Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπερα.μια ερωτηση απο εναν ασχετο με τα adroid κινητα.οταν λεμε να κανουμε το κινητο root τι ενοουμε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η 2.3.3 γενικα με εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο με κυρια σημεια το θεμα της οθονης αλλα κυριως της μπαταριας , εκει ειδικα υπηρξε μεταμορφωση

 

αυτο ομως που με προβληματισε ειναι το κατα ποσο μπορω να αφηνω ανοικτο το κινητο για πολλες μερες

 

γενικα παντα το εκλεινα καθε 4-5 μερες , ομως αφου εβαλα τη 2.3.3 ειπα να το αφησω μεχρι οσο παει

 

συνολικα το αφησα ανοικτο 14+ μερες μεχρι που αναγκαστηκα να το σβησω

 

να αναφερω οτι εκεινες τις μερες επεφτε πολυ βαρια χρηση (επειδη ημουν διακοπες τις 8 απο αυτες τις μερες)

 

πολλη ωρα στο 3g ("εφαγα" 320 απο τα 350 ΜΒ που εχει η συνδεση μου και ελπιζω να δουλευει καλα ο μετρητης.. ) , πολυ ωρα σαν wifi hotspot (για το λαπτοπ) και παρα πολλη πλοηγηση γιατι ημουν σε αγνωστες για μενα τοποθεσιες

(να πω αλλη μια φορα οτι το gps δουλευει φανταστικα)

 

φυσικα και οι κλησεις πηγαιναν συννεφο (μιλαω 7+ ωρες το μηνα γενικως ) και ολα αυτα ειχαν σαν αποτελεσμα η μπαταρια αρκετες φορες να μου βγαζει 15-17 ωρες που δεν τις θεωρω κακες δεδομενης της χρησης .

 

 

το προβλημα εμφανιστηκε αφου γυρισα στην αθηνα και εκανα πλοηγηση καπου στη καλλιθεα

το κινητο αρχισε να τρωει κολληματα και σε καποια φαση, οταν αρχισε να αντιδρα παλι δεν δουλευε το touch , μονο τα κουμπια

 

μετα δουλεψε και το touch για καποια ωρα , μεχρι που ξανακανε το ιδιο κι επειδη αυτη τη φορα αργουσε να επανελθει , εβγαλα μπαταρια

 

απο τοτε παλι δουλευει αψογα

 

προβληματιστηκα γιατι δεν ξερω αν εφαγε κολληματα το ndrive (το οποιο χρησιμοποιουσα αβερτα ολες αυτες τις μερες και εκανε τα δικα του , αλλα πού και πού δεν θα τη χαρακτηριζα προβληματικη εφαρμογη) , ή αν εφταιγε οτι ειχα το κινητο τοσες μερες ανοικτο

 

παντως λεω να συνεχιζω να το κλεινω ανα καποιες μερες καλου κακου , γιατι εδω που τα λεμε τη στιγμη που μου κολλησε οντως χρειαζομουν τη συσκευη και αναγκαστηκα να κανω το αυτοκινητο στην ακρη και να περιμενω να ξανανοιξει για να συνεχισω τη πλοηγηση μου

 

δε νομιζω οτι ειναι θεμα του κινητο. πρωτον

 

καποια εφαρμογη στην εκανε τη ζημια. μπορεις απο τα application να τη σκοτωσεις και να δεις εαν φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

υποπτευομαι το ndrive το οποιο ειχε δωσει δειγματα και τις προηγουμενες ημερες (και αυτο χρησιμοποιουσα εκεινη την ωρα) , αλλα η ουσια ειναι οτι δε μπορω να ειμαι απολυτως σιγουρος για το τι ακριβως φταιει

 

δε μπορω ομως να αγνοησω τελειως οτι ειχα τη συσκευη τοσες μερες ανοικτη και ετρωγε καθε ειδους χρηση που θα μπορουσα να του κανω

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να μου πει που ειναι στη ρυθμισεις η συνδεση μεσω USB

γιατι μολις συνδεω το κινητο στο pc λεει

 

το USB ειναι συνδεδεμενο κ απο κατω εχει να πατησεις ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου

θελω να το συνδεσω στο pcsuite κ δε μπορω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να μου πει που ειναι στη ρυθμισεις η συνδεση μεσω USB

γιατι μολις συνδεω το κινητο στο pc λεει

 

το USB ειναι συνδεδεμενο κ απο κατω εχει να πατησεις ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου

θελω να το συνδεσω στο pcsuite κ δε μπορω, ευχαριστω

 

ρυθμισεις->εφαρμογές->αναπτυξη->ξετίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις->εφαρμογές->αναπτυξη->ξετίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων
ηταν ξετικαρισμενο οποτε το τικαρισα κ μπηκα κουφο ε??

παντως μπορεσα κ εκανα update κ σε ευχαριστω πολυ αλλα νομιζω πως εχει καπου να επιλεξεις αν θες να σε ρωταει οταν συδεεται με usb

κ αν ξερεις να μου πεις πως βαζω ελληνικα

γιατι εχει μονο λατινικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο :bow:

Link to comment
Share on other sites

ηταν ξετικαρισμενο οποτε το τικαρισα κ μπηκα κουφο ε??

παντως μπορεσα κ εκανα update κ σε ευχαριστω πολυ αλλα νομιζω πως εχει καπου να επιλεξεις αν θες να σε ρωταει οταν συδεεται με usb

κ αν ξερεις να μου πεις πως βαζω ελληνικα

γιατι εχει μονο λατινικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο :bow:

 

ρυθμισεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο->επιλεγεις το πληκτρολόγιο και θα σου βγαλει γενικες ρυθμίσεις.

 

Ξεκίνα διαβασμα και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορα που κάνω post εδώ οπότε συγνώμη για τυχόν άγνοια. :)

 

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το τηλεφωνο και έχω 3 ερωτήσεις:

 

1) όταν το φορτίζω το πίσω μέρος ζεσταίνεται αρκετα (όχι τόσο ώστε να μην μπορώ να το κρατήσω αλλα αρκετά) ειναι φυσιολογικό αυτό ή πρεπει να το πάω στο σέρβις?

2) για να εγκαταστήσω εφαρμογες απο το android market πρέπει να είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi στο κινητό ή γίνεται και μέσω του pc (καλώδιο usb) και

3) μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές μέσω της memory card και πώς?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορα που κάνω post εδώ οπότε συγνώμη για τυχόν άγνοια. :)

 

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το τηλεφωνο και έχω 3 ερωτήσεις:

 

1) όταν το φορτίζω το πίσω μέρος ζεσταίνεται αρκετα (όχι τόσο ώστε να μην μπορώ να το κρατήσω αλλα αρκετά) ειναι φυσιολογικό αυτό ή πρεπει να το πάω στο σέρβις?

2) για να εγκαταστήσω εφαρμογες απο το android market πρέπει να είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi στο κινητό ή γίνεται και μέσω του pc (καλώδιο usb) και

3) μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές μέσω της memory card και πώς?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Καλησπέρα και καλορίζικος ο άσσος!

 

Λοιπόν:

1) Φυσιολογικό είναι αυτό, μην ανησυχείς. ;)

2) Ναι, χρειάζεσαι να είσαι συνδεμένος σε wifi αλλιώς θα καταναλώσεις το data plan σου (αν διαθέτεις). Για πρόσβαση στο Android market απαιτείται gmail λογαριασμός.

3) Αν βρεις από το pc σου αρχεία apk, που είναι τα αρχεία εγκατάστασης προγραμματων Android, μπορείς να τα μεταφέρεις κάπου στην SD card σου, και μετά με έναν file manager πχ Astro File Manager ή O/I file manager, να τα εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

την v20c την 2.3.3 δηλαδή μπορεί να την ανεβάσει κάποιος σε μορφή v20c.kdz?

 

Κανεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

φιλε μου γιατι δεν ψαχνεις στον γουγλη?? σιγουρα θα βρεις κατι... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια για την μαμα rom 2.3.3 υπαρχει καπου flash player? Οσα βρηκα απο διαφορα forums που πολλοι λενε οτι τους δουλευει, σε μενα δεν δουλευει κανενας flash player που εχω βρει.
TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου γιατι δεν ψαχνεις στον γουγλη?? σιγουρα θα βρεις κατι... :)

 

έψαξα αλλά δεν την βρήκα... :mad:

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πήρε το αυτι μου κατι για νεο market.. εχει ερθει σε καποιον απο σας η αναβάθμηση??.. γιατι σε μενα όχι..
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

παιδια για την μαμα rom 2.3.3 υπαρχει καπου flash player? Οσα βρηκα απο διαφορα forums που πολλοι λενε οτι τους δουλευει, σε μενα δεν δουλευει κανενας flash player που εχω βρει.

 

επισημα δεν υπαρχει. ανεπισημα δε γνωριζω κατι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια πήρε το αυτι μου κατι για νεο market.. εχει ερθει σε καποιον απο σας η αναβάθμηση??.. γιατι σε μενα όχι..

 

Όταν θα είναι διαθέσιμο... θα αναβαθμιστεί αναλόγως. Μην βιάζεσαι να το περάσεις, έχει προβληματάκια ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε την εχετε εγκαταστησει κανεις???αξίζει να την κανουμε???μέσω υπολογιστη γίνετε μονο ε?
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε την εχετε εγκαταστησει κανεις???αξίζει να την κανουμε???μέσω υπολογιστη γίνετε μονο ε?

 

Ποια σου ηρθε?

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε την εχετε εγκαταστησει κανεις???αξίζει να την κανουμε???μέσω υπολογιστη γίνετε μονο ε?

 

εγω, ναι, ναι

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα είναι διαθέσιμο... θα αναβαθμιστεί αναλόγως. Μην βιάζεσαι να το περάσεις, έχει προβληματάκια ακόμα.

 

Άθλιο είναι. Πολύ δυσχρηστο και αποθήκευει παρά όπλα στην cache. Το έβαλα στο tablet και εννοείται ότι επέστρεψα στο προηγουμενο

Link to comment
Share on other sites

επισημα δεν υπαρχει. ανεπισημα δε γνωριζω κατι

 

με το που ειχαμε κανει το update , ειχε εμφανιστει στο μαρκετ ο 10.3 (πλεον δεν υπαρχει)

 

τον ειχα εγκαταστησει και φυσικα δεν εκανε τιποτα :p

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω το lg optimus one και δεν μπορω να στειλω τραγουδια μεσω bleutooth μηπως μπωρειτε να βοηθισετε;;:)

 

Όταν έχεις ανοιχτά τα bluetooth πήγαινε Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα και δίκτυα->Ρυθμίσεις Bluetooth και πάτα στην επιλογή που λέει "Μπορεί να εμφανιστεί" ίσως φταίει αυτό..

 

http://www.getjar.com/ <--Σε αυτό το site μπαίνει κανείς;

Μπήκα απο το κινητό να κατεβάσω κάτι και είχα βάλει απο τον υπολογιστή τη συσκευή μου (LG Optimus One P500H) και μ είπε να μπω απο το κινητό, να πατήσω quick download και μετά να βάλω ένα κωδικό αλλά μετά μου λέει πως δεν αναγνωρίζει τη συσκευή μου..Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...