Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σήμα του wifi είναι χαμηλό γενικώς σε όλα τα Samsung. Πιθανως έχει να κάνει με την προσπάθεια για πολύ χαμηλο sar.

Όμως και με μια γραμμή δουλεύει κανονικά. Φυσικά αν πας στην άλλη πλευρά του σπιτιού σου το πιθανότερο είναι να χάσεις εντελώς το σήμα.

Για την ένταση του ακουστικου είσαι σίγουρος πως την έχεις στο μέγιστο;

Γίνεται με τον ίδιο τροπο όπως και στο iPhone.

 

 

 

---

- Sent from my iPhone using Tapatalk

με το ακουστικο ειμαι οκ δεν ειχα δει την μικρη ζελατινα που ειχε απο πανω :) με το σημα wifi μαλλον ειναι αυτο που λες, με ποιο προγραμμα το κανουμε root ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια κ χαρα

 

Καινουργιος εδω κ λιγα λεπτα μολις το πηρα απο το πλαισιο μιας κ το εδινε σχετικα δωρο με τετοια τιμη!!!

 

Εν ταχει για Ελληνικο Πληκτρολογιο στο Market μεσα εχει να κατεβασω??

 

Επισης το Mobile Internet απο που το ενεργοποιω κ απενεργοποιω διοτι στο Wildfire που εχω ειναι τελειως διαφορετικα...

 

Εβαλα το multilingual

Αυτο με το widget του Ιnternet πως θα το κανω??

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν μπορώ να καταλαβω, γιατί η επιδότηση μου στο Απεριόριστα 35 της Cosmote μου το δίνει 510,10 € , και το plaisio σαν αγορά συσκευής στα 299,00 €. Μιλάμε για 200 € διαφορά, γιατί τόσο πολύ;

Αν όντως ισχύει "ψηνομαι" ασχημα να πάρω την συσκυευή από plaisio και να κρατησω την επιδόστηση για τον επόμενο χρόνο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα καμμενα pixels. 4 τον αριθμό.

 

Τοσο γρηγορα?με την super amoled 6 μηνες και δεν εχει ουτε ενα καμμενο

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κάνει τον ήχο του κλίκ η κάμερα όταν τραβάμε φωτογραφίες???

 

Καλή ερώτηση!

 

Όσο και να το εψαξα δεν βρήκα κάποια ρυθμίσει απενεργοποίησης!! :(

 

(Send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κάνει τον ήχο του κλίκ η κάμερα όταν τραβάμε φωτογραφίες???

 

Kαποια ξεχωριστη ρυθμιση δεν εχω βρει αλλα αμα βαλεις το κινητο σου στο αθορυβο(μεσα απο την οθονη κλειδωματος) η καμερα δεν κανει καθολου θορυβο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ναι απο πλαισιο

τωρα καταλαβα γιατι τα δινουνε τοσο φθηνα :), γνωριζει κανεις μετα απο ποσα στο αλλαζουνε ?

Link to comment
Share on other sites

Και για να εξειδικευσω ενα σχετικό post που εχω ηδη στο thread του Android market....

Mια που φτάσαμε αισίως στην 5.8 του Google maps...Υπάρχουν κάτοχοι NexusS που να έχει αναβαθμιστεί η προεγκατεστημένη έκδοση ή έχουμε ξεμείνει με την 5.2 όλοι μας οπότε να μην ανησυχώ....?

 

PS: Πάντως με googling βλέπω οτι το ιδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν κάτοχοι Nexus S σε Ρουμανια, Σαουδ. Αραβία κλπ χώρες που η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη, αναζητώντας την στο market...είναι κανεις εδώ Ελλάδα λοιπόν που να αποτελεί εξαίρεση???

 

Το δικο μου ειναι Ελληνικο με Ελληνικη καρτα σιμ, εχω 2 κινητα περασμενα στο λογαριασμο μου (χ10 μινι προ) και εχω κανονικα την 5.8! Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι μου ειχε βγαλει ειδοποιηση για αναβαθμιση στην 5.8 αλλα οταν πατησα πρωτη φορα δεν την βρηκε στο μαρκετ! Μετα απο 4-5 προσπαθειες που εκανα την βρηκε και την περασα... Δεν ξερω εαν βοηθαω καθολου. . .

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τωρα καταλαβα γιατι τα δινουνε τοσο φθηνα :), γνωριζει κανεις μετα απο ποσα στο αλλαζουνε ?

 

Με τόσα πάντως μπορείς άνετα να διεκδικήσεις αντικατάσταση αρκεί να είναι μέσα στο χρονικό περιθώριο για DOA. Αλλιώς πάει για επισκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως...εκεί ακριβώς εμένα μου λέει ότι η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη για την συσκευή στη χώρα σας και παράλληλα την εμφανιζει ως εγκατεστημένη στην παλιά συσκευη ! Αν έχεις εσύ κάποια εξήγηση θα σου ημουν ευγνωμων, γιατί εγώ πια τις έχω αποκλείσει όλες...

 

ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε μενα με desire και nexus s αυτο εβλεπα στο μαρκετ ωσπου εξαφανιστηκε η εφαρμογη. Παντως στο desire η αναβαθμιση σε 5.8 ηρθε κανονικα χωρις να εντοπιζεται η εφαρμογη στο μαρκετ. και στα 2 εχω τον ιδιο λογαριασμο gmail, το nexus απο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι και εγώ....

Πήρα το τηλέφωνο από το πλαίσιο και πέρασα κάποιο πρόγραμμα για τα specs του κινητού.... πχ (Android System Info, Mini Info)....

 

Μου βγάζει συνολική ram 345 mb....

 

Έχουν κάνει κάποια δέσμευση μνήμης ή μήπως είναι η συνολική μου μνήμη αυτή;;;;....

Αν έχουν κάνει δέσμευση μνήμης, τότε όλα τα nexus s θα πρέπει να το έχουν αυτό....

Και επίσης αυτό σημαίνει, ότι αν κάνω root θα έχω 512MB RAM και όχι 345MB RAM....

Σωστά;;;;....

 

Το Lg Optimus Black που είχα είχε όλη την μνήμη στα specs και μου έκανε εντύπωση....

Αν μπορεί να μου απαντήσει στα σίγουρα κάποιος....

 

Ευχαριστώ....

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Handcent SMS. Αν γράφω με μικρά, όταν στέλνω το μήνυμα μου τα μετατρέπει σε κεφαλαία όλα εκτός από το "Μ" που το εμφανίζει "μ"! Αν το έχω γυρισμένο να γράφω όλο κεφαλαία, πάλι όταν στείλει το μήνυμα, το ίδιο θα μου κάνει. Το έχει πάθει κανείς άλλος? Να τα στέλνει μικρά δε γίνεται?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση θέλω. Το κινητό δεν έχει κανονικά ελληνικό πληκτρολόγιο για μηνύματα; Χρειάζεται να βάλουμε πρόγραμμα για να έχουμε ελληνικό πληκτρολόγιο;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση θέλω. Το κινητό δεν έχει κανονικά ελληνικό πληκτρολόγιο για μηνύματα; Χρειάζεται να βάλουμε πρόγραμμα για να έχουμε ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3732419#post3732419

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι και εγώ....

Πήρα το τηλέφωνο από το πλαίσιο και πέρασα κάποιο πρόγραμμα για τα specs του κινητού.... πχ (Android System Info, Mini Info)....

 

Μου βγάζει συνολική ram 345 mb....

 

Έχουν κάνει κάποια δέσμευση μνήμης ή μήπως είναι η συνολική μου μνήμη αυτή;;;;....

Αν έχουν κάνει δέσμευση μνήμης, τότε όλα τα nexus s θα πρέπει να το έχουν αυτό....

Και επίσης αυτό σημαίνει, ότι αν κάνω root θα έχω 512MB RAM και όχι 345MB RAM....

Σωστά;;;;....

 

Το Lg Optimus Black που είχα είχε όλη την μνήμη στα specs και μου έκανε εντύπωση....

Αν μπορεί να μου απαντήσει στα σίγουρα κάποιος....

 

Ευχαριστώ....

 

Ένα ποσοστό της μνήμης το καταλαμβάνει το λειτουργικό και δεν είναι διαθέσιμο στο χρήστη. Σε όλες τις συσκευές το ίδιο συμβαίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια ερωτηση η οποια δεν μ απαντηθηκε επειδη εχω Καρτοκινητο στην Q πως μπορω να Ενεργοποιω και να Απεργοποιω το Ιντερνετ? γιατι αλλιως ειναι στο Wildfire που εχω κ αλλιως εδω..
Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια ερωτηση η οποια δεν μ απαντηθηκε επειδη εχω Καρτοκινητο στην Q πως μπορω να Ενεργοποιω και να Απεργοποιω το Ιντερνετ? γιατι αλλιως ειναι στο Wildfire που εχω κ αλλιως εδω..

 

Κατέβασε το APNDroid. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τσακαλια ερωτηση η οποια δεν μ απαντηθηκε επειδη εχω Καρτοκινητο στην Q πως μπορω να Ενεργοποιω και να Απεργοποιω το Ιντερνετ?

 

Βάλε το Apn on-off.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tanks for installing APN on/off

Ετσι ακριβως μου το γραφει!!!

 

Εκανα ενα shortcut στο desktop αλλα τιποτα παραπανω...

 

βασικα κατεβασα 2 αυτο με το Μαυρο εικονιδιο κ αυτο με το κιτρινο

 

μου ετρεξε αυτο με το Μαυρο!!

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...