Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάνω την αναβάθμιση και καθε φορά οι χάρτες διακόπτονται .. κ μ λεει οτι υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης χαρτες.. συμβαίνει σε ολους??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά...

Εγώ γύρισα σε stock ROM και πήγα να φλασάρω το original recovery από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1065197

Μου έβγαζε πρόβλημα ότι δεν μπορεί να το κάνει, και δοκίμασα να ξαναμπώ στο recovery και μπήκε κάπου που γράφει με μικρά γράμματα "Fastboot mode started udc_start()". Aπό τότε το κινητό όταν ανοίγει μένει εκεί.Δεν ανοίγει καν...

 

Ξέρετε τί μπορώ να κάνω ώστε να το βγάλω από εκεί;

 

Εδώ κοίταξες; --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1088046

Link to comment
Share on other sites

το προεγκατεστημενο twitter φιλε voltron το ειχα κι εγω και στη 2.3 γιατι το ειχα αναβαθμισει στη 2.2

λογικα κατα την αναβαθμιση θα προεβλεψαν να συνεχισουν να το εχουν οσοι το χρειαζονται

(ειχα βαλει και στοιχεια λογαριασμου γιατι καποιες στιγμες το χρησιμοποιουσα)

 

το fb και layar που δεν τα χα πειραξει ποτε ειχαν παρει ποδι (αλλα αυτα δε νομιζω οτι εβγαλαν ποτε update στο μαρκετ)

 

στης κοπελα μου πχ που δεν το αναβαθμισε ποτε δεν υπηρχε

 

ΟΜΩΣ, επειδη πλεον δεν το ηθελα θελησα κι εγω να το ξεφορτωθω, πηγα στις επιλογες/applications και εκανα uninstall updates.

συνεχισε να μου δειχνει την εφαρμογη εγκατεστημενη και να πιανει 0 KB χωρο, το εικονιδιο ειχε παραμεινει στο drawer και οταν το πιεζα δεν εκανε φυσικα τιποτα

 

κανω μια επανεκκινηση τη συσκευη και εξαφανιστηκε και το εικονιδιο, πλεον δεν υπαρχει τιποτα απο twitter και σε μενα

 

μπορεις δηλαδη να το ξεφορτωθεις ;)

 

οχι λεω μετα απο ρεσετ. γιατι εμενα στα 155ΜΒ που ειναι πλεον η ελευθερη μνημη μου εχω προεγκατεστημενα facebook και twitter οπως ειχα και παλιοτερα. βασικα δεν εχω καποια εφαρμογη να μου λειπει. μιλαω για προεγκατεστημενα προγραμματα μεσα στη ρομ. βεβαια εχω τη ρομ απο την t-mobile αγγλιας γιατι απο εκει το πηρα. απλα δεν εχω καταλαβει πως γινεται με παραπανω προγραμματα τελικα να εχουμε τον ιδιο διαθεσιμο ελευθερο χωρο :p

 

Παιδιά κάνω την αναβάθμιση και καθε φορά οι χάρτες διακόπτονται .. κ μ λεει οτι υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης χαρτες.. συμβαίνει σε ολους??

 

και εμενα μου το κανει αυτο. μου την εσπασε λιγο αλλα οπως ειπε και ο αλλος απλα κανε update στην 5.7 και θα φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πράγμα με το google maps τι είναι πάλι; γιατι έχει μετακινηθει στη μνήμη του κινητου και δε γίνεται να το μεταφέρουμε στην sc card; καλα έχει γίνει εδω και καιρό αυτο(όχι τώρα με το gingerbread) αλλά τώρα ξέμεινα απο μνήμη και βλέπω οτι πιάνει τουλαχιστον 11 mb.. ξέρει κανεις αν μπορούμε να κάνουμε κάτι μπας και αδειάσει λίγο η μνήμη του κινητού;
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

 

Το διάβασα,απάντησα κι εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15456795&postcount=38 αλλά καμία απάντηση...

Το KDZ δεν μου αναγνωρίζει το κινητό,και έχω μείνει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω ενα τραγουδι mp3 ωσ ηχο κλησης επαφης?

 

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε

εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Όποιος κατέληξε με bricked phone, που πήρε τηλέφωνο για φτιάξιμο;

 

http://www.lg.com/gr/support/index.jsp Στα δεξιά σου έχει τις επιλογές επικοινωνίας

Link to comment
Share on other sites

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε

εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

 

Συγνωμη που παω στο μενου για να φτιαξω φακελο στη καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω ενα τραγουδι mp3 ωσ ηχο κλησης επαφης?

 

Μπορείς επίσης μέσα από την εφαρμογή της μουσικής να κρατήσεις το δάχτυλό σου παρατεταμένα στο τραγούδι που θες και από εκεί να το επιλέξεις σαν τον ήχο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Όσοι καταλήξατε με bricked phones πού πήρατε τηλέφωνο για επισκευή και τί ακριβώς είπατε;

 

Το τηλέφωνο είναι το 801 11 200 900 (αστική χρέωση) και απλά τους είπα οτι ενώ έκανα το update κάτι έπαθε και δεν άνοιγε μετά και έστειλαν courier την επόμενη μέρα και το πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όντως πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τη σύνδεση σε ορισμένα ρουτερ, αφού πριν την αναβάθμηση συνδεόταν κανονικά και τώρα στο ίδιο ρουτερ δεν συνδέεται.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι καταλήξατε με bricked phones πού πήρατε τηλέφωνο για επισκευή και τί ακριβώς είπατε;

 

Πάντως αν είσαι κοντά σε Αμπελόκηπους, πηγαινέ το εσύ (Σινώπης 16, πίσω απο τον πύργο των Αθηνών).

Εγώ το πήγα σήμερα το πρωϊ μήπως και το έπαιρνα το απόγευμα, αλλά τζίφος.

Μάλλον έπεσε πολύ δουλειά !!!!!! Αλλά αν είσαι μακρυά καλύτερα courier, δωρεάν είναι.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! :)

ήθελα να ρωτήσω ποσό συχνά το φορτίζεται... γιατί το χρησιμοποιώ σαν 2ο και μετά το ypdate μου κράτησε μια μέρα και 4 λεπτά... μόνο ελάχιστο wifi χωρίς καμιά κλήση έλαβα μόνο 2 sms... υπάρχει τρόπος να το παρατείνω?

 

και κατi ακόμα.... γνωρίζει κάνεις καμιά free εφαρμογή αναπαραγωγής με equalizer? η ακόμα καλύτερα κάποια εφαρμογή equalizer που θα τρέχει κ θα εφαρμόζεται και το ράδιο και στο youtube? :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τι θα γινει και αφου το ξαναφορτισεις.. η πρωτες ωρες δεν ειναι ενδεικτικες

εγω τωρα ειμαι στο 49% στις 20 ωρες με νορμαλ χρηση και η μπαταρια μου τρωει φουλ χρηση απο τα χριστουγεννα

μου φαινεται οτι τωρα παει σαφως καλυτερα

 

ΥΓ μου φαινεται οτι εφτιαξε και το gps και κλειδωνει εξισου γρηγορα με την αρχικη rom , γιατι στη 2.2.2 ωρες ωρες αργουσε

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! :)

ήθελα να ρωτήσω ποσό συχνά το φορτίζεται... γιατί το χρησιμοποιώ σαν 2ο και μετά το ypdate μου κράτησε μια μέρα και 4 λεπτά... μόνο ελάχιστο wifi χωρίς καμιά κλήση έλαβα μόνο 2 sms... υπάρχει τρόπος να το παρατείνω?

 

και κατi ακόμα.... γνωρίζει κάνεις καμιά free εφαρμογή αναπαραγωγής με equalizer? η ακόμα καλύτερα κάποια εφαρμογή equalizer που θα τρέχει κ θα εφαρμόζεται και το ράδιο και στο youtube? :)

 

https://market.android.com/details?id=com.smartandroidapps.equalizer&feature=search_result

TCe
Link to comment
Share on other sites

για οσους μπρικαρε το τηλεφωνο και δε σας το αναγνωριζει το kdz updater πρεπει να απενεργοποιήσετε το lg virtual modem απο device manager
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Navigation γιατί δεν λειτουργεί στην 2.3.3; Μία μου λέει πως θέλει να ενεργοποιήσω τα δεδομένα(ή σύνδεση), ανοίγω wifi και τώρα λέει ότι δεν μπορεί να δείξει τους χάρτες στην περιοχή αυτή(Αθήνα). Έχει άλλος αυτό το πρόβλημα; Επίσης γιατί ζητάει σύνδεση με internet αφού θυμάμαι δούλευε μόνο με gps ανοιχτό κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Το gps πλεον πιανει μες στο σπιτι μου με κλειστα πατζουρια , δε γινονται αυτα τα πραγματα!

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! :)

ήθελα να ρωτήσω ποσό συχνά το φορτίζεται... γιατί το χρησιμοποιώ σαν 2ο και μετά το ypdate μου κράτησε μια μέρα και 4 λεπτά... μόνο ελάχιστο wifi χωρίς καμιά κλήση έλαβα μόνο 2 sms... υπάρχει τρόπος να το παρατείνω?

 

και κατi ακόμα.... γνωρίζει κάνεις καμιά free εφαρμογή αναπαραγωγής με equalizer? η ακόμα καλύτερα κάποια εφαρμογή equalizer που θα τρέχει κ θα εφαρμόζεται και το ράδιο και στο youtube? :)

 

Δυσκολο αυτο..νομιζω στο player μονο κανει.. Αλλα αμα αγορασεις ενα πολυ καλο ζευγαρι ακουστικα με μεγαλο φασμα δεν θα χρειαστει βελτιωση ο ηχος..εχει αξιοπρεπει ηχο που μου μοιαζει με το 5800xm. Μονο που πρεπει να αγορασουμε και μια μπαταρια 2500mA για να ξεχαστουμε μαζι του στην μουσικη..Ετσι παρατηνεις τον χρονο που ελεγες... Τι να κανεις;

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...