Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,έχω περάσει το Battery Indicator και μου βγάζει μετα την φορτιση αποτέλεσμα 97% ποτέ δεν έχω δει 100% να τούς το πάω στο πλαίσιο να το δούν???

 

Πάει 97% και μου λέει φορτιστηκε.

 

Απολυτως φυσιολογικο,να μη σε ανησυχει καθολου. Λειτουργει ετσι για την προστασια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πράγματι δεν υπάρχει λόγος να το κανείς με dropbox. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας file browser πχ file expert οπότε πηγαινεις στο φάκελο system/apps και βρίσκεις το .apk αρχείο εγκατάστασης του google earth. Το επιλέγεις και αφού συμφωνήσεις με την "αντικατάσταση εφαρμογής συστήματος" voila! Εμφανίζεται κανονικά στον launcher του κινητού!

Το αν θα πάρουμε βέβαια update ειναι μια άλλη πονεμένη ιστορία επειδή η google επιμένει να την κατατάσσει στις εφαρμογές που για την ώρα δεν ειναι διαθέσιμες παντού

Ελπίζω να βοηθησα άλλωστε είναι εύκολη διαδικασία :)

 

Φίλε dbal χαίρομαι που σε ξαναβρίσκω!

Απ'ότι φαίνεται παίρνουμε τα ίδια κινητά.

 

Ευχαριστώ πολύ για το tip google Earth.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ για εξήγησε μου να καταλάβω μιάς και απο Samsung δεν είχα ποτέ...γιατί Android έχω κ στο Wildfire άλλα 100% μου δείχνει κατάσταση μπαταριάς. Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Το H (hdspa) είναι πιο γρήγορο από το 3g, οπότε μην ανησυχείς. Οι χρεώσεις είναι ίδιες, μόνο οι ταχύτητες αλλάζουν.

 

@skafetzakis Αυτό που ζητάς υπάρχει στον οδηγό για νέους χρήστες στο forum του galaxy s.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

@skafetzakis Αυτό που ζητάς υπάρχει στον οδηγό για νέους χρήστες στο forum του galaxy s.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μπορεις να μου δωσεις το link?

σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος μόνιμος να κάνω τον default browser του android να εμφανίζει τη full version των ιστοσελίδων. Έχει ως προεπιλογή να φορτώνει τη mobile version των σελίδων και δεν υπάρχει επιλογή να αλλάξει η ρύθμιση. Η λύση του να πληκτρολόγησουμε about:dedug στον browser και να επιλέξουμε περισσότερα->settings->UAString και εκεί αλλαγή από android σε desktop λειτουργεί αλλά δεν είναι μόνιμη. Μόλις απενεργοποιηθεί η συσκευή ή κλείσει τα δεδομένα χάνεται η ρύθμιση και εξαφανίζεται αυτό το κρυφό menu. Μήπως υπάρχει κάποια λύση πιο μόνιμη; Και κάτι ακόμη σε περιοχή με κάλυψη hspa δε θα έπρεπε να εμφανίζεται η ένδειξη Η στο σήμα και όχι 3G; Προφανώς εφόσον εμφανίζει την ένδειξη 3G και όχι Η φορτώνει τις σελίδες με χαμηλότερη ταχύτητα ή δεν ισχύει αυτό στη συγκεκριμένη συσκευή.?! Με έχει μπερδέψει πολύ το θέμα του browser.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Thanks panoc. Μήπως ξέρεις κάτι και για το πρώτο τμήμα της ερώτησης μου σχετικά με τον τρόπο που φορτώνει τις σελίδες ο default browser (έχει προεπιλεγμένη ρύθμιση να φορτώνει τη mobile version των ιστοσελίδων)? Εχω stock rom και δε θα ήθελα να βάλω κάποια custom..
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Thanks panoc. Μήπως ξέρεις κάτι και για το πρώτο τμήμα της ερώτησης μου σχετικά με τον τρόπο που φορτώνει τις σελίδες ο default browser (έχει προεπιλεγμένη ρύθμιση να φορτώνει τη mobile version των ιστοσελίδων)? Εχω stock rom και δε θα ήθελα να βάλω κάποια custom..

 

βαλε τον Dolphin HD ή τον Opera Mobile.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό αν και στους περισσότερους δεν παίζει: https://market.android.com/details?id=com.mikersmicros.fm
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το θέμα τις μπαταριάς είναι φυσιολογικο να μου δείχνει απο 95% έως 97% μετα απο μια πλήρη φορτιση??? το φορτιζω το βραδυ κ το πρωί μου δείχνει αυτές τις ενδειξεις...Αλλιώς να το πάω στο Πλαίσιο σαν βλάβη.
Link to comment
Share on other sites

Thanks panoc. Μήπως ξέρεις κάτι και για το πρώτο τμήμα της ερώτησης μου σχετικά με τον τρόπο που φορτώνει τις σελίδες ο default browser (έχει προεπιλεγμένη ρύθμιση να φορτώνει τη mobile version των ιστοσελίδων)? Εχω stock rom και δε θα ήθελα να βάλω κάποια custom..

Φαίη γιατί δεν βάζεις έναν άλλον browser; Το Android έχει τόσους εξαιρετικούς στο market που βρίσκω τη χρήση του Stock περιττή. :)

Αυτο με το θέμα τις μπαταριάς είναι φυσιολογικο να μου δείχνει απο 95% έως 97% μετα απο μια πλήρη φορτιση??? το φορτιζω το βραδυ κ το πρωί μου δείχνει αυτές τις ενδειξεις...Αλλιώς να το πάω στο Πλαίσιο σαν βλάβη.

Αυτή η ερώτηση πρέπει να έχει ποσοστά 30% του συνόλου των ερωτήσεων σε αυτό το θέμα. Το τηλέφωνο σου είναι μια χαρά, έτσι δουλεύει και θα σου πρότεινα να το συνηθίσεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το θέμα τις μπαταριάς είναι φυσιολογικο να μου δείχνει απο 95% έως 97% μετα απο μια πλήρη φορτιση??? το φορτιζω το βραδυ κ το πρωί μου δείχνει αυτές τις ενδειξεις...Αλλιώς να το πάω στο Πλαίσιο σαν βλάβη.

 

ετσι ειναι φιλε.εμενα πηγαινε στις πρωτες φορτισεις μεχρι 96 και τωρα σταθερα εδω και καιρο μεχρι 93 παει

 

Δοκίμασε αυτό αν και στους περισσότερους δεν παίζει: https://market.android.com/details?id=com.mikersmicros.fm

 

το δοκιμασα δεν παιζει.ενα αρχειακι που βρηκα στο xda nexus s radio kb3 ειναι συμβατο με cyanogen?αν το φλασαρω θα κανει τιποτα?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Thanks panoc και saliez για τις απαντήσεις σας. Μια ερώτηση οι άλλοι browsers στο market παρέχουν υποστήριξη για τον flash player 10.3; Χρησιμοποιούν κάποιου είδους διακομιστή όπως ο opera mini για να δουλέψουν; Πάντως η λύση που πρότεινε ο Kill_noob (πληκτρολογούμε στο browser "about:debug" και πατάμε το βελάκι δίπλα->περισσότερα->ρυθμίσεις->κάτω κάτω UAString->desktop) λύνει μια χαρά το πρόβλημα αλλά δεν είναι μόνιμη. Θέλει συνέχεια να το κάνεις... Γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι πιο μόνιμο...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Ps. Hi Saliez.

Edited by eclair
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ρωτάω τις απόψεις σας μιάς και δεν έχω ιδέα τι παίζει γενικότερα με το θέμα,

 

Thanks πάντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks panoc και saliez για τις απαντήσεις σας. Μια ερώτηση οι άλλοι browsers στο market παρέχουν υποστήριξη για τον flash player 10.3; Χρησιμοποιούν κάποιου είδους διακομιστή όπως ο opera mini για να δουλέψουν; Πάντως η λύση που πρότεινε ο Kill_noob (πληκτρολογούμε στο browser "about:debug" και πατάμε το βελάκι δίπλα->περισσότερα->ρυθμίσεις->κάτω κάτω UAString->desktop) λύνει μια χαρά το πρόβλημα αλλά δεν είναι μόνιμη. Θέλει συνέχεια να το κάνεις... Γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι πιο μόνιμο...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Ps. Hi Saliez.

 

Βάλε opera mobile - οχι mini- που μπορεις να τον ρυθμίσεις από τα settings να λειτουργει σαν desktop με πλήρη υποστήριξη flash. Είναι και ταχύτερος από τον stock υποστηρίζοντας hardware accelaration

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν στο συγκεκριμενο κινητο μπορω να κανω τις επαφες να μου εμφανιζονται με ονομα και αριθμο? Εχει ελληνικο πληκτολογιο? δηλ στα μηνυματα μπορω να περασω ελληνικο πληκτρολογιο(επειδη δεν εχει), τις επαφες ομως θα τις γραφει με λατινικους χαρακτηρες? Διαβασα στο forum οτι η μπαταρια του δεν αντεχει και πολυ,ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον opera mobile και όλα μια χαρά! Λέω να δοκιμάσω και τον Dolphin.. Ευχαριστώ πολύ!
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 4 χρονια με Iphone τελικα πηρα την μεγαλη αποφαση και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος απο το nexus για αρχη.το tapatalk και το athensbook υπαρχουν σαν εφαρμογες:cry:
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 4 χρονια με Iphone τελικα πηρα την μεγαλη αποφαση και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος απο το nexus για αρχη.το tapatalk και το athensbook υπαρχουν σαν εφαρμογες:cry:

 

Για το tapatalk σκαναρε αυτο http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=125x125&chld=Q%7C0&chl=http%3A%2F%2Fwww.androidzoom.com%2Fw%2Fsearch%2FqrLink%3FappCode%3Deqdo%26dwnId%3D73529934

και για το Αthensbook δες εδω

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Για το tapatalk σκαναρε αυτο http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=125x125&chld=Q%7C0&chl=http%3A%2F%2Fwww.androidzoom.com%2Fw%2Fsearch%2FqrLink%3FappCode%3Deqdo%26dwnId%3D73529934

και για το Αthensbook δες εδω

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον opera mobile και όλα μια χαρά! Λέω να δο κιμάσω και τον Dolphin.. Ευχαριστώ πολύ!

Εγώ τους έχω δοκιμάσει όλους και κατέληξα στον dolphin hd.

Αυτό με το σκανάρισμα της εικόνας, γίνεται απευθείας από το κινητό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...