Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου Soi_3 η σκονη θα αφαιρεθει..αλλα παλι μαζευει,2η φορα (απο χθες) μολις τωρα το ανοιξα και το καθαρισα..και μαλιστα με νεα πατεντα ωστε να ειναι λιγο στεγανο(με ταινιες και μονοτικο τεφλονακι) να δουμε παλι αν δω κοκους να μπαινουν..κριμα ομως που τοσο αγαπητο τηλεφωνο να μην εχει σωστη κατασκευη..

τωρα οσο αφορα τα υπολοιπα ουτε εμενα μου παιζει ο Flash Player 10,3 .. μια χαρα πηρε την αναβαθμηση 2.3.3, αλλα οι διαφορες ποιες ειναι για να ξερω? τι καλυτερο εχει η 2,3 απο την 2,2? κατι εικονακια μονο αλλαξαν..οπως μπαταριας..και tool bar και μερικα στις ρυθμησεις,παιζει κατι καλυτερο στον πυρηνα? ειναι λιγο πιο γρηγορο?η απλα το νομιζω σαν ψυχολογικο μεσα μου κατι να αλλαξε?

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας τρέξει κάποιος ένα Antutu benchmark να μας πει πόσο πάει. Στην 2.2.2 πήγαινε γύρω στα 1300. Δουλεύει το gingerbreak στην 2.3.3? Αλλιώς πως γίνεται root?
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχασα το root απο οτι βλεπω! μαλιστα τρεχει το setcpu...με νεα εικονακια και γραφικο περιβαλλον.. χαχαχαχαχα τι κουλα ειναι αυτα????
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

οχι συγνωμη.... ψευτοετρεχε το setcpu.. παγωμενο ηταν.. εχασα το root
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

παιδια η νεα εκδοση μαλλον εχει ενσωματομενο flash player ARMv6.... δεν ξερω τι ειναι αυτο.....

γιατι ειχα το mobo player και μου ζητησε να κανω download ενα codec για ARMv6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ξεκινήσω κι εγώ την αναβάθμιση!Εύχομαι να μην χάσω εφαρμογές και παιχνίδια!Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη!

 

Update 1: Κίτρινη οθόνη...Με φοβίζει

Update 2: Τώρα δείχνει να φορτίζει

Update 3: Από το 55% πήγε κατευθείαν στο 100%...Έβγαλα το καλώδιο και τώρα το ανοίγω!Δείχνει πολύ ώρα το λογότυπο του Android

Update 4: Άνοιξε!Ζητάει γλώσσα! (Πολύ cool η μαύρη notification bar!

Update 5: Όλα οκ!Πολύ ωραίο είναι!!!(Πολύ λίγη ώρα κράτησε η αναβάθμιση!)Μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μου βρήκε καμία απ τις εφαρμογές που είχα στην SD αλλά θα κάνω ένα restart μήπως τις βρει!

Update 6: Έκανα restart και το άφησα κανένα 5λεπτο χωρίς να το πειράξω για να ανοίξει πλήρως και τώρα όλα οκ!!!!Δεν έχασα καμία εφαρμογή!!!!

Edited by PitKai88
Link to comment
Share on other sites

παιδια η νεα εκδοση μαλλον εχει ενσωματομενο flash player ARMv6.... δεν ξερω τι ειναι αυτο.....

γιατι ειχα το mobo player και μου ζητησε να κανω download ενα codec για ARMv6

 

Όχι δεν έιναι για το flash είναι codec για να παίζει τα βίντεο στο mobo.

 

Για το flash player δοκιμάστε και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1147092

 

Υπόψιν ότι η gingerbread 2.3.3 δέν γίνεται root ακόμα, αυτό σημαίνει ότι δέν μπορέιτε να απεγκαταστήσετε διαφορά άχρηστα προγράμματα ( ΠΧ LAYER ΚΤΛ)

 

Το facebook και το twiter δεν περιλαμβάνονται στην rom γιαυτό σας τα έχει χάσει. Κατεβάστε τα αππο το μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε layer εχει η νεα rom

το μονο πραγματικα αχρηστο πλεον ειναι το app advisor

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση!Αφού έκανα την αναβάθμιση σε Gingerbread μετά κατέβασα απ το market το adobe flash player!Πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω για να παίξει στον internet explorer flash βίντεο ή παιχνίδια ή απλώς ακόμα δεν είναι συμβατό και έκανα βλακεία που το κατέβασα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σ'ολους. Ζητώ συγνωμη αν κάνω κάτι λάθος, είναι το πρώτο μου μήνυμα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν δοκιμάσει τη νέα αναβάθμιση, υπάρχει στις επαφές κατηγορία ομάδες?
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά, απο το μεσημέρι προσπθώ να κάνω αναβάθμηση και οταν πατάω "Έλεγχος για ενημερώσεις τηλεφώνου" μου πετάει το γνωστό μήνυμα οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με το διακομιστή ενημέρωσης κτλ. Δεν βλέπω να σημβαίνει σε άλλους οπότε έχω αρχίσει να απελπίζομαι. :(
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά, απο το μεσημέρι προσπθώ να κάνω αναβάθμηση και οταν πατάω "Έλεγχος για ενημερώσεις τηλεφώνου" μου πετάει το γνωστό μήνυμα οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με το διακομιστή ενημέρωσης κτλ. Δεν βλέπω να σημβαίνει σε άλλους οπότε έχω αρχίσει να απελπίζομαι. :(

To συνέδεσες με το PC?Μόνο έτσι μπορεί να γίνει η αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τον fl.player arm6, εκανα εγκατασταση αλλα μαλλον δεν δουλευει.υπαρχει τελικα λυση για το θεμα?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει ενημερωθεί, ας πούμε, μια ρωσική γλώσσα στο firmware.
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατεβασα τον fl.player arm6, εκανα εγκατασταση αλλα μαλλον δεν δουλευει.υπαρχει τελικα λυση για το θεμα?

 

Δοκίμασες αυτό;

 

http://androidcampus.blogspot.com/2011/07/app-working-adobe-flash-player-for.html

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα προβληματιστηκα με το root. Μήπως να μείνω τελικά στην 2.2.2 με root? Σίγουρα δεν κάνει το gingerbreak 1.20 γιατί δουλεύει στη 2.3.1

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια , έμεινα και εγώ με ένα κινητό με κίτρινη οθόνη !!!!!!

Στο 4% μου έβγαλε το κλασσικό που έβγαλέ και σε άλλους. Ότι δεν είναι συνδεδεμένο, βγάλε μπαταρία, ξανασύνδεσε ,κτλ.

και απο τότε μείναμε με το κίτρινο. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως το γλυτώνουμε ή απλά δεν το γλυτώνουμε???

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...