Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αν ειναι μεγαλη η αναλυση αργει , δυστυχως

 

Παντως σε ο,τι αφορα τη μπαταρια γενικα μην περιμενεις θαυματα απο ενα κινητο με android

 

Εγω πλεον εχω φτασει σε σημειο να φορτιζω καθε μερα καλου καλου ( ακομη κι αν ειμαι στο 40% ) ωστε να μην μενω ποτε

 

Το καλο ειναι οτι πανω στο 24ωρο πολυ δυσκολα θα σε αφησει με μια νορμαλ χρηση, οποτε μεσα σε αυτο θα βρεις χρονο να φορτισεις

 

Επισης ο φορτιστης αυτοκινητου βοηθαει αρκετα.. αλλα οπως και να το κανουμε αυτα που ξεραμε καποτε οπου φορτιζαμε καθε 4+ μερες δεν υπαρχουν πια.. δηλαδη ενα τετοιο τηλεφωνο θα εφτανε σε ιδανικες συνθηκες τις 2.5 - 3 μερες αν δε το αγγιζες καθολου , αλλα αυτο δε γινεται , θα φαει το σκαλισμα του, οποτε σε συνδυασμο με το οτι ειναι και πιο ενεργοβορο καταληγουμε στο καθημερινο φορτισμα

 

Ειναι το αντιτιμο που πληρωνεις για να εχεις ενα λειτουργικο με τοσες δυνατοτητες (και μαλιστα με τοσα λιγα χρηματα αν μιλαμε για το p500)

 

 

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγνωμη παιδια.. κατι σημαντικο.. νομιζα οτι κραταει η μπαταρια.. αλλα ειναι σαν το lg gw620 που το φορτιζω μερα παρα μερα!

σηκωθηκα να παω στην δουλεια πρωτη μερα να το δουλεψω το νεο μου p500 και αυτο απο 100% εφτασε 70% χωρις να κανω κατι... πω πω.. τουλαχιστο περνει ιδια ακριβος μπαταρια με το gw620 και εχω μια εξτρα για καθε ενδεχομενο.. την πατησα νομιζω! και κατι ακομα! εβαλα φορμαριμενη την την καρτα μνημης του 5800 αδεια εντελος..(8gb) και βλεπω οτι κατι φωτογραφιες που εβγαλα για δοκιμη οταν μπω στην συλλογη κανει παρα παρα πολυ ωρα να της εμφανησει..????:blink: και μαλιστα 2-3 που εβαλα απο το pc για να τις κανω wallpaper ακομα πιο πολυ τις αργει και για zoom αν δοκιμασω να δω λεπτομερια...βλεπω pixel αλιωμενα!!! η καρτα φταιει και αργει? ειναι αδεια αφου! πρεπει να τρεχει μονιμα στο παρασκηνιο η "συλλογη"? γιατι την εκανα kill 1-2 φορες......πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο.. τα φωτας σας παιδια σας παρακαλω.:(

Ειναι καινουργια η μπαταρια σου και μενα στην αρχη δεν μ κραταγε πολυ αλλα μετα απο 10 φορτισεις κραταγε τουλαχιστον 40% παραπανω. Μηπως δεν εισαι σε 2.2.2??γτ αυτο που λες με την συλλογη με εκπλησει αφου οτι εικονες και αν κατεβαζω μου τισ βγαζει κατευθιαν πλεον

Link to comment
Share on other sites

εδω και λιγες μερες χρησιμοποιω το εν λογω κινητο και εχω τρελαθει με τις εφαρμογες του!!!

και τι δεν εχει!!!

αλλα εχω μερικες αποριες

-πως μπορω να δω ποια εκδοση android εχω?? στις ρυθμισεις μου λεει οτι εχω την 2.2, ενω εδω βλεπω μιλατε για 2.2.1, 2.2.2 κτλ

-πως μπορω να την κανω αναβαθμιση σε 2.3+

-πως μπορω να κανω root? κοιταξα κατι οδηγους και λενε κλεισε-ανοιξε το USB και ψιλομπερδευτηκα.......

-σε ολους τους broswers που δοκιμασα δεν δουλευει το flash player τι φταιει και πως μπορει να διορθωθει?

αυτα.....προς το παρων....

LG P500 rules!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

- Η έκδοση του λειτουργικού που έχεις είναι αυτή που βλέπεις στις ρυθμίσεις.

- Αναμένεται η 2.3.

- Σχετικά με το root... στο πρώτο post κοίταξες;

- Δεν υποστηρίζει (hardwarικά) η συσκευή σου Flash Player 10.x.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Χθες πήρα και εγώ το κινητάκι...

Έχω μια απορία..βλέπω μιλάτε για το gps του αλλά δεν έχω δει να λέει κανείς οτι μόλις πάει να το ανοίξει γράφει Ελεγχος διαθεσιμοτητας πλοήγησης......αιώνια...δεν ξεκινάει ποτέ..τι πρέπει να κάνω; Είναι κάποια ρύθμιση;

 

Δεν ξέρω αν παιίζει ρόλο αλλα το αναφέρω, του έχω κάνει update σε 2.2.2

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

- Η έκδοση του λειτουργικού που έχεις είναι αυτή που βλέπεις στις ρυθμίσεις.

- Αναμένεται η 2.3.

- Σχετικά με το root... στο πρώτο post κοίταξες;

- Δεν υποστηρίζει (hardwarικά) η συσκευή σου Flash Player 10.x.

 

-αρα ειναι 2.2; πως μπορω να την κανω αναβαθμιση;

-καλως να ορισει!

-κοιταξα, αλλα με το SuperOneClick δεν γινοταν rooted... και τλκ κατεβασα το το Gingerbreak στην SD το οποιο δουλεψε αψογα

-αν δεν υποστηριζε δε θα μπορουσε να παιξει βιντεακια απο το youtube, διαφωνεις;

 

Νεες ερωτησεις:

-ποια custom rom προτεινετε και γιατι αν ειναι ευκολο, γιατι μπηκα στο xda και εχασα τη μπαλα.......

-υπαρχει καποιος τροπος να κανω το wifi να δουλευει συνεχεια; γιατι οταν το αφηνω το κινητο μετα απο λιγο απενεργοποιειται

 

αυτα....:)

 

edit:
απο οτι προσεξα αυτη τη στιγμη εχω την v10h_00, αξιζει να την αναβαθμισω?

Edited by kalnik3
Link to comment
Share on other sites

@dinos

 

αυτο φιλε ειναι και λιγο συγκυριακο, μου χει τυχει και μενα να αργει , αλλα καποιες φορες κλειδωνει στα σε λιγοτερο απο 20"

 

συνηθως μεσα στο λεπτο εχω κανονικα πλοηγηση, παρολα αυτα μου χει τυχει να κανει και 5λεπτο+

 

χωρις να το χω ψαξει αρκετα, στο update σε 2.2.2 εχω καμια φορα την αισθηση, οτι χειροτερεψε το σημα του gps

κυριως γιατι μου χει τυχει να χανει σημα (το οποιο ξαναβρισκει συντομα), κατι που δεν εκανε στη 2.2

 

ισως αυτο να ειναι συμπτωση, αλλα οπως και να χει αυτο μου χει συμβει εμενα

 

ομως η v10h ειναι πολυ καλυτερη ρομ απο την αρχικη στο συνολο της, οποτε αυτο το παραβλεπω

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν κανω το update μπηκα στην πλοήγηση και δεν περίμενα καθόλου.

 

Τώρα όσο και να περιμένω αυτό γίνεται..είτε μπω απο το car drive ή απο την πλοήγηση το ίδιο... :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με προβληματισες εβαλα τη πιο καινουρια εκδοση του ndrive 11 (npromo στο μαρκετ) και αρχισα να κοβω βολτες (επρεπε να κανω και κατι δουλειες εδω γυρω)..

Επιασα σχετικα συντομα σημα, τραβηξα και ενα screenshot, αν σου λεει κατι..

 

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/20110629181242.png

 

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν περιμένω τίποτα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου πρέπει να κατεβάσω κάτι; Μολις φορτησε το κινητακι του εκανα update και τιποτα αλλο.

 

Τώρα κατεβάζω αυτο το ndrive που είπες.

 

Μου ζητάει να αγοράσω χάρτες. Το προγραμα του κινητού δεν δουλεύει απο μόνο του; πρέπει να εχω το ndrive; Συγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι τελείως έξω απο το χορό :p

 

:!:Από ομάδα διαχείρησης:

Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να τους αγορασεις, πολλοι απο εμας τους πηραμε δωρο μαζι με βαση αυτοκινητου

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το τηλέφωνο απο μόνο του όπως το αγοράζουμε δεν έχει χάρτες? Ποια η διαφορά του ndrive με το πρόγραμμα του κινητου;

 

Συγνωμη για το ζάλισμα...:O

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα του κινητου θελει internet και δεν λειτουργει η πλοηγηση στην ελλαδα

 

Τους χαρτες του ndrive και αντιστοιχων εφαρμογων τους εχεις μονιμα αποθηκευμενους στη καρτα μνημη σου και τους χρησιμοιεις οποτε θες

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Και πως τους αγοράζω; Δεν μου βγάζει χάρτη για ελλαδα. Μόνο τουρκια.

 

Ευχαριστώ και παλι για τις απαντησεις και την υπομονη σου...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένα LG Otimus one P500 Black είναι καθ'οδόν για τον ιδιοκτήτη του!

 

Πρώτη κίνηση, αναβάθμιση; Από το site της LG?

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Και πως τους αγοράζω; Δεν μου βγάζει χάρτη για ελλαδα. Μόνο τουρκια.

 

Ευχαριστώ και παλι για τις απαντησεις και την υπομονη σου...

 

Αρχικα δες αν τους δικαιουσαι τσαμπα..

Βαλε το 10 ή promo και πηγαινε στο καταστημα και μετα "οι αγορες μου"

 

Αν τους δικαιουσαι απο το imei σου, θα αρχισει να κατεβαζει ελλαδα αυτοματα, αλλιως θα πρεπει να αγορασεις ή "αγορασεις"

 

Για το πρωτο υπαρχει στο market ndrive for greece

 

Αλλα αν ειναι να κανεις το 2ο , πρεπει να υπαρχουν πιο καλα προγραμματα πλοηγησης για ελλαδα απο το ndrive

 

Εγω χρησιμοποιω αυτο γιατι ειναι οκ και επειδη το χω νομιμα

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και πως τους αγοράζω; Δεν μου βγάζει χάρτη για ελλαδα. Μόνο τουρκια.

 

Να θυμίσω ότι για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ανεφερα μιας και επαιζε/παιζει προσφορα στη συσκευη μας σε αρκετα μαγαζια και δεν το χει παρει χαμπαρι, σορρυ για το ot

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν λιγο μου δειξε οτι υπαρχει software update και να το συνδεσω σε lg pc suite λετε να ρθε η 2.3 παντως εγω δεν το κανω ακομα δεν θελω να χασω ροοτ και προγραμματα αν το δει κανεις ας μας πει

 

Μπα το τσεκαρα προφανως κατι αλλο θα ταν ακυρο λοιπον μην βγαζουμε και φιδια

Edited by Lakis85
λαθος
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν περιμένω τίποτα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου πρέπει να κατεβάσω κάτι; Μολις φορτησε το κινητακι του εκανα update και τιποτα αλλο.

 

Τώρα κατεβάζω αυτο το ndrive που είπες.

 

Μου ζητάει να αγοράσω χάρτες. Το προγραμα του κινητού δεν δουλεύει απο μόνο του; πρέπει να εχω το ndrive; Συγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι τελείως έξω απο το χορό :p

 

Μπορείς να κατεβάσεις και το Sygic από το Market, που σου δίνει δωρεάν πλοήγηση 7 μέρες για να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν λιγο μου δειξε οτι υπαρχει software update και να το συνδεσω σε lg pc suite λετε να ρθε η 2.3 παντως εγω δεν το κανω ακομα δεν θελω να χασω ροοτ και προγραμματα αν το δει κανεις ας μας πει

 

Μπα το τσεκαρα προφανως κατι αλλο θα ταν ακυρο λοιπον μην βγαζουμε και φιδια

 

Απλα το notificator καμια φορα πεταγεται μονο του και απλα σου λεει ποια ειναι η τελευταια εκδοση, δε νομιζω οτι μπορει να "δει" ποια εκδοση εχεις εσυ

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιομουν αν θα ειχα προβλημα ανεσβηνα το google maps με root unistaller μιας και δεν το χρησιμοποιω ποτε και τσαμπα πιανει χωρο κ τρωει μνημη και μπαταρια αφου τρεχει απο μονο του αχεδον παντα. Θα εχω κανα προβλημα με καμια αλλη εφαρμογη??
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιομουν αν θα ειχα προβλημα ανεσβηνα το google maps με root unistaller μιας και δεν το χρησιμοποιω ποτε και τσαμπα πιανει χωρο κ τρωει μνημη και μπαταρια αφου τρεχει απο μονο του αχεδον παντα. Θα εχω κανα προβλημα με καμια αλλη εφαρμογη??

Kανενα προβλημα. Χρησιμοποιησε το Gemini που ειναι free και κρατα καλου κακου και κανα backup

 

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναρωτιομουν αν θα ειχα προβλημα ανεσβηνα το google maps με root unistaller μιας και δεν το χρησιμοποιω ποτε και τσαμπα πιανει χωρο κ τρωει μνημη και μπαταρια αφου τρεχει απο μονο του αχεδον παντα. Θα εχω κανα προβλημα με καμια αλλη εφαρμογη??

 

To google maps συνδέεται και με άλλες εφαρμογές και ίσως έχεις πρόβλημα με fault codes. Θα συνιστούσα σε πρώτη φάση να κάνεις την εφαρμογή freeze (σαν να μην υπάρχει αλλά επανέρχεται) και αν δεν έχεις προβλήματα... μετά να την απεγκαταστήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...