Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτησω για το megatv επειδη δεν πεζουν οι online σειρες στο κινιτο φταιει καμια κοδικοποιηση η χρειαζετε να κατεβασεις καμια εφαρμογη για να παιξει οπως και αλλα online sites να παιζουν οπως στο youtube

 

φιλε και εγω ξενερωσα στο θεμα αυτο....στο ν900 παιζανε τα παντα απο το mega tv...

εδω ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ οχι...περιμενουμε το επομενο update......να δουμε τι θα γινει....:)

 

 

φιλε pavloukos δες την προηγουμενη σελιδα το ποστ μου για να λυσεις μια για παντα το προβλημα σου με τα mail....(συνημμένα και ολα τα σχετικα.....)...:)

ολα δουλευουν ρολοι.......απλα πρεπει να κανεις μερικες κινησεις.....:)

επειδη το θεμα mail απασχολεί πολυ κοσμο και μεσα και εξω απο το φορουμ καλο θα ηταν αν δοκιμάσουν το κολπακι που ειπα λιγα ποστς πιο πανω ολοι οι mods που εχουν το ν8 και λειτουργησει σε ολους σωστα να το βαζαμε καπου ξεχωριστα ωστε να το βλεπουν ολοι μεχρι να διορθώσει το προβλημα η νοκια.....:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε και εγω ξενερωσα στο θεμα αυτο....στο ν900 παιζανε τα παντα απο το mega tv...

εδω ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ οχι...περιμενουμε το επομενο update......να δουμε τι θα γινει....:)

 

 

φιλε pavloukos δες την προηγουμενη σελιδα το ποστ μου για να λυσεις μια για παντα το προβλημα σου με τα mail....(συνημμένα και ολα τα σχετικα.....)...:)

ολα δουλευουν ρολοι.......απλα πρεπει να κανεις μερικες κινησεις.....:)

επειδη το θεμα mail απασχολεί πολυ κοσμο και μεσα και εξω απο το φορουμ καλο θα ηταν αν δοκιμάσουν το κολπακι που ειπα λιγα ποστς πιο πανω ολοι οι mods και λειτουργησει σε ολους σωστα να το βαζαμε καπου ξεχωριστα ωστε να το βλεπουν ολοι μεχρι να διορθώσει το προβλημα η νοκια.....:)

Ευχαριστώ, φίλε freddaras, θα το δοκιμάσω μήπως και λυθεί και το κόλλημα με το MfE. θα ενημερώσω.

 

Καλό όμως θα ήταν να διαβάζουμε έστω κάνα δυο σελίδες πριν γράψουμε... Ακριβώς στα 2-3 προηγούμενα post δόθηκε η λύση για το email......

 

ΟΚ, μη βαράτε, έγραψα μυθιστόρημα και ξέφυγε μια σειρά...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλε freddaras, θα το δοκιμάσω μήπως και λυθεί και το κόλλημα με το MfE. θα ενημερώσω.

 

ειμαι σιγουρος οτι θα λυθει φιλε...

εγω μεχρι χθες δεν μπορουσα να στειλω συνημμένο ουτε για πλακα......

μολις εκανα το κολπακι δεν προλαβαινω να τελειώσω το μαιλ και εχει φυγει ηδη...:p

ελπιζω να πανε ολα καλα και σε σενα.....

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω ξενερωσα στο θεμα αυτο....στο ν900 παιζανε τα παντα απο το mega tv...

εδω ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ οχι...περιμενουμε το επομενο update......να δουμε τι θα γινει....:)

Αυτο γινεται γιατι δεν εχει flash10 και με το flash line 4 που εχει δεν μπορει να παιξει ολους τους players στα βιντεο. Παντως μου κανει εντυπωση οτι τα βιντεο του μεγκα τα φορτωνει και οταν πας να πατησεις το play δεν παιζει. Xρειαζεται αναβαθμιση σε flash10.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία srt μπορούν απευθείας να επεξεργαστούν από το Σημειωματάριο των Windows. Δεν χρειάζεται να αλλάζει η κατάληξη.

 

Στα win7 x64 Ultimate GR, όταν βάζω unicode από το write το αποθηκεύει μόνο του σε *.txt. Δεν ξέρω για άλλα.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται γιατι δεν εχει flash10 και με το flash line 4 που εχει δεν μπορει να παιξει ολους τους players στα βιντεο. Παντως μου κανει εντυπωση οτι τα βιντεο του μεγκα τα φορτωνει και οταν πας να πατησεις το play δεν παιζει. Xρειαζεται αναβαθμιση σε flash10.

 

για αυτο ειπα περιμενουμε...αν δεν κανω λαθος ολα αυτα θα λυθουν με τα επομενα updates.......

το φλας 10 υποτίθεται οτι το εχουμε στα σιγουρα.....;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την σελίδα του σκαι την ανοίγει άνετα και παίζει και live tv που έχει ο σκαι αν και κολαει λίγο.

 

Και να πω κάτι τώρα και για τον browser της nokia. Μετά την αναβάθμιση πραγματικά δείχνει να πηγαίνει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ειπα περιμενουμε...αν δεν κανω λαθος ολα αυτα θα λυθουν με τα επομενα updates.......

το φλας 10 υποτίθεται οτι το εχουμε στα σιγουρα.....;)

Mακαρι γιατι κατι επισημο δεν εχω διαβασει. Ο πιο βασικος player που δεν παιζει ειναι ο media player audio/video π.χ. στο live24.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.μια ερώτηση θέλω να κάνω,έχω πλέον τον ν8.αλλά πριν είχαι,και έχω ακόμα και το σατιο.είναι ιδέα μου η το δεύτερο βγάζει λίγο καλύτερες φωτο από το n8.ευχαριστώ σε όσους μου απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.μια ερώτηση θέλω να κάνω,έχω πλέον τον ν8.αλλά πριν είχαι,και έχω ακόμα και το σατιο.είναι ιδέα μου η το δεύτερο βγάζει λίγο καλύτερες φωτο από το n8.ευχαριστώ σε όσους μου απαντήσουν.

Πιστευω πως κανεις λαθος.Επειδη τα χρωματα στο satio ειναι πιο ζωηρα δν σημαινει οτι βγαζει και καλυτερες φωτο,διοτι αυτα τα χρωματα δν αντιπροσωπευουν την πραγματικοτητα ενω οι φωτο του Ν8 ειναι απολυτα φυσικες.Αλλωστε ολα ειναι και θεμα ρυθμισεων της καμερας.;) Mαλιστα μπορεις να δεις και εδω http://zomgitscj.com/2010/10/20/nokia-n8-vs-sony-ericsson-satio-the-12-megapixel-xenon-flash-camera-showdown/ στο image 10 Flowery οτι ενω στο σατιο τα χρωματα δειχνουν ανοιχτα τα φυλλα δν ειναι τοσο πρασινα οσο δειχνουν αλλα οσο δειχνει το Ν8 απο κατω

Edited by alexpapad
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.μια ερώτηση θέλω να κάνω,έχω πλέον τον ν8.αλλά πριν είχαι,και έχω ακόμα και το σατιο.είναι ιδέα μου η το δεύτερο βγάζει λίγο καλύτερες φωτο από το n8.ευχαριστώ σε όσους μου απαντήσουν.

 

Καλημέρα. Ορισμένα άτομα που έχουν και τα δύο κινητά έχουν αναφέρει ότι το Ν8 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το Satio. Είναι θέμα ρυθμίσεων που θα βάλεις στην εφαρμογή της κάμερας. Πάντως αν εγκαταστήσεις ένα από τα mods της κάμερας που κυκλοφορούν, θα δεις σαφή διαφορά στις φωτογραφίες του Ν8 σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα με τα attachments... Μολις δοκιμασα: τραβηξα φωτογραφια, την εβαλε attachment και μετα πηγε κανοικα στον παραληπτη!

 

Σχετικα με τον συχρονισμο στον exchange (2010), επειδη εχω και blackberry και N8 συχρονισμενα στον ιδιο exchange, και φοβαμαι οτι θα τα κανουν μουτι...

Απο το outlook , μια φορα την εβδομαδα κανω drag-n-drop ολα τα contacts απο την δουλεια στο σπιτι οπου τα κανω συχρονισμο με το n8 (μεσω ovi)

Μεσω exchange συχρονιζω μονο το calendar οπου μεχρι στιγμης δειχνει να δουλευι σωστα. Επισης, οταν στελνω εμαιλ λιγο μετα φαινεται και στο blackberry κανονικα και αναποδα.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χθες απεκτισα την πρώτη γρατζουνιά στην κάμερα και να φανταστείτε συνεχεια είμαι με ένα πανάκι και το καθαρίζω και το έχει στην θήκη σιλικόνης και ποτε δεν το ακουμπάω με την κάμερα πάντα με την οθόνη αλλάζει το τζαμάκι στα nokia care ξέρει κανεις η αν ξέρει και τιμή???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χθες απεκτισα την πρώτη γρατζουνιά στην κάμερα και να φανταστείτε συνεχεια είμαι με ένα πανάκι και το καθαρίζω και το έχει στην θήκη σιλικόνης και ποτε δεν το ακουμπάω με την κάμερα πάντα με την οθόνη αλλάζει το τζαμάκι στα nokia care ξέρει κανεις η αν ξέρει και τιμή???

 

σου γρατζουνιστηκε η καμερα????????? μα γκοριλα γκλας δεν ειναι και της καμερας ?? Αν δεν ειναι πειτε το να το χω ολι μερα στο βελουδο!!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,χθες το πηρα ολα καλα φαινονται .εχω μια απορια μονο,εβαλα το battery monitor και ενω μου δειχνη ακριβωσ τα στοιχεια τησ μπαταριασ στην κεντρικη οθονη οι μπαρεσ μενουν προσ το παρον ολεσ ενω στο μονιτορ λεει 65% πχ .το εχω ανοικτο απο χθεσ μετα απο μια καλη φορτιση λογικα θα επρεπε να εχει πεσει μια δυο μπαρεσ η μπαταρια στην κεντρικη οθονη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,χθες το πηρα ολα καλα φαινονται .εχω μια απορια μονο,εβαλα το battery monitor και ενω μου δειχνη ακριβωσ τα στοιχεια τησ μπαταριασ στην κεντρικη οθονη οι μπαρεσ μενουν προσ το παρον ολεσ ενω στο μονιτορ λεει 65% πχ .το εχω ανοικτο απο χθεσ μετα απο μια καλη φορτιση λογικα θα επρεπε να εχει πεσει μια δυο μπαρεσ η μπαταρια στην κεντρικη οθονη

 

πρωτον καλοριζικο...

δευτερον θα χρειαστει 5-6 πληρες κυκλουσ φορτισης-αποφορτισης για να βγαλει"αξιοπιστα" στοιχεια(σε δειχνει ποσο μενει αμα κανεις την ιδια χρηση με παλια, ποτε δεν εισαι σιγουρος)

τριτον αν ειχες νοκια και παλιοτερα θα ηξερες οτι αυτο ειναι μονιμο προβλημα :p η πρωτη κρατα παρα πολυ και οι επομενες πεφτουν αμεσως...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σου γρατζουνιστηκε η καμερα????????? μα γκοριλα γκλας δεν ειναι και της καμερας ?? Αν δεν ειναι πειτε το να το χω ολι μερα στο βελουδο!!!

 

έτσι λένε ότι είναι αλλα εγω εχω γρατζουνιά και φαντάσου να μην το πρόσεχα κιόλας και ποτε σε τσέπη δεν μπαίνει πάντα σε τσαντάκι στον ωμο σε ξεχωριστή θήκη μονο του και συνεχεια με πανάκι είμαι άστα αύριο πρωί είμαι να παιρνω τηλ σε nokia care

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την υπέροχη παρέα μας και σας ενημερώνω πως υπάρχει ενημέρωση κοινωνικών δικτύων στο Software Update :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

να επανελθω για λιγο στο ζητημα της αναγνωρισης εξωτερικων μοναδων USB .

λεγαμε οτι αναγνωριζει μονο FAT 32, πολυ καλα, αλλα αν καταλαβα καλα δεν μπορει να υπαρξει διαμερισμα FAT32 ανω των 32Gb?

ετσι τουλαχιστον μου λεει ο νεος μου Lacie ( 1 Τb 2,5'', 80 ευρω απο κωτσοβ.... σπευσατε ).

πολυ καλα εφτιαξα 3 διαμερισματα FAT32 των 31Gb και ενα 850 NTFS , το συνδεω στο Ν8, αλλα δεν αναγνωριζει, μη καταλληλο λεει το μυνημα.

δεν ειναι θεμα ρευματος, του βαζω εξωτερικη τροφοδοσια με δευτερο USB , λειτουργει ο δισκος οταν τον συνδεω.

καμια ιδεα? καμια λυση??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την υπέροχη παρέα μας και σας ενημερώνω πως υπάρχει ενημέρωση κοινωνικών δικτύων στο Software Update :D

 

εμενα δεν μου την βγαζει ουτε απο το ovi

Link to comment
Share on other sites

σου γρατζουνιστηκε η καμερα????????? μα γκοριλα γκλας δεν ειναι και της καμερας ?? Αν δεν ειναι πειτε το να το χω ολι μερα στο βελουδο!!!

 

το τζαμάκι της κάμερας δε νομίζω να είναι γκορίλα. Και ποιος σας είπε ότι το γκορίλα γκλας δεν γρατσουνιέται; γρατσουνιέται και αυτό, απλά πιο δύσκολα από τα υπόλοιπα. Εγω όταν το αγόρασα καινούργιο είχε μια μικρή αμιχή πάρα πολύ μικρή στη γωνία της οθόνης από τη μάνα του. Αλλά δεν το πάω για αλλαγή τζαμιού διότι δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα το κινητό και φοβάμαι να ρισκάρω. Όπως και το γεγονός ότι σε nokia care πολλές φορές όταν ανοίγουν ένα κινητό ή δεν το κλείνουν σωστά είτε αφήνουν σημάδια από το άνοιγμα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

αυτό σκέφτομαι και φοβάμαι μην δω μετά γρατζουνιές και αλλου από τα κατσαβίδια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

το τζαμάκι της κάμερας δε νομίζω να είναι γκορίλα. Και ποιος σας είπε ότι το γκορίλα γκλας δεν γρατσουνιέται; γρατσουνιέται και αυτό, απλά πιο δύσκολα από τα υπόλοιπα. Εγω όταν το αγόρασα καινούργιο είχε μια μικρή αμιχή πάρα πολύ μικρή στη γωνία της οθόνης από τη μάνα του. Αλλά δεν το πάω για αλλαγή τζαμιού διότι δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα το κινητό και φοβάμαι να ρισκάρω. Όπως και το γεγονός ότι σε nokia care πολλές φορές όταν ανοίγουν ένα κινητό ή δεν το κλείνουν σωστά είτε αφήνουν σημάδια από το άνοιγμα.

 

εισαι σιγουρος πως δεν ειναι γκοριλα γκλας? προχθες εδω μεσα ενας δηλωσε πως ειναι για να μην εχουμε το αγχος της γρατζουνιας ολοι. Καταρχην αν ειναι, ναι ξερω πως και αυτο γρατζουνιεται , αλλα οσο να πεις μπορω να το ακουμπω στο γραφειο μου ηρεμος, αν δεν ειναι πρεπει να συνεχιζω να βαζω πανακι , και να προτιμω οταν βγαινω εξω να το αφηνω με την οθονη προς τα κατω και το screen protector να με προστατευει.!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια θελω να δημιουργησω αλλον λογαριασμο e-mail (yahoo πχ)αλλα δεν μπορω.κανω κανονικα καινουργια εγγραφη αλλα με πεταει εξω!ξερετε γιατι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.μια ερώτηση θέλω να κάνω,έχω πλέον τον ν8.αλλά πριν είχαι,και έχω ακόμα και το σατιο.είναι ιδέα μου η το δεύτερο βγάζει λίγο καλύτερες φωτο από το n8.ευχαριστώ σε όσους μου απαντήσουν.

 

εχω και τα δυο,νομιζω οτι λιγο καλυτερες ειναι του ν8. λιγο πιο φυσικα τα χρωματα. κατα τα αλλα βγαζουν και τα δυο τρομερες φωτο. τυπωσα φωτο του σατιο και δεν καταλαβαινες διαφορα απο μια tz7 πανασονικ που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...