Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το gps πλεον πιανει μες στο σπιτι μου με κλειστα πατζουρια , δε γινονται αυτα τα πραγματα!

 

Sent from my LG-P500

 

Μήπως φταίει που είχα κάνει αλλαγή στις ρυθμίσεις για τον provider με MarketEnabler;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ μια από τα ίδια.

Επίσης, δεν είδα τρομερή βελτίωση στην ταχύτητα.

 

Και δεν ξέρω γιατί, αλλά η αναβάθμιση πήρα πολύ λιγότερο από 5 λεπτά, κατά τη διάρκεια των οποίων ούτε restart ούτε τίποτα (που γράφουν κάποιοι). Απλά σε κάποια φασή το suite μου είπε ότι η αναβάθμιση έγινε και τότε το κινητό έσβησε. Το άνοιξα και ήμουν με 2.3.3, αλλά χωρίς τρελή βελτίωση στην ταχύτητα και σχεδόν χωρίς βελτίωση στη μπαταρία.

Κι εμενα ακριβως ετσι μου εγινε η αναβαθμιση.Ασε που μετα το 50% η μπαρα πηγε σφαιρα ατο 100%

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει που είχα κάνει αλλαγή στις ρυθμίσεις για τον provider με MarketEnabler;

 

το navigation ουτε και σε μενα δουλευει (αν και δε θυμαμαι αν δουλευε στη 2.2.2 να σου πω την αληθεια, στο zte της αδερφης μου με 2.2 δουλευει παντως που κοιταξα απο περιεργεια )

 

εγω δοκιμασα με ndrive , απλα βρισκει πολυ πιο γρηγορα στιγμα απο τη προηγουμενη ρομ

 

Κι εμενα ακριβως ετσι μου εγινε η αναβαθμιση.Ασε που μετα το 50% η μπαρα πηγε σφαιρα ατο 100%

 

ναι ειναι φυσιολογικο αυτο μεχρι το 50 ανεβαινει αργα αργα και μετα ξαφνικα παει στο 100 και σου βγαζει μηνυμα οτι τελειωσε

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειχα το x10 mini κ μου το κλεψανε κ τωρα σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο, φανταζομαι δεν θα ειναι μεγαλη η διαφορα... απο οτι ειδα εχει κ καλυτερη μπαταρια, απλα χειροτερη καμερα... ευτυχως αυτο δεν με απασχολει κ πολυ... βασικα ηθελα να ρωτησω τα πλαστικα του πως ειναι? ενα λιγο γενικο review... :) το νιωθεις ωραια στο χερι? εχει γρηγορη αποκριση? :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειχα το x10 mini κ μου το κλεψανε κ τωρα σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο, φανταζομαι δεν θα ειναι μεγαλη η διαφορα...

 

Εχει τεραστια διαφορα πιστεψε με..

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τεραστια διαφορα πιστεψε με..

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

να φανταστω, θεωρεις το one καλυτερο... :)

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω, θεωρεις το one καλυτερο... :)

 

Σκαλες ανωτερο και το λεω με σιγουρια γιατι εχει ενας φιλος το x10 mini...

Παρτο φιλε μου θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκαλες ανωτερο και το λεω με σιγουρια γιατι εχει ενας φιλος το x10 mini...

Παρτο φιλε μου θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

 

Μηπως μπορεις να μου πεις φιλε WR200 πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο τη καρτα sim στο τηλεφωνο? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση σε 2.3 μετα απο μερικα προβληματακια, επρεπε να βγαλω την μπαταρια κανα 2 φορες αλλα υποψιαζομαι οτι αυτο ηταν για τους drivers, την πρωτη φορα που το ξανασυνδεσα εγκατεστησε αυτοματα drivers.

 

Το περιεργο ειναι οτι πηραν ποδι παρα πολλες εφαρμογες :

το tweter (δοξα το θεο που εφυγε γιατι δεν με εκανε ουτε login)

Αλλα εφυγαν σχεδον ολα τα παιχνιδια (ειχα 6-7) ουτε αυτο με πολυνοιαζει γιατι δεν πολυασχολουμαι αλλα εχει γινει και σε αλλον?

 

 

Edit ακυρο για τα παιχνιδια και τις λοιπες εφαρμογες απλα μαλον εκανε πολυυυ ωρα να αναγνωρισει την sd card μετα απο κανα 15λεπτο ξαναεμφανιστηκαν μονες τους :p

Edited by imr
Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολύ κόπο κατάφερω να ξεμπρικάρω το κινητό με το kdz και με αυτό να βάλω την 2.3 γιατί με το pc suite μου κόλλαγε στο emergency mode.

Το πληκτρολόγιο android όμως δεν έχει ελληνικά...

Υπάρχει τρόπος να προσθεθούν;

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολύ κόπο κατάφερω να ξεμπρικάρω το κινητό με το kdz και με αυτό να βάλω την 2.3 γιατί με το pc suite μου κόλλαγε στο emergency mode.

Το πληκτρολόγιο android όμως δεν έχει ελληνικά...

Υπάρχει τρόπος να προσθεθούν;

 

δε γνωριζω κατι. αφου εχεις το lg keyboard δε σε βολευει? εγω δεν εχω προβλημα. μου αρεσει περισσοτερο γιατι εχει και Keypad mode και το παιζει με το ενα χερι ενω το gingerbread keyboard σε portrait σου βγαζει full qwerty που δεν παλευεται

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω κατι. αφου εχεις το lg keyboard δε σε βολευει? εγω δεν εχω προβλημα. μου αρεσει περισσοτερο γιατι εχει και Keypad mode και το παιζει με το ενα χερι ενω το gingerbread keyboard σε portrait σου βγαζει full qwerty που δεν παλευεται

 

Με βολεύει το Android keyboard σε portrait διάταξη. Το έχω συνηθίσει τώρα και γράφω πιο γρήγορα...

Όποιος θέλει κάτι τέτοιο ας περάσει αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875202

 

Τελικά με το root τί γίνεται; Δεν μπορούμε ακόμα; Προσπάθησα και με το GingerBreak και με το SuperOneClick αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και στο smart keyboard pro εχουν βαλει skin gingerbread

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή απο το market που να κλειδώνει με κάποιο τρόπο την οθόνη του κινητού κατά προτίμηση με τέτοιο τρόπο όπως του xperia x8 που πρέπει να βάλεις κάποιο συνδιασμό;(Για το lg optimus one.)
Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται ακριβώς αυτό που ψάχνω, θα το δοκιμάσω σύντομα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, σημερα πηρα το κινητο αυτο, απο οτι βλεπω πολλες εφαρμογες που ειχα στο x10 mini μου, δεν μπορω να τις βρω στο μαρκετ κ υπεθεσα, οτι αυτες οι εφαρμογες δεν ηταν συμβατες με android 2.2... αντε το παρεβλεψα αυτο... τωρα παω να το συνδεσω στο pc να περασω αρχεια στην καρτα μνημης κ δεν μου το αναγνωριζει... επισης, πως θα γινεται οι εφαρμοπγες να πηγαινουν κ να εγκαθιστονται στην sd??? μεχρι στιγμης μονο ο go launcher εγκατασταθηκε εκει... κανω κατι λαθος??? μου φαινεται παραξενο που οι αλλες 8-10 εφαρμογες που εχω, εγκαταστηθηκαν στην μνημη του τηλεφωνου... αυτα... :)

 

edit: παιδια, πως μπορουμε να κανουμε επανεκκινηση το κινητο???

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλοδούλετο! Κατέβασε από το site της LG το πρόγραμμα και μετά τους drivers για USB, και θα στο αναγνωρίζει.

Για να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD αφού τις εγκαταστήσεις υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν(όχι για όλες τις εφαρμογές όμως) π.χ η Apps2SD.

Επανεκκίνηση δεν έχει, κάνεις shut down και το ξανα ανοίγεις, εκτός εαν υπάρχει κανα widget που να κάνει restart.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλοδούλετο! Κατέβασε από το site της LG το πρόγραμμα και μετά τους drivers για USB, και θα στο αναγνωρίζει.

Για να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD αφού τις εγκαταστήσεις υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν(όχι για όλες τις εφαρμογές όμως) π.χ η Apps2SD.

Επανεκκίνηση δεν έχει, κάνεις shut down και το ξανα ανοίγεις, εκτός εαν υπάρχει κανα widget που να κάνει restart.

 

καταρχας φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου... :)

 

καταφερα τελικα να το συνδεσω με το pc με αλλο τροπο... εφαρμογες μπορεις να μεταφερεις τελικα αμα πας στις ρυθμισεις, απο εκει πατας διαχειριση των αιτησεων κ οταν πατας πανω σε μια εφαρμογη, σου εχει την επιλογη "μετακινηση στην καρτα sd"...

 

τελικα λιγο ψαξιμο χρειαζονται ολα...

 

οσο για την επανεκκινηση το λεω μηπως καμια φορα κολλησει... τεσπα

 

οτι κ να γινει σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καμία άκρη με το root; πάντως με την 2.2.2 πήγαινε πολύ καλύτερα το κινητό ακόμα και από μπαταρία .

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ποιες εφαρμογες δεν υπαρχει φοβος να τις σβησουμε? απο τις stock εννοω... σχεδον καμια τους δεν χρειαζομαι, αν μπορει καποιος να μου ποιες να μην διαγραψω κ αμα τις διαγραψω τι φοβος υπαρχει???

 

επισης, ποιον browser χρησιμοποιειτε??? σε android 2.1 ειχα τον dolphin, αλλα τωρα μου κανει κατι κολληματα... ποιον μου προτεινετε???

 

:)

Link to comment
Share on other sites

για restart γενικα σε κινητα android α) θελει εφαρμογη που το κανει αλλα απαιτειται root ή b) περνας μια custom rom που θα εχει την επιλογη restart
TCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...