Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω να δεις διαφορά αλλά δοκίμασε το battery calibration(root).

 

Μολις το κατεβασα, θα το δω κ θα σου πω, αλλα πως κανουμε root; :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει που ολοι εχετε τοσα θετικα λογια να πειτε για το 2.3.3 γιατι αρκετοι ελεγαν ε σιγα μωρε και τι το παραπανω δινει το 2.3 απο το 2.2? καποια ατομα δε με πιστευανε, να που τωρα ερχονται στα λογια μου ;)

 

καλα το 2.3.3 δεν ειναι καποια επανασταση στο android μικροβελτιωσεις εχει , αυτο που περιμεναμε οι περισσοτεροι ηταν τις διορθωσεις των διαφορων bug που θα εκανε η lg

 

η συσκευη δεν εχει καμια απολυτως σχεση με την αρχικη rom που ειχε το κινητο οταν το αγορασαμε και αυτο δεν οφειλεται τοσο στην εκδοση του λειτουργικου (εκτος απο τη καλυτερη διαχειριση μνημης που οντως εχει το gb) , οσο στο οτι η lg διορθωσε παρα πολλα θεματα (με καποια καθυστερηση βεβαια, αλλα τι να κανουμε.. )

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου εσβησε το τηλεφωνο μονο του κ μου ζητησε PIN... Τι παιζει μ'αυτο, ξερει κανεις;;; (Με 2.2 εκδοση.) Edited by nativeindian
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε καρτα και κανε μια επαναφορα εργοστασιακω ρυθμισεων.Η κανε αναβαθμιση σε 2.3

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι αγόρασα το κινητό.:D

Τώρα το δοκιμάζω και θέλω να μου πείτε τι ρύθμιση χρειάζεται ώστε όταν είμαι συνδεδεμένος απο wifi να μην συνδέεται μέσω του δικτύου και μου τρώει την κάρτα.

Edited by manorf
Link to comment
Share on other sites

καλα το 2.3.3 δεν ειναι καποια επανασταση στο android μικροβελτιωσεις εχει , αυτο που περιμεναμε οι περισσοτεροι ηταν τις διορθωσεις των διαφορων bug που θα εκανε η lg

 

η συσκευη δεν εχει καμια απολυτως σχεση με την αρχικη rom που ειχε το κινητο οταν το αγορασαμε και αυτο δεν οφειλεται τοσο στην εκδοση του λειτουργικου (εκτος απο τη καλυτερη διαχειριση μνημης που οντως εχει το gb) , οσο στο οτι η lg διορθωσε παρα πολλα θεματα (με καποια καθυστερηση βεβαια, αλλα τι να κανουμε.. )

 

oχι μονο καλυτερη διαχειριση μνημης αλλα και μπαταριας. επισης εχει βελτιωσεις για το touchscreen lag στο input.

 

Faster event distribution. In previous versions of Android, just holding your finger down on the screen would cause whatever program was running to slow down, sometimes dramatically. This is all fixed in Android 2.3.

 

http://www.zdnet.com/blog/burnette/top-10-features-in-android-23-gingerbread/2143

 

;)

 

εμεις απλα ειμασταν στο dramatically σε συνδυασμο με την αδυναμη 600 cpu.

 

η διαφορα τωρα με και χωρις το δαχτυλο ειναι μονο ~10% (ενω πριν ηταν ~50%) γιατι εκανα μετρησεις των frames με το nenamark

 

επισης αυτο παει στο γιατι ολες οι εφαρμογες φορτωνουν πιο γρηγορα και γιατι το κινητο ειναι πιο γρηγορο

 

JVM speed. For Java developers, 2.3 adds a number of speedups, most notably a concurrent garbage collector. According to Google garbage collection pauses will be under 3ms, which is small enough not to be noticed in a 30fps or even 60fps game. New JIT optimizations make Dalvik code run even faster than before

 

δεν ειναι απλα μικροαλλαγες η 2.3. εχει σαφεις και σημαντικες βελτιωσεις

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μεσημέρι αγόρασα το κινητό.:D

Τώρα το δοκιμάζω και θέλω να μου πείτε τι ρύθμιση χρειάζεται ώστε όταν είμαι συνδεδεμένος απο wifi να μην συνδέεται μέσω του δικτύου και μου τρώει την κάρτα.

 

Ανοίγεις το wifi και πας Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, τα απενεργοποιείς όλα και στη λειτουργία δικτύου βάζεις "Mόνο GSM".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω την πρωτη φορα που το βαζουμε για φορτιση ποση ωρα χρειαζεται

σημερα το αγορασα

Μέχρι να φορτίσει πλήρως.Το βγάζεις και το χρησιμοποιείς κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο, Κωτσόβολος και electroworld το δίνουν στα 159 ευρώ !!!

 

Λέω να πάω να το πάρω αν όχι σήμερα, από εβδομάδα σίγουρα.

Τα αξίζει πιστεύετε τα λεφτά του ή μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?

 

Συγνώμη προκαταβολικά αν το συγκεκριμένο ποστ έπρεπε να το αναρτήσω κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω για τα λεφτά του αξίζει και με το παραπάνω, εγώ 150 το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο θυμάμαι.

Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο, Κωτσόβολος και electroworld το δίνουν στα 159 ευρώ !!!

 

Λέω να πάω να το πάρω αν όχι σήμερα, από εβδομάδα σίγουρα.

Τα αξίζει πιστεύετε τα λεφτά του ή μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?

 

Συγνώμη προκαταβολικά αν το συγκεκριμένο ποστ έπρεπε να το αναρτήσω κάπου αλλού.

Και εγώ θα συμφωνήσω πως τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω! Σε αυτήν την τιμή ειναι super! Εγώ το πήρα στα 150 πρίν από λίγες μέρες από skroutz! Πιστεύω είναι ότι καλύτερο στην κατηγορία των budget Android κινητών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

To sar ειναι 0.9 κ 0.7 για κεφαλι σωμα αντιστοιχα,στο μαnual γραφει εκει για sar οτι ειναι 1,6w/kg κατα μεσο ορο για 1 g σωματικου ιστου τι εννοει ?

το 0.9κ 0.7 δεν ειναι το σωστο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos .Το κιν μου έχει σπάσει τα νεύρα .Το συνδέω στο pc και πατάω το κουμπάκι για ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου και αντί να γίνει αυτό μου βγάζει ένα μήνυμα ότι μπορεί να αφαιρεθεί η κάρτα μου με ασφάλεια .Και για να την ξαναδεί πρέπει η να κάνω επανεκκίνηση η να την ξανα ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις ! Μπορεί κανείς να με βοηθήσει ????? Δεν μπορώ να αντιγράφω τίποτα από το pc στο κιν!!

 

εντιτ: Τελικώς το έφτιαξα .Έχει κάποιο bug φαίνεται το τελευταίο kernel του franco .Έβαλα άλλο και δουλεύει κανονικά.....

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 149 το πηρα απο το Mobile Hellas, το μαγαζι ειναι στο Περιστερι πριν απο 1 βδομαδα, πηγα εκει κ το πηρα μεσω skroutz...

 

Θελω ομως τα φωτα σας. Διαβασα καποιες σελιδες του topic για διαφορα προβληματα που παρουσιαζει. Του εβαλα SD Kingston 8G Class 4 αλλα κ παλι σβηνει ή μου κολλαει μετα τη κληση κ πρεπει να βγαλω τη μπαταρια κ να το ξανα αναψω.(2.2 με Kernel 2.6.32.9 κ λογισμικο V10d). Τι μπορω να κανω για να τα γλιτωσω;;;

 

ΥΓ: Προσπαθησα να κανω χθες Root κ οκ, μετα πηγα να βαλω αλλη Rom αλλα τιποτα. Μου εκανε επαναφορα εργ. ρυθμ. κ ξανα τα ιδια + εσβησε ολα τα δεδομενα του κιν. Αλλα το SuperUser εμεινε ενω το Twitter που ειχα σβησει χαθηκε...

Οποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει...

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες το κινητό αλλά έχω ένα πρόβλημα.Το κινητό είχε την 2.2 και θέλω να το αναβαθμίσω στην 2.3.Αρχικά πήγα να εγκαταστήσω το lg pc suite αλλά τα αρχεία της εγκατάστασης ήταν στην κάρτα μνήμης που είχε το κινητό την οποία είχα αντικαταστήσει με μία άλλη.Έτσι, έβγαλα την κάρτα μνήμης που είχα βάλει εγώ και ξανάβαλα την αρχική.Έκανα κανονικά την εγκατάσταση του lg pc suite και ξαναέβαλα τη δική μου κάρτα μνήμης.Όμως δε γίνεται να κάνω αναβάθμιση γιατί δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή lg pc suite στο κινητό...:mad:

Έχετε καμία λύση ή ξέρετε κανένα άλλο πρόγραμμα να κάνω τη δουλειά μου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 149 το πηρα απο το Mobile Hellas, το μαγαζι ειναι στο Περιστερι πριν απο 1 βδομαδα, πηγα εκει κ το πηρα μεσω skroutz...

 

Θελω ομως τα φωτα σας. Διαβασα καποιες σελιδες του topic για διαφορα προβληματα που παρουσιαζει. Του εβαλα SD Kingston 8G Class 4 αλλα κ παλι σβηνει ή μου κολλαει μετα τη κληση κ πρεπει να βγαλω τη μπαταρια κ να το ξανα αναψω.(2.2 με Kernel 2.6.32.9 κ λογισμικο V10d). Τι μπορω να κανω για να τα γλιτωσω;;;

 

ΥΓ: Προσπαθησα να κανω χθες Root κ οκ, μετα πηγα να βαλω αλλη Rom αλλα τιποτα. Μου εκανε επαναφορα εργ. ρυθμ. κ ξανα τα ιδια + εσβησε ολα τα δεδομενα του κιν. Αλλα το SuperUser εμεινε ενω το Twitter που ειχα σβησει χαθηκε...

Οποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει...

 

Ευχαριστω!!!

ελπιζω να εισαι τυχεροσ και να ειναι απο την lg hellas το κινητο.Εγω το ειχα παρει απο εκει και ηταν παραεισαγωγη και στο τελος μου το αλλαξαν.τελος παντων με ενα update σε 2.3.3 φτιαχνουν αυτα που λες.

Link to comment
Share on other sites

εντιτ: Τελικώς το έφτιαξα .Έχει κάποιο bug φαίνεται το τελευταίο kernel του franco .Έβαλα άλλο και δουλεύει κανονικά.....

 

αν θες να γλυτωσεις απο bugs βαλε την official. αυτη ειναι και η διαφορα windows/linux.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες το κινητό αλλά έχω ένα πρόβλημα.Το κινητό είχε την 2.2 και θέλω να το αναβαθμίσω στην 2.3.Αρχικά πήγα να εγκαταστήσω το lg pc suite αλλά τα αρχεία της εγκατάστασης ήταν στην κάρτα μνήμης που είχε το κινητό την οποία είχα αντικαταστήσει με μία άλλη.Έτσι, έβγαλα την κάρτα μνήμης που είχα βάλει εγώ και ξανάβαλα την αρχική.Έκανα κανονικά την εγκατάσταση του lg pc suite και ξαναέβαλα τη δική μου κάρτα μνήμης.Όμως δε γίνεται να κάνω αναβάθμιση γιατί δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή lg pc suite στο κινητό...:mad:

Έχετε καμία λύση ή ξέρετε κανένα άλλο πρόγραμμα να κάνω τη δουλειά μου;

 

Ποιο lg pc suite για κινητό; :blink:

Το LG PC Suite το κατεβάζεις από το site της LG στον υπολογιστή σου, το εγκαθηστάς και μετά συνδέεις το κινητό και πατάς Update αφού στο αναγνωρίσει σαν LG P500 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να εισαι τυχεροσ και να ειναι απο την lg hellas το κινητο.Εγω το ειχα παρει απο εκει και ηταν παραεισαγωγη και στο τελος μου το αλλαξαν.τελος παντων με ενα update σε 2.3.3 φτιαχνουν αυτα που λες.

 

Που θα βρω το 2.3.3 Τα φωτα σας παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...