Ευχαριστώ!

 

(Υπόψιν εγώ γύρισα σε WinMo και όχι Android). Μου πέρασε το "ενδιαφέρον" για τα Android, και πήγα σε κάτι το οποίο μοιάζει με Android, αλλά είναι πολύ καλύτερο.)

Link to comment
Share on other sites

νεο ξεκλειδωμα και πολλα παραπανω ερχονται το update Μονο να εχει ελληνικο πληκτρολογιο αλλιος δεν ειναι για everyday use για τους ελληνες

 

ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ...

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
off topic, αλλα για να μαθαίνουμε..

 

πως <<κρύβεις>> κάτω απο την λέξη το link??

 

Επιλέγεις τη λέξη, πατάς το εικονίδιο http://images.myphone.gr/editor/createlink.gif και μέσα στο pop-up παράθυρο βάζεις το link που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ...

 

off topic, αλλα για να μαθαίνουμε..

 

πως <<κρύβεις>> κάτω απο την λέξη το link??

 

εχεις λιγο δικαιο ειναι λιγο off topic αλλα οχι τελειος μιας που μιλαμε για μια οχι και τοσο νομιμη εισαγωγη του wp7 στο HD2

 

εγω τα εχω απο την πρωτη μερα που βγηκαν αλλα χθες γυρισα σε 6.5 φοβισμενος απο αυτα που ακουω για μεγαλη χρηση του ιντερνετ (data) για αυτο προσεξτε το και εσεις..

 

εδω ειναι τι λεει η microsoft

 

και εδω οτι ενα απο τα apps με προβλημα εινα το HTC HUB

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

στάσιμο το section για τα wp7...

1)εγώ προσωπικά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον οδηγό φόρτισης και δεν μου φορτίζει την μπαταρία μέχρι το μέγιστο.επόμενο είναι να μην κρατάει πολύ η μπαταρία και να αδειάζει γρήγορα...Κανένας άλλος με αυτό το πρόβλημα?

2)ξέρει κανείς πότε θα χουμε ελληνικό μενού και περιβάλλον στα wp7?

3)Τι ακριβώς είναι αυτό?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915978

Edited by nikos719

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σήμερα το πρωι μου στείλανε αυτό http://www.engadget.com/2011/01/24/htc-hd2-can-now-dual-boot-windows-phone-7-and-android-promises/ αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται..Κάποιος που γνωρίζει καλύτερα αγγλικά απο εμένα μπορεί να μας πει?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα!Σήμερα το πρωι μου στείλανε αυτό http://www.engadget.com/2011/01/24/htc-hd2-can-now-dual-boot-windows-phone-7-and-android-promises/ αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται..Κάποιος που γνωρίζει καλύτερα αγγλικά απο εμένα μπορεί να μας πει?

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω θα δεις ότι έχει αναφερθεί το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εν ολίγοις είναι under development κάτι τέτοιο και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι έτοιμο και σίγουρο να δοκιμάσεις. Στο HD2 τα έχουμε δει όλα... κάποια στιγμή θα το δούμε και αυτό. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το μόνο καλό στην υπόθεση του... έχω android και WP7, είναι ότι οι σεφ, θα γυρίσουν πίσω πάλι στις SD ROMS. γιατί αυτή τη στιγμή, το 90% των android roms στην SD, για μένα έχουν προβλήματα.

 

Όταν πάντως βάλω WP7 και το χρησιμοποιώ σαν main build, παρακαλώ κάποιος να μου ρίξει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ρε παιδια, μπορει καποιος καλος ανθρωπος να μου πει που θα βρω για να κατεβασω και να φλασαρω τα 7 στο HD2 μου ?

 

Τhenx ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια χαρα ρε παιδια, μπορει καποιος καλος ανθρωπος να μου πει που θα βρω για να κατεβασω και να φλασαρω τα 7 στο HD2 μου ?

 

Τhenx ...

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=977

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ουαου ... εχω μεινει αφωνος απο την ταχυτητα σου αδελφε ...

 

ημουν στο imobile.gr, αλλα γεμισαμε spamers και ξενερωσα ... νομιζω πως βρηκα το σωστο μερος.

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Οι SD ROMs έχουν προβλήματα γιατί όλοι έχουν πλέον πέσει στις NAND ROMs. Θα δείξει.

 

ναι, αλλα με τι λυση του να τρεχουμε android απο την ram νομιζω οτι ελαχιστοποιουνται ολα τα αρνητικα που ειχαμε στις sd

 

βασικα, ξερετε αν κανουνε καποια προσπαθεια να εχουμε wp7 που να μπορει να τρεξει απο sd ή ram?

 

δεν θα ηταν ο ο τελειος συνδιασμος?? 3 λειτουργικα σε 1....

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα ασχοληθούν με wp7 από την sd,λόγω του τρόπου που τα 7αρια διαχειρίζονται την sd.Μας κακοφαίνεται που το android βάζει στην sd μας,μερικούς φακέλους...τι να πούμε για τα wp7 που φορμάρουν την sd σε δικό τους format και για να την επαναφέρεις μετά στην κανονική κατάσταση,πρέπει να την φορμάρεις με συγκεκριμένα εργαλεία
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι είναι. Καταρχήν τα WP7 δεν υποστηρίζουν καν την κάρτα μνήμης με την έννοια που γνωρίζουμε. Την θεωρούν σαν internal storage, γιαυτό και οι τόσοι περιορισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω τα WP7 και αφου δεν τα κατάφερα (μετα την αλαγή spl και εγκατασταση hspl ξεκίνησε η ενημερωση της rom αλλά μετά την εγκατάστασή της κόλησε στην άσπρη οθόνη με το σήμα της htc), προσπαθώ τώρα να ξαναβάλω μια κανονική rom της htc για να λειτουργεί η συσκευή. Δεν δέχεται όμως πλέον ενημέρωση rom. Η μπάρα δεν ξεκινάει να γεμίζει ποτέ όταν προσπαθώ να το κάνω. Σώζεται το τηλέφωνο με κάποιο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω τα WP7 και αφου δεν τα κατάφερα (μετα την αλαγή spl και εγκατασταση hspl ξεκίνησε η ενημερωση της rom αλλά μετά την εγκατάστασή της κόλησε στην άσπρη οθόνη με το σήμα της htc), προσπαθώ τώρα να ξαναβάλω μια κανονική rom της htc για να λειτουργεί η συσκευή. Δεν δέχεται όμως πλέον ενημέρωση rom. Η μπάρα δεν ξεκινάει να γεμίζει ποτέ όταν προσπαθώ να το κάνω. Σώζεται το τηλέφωνο με κάποιο τρόπο?

Καλου κακου προσπαθησε να περασεις τη γνησια rom 6,5 για να επανελθει στην εργοστασιακη κατασταση!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα από τα πράγματα που προσπάθησα να κάνω αλλά δεν δεχόταν ούτε αυτήν. :( Τελικά μετά απο πολλές φορές που προσπάθησα, η εργοστασιακή επιτέλους εγκαταστάθηκε.

Όλα ξεκίνησαν όταν πέρασα την rom με τα WP7. Είχα αλάξει το spl μου ώστε να είναι συμβατό με εγκατάσταση hspl3, εγκατέστησα το hspl3 και ξεκίνησα με την εγκατάσταση των WP7. Αφού την έκανε (υπερβολικά γρήγορα για να είναι αλήθεια οτι έγινε: η μπάρα προόδου γέμισε σε 2 δεπτερόλεπτα), η συσκευή έδειξε την λευκή οθόνη με το σήμα της htc και κόλησε εκεί. Στο εξής ότι και αν προσπάθησα να περάσω (είτε τα WP7 είτε δικές του roms), η μπάρα προόδου δεν ξεκινούσε ποτέ και όταν σταματούσα τη διαδικασία είχα πάντα την λευκή οθόνη της htc.

Στο tutorial video αναφέρει οτι πρέπει να ξαναεγκατασταθεί το hspl3 αν συναντήσεις τέτοιο θέμα (τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω) οπότε τις περισσότερες φορές, πριν από προσπάθεια "update" της rom ξαναεγκαθιστούσα το hspl3 (δοκίμασα και να παραλείψω αυτο το βήμα).

Καμία ιδέα για τνα μπορέσω να καταφέρω να περάσω τα wp7 διορθώνοντας αυτό το πρόβλημα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μετα το hspl και πριν βαλεις τον magldr εβαλες καποιο ραδιο που υποστηριζει την 576 ραμ;
Link to comment
Share on other sites

Μετα το hspl και πριν βαλεις τον magldr εβαλες καποιο ραδιο που υποστηριζει την 576 ραμ;

 

Όχι, αυτό δεν το έκανα (δεν βρήκα κάπου στο tutorial να το λέει μέχρι το σημείο που κατάφερα να φτάσω οπότε και δεν το γνωριζα καν). Γενικά σχολούμε πρώτη φορα (από χθες) με windows λειτουργικό σε κινητό και ότι κατάφερα να μάθω ήταν διαβάζοντας το forum. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις για το που βρίσκω το radio που χρειάζομαι? Εγκαθίσταται με τον ίδιο τρόπο που περνάνε και όλα τα άλλα? (roms hspl κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787

Βάλε το 2.15.50.14.το ράδιο εγκαθίσταται όπως η ρομ αρκεί να έχεις κάνει πρώτα hspl

τώρα ποια ρομ έχεις πάνω;

αν έχεις την 1.66 με spl 1.42 τα βήματα ειναι τα εξης

1.βάζεις hspl 2.08

2.εγκαθιστάς το ράδιο

3.βάζεις magldr

4.φλασάρεις μέσω magldr τα wp7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...