Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα χθες απεκτισα την πρώτη γρατζουνιά στην κάμερα και να φανταστείτε συνεχεια είμαι με ένα πανάκι και το καθαρίζω και το έχει στην θήκη σιλικόνης και ποτε δεν το ακουμπάω με την κάμερα πάντα με την οθόνη αλλάζει το τζαμάκι στα nokia care ξέρει κανεις η αν ξέρει και τιμή???

 

λοιπον παιδια, μιλησα με τον terrestrial (λιρα 100!) και μου ειπε πως δεν ειναι γκοριλα γκλας σιγουρα. Ειναι hardend glass συνεπως να δινουμε μια επιπλεον προσοχη απο εδω και μπρος.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Μπορώ αν γνωρίζετε να περάσω τους σελιδοδείκτες που χρησιμοποιώ στον Firefox στο pc, με κάποιο τρόπο στο Ν8 για να τους χρησιμοποιώ και εκεί???
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια, μιλησα με τον terrestrial (λιρα 100!) και μου ειπε πως δεν ειναι γκοριλα γκλας σιγουρα. Ειναι hardend glass συνεπως να δινουμε μια επιπλεον προσοχη απο εδω και μπρος.

 

Γνωστό (google it!) διάβασε εδώ:

Well, they have coated the glass of the lens with a scratch-resistant layer and the glass itself over the lens is reinforced by having several layers of glass.
.

 

Η καλύτερη λύση για εμένα θα ήταν να ερχόταν με ένα συρόμενο κάλυμμα σε στυλ K800i, χρόνια χρήσης και ο φακός της κάμερας είναι σαν καινούργιος.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου λίγο τα φώτα σας γιατί από χθες μου έρχεται να το "πετάξω από το μπαλκόνι"!!:mad:

Ενώ δεν έκανα κάποια αλλαγή (εγκατέστησα μόνο ένα blacklist και το απεγκατέστησα νομίζοντας ότι φταίει) καθε 5-10 δευτερόλεπτα προσπαθεί, ανεπιτυχώς βέβαια, να κάνει σύνδεση μέσω cosmote internet! Κοιτώντας το μητρώο δε βλέπω να κάνει λήψει kb αλλά πολλές προσπάθειες 3 δευτερολέπτων.

Έχω την αίσθηση ότι εκτός ότι χάνω το μητρώο των επαφών μου "τρώει" και μπαταρία...

 

Έχω :mad: και δε βγάζω άκρη....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου λίγο τα φώτα σας γιατί από χθες μου έρχεται να το "πετάξω από το μπαλκόνι"!!:mad:

 

Πες που μένεις για να έρθουμε να περιμένουμε από κάτω... :lol:

 

Ενώ δεν έκανα κάποια αλλαγή (εγκατέστησα μόνο ένα blacklist και το απεγκατέστησα νομίζοντας ότι φταίει) καθε 5-10 δευτερόλεπτα προσπαθεί, ανεπιτυχώς βέβαια, να κάνει σύνδεση μέσω cosmote internet! Κοιτώντας το μητρώο δε βλέπω να κάνει λήψει kb αλλά πολλές προσπάθειες 3 δευτερολέπτων.

Έχω την αίσθηση ότι εκτός ότι χάνω το μητρώο των επαφών μου "τρώει" και μπαταρία...

 

Έχω :mad: και δε βγάζω άκρη....

 

Από αυτά που λες, σκέφτομαι για το gps.

Μήπως φόρτωσες τίποτα σχετικό τελευταία?

Για να δεις αν είναι το gps, βγάλε την υποβοήθηση από τους μεθόδους εντοπισμού.

 

Όπως και το γεγονός ότι σε nokia care πολλές φορές όταν ανοίγουν ένα κινητό ή δεν το κλείνουν σωστά είτε αφήνουν σημάδια από το άνοιγμα.

 

Είχα την εντύπωση πως τα νέα κινητά δεν τα ανοίγουν εδώ. Τα στέλνουν έξω.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου κολλησε για πρωτη φορα το N8!!

Αρχικα δεν δουλευε ο διακοπτης του κλειδωαμτος (στα δεξια). Αφου τον πατησα 5-6 φορες χωρις να κανει τιποτα, ειπα αν το κανω ενα restart. Παταω το power στην κορυφη και εκει ... τελος.... δεν κανει τιποτα

Κρατωντας το "settings" κατω αριστερα δεν κανει τιποτα!

 

Μπορω να το παρω κανονικα τηλεφωνο αλλα δεν κτυπαει!Τι κανω τωρα?!

 

Περιμενω την μπαταρια να τελειωσει?! λολ :lol::lol::blink::blink:

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο power για 8 δευτερόλεπτα μέχρι να κάνει επανεκκίνηση.

 

ηθελε πατημα κοντα 20 secs!!!!! ελεος!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Πως σου κόλλησε; Όσο και αν κρατήσεις το power πατημένο δεν κλείνει; Για ξαναδοκίμασε.

 

Εμένα τον τελευταίο μήνα μόνο μια φορά μου ζήτησε επανεκκίνηση όταν δέχτηκα μήνυμα και επέλεξα, μέσα από την συζήτηση, να συντάξω απάντηση μέσω swype. Με πέταξε αρχικά εκτός μηνύματος και μετά δεν αποκρινόταν καθόλου το touch της οθόνης (δούλευαν μόνο τα hardware πλήκτρα της συσκευής). Με επανεκκίνηση έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

 

Από αυτά που λες, σκέφτομαι για το gps.

Μήπως φόρτωσες τίποτα σχετικό τελευταία?

Για να δεις αν είναι το gps, βγάλε την υποβοήθηση από τους μεθόδους εντοπισμού.

 

Όχι τίποτα εκτός από το blacklist...

Η υποβοήθηση δεν ήταν ενεργοποιημένη, έχω μόνο το ενσωματωμένο GPS.:mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγώ που "χόρτασα" επανεκκινήσεις... Έφαγα και αρκετά κολλήματα βέβαια. Μου την έχει δώσει.

 

κάτι ακόμη. Ακούω για καλή μπαταρία αλλά εμένα δεν κρατάει καθόλου. Συνήθως βέβαια κάνω σκληρή χρήση αλλά σήμερα που το πρόσεξα, με λίγα τηλέφωνα ελάχιστο ίντερνετ και καθόλου πλοήγηση μου κράτησε ίσα-ίσα 1 μέρα. Είναι φυσιολογικό? Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή(αν και δεν φαίνεται να τρέχει κάποια)?

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση μηνύματος!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που του συνδέεται συνέχεια, μήπως να κάνει τις ρυθμίσεις που προτείνουμε σε άλλο θέμα και να κάνει δοκιμαστικά απεγκατάσταση σε ύποπτα προγράμματα? Επίσης τις ρυθμίσεις του email ξανακοίτα. Είχα παρόμοια προβλήματα και λύθηκαν όλα όταν πέταξα άχρηστες εφαρμογές και έκανα από την αρχή όλες τις ρυθμίσεις. (με wlan βέβαια, όχι με 3g). Δοκίμασε να μεταφέρεις την σύνδεση cosmote σε άλλο προορισμό και πάλι πίσω κτλ. Γενικά κάνε τις δοκιμές σου, δε νομίζω να φταίει η συσκευή γενικά αλλά κάποια #$%εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το κινητό δουλεύει άψογα το wifi εδώ και 3 μέρες. Δεν μπορώ να καταλάβω πως και τί. Δεν συνδέετε ποτέ μόνο του πλέον. Τώρα μόλις έστειλα και ενα μέιλ με συννημένο και όλα τζετ. Ακόμα και στις εφαρμογές που ανοίγω αν έχει γνωστό wifi επιλέγει εκείνο αυτόματα χωρίς ερωτήσεις, αν όχι τοτε webvodaf η vodlive και κλείνει μόνο του πάλι κανονικότατα. :ninja: :cool:

 

 

Ξεχάστε ότι έγραψα πιο πάνω. Το πρόβλημα επέστρεψε αφού έκανα install το soundhound. Βέβαια και μετά που το έκανα απεγκατάσταση πάλι συνεχίζει οπότε δεν έχω ιδέα τι φταίει. Εξορκισμό θέλει μου φαίνεται.

 

Edit πάλι.: Μετά απο 2 επανεκκινήσεις ήρθε στα λογικά του.. Κάτι τρέχει στο backround απ' ότι κατάλαβα που δεν μας δείχνει ο default task manager.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που του συνδέεται συνέχεια, μήπως να κάνει τις ρυθμίσεις που προτείνουμε σε άλλο θέμα και να κάνει δοκιμαστικά απεγκατάσταση σε ύποπτα προγράμματα? Επίσης τις ρυθμίσεις του email ξανακοίτα. Είχα παρόμοια προβλήματα και λύθηκαν όλα όταν πέταξα άχρηστες εφαρμογές και έκανα από την αρχή όλες τις ρυθμίσεις. (με wlan βέβαια, όχι με 3g). Δοκίμασε να μεταφέρεις την σύνδεση cosmote σε άλλο προορισμό και πάλι πίσω κτλ. Γενικά κάνε τις δοκιμές σου, δε νομίζω να φταίει η συσκευή γενικά αλλά κάποια #$%εφαρμογή.

 

Tο μόνο που έχω ειναι το άνωθεν που γράφω.

CNN, E κλπ τα έχω διαγράψει.

Αρχικη οθόνη μόνο τις συντομεύσεις και στη δεύτερη το ημερολόγιο, η τρίτη έχει διαγραφή.

Τα email έχουν ρυθμιστεί,.....

Όπα!!! Νομίζω βρήκα τι ήταν...

Στις "Ρυθμίσεις", "προορισμοί", "Διαδίκτυο" εκτος από τα 2 σημεία πρόσβασεις που είχα, το οικιακό wlan (προτεραιότητα 1) και το cosmote GPRS (προτεραιότητα 2) είχε και άλλο ενα σημείο πρόσβασεις (δε ξέρω πως δημιουργήθηκε) το cosmote internet! Το έσβησα και όση ώρα κοιτώ το "Μητρώο" δεν έχει κάνει σύνδεσει!!!:rolleyes: Θα το ματίασω!!!:lol:

 

Ευχαριστώ....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.για αυτους που βρηκαν γρατζουνια στο φακο θελω να ρωτησω κατι.παρολο την γρατζουνια για δειτε βρε παιδια,επηρεαζει την φωτογραφια?γιατι θεωρω οτι για να φανει στο viewfinder καποια γρατζουνια πρεπει να ειναι πολυ βαθια.....σε ενα ν96 ενος φιλου ο φακος πισω ειχε μια τεραστια γρατζουνια αλλα δεν φαινοταν στην φωτο..για να το κοιταξουν τα παιδια και να μας πουν......<εγω παντως εχω βαλει ενα μικρο στικ απο σιλικονη στο πισω μερος του κινητου στο υψος της καμερας και ειναι το κιν λιγο υπερυψωμενο και δεν ακουμπαει κατω...ισως γλιτωσω τα πολλα...> Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.για αυτους που βρηκαν γρατζουνια στο φακο θελω να ρωτησω κατι.παρολο την γρατζουνια για δειτε βρε παιδια,επηρεαζει την φωτογραφια?γιατι θεωρω οτι για να φανει στο viewfinder καποια γρατζουνια πρεπει να ειναι πολυ βαθια.....σε ενα ν96 ενος φιλου ο φακος πισω ειχε μια τεραστια γρατζουνια αλλα δεν φαινοταν στην φωτο..για να το κοιταξουν τα παιδια και να μας πουν......<εγω παντως εχω βαλει ενα μικρο στικ απο σιλικονη στο πισω μερος του κινητου στο υψος της καμερας και ειναι το κιν λιγο υπερυψωμενο και δεν ακουμπαει κατω...ισως γλιτωσω τα πολλα...>

 

Το μονο πραγμα που εχω δει να επηρεαζει τις φωτογραφιες ειναι η δαχτυλια που θολωνει τον φακο! Οχι μονο στο N8 αλλα γενικα στα κινητα. Ακομα και περισσοτερες απο μια γρατζουνιες να εχει ο φακος μπορει να μην φαινονται στη φωτογραφια. Και επισης δεν φαινονται ουτε οι κοκκοι σκονης...(που ειναι το πιο συνηθισμενο και ειδικα στην εκτεθειμενη καμερα του N8) Μην ανησυχειτε τοσο, απλα προσεχτε να μην τοποθετειτε το κινητο σε τσεπες με κλειδια και τετοια, η σε "ανωμαλες" επιφανειες!

Link to comment
Share on other sites

ανακαλυψα ενα προβλημα. δεν ξερω αν εχετε προσεξει οτι ο τηλεφωνικος καταλογος εχει επιλογη σε καθε καρτελα να περνας τη διευθυνση μεσω ovimaps. το εκανα λοιπον για καποιους φιλους. οταν απο τον καταλογο παω να ανοιξω τη διευθυνη για να κανω πλογηση προς την κατοικια του φιλου η διευθυνση βγαινει αλλου γι αλλου. το εχει παρατηρησει κανεις? ενα φιλο τον εβγαλε στη ν κορεα ενω μεναιεξαρχεια. καλο ε? το εχει παθει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει μερικές φορές αλλά όχι πάντα. Έχω πολύ καιρό να το δω στην συσκευή μου. Έχουν πει ότι θα λυθεί στην 1.1 ( ή στην 2.0, δεν είναι επιβεβαιωμένο) και θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο το συγκεκριμένη χαρακτηριστικό, δίνοντας την δυνατότητα στον χρήστη να κάνεις πλοήγηση κατευθείαν από τις πληροφορίες της επαφής.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε γιατι οταν το ειδα αρχικα να μου βγαζει τα εξαρχεια στη ν κορεα φρικαρα

 

σιγα μωρε φιλαρακι τη διαφορα... διπλα διπλα ειναι και μπερδευτηκε !:lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια εκδοση οβι εχετε?εμενα την 3.06 βετα δεν την δεχεται...και για να κατεβασω την κανονικη 3.06 εχει διαδικασια.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να διαγραψω τα εξερχομενα μηνυματα και μου εμφανιζει το σημα επανω δεξια,Μηπως ξερει καποιος καμια λυση?

 

Μηπως εστειλες κανενα Mms???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε παρακολουθήσει καθόλου ξένα forum σχετικά με τις συνδέσεις wlan και τι λύσεις δείνουν σε αυτά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΥΝΗΜΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΛ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ Ν8:p:p

(και οχι μονο αυτο πλεον ολα τα προβληματα που υπήρχαν-κολληματα καθυστερήσεις κτλ-φαινεται να λύνονται οριστικα και σε gmail αλλα και σε yahoo!!!!!!!!!!!!)

 

σπασανε τα νευρα μου εψαξα παντου και η λυση ειναι τελικα αυτη..οσο απιστευτο και αν φαινεται...

http://www.nokian8.mobi/nokia-n8-email-problem-how-to-solve-it/

 

Here is the step by step solution.

 

Step 1: Delete existing email boxes if any

 

If you already have email boxes configured with your Nokia N8, simply delete them. We will add them again. You can do this by going to Menu->Applications->Mail. Long press your email box and delete it.

 

Warning: This step will delete all your emails on your phone. This should not delete emails from your email box on the web, for example Gmail, but if you are not using another phone, device or computer for keeping your mails, you should backup them before deleting the box.

 

Step 2: Add new email boxe

 

Once you have deleted all the mail boxes, you will have 3 options left. Settings, New and Help. Select “New” to define a new email box.

Step 3: Select your email service

 

Select the appropriate email service or mailbox type

Step 4: Give your Email address and password

 

The phone will ask you for your email address and email box password. Provide that in the screen shown below.

Step 5: Decline the terms

 

Yes, that’s the tricky part. Terms of Service will be shown next and you have to decline them. If you accept the terms, the phone will connect through email.nokia.com again. That’s what we don’t want. Once you decline the terms, your phone will be directly connected to the mail box and will work just fine.

 

οσα παιδια εχετε προβληματα δοκιμάστε το....σε μενα λύθηκαν τα παντα....τα δε συνημμένα κτλ φευγουν απο το κινητο "σφαιρα" τωρα!!!!:):)

E ναι!!!!!

Επιτελους!!!

Μπραβο ρε φιλαρακι!

Τοσο καιρο, σκ@τ@ μας τα εκανε!

Κολλουσε, αργουσε...

Και ηταν τοσο απλο...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...