Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να λειτουργεί μόνο για WiFi και μουσική και γενικά για τα πάντα εκτός από κλήσεις και μηνύματα Ρυθμίσεις->Ασύρματο και δίκτυα->Λειτουργία πτήσης
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις ειδα οτι αν το αφηω στο τραπεζι χωρις να το κραταω βελτιωνεται η κατασταση (απο -80 παει -70 dbm ) παντως επρεπε να πιανει 60 ...ειμαι 3 μ απο το ρουτερ.... που ειναι και απο τα δυνατα!

 

η αληθεια ειναι οτι οταν του καλυπτεις τη πλατη με το χερι πεφτει η ενδειξη σηματος (ειτε wifi ειτε τηλεφωνιας), παραταυτα εγω το χρησιμοποιω με wifi N ακομα και με μηδαμινη ενδειξη σηματος συνδεεται στα 65mbps 9παραπανω δε παει ειτε ειμαι διπλα ειτε οχι) και τα αρχεια οντως μεταφερονται με τετοια ταχυτητα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια πτησης κλεινει και το wifi ....

 

ακυρο...μολις ανοιξα μονο το wifi!!

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κάτοχος nexus και μέχρι στιγμης ικανοποιημένος. επειδη ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα του jailbreak, υπάρχει κάποιο thread εδώ μέσα να κοιτάξω η γενικά καποιο link για να ξεκινησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω νεος κατοχος.

Οι παρατηρησεις μου ειναι οι εξης...

 

1) WIFI problem απαραδεκτο.Εχω το WRT54 που ειναι πολυ δυνατο σε σημα και κοβεται η συνδεση στα 5μ , απορω πως θα δουλεψει σε καφετερια!! (που ειναι ο βασικος λογος που το πηρα....)

Επειδη την εχω ξαναζησει την ιστορια με χαμηλο σημα και σε ενα sony ericcson κινητο , ξερω... την πατησα....******* αγορα! και ας ειμαι μεσα στις 7 μερες δεν γινεται να το αλλαξω (με αλλο μοντελο)

 

2) static ip adress dns server για καποιο λογο δεν παιζει, δοκιμασα 3-4 εφαρμογες αντε να το αλλαξε 1 φορα μετα παλι DHCP επαιρνε.

 

3)GPS signal και αυτο δε μου φαινεται σοι σε σχεση με αλλα...

 

4)Μπαταρια... 1 μερα με τρελλη χρηση δεν...

 

5) Δεν βρισκω τροπο να απενεργοπιησω το telephone.... δεν θελω GSM!!... μονο wifi

 

Kαλο το android alla το nexus S μαπα :(

 

Aν ημουν moderator θα σου ειχα κανει,εντελως ναζιστικα,ban γι αυτο το post. Ευτυχως δεν ειμαι :)

 

Το wifi δεν ειναι μαπα. Ειναι ελαφρως αδυναμο. Στις καφετεριες,λες και ζεις στο Παρισι,το σημα ειναι για το αναθεμα απο μονο του,και με προηγουμενο κινητο που ειχα εγω (Nokia N8) με καλο υποτιθεται σημα,δεν υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα. Το GPS νομιζω δουλευει επισης μια χαρα. Αλλα androids με τρελη χρηση δεν βγαζουν ωρες και δηλωνεις εσυ δυσαρεστημενος ; Ψαξε μια κινεζικη μπαταρια τοτε των 3300mAh για να σου βγαζει 2 μερες ισως. Το wifi την εξατμιζει την μπαταρια,σε ολα τα κινητα αυτου του πλανητη,οι 4 ιντσες καινε πολυ παραπανω ζουμι απο τις 2,2 που μπορει να ειχατε πριν. Κι αφου εισαι τοσο ψαγμενος,κανε ενα google τις αποριες σου για τις λειτουργιες του,θα βρεις οτι θες.

Και να το αλλαξεις ακομα,με 300 ευρω θα πας να αγορασεις την πραγματικη μαπα,και τοτε θα κλαις αυτα που ειχες. Κατσε και απολαυσε το λοιπον ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aν ημουν moderator θα σου ειχα κανει,εντελως ναζιστικα,ban γι αυτο το post. Ευτυχως δεν ειμαι :)

 

Ο καθένας καταθέτει τις απόψεις του, ο κόσμος διαβάζει και κρίνει αναλόγως. Για αποφυγή flame posts ενδείκνυται να μην κρίνουμε τις τοποθετήσεις των άλλων αλλά να καταθέτουμε τα δικά μας επιχειρήματα (όπως κατά τα άλλα σωστά έκανες εξάλλου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν απο 4 μέρες και είμαι ικανοποιημενος. Το μόνο αρνητικο είναι 3 καμμένα πιξελ που αν δεν αυξηθεί ο αριθμός τούς είμαι διατεθειμένος να το ξεπεράσω.
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η ερώτηση πρέπει να έχει ποσοστά 30% του συνόλου των ερωτήσεων σε αυτό το θέμα. Το τηλέφωνο σου είναι μια χαρά, έτσι δουλεύει και θα σου πρότεινα να το συνηθίσεις. :)

 

Και ομως μου ειπαν απο την Samsung να τους το παω γιατι Δεν ειναι λογικο να μην Φορτιζει 100% η μπαταρια.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν απο 4 μέρες και είμαι ικανοποιημενος. Το μόνο αρνητικο είναι 3 καμμένα πιξελ που αν δεν αυξηθεί ο αριθμός τούς είμαι διατεθειμένος να το ξεπεράσω.

 

Οχι καθολου διατεθημενος να μην εισαι. Αλλαγη με τη μια οσο εισαι ακομα στις 7 μερες. Αυτα ειναι ασυγχωρητα προβληματα,οπως και να χει.

 

Και ομως μου ειπαν απο την Samsung να τους το παω γιατι Δεν ειναι λογικο να μην Φορτιζει 100% η μπαταρια.. :confused:

 

Χαχαχαχα,καταπληκτικοι αυτοι οι Ελληνες ! Τα επιπεδα ασχετοσυνης των υπαλληλων σε αντιπροσωπιες ειναι σχεδον εξοντοτικα ! Ειναι δυνατον να μη φορτιζει μεχρι το 100%,εχει αναφερθει εξαλλου πολλακις,γινεται για την μακροπροθεσμη ασφαλεια της μπαταριας. Ουδεις λογος ανησυχιας και ΜΗΝ το πας,ειναι ικανοι να το κρατησουν,ανοιξουν,παραποιησουν εις βαρος σου. Ρωτα εδω καλυτερα πρωτα :)

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το περί ban το είπε με χαλαρή διάθεση και αστειευόμενος. Διαφορετικά δε θα εξηγούσε τις απόψεις του.:p

Όσο γιατο WiFi ένα προβληματάκι υπάρχει. Και δεν εννοώ εκεί που πιάνει 2 και 3 γραμμές, αλλά εκεί όπου ένα κινητό με καλό σήμα πιάνει μια γραμμή, το δικό μας πολύ απλά δε θα το ανιχνεύει.

Επίσης αυτό που με ενοχλεί είναι η πολύ χαμηλή ένταση του μικροφώνου. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

Και τέλος, είναι απαραίτητο να πάρουμε backup το φάκελο efs σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά με κάποια Rom; Εννοώ αυτό εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138873

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν απο 4 μέρες και είμαι ικανοποιημενος. Το μόνο αρνητικο είναι 3 καμμένα πιξελ που αν δεν αυξηθεί ο αριθμός τούς είμαι διατεθειμένος να το ξεπεράσω.

 

το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ (το πήρα πριν από μια εβδομάδα από το πλαίσιο)

κατέβασε το pixel fixer. εμένα μου διόρθωσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, έχω το nexus S 9023, το ευρωπαϊκό. Το google maps έχει "κολλήσει" στην έκδοση 5.2.1. Πλέον έχει βγει η έκδοση 5.9 και ακόμα να κάνει κανα update! Όταν πάω από την web έκδοση του market, μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στη χώρα της συσκευής σας"!!! Φίλος μου που το είχε πάρει από ebay και έχει το 9020, παίρνει τα updates κανονικότατα. Σε εσάς πώς συμπεριφέρεται;
Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι θέμα άνοιξες πάλι...κι ότι είχα αρχίσει να το ξεχνάω :)

Διάβασε από το post #1851 και μετά, 4-5 σελίδες πίσω και τα ξαναλέμε...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

την διαρκεια των κλησεων και των δεδομενων πως την βλεπουμε,βιντεοκληση? Edited by vladis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, έχω το nexus S 9023, το ευρωπαϊκό. Το google maps έχει "κολλήσει" στην έκδοση 5.2.1. Πλέον έχει βγει η έκδοση 5.9 και ακόμα να κάνει κανα update! Όταν πάω από την web έκδοση του market, μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στη χώρα της συσκευής σας"!!! Φίλος μου που το είχε πάρει από ebay και έχει το 9020, παίρνει τα updates κανονικότατα. Σε εσάς πώς συμπεριφέρεται;

Εμένα, σήμερα το πρωί μου την έβγαλε την αναβάθμιση στην 5. 9 (μέχρι τώρα είχα την 5. 8). Αλλά έχω custom Rom, οπότε δεν ξέρω αν για αυτό πήρα την αναβάθμιση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την διαρκεια των κλησεων και των δεδομενων πως την βλεπουμε

 

Βάλε το traffic counter pro.

 

Το πήρα πριν απο 4 μέρες και είμαι ικανοποιημενος. Το μόνο αρνητικο είναι 3 καμμένα πιξελ που αν δεν αυξηθεί ο αριθμός τούς είμαι διατεθειμένος να το ξεπεράσω.

 

Επέστρεψε το άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι θέμα άνοιξες πάλι...κι ότι είχα αρχίσει να το ξεχνάω :)

Διάβασε από το post #1851 και μετά, 4-5 σελίδες πίσω και τα ξαναλέμε...

Ακομα δεν εχεις βγαλει ακρη με την εφαρμογη?? Εγω παντως τρεχω 5.9 κανονικα απο το μαρκετ:p

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Έμ βέβαια εγώ, ο φίλος fractalbit και καμποσοι άλλοι σκόρπιοι ανα την χώρα και τον πλανήτη, δεν έχουμε...μέσον στη Google να μας αναβαθμιζει την εφαρμογή χε χε!

Ατιμοι..! Που θα πάει, δεν θα έρθει και σε μας το update? :p

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest triptico
Παιδια σαν νεος στον κόσμο του adroid και του nexus s δεν μπορω να καταλάβω πως θα μεταφέρω τις επαφές μου από το παλιο τηλέφωνο στο νέο. Το παλιο είναι ένα LG GC900 και έκανα αντιγραφή των επαφών στην κάρτα sim, κατόπιν έβαλα την sim στο νεξους αλλα δεν μπορει να δει τις επαφές, παρα μόνο όσες είναι περασμένες στο λογαριασμό gmail που έχω. Τι μπορώ να κάνω; (Δωστε link αν υπάρχουν έτοιμες οδηγίες)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν νεος στον κόσμο του adroid και του nexus s δεν μπορω να καταλάβω πως θα μεταφέρω τις επαφές μου από το παλιο τηλέφωνο στο νέο. Το παλιο είναι ένα LG GC900 και έκανα αντιγραφή των επαφών στην κάρτα sim, κατόπιν έβαλα την sim στο νεξους αλλα δεν μπορει να δει τις επαφές, παρα μόνο όσες είναι περασμένες στο λογαριασμό gmail που έχω. Τι μπορώ να κάνω; (Δωστε link αν υπάρχουν έτοιμες οδηγίες)

 

πας στις επαφες, πατας το πληκρο μενου, μετα εισαγωγη/εξαγωγη και μετα επιλεγεις τι θες να κανεις :)

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Thanks! τοσο απλό... ακόμα ψάχνομαι..

 

για αρχη οπου δε βλεπεις φως πατα το πληκτο μενου, συνηθως ολο και κατι πεταγεται που βοηθαει :)

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

για αρχη οπου δε βλεπεις φως πατα το πληκτο μενου, συνηθως ολο και κατι πεταγεται που βοηθαει :)

 

Αχ πόσο αλήθεια είναι αυτό που γράφεις. Ειδικά αν είσαι στον κόσμο του Android από άλλο λειτουργικό αυτό το μαγικό κουμπάκι του μενού σου λίνει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι σας έχω μερικές ερωτήσεις - παρακλήσεις... :)

 

1. Όταν έχω το τηλ σε airplane mode και μου στείλουν ένα μνμ στις 6μμ πχ, αν το κινητό το ανοίξω στις 8μμ, θα έρθει το μνμ και θα έχει ώρα την ώρα που έφτασε στο κινητό (8μμ). ΚΑΘΕ απλό κινητό σε αντίστοιχη περίπτωση θα έβαζε ώρα στο μνμ 6μμ, δηλαδή την ώρα που εστάλη - ακόμα και αν στο κινητό έφτασε 8μμ.... Κάποιος τρόπος να το σώσουμε; Πχ GO SMS/Handcent (damned ads....) ?

 

2. Μηνύματα στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες; (old time classic αλλά δε θυμάμαι τη λύση που είχα διαβάσει μερικές δεκάδες σελίδες πίσω...)

 

3. Για να βάλω custom roms θέλω root? Αν όχι, πώς γίνεται η διαδικασία; Αν ναι, γμτ ενας ΑΠΛΟΣ τρόπος για root δεν υπάρχει;;; Προτείνεται πλζ κάτι δοκιμασμένο για 2.3.4

 

σοζ για το μέγεθος! :p

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι σας έχω μερικές ερωτήσεις - παρακλήσεις... :)

 

1. Όταν έχω το τηλ σε airplane mode και μου στείλουν ένα μνμ στις 6μμ πχ, αν το κινητό το ανοίξω στις 8μμ, θα έρθει το μνμ και θα έχει ώρα την ώρα που έφτασε στο κινητό (8μμ). ΚΑΘΕ απλό κινητό σε αντίστοιχη περίπτωση θα έβαζε ώρα στο μνμ 6μμ, δηλαδή την ώρα που εστάλη - ακόμα και αν στο κινητό έφτασε 8μμ.... Κάποιος τρόπος να το σώσουμε; Πχ GO SMS/Handcent (damned ads....) ?

 

2. Μηνύματα στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες; (old time classic αλλά δε θυμάμαι τη λύση που είχα διαβάσει μερικές δεκάδες σελίδες πίσω...)

 

3. Για να βάλω custom roms θέλω root? Αν όχι, πώς γίνεται η διαδικασία; Αν ναι, γμτ ενας ΑΠΛΟΣ τρόπος για root δεν υπάρχει;;; Προτείνεται πλζ κάτι δοκιμασμένο για 2.3.4

 

σοζ για το μέγεθος! :p

ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Θα γινουν και δικες μου αποριες αυτες :)

 

1.Υπαρχει αναλογη εφαρμογη ; Το ιδιο το android αλλα και το GOsms νομιζω πως δε δειχνουν ωρα αποστολης μηνυματος.

2.Με το GOsms δε γραφουμε στους 160/μηνυμα ;

3.Θελω επισης αμεσα συμβουλες για root,τον πιο ασφαλη κυριως και τον πιο ευκολο τροπο και επισης ποια ROM,δοκιμασμενη και απο εσας πανω απ'ολα,προτεινετε. Ζητουμενα η σταθεροτητα λειτουργιας,η οποια βελτιωση αυτονομιας και οσο το δυνατον περισσοτερες προσθηκες. Ερωτηση μερικως ασχετου : η εγκατασταση νεας ROM θα απαιτησει και αντικατασταση με νεο kernel ;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...