Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε η ωρα για αναβαθμιση!!!

http://img190.imageshack.us/img190/6271/20110706101954.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε και flash player για τον επεξεργαστή μας, δέιτε το εδώ και δουλέυει άψογα ΜΟΝΟ σε GINGERBREAD 2.3.

 

http://www.multiupload.com/17GFDZMIKV

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, γιατί εμένα δέν μου παίζει ο flash που βάζει ο ΒΟΥΚΙΟΥ? Το δοκίμασε κανείς?

 

Εμένα το έκανε εγκατάσταση αλλα δεν ξέρω πώς να δώ οτι παίζει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα να κανω την αναβαθμιση στην εκδοση 2.3 και αφου μου εβγαλε την εικονα με το emergency mode μου εγραψε οτι υπαρχει προβλημα επικοινωνιας του κινητου με τον Η/Υ και να αφαιρέσω το usb και την μπαταρια και να ξαναδοκιμασω ε ειπα και εγω να το κανω αλλα τωρα το κινητο δεν ανταποκρινεται καθολου ουτε ανοιγει ουτε τιποτα τη να κανω?
Link to comment
Share on other sites

λετε να επιασαν τα post στο blog? :p

 

μολις γυρισα σπιτι, την κανω κι εγω , ελπιζω να μη γινει τουβλο :lol:

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

λετε να επιασαν τα post στο blog? :p

 

μολις γυρισα σπιτι, την κανω κι εγω , ελπιζω να μη γινει τουβλο :lol:

 

καλη τυχη εμενα μολις μου εγινε

Link to comment
Share on other sites

επειδη παρατηρω οτι ορισμενοι αντιμετωπιζουν προβληματα κατα την αναβαθμιση ....θα ηταν μια καλη ιδεα καποιος να αναφερει με απλα βηματα πως γινεται η αναβαθμιση μεσω του υπολογιστη....για παραδειγμα συνδεουμε το καλωδιο....ανοιγουμε το lg pc suite...παταμε εκεινο...κτλ....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε εγκατάσταση αλλα δεν ξέρω πώς να δώ οτι παίζει :wacko:

 

Λοιπόν...εγώ δεν το έκανα εγκατάσταση από το λινκ που δίνει ο ΒΟΥΚΙΟΥ αλλά από το μάρκετ.....έψαξα για adobe flash player και έγινε εγκατάσταση κανονικά! Για να δεις αν δουλεύει πήγαινε σε κάποιο site που έχει flash και πριν δεν στο έδειχνε! Τώρα λογικά πρέπει να το δείχνει! Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σόρυ!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να πεί τί ακριβώς κάνουμε εγκατάσταση από το market για flash? το όνομα της εφαρμογής δηλαδή? Το 10.3 δέν το κάνει πάντως.
Link to comment
Share on other sites

καλη τυχη εμενα μολις μου εγινε

 

τρωει κολληματα το pc suite , το αναβαθμισα και δεν ανοιγει καν :mad:

 

τωρα το ξαναεγκαθιστω

 

και αυτο και το kies της samsung ειναι για πολλες σφαλιαρες :kill:

 

edit ειμαι εδω και κανα 5λεπτο στο 4% , μαλλον το γρουσουζεψα...

edit 2 : μου βγαζει να αποσυνδεσω και να βγαλω τη μπαταρια.. μαλλον δεν ειναι καλα τα πραγματα και φοβαμαι να το κανω, γιατι ετσι ειναι που γινονται τουβλα..

edit 3: μαλλον το εκανα κι εγω τουβλο.. καμια πληροφορια για το service?

εδιτ 4 : δεν εγινε τουβλο τελικα.. παμε παλι..

edit 5: καμια ιδιαιτερη εξελιξη ακομα.. περιμενω να ξανακατεβει το firmware, απλα ηθελα να σχολιασω το προβληματισμο μου οτι παιζει να μεινω χωρις τηλεφωνο στις διακοπες μου :p

αν ξαναπαθω το ιδιο (και δε γινει τουβλο) θα κανω ενα factory reset καλου κακου, γιατι κατι πρεπει να τρωει ασχημο σκαλωμα με κατι

edit 6: ωπα! 19% and rising !!!!

edit 7: (το ξερω οτι το κουραζω) το update τελειωσε και τωρα κανει 10 ωρες να ανοιξει (ειναι στο λογοτυπο του android) κατι που ειναι φυσιολογικο απο οτι θυμαμαι και απο το προηγουμενο

edit στο edit οκ ανοιξε.. μαυρη notification bar ας δουμε τι εγινε..

 

KAI NAI GINGERBREAD!!!!!!!

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/20110706135044.png

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ναι ουτε εμενα , μονο για καποιο λογο μου εβγαλε update στον opera που τον ειχα κανει update , δε νομιζω οτι βγηκε κατι σημερα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ειναι το σωστοτερο πριν κανουμε την αναβαθμιση σε 2.3.3 να κανουμε "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων" έτσι ωστε να μπει η νεα rom καλυτερα. Ετσι εχω ακουσει τουλαχιστον.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το κινητό μετά την αναβάθμιση σε σχέση με την 2.2; Εγώ έχω custom rom και δε νομίζω να κάνω την αναβάθμιση ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιιιια και εγω την εκανα!! :D

απλα μ χαθηαν το twitter k facebook :p

 

υπάρχει τρόπος να κάνω κατι για να μην κάνει αυτόματα updates η κάθε εφαρμογή ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα unroot αλλα εχω διαγραψει πολλες εδαρμογες οπως lg home google maps κλπ.πρεπει να τις επαναφερω για να κανω το update??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση...αντιμετοπιζω ενα προβλημα....ενω συνδεομαι κανονικα με το wi-fi router μου...δεν μου ανοιγει καμια σελιδα στο νετ...τι μπορει να φταιει? παρακαλω καποιος?
Link to comment
Share on other sites

για λιγοτερα προβληματα στην αναβαθμιση καλο ειναι : να βγαζετε την σιμ, να φορμαρετε την sd και να κανετε και ενα hard reset (οχι απαραιτητα - αλλα καλο ειναι) .η sd να μην ιχνος απο φακελους android(μονο οι κλασικοι που δημιουργουνται κατα το φορμαρισμα...), επειτα συνδεστε το για την αναβαθμιση...ελπιζω να βοηθαει αυτο , θα το κανω αναβαθμιση και του κολλητου μου και θα σας δωσω και γω νεα για τον φλας και την ομαλη διαδικασια αναβαθμισης εντος των ημερων
Link to comment
Share on other sites

εμενα το κινητο εχει μαζεψει σκονη και σκεφτομουν να το στειλω στην lg να την αφαιρεσουν και να το σουλουπωσουν γενικα.αν τους ζητησω να το αναβαθμισουν κιολας θα το κανουν ? πριν το στειλω λογικα πρεπει να κανω μπακ απ τις επαφες, εφαρμογες και τα λοιπα ? (πως το κανω? :) )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...