Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχει g δίπλα στις επαφές. Προφανώς δεν έχει γίνει συγχρονισμός με το λογαριασμό google. Ή μήπως πρέπει να αλλάξω τη ρύθμιση στις επιλογές προβολής; Βασικά με μπερδεύει γιατί το htc είχε διαφορετικές επιλογές.. Επιπλέον δε μπορώ να βρω πως επιλέγουμε περισσότερες της μιας επαφές.. Όταν ανοίγω το λογαριασμό gmail από τον browser δε θα'πρεπε στις επαφές του λογαριασμού να εμφανίζονται οι επαφές μου; Γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για τις επαφές.. Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.:)

 

Αν ανοίγεις το Gmail - από browser - και στις επαφές δεν έχει τίποτα, σημαίνει ότι δεν έχει συγχρονιστεί και τίποτα. Για δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3401677#post3401677

 

Επιπλέον απλά κατέβασε το Go Contacts και μην ασχολείσαι με τη μαμά εφαρμογή, είναι χάλια.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια

φιλαρακι μου εχει δει στο πλαισιο που πλεον το τηλεφωνο το πουλανε με 300 γιουργια.Πιστευετε αξιζει?

Για ποσο θα το υποστηριζει ακομα η google?

Αγοραζοντας το μετα απο τοσους μηνες κυκλοφοριας ποιο θεωρειτε βασικο μειον του?

Ημουν παλιοτερα κατοχος του galaxy s ως προς το galaxy που μειονεκτει?

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

φιλαρακι μου εχει δει στο πλαισιο που πλεον το τηλεφωνο το πουλανε με 300 γιουργια.Πιστευετε αξιζει?

Για ποσο θα το υποστηριζει ακομα η google?

Αγοραζοντας το μετα απο τοσους μηνες κυκλοφοριας ποιο θεωρειτε βασικο μειον του?

Ημουν παλιοτερα κατοχος του galaxy s ως προς το galaxy που μειονεκτει?

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις

σε σχέση με το galaxy s, δεν έχει ραδιόφωνο, δεν έχει s amoled οθόνη και έχει s lcd, δεν παίρνει εξωτερική κάρτα micro sd..στα συν έχει flash στην φωτογραφική. δεν βρίσκω το λόγο να πας από το galaxy s στο nexus.

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το galaxy s, δεν έχει ραδιόφωνο, δεν έχει s amoled οθόνη και έχει s lcd, δεν παίρνει εξωτερική κάρτα micro sd..στα συν έχει flash στην φωτογραφική. δεν βρίσκω το λόγο να πας από το galaxy s στο nexus.
Οχι δεν ειναι για μενα.Για φιλο μου ειναι.εγω ετσι κι αλλιως το εχω δωσει το galaxy καιρο τωρα.

Θα ειναι το πρωτο του android.μηπως ειναι καλυτερα να παει σε galaxy s?ποση ενσωματωμενη μνημη εχει το nexus?δεν επεκτεινεται η μνημη?Δεν το γνωριζα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus S έχει ενσωματωμένη 16 GB μνήμη, δεν δέχεται επέκταση..

 

- Για να κρατήσω back up data, apps και τα λοιπά, με ποιά εφαρμογή το κάνω επειδή δεν είμαι root? Εύκολος οδηγός για root?

- Καλή εφαρμογή για camera με zoom?

Thanks!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίγεις το Gmail - από browser - και στις επαφές δεν έχει τίποτα, σημαίνει ότι δεν έχει συγχρονιστεί και τίποτα. Για δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3401677#post3401677

 

Επιπλέον απλά κατέβασε το Go Contacts και μην ασχολείσαι με τη μαμά εφαρμογή, είναι χάλια.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ saliez! Θα δοκιμάσω την εφαρμογή που προτείνεις.. Όντως η default εφαρμογή του android είναι χάλια!

CU! :happy:

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον απλά κατέβασε το Go Contacts και μην ασχολείσαι με τη μαμά εφαρμογή, είναι χάλια.

 

Go Contacts ή Go Contacts EX;;;

Link to comment
Share on other sites

το φλας ειναι απιστευτα χρησιμο και το κινητο βγαζει πολυ καλες φωτο.το συγκρινα στις νυχτερινες φωτο με το ιφον4 και ειναι το νεξους υπερτερει σαφως.
Link to comment
Share on other sites

Go Contacts ή Go Contacts EX;;;

 

Ναι όντως ποια από τις 2 εφαρμογές.?! Saliez αναμένουμε την πολύτιμη βοήθειά σου! :)

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως ποια από τις 2 εφαρμογές.?! Saliez αναμένουμε την πολύτιμη βοήθειά σου! :)

 

 

το ΕΧ ειναι η συνεχεια του πρωτου, προτιμηστε αυτο.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

το ΕΧ ειναι η συνεχεια του πρωτου, προτιμηστε αυτο.

 

Thanks a lot panoc! :)

Μόνο που δεν υποστηρίζει ελληνικα! Ίσως στο μέλλον. Δείχνει καλή εφαρμογή...

 

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να ενεργοποιούμε και απενεργοποιούμε τη σύνδεση δεδομένων του δικτύου κινητής τηλεφωνίας; Μέσα απο το μενού είναι πολλά... "πατήματα"!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot panoc! :)

Μόνο που δεν υποστηρίζει ελληνικα! Ίσως στο μέλλον. Δείχνει καλή εφαρμογή...

 

τι εννοεις δεν υποστηριζει Ελληνικα ;

Μια χαρα Ελληνικα μου δειχνει, και μια χαρα ελληνικα μπορω να γραψω...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν υποστηριζει Ελληνικα ;

Μια χαρα Ελληνικα μου δειχνει, και μια χαρα ελληνικα μπορω να γραψω...

 

Το go contacts ex έχει ελληνικα στο μενού της εφαρμογής; Εγώ κατέβασα την άλλη έκδοση, όχι την ex.. Μάλλον δεν έπραξα σωστά.!!

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Το go contacts ex έχει ελληνικα στο μενού της εφαρμογής; Εγώ κατέβασα την άλλη έκδοση, όχι την ex.. Μάλλον δεν έπραξα σωστά.!!

 

στο μενου οχι δεν εχει.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια εφαρμογή προτείνετε για να ενεργοποιούμε και απενεργοποιούμε τη σύνδεση δεδομένων του δικτύου κινητής τηλεφωνίας; Μέσα απο το μενού είναι πολλά... "πατήματα"!

 

https://market.android.com/details?id=alei.switchpro&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισης για οποιον θελει Φακο να εχει στο κινητο ας κατεβασει την εφαρμογη απο το Market λεγεται "Flashlight"
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot panoc! :)

Μόνο που δεν υποστηρίζει ελληνικα! Ίσως στο μέλλον. Δείχνει καλή εφαρμογή...

 

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να ενεργοποιούμε και απενεργοποιούμε τη σύνδεση δεδομένων του δικτύου κινητής τηλεφωνίας; Μέσα απο το μενού είναι πολλά... "πατήματα"!

 

2g-3g onoff widget απο την Curvefish, δωρεαν απο το μαρκετ, σε παει αμεσως στο μενου με τι επιλογες κινητης.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Όμως πώς επιλέγουμε περισσότερες της μιας επαφές; Για παράδειγμα για να διαγράψουμε.. Που βλέπω ποιες επαφές έχουν συγχρονιστεί στο λογαριασμό gmail; Γενικά με ενδιαφέρει να μπορώ να δω ποια στοιχεία έχουν συγχρονιστεί στο gmail. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

γιατι δεν μπαινεις στο gmail σου να πας στο tab επαφες και εκεί να δεις;

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να ενεργοποιούμε και απενεργοποιούμε τη σύνδεση δεδομένων του δικτύου κινητής τηλεφωνίας; Μέσα απο το μενού είναι πολλά... "πατήματα"!

 

https://market.android.com/details?id=com.jim2&feature=search_result και φτιάχνεις ότι widget switcher θες δωρεάν. Αν θες βοήθεια για να φτιάξεις switcher πες.

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=com.jim2&feature=search_result και φτιάχνεις ότι widget switcher θες δωρεάν. Αν θες βοήθεια για να φτιάξεις switcher πες.

Πολύ ωραίο προγραμματάκι προτείνεις. Όταν το είχα περάσει με είχε παιδέψει λίγο για να καταλάβω τη λογική του, αλλά μετά είναι πολύ εύκολο να δημιουργήσεις τα πάντα. Μέχρι και συντομεύσεις για εφαρμογές μπορείς να βάλεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εγκατέστησα το OnOff WidgetPack... Είναι πολύ καλό και έχει συντομεύσεις για πολλές βασικές λειτουργίες πέραν της σύνδεσης δεδομένων.

Ερώτηση η εφαρμογή go weather είναι αξιόπιστη για τον καιρό;

Και να μην ξεχάσω η εφαρμογή go contacts ex είναι πολύ καλή για τη διαχείριση των επαφών.!! Θα ήταν χρήσιμο να έχει ελληνικα στην αναζήτηση go dialer, ίσως και στο μενού. Πάντως αξίζει να τη δοκιμάσετε. :happy:

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εγκατέστησα το OnOff WidgetPack... Είναι πολύ καλό και έχει συντομεύσεις για πολλές βασικές λειτουργίες πέραν της σύνδεσης δεδομένων.

Ερώτηση η εφαρμογή go weather είναι αξιόπιστη για τον καιρό;

Και να μην ξεχάσω η εφαρμογή go contacts ex είναι πολύ καλή για τη διαχείριση των επαφών.!! Θα ήταν χρήσιμο να έχει ελληνικα στην αναζήτηση go dialer, ίσως και στο μενού. Πάντως αξίζει να τη δοκιμάσετε. :happy:

 

Έβαλα σήμερα την εφαρμογή go contacts ex.

Τα ονόματα τα βρίσκει γράφοντας και ελληνικά στο πλαίσιο που είναι για την αναζήτηση στο contacts.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την εφαρμογή go contacts ex.

Τα ονόματα τα βρίσκει γράφοντας και ελληνικά στο πλαίσιο που είναι για την αναζήτηση στο contacts.

 

Να διευκρινίσω ότι στην εφαρμογή go contacts ex μπορείς να κάνεις αναζήτηση επαφών στα ελληνικα. Αντίθετα στην εφαρμογή go dialer ex που εγκαθίσταται ταυτόχρονα με την go contacts ex δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το Multiling για να έχω ελληνικούς χαρακτήρες αλλά όταν γράφω μηνύματα μου τα σπάει. Πως ήταν τα Nokia Με unicode. Έτσι και αυτό...τι κάνουμε?

 

Πρέπει να κατεβάσω άλλη εφαρμογή για μηνύματα? handcent ας πούμε?

Edited by bezoss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρε σήμερα ο αδερφός μου το κινητό και ήθελα να ρωτήσω πως μπορείς να κάνεις βίντεο κλήση. θέλει να περάσω κάποια εφαρμογή; δεν θέλω να κάνει κλήση μέσω internet αλλά μέσω κινητής τηλεφωνίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...