Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε τη δυνατοτητα να αλλαξουμε τα τεσσερα βασικα εικονιδια (τηλεφωνικου καταλογου,τηλεφωνου, μηνυματων, ιντερνετ) απο το κατω μερος της αρχικης οθονης του κινητου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε τη δυνατοτητα να αλλαξουμε τα τεσσερα βασικα εικονιδια (τηλεφωνικου καταλογου,τηλεφωνου, μηνυματων, ιντερνετ) απο το κατω μερος της αρχικης οθονης του κινητου;

 

Μόνο αν περάσεις κάποιον άλλο Launcher (πχ ADW,LauncherPRO κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τη δυνατοτητα να αλλαξουμε τα τεσσερα βασικα εικονιδια (τηλεφωνικου καταλογου,τηλεφωνου, μηνυματων, ιντερνετ) απο το κατω μερος της αρχικης οθονης του κινητου;

 

ναι , ενας τροπος ειναι αλλαζοντας launcher πχ

 

http://dl.dropbox.com/u/17446443/20110612173905.png

 

ο στοκ της lg δε θυμαμαι τι κανει να σου πω την αληθεια.. :O

 

Βλέπει κανείς το Google Talk μέσα στο Market;

Ψάχνω να το βρω αλλά τίποτα...

 

οχι δεν υπαρχει, αλλα γιατι τον θες? εχει βγει τιποτα καινουριο?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει, αλλα γιατι τον θες? εχει βγει τιποτα καινουριο?

 

Εσύ πώς το έχεις στο screenshot σου; :p

Άκουσα ότι μπορεί να το κάνουν σαν το iMessage του iOS5 και μέσω 3G/wifi να στέλνουμε δωρεάν μηνύματα σαν sms...

Ειδικά από τον άλλον μήνα που θα λήξει το unlimited θα με βόλευε απίστευτα κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τη δυνατοτητα να αλλαξουμε τα τεσσερα βασικα εικονιδια (τηλεφωνικου καταλογου,τηλεφωνου, μηνυματων, ιντερνετ) απο το κατω μερος της αρχικης οθονης του κινητου;

 

Χρησιμοποίησε launcher pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πώς το έχεις στο screenshot σου; :p

Άκουσα ότι μπορεί να το κάνουν σαν το iMessage του iOS5 και μέσω 3G/wifi να στέλνουμε δωρεάν μηνύματα σαν sms...

Ειδικά από τον άλλον μήνα που θα λήξει το unlimited θα με βόλευε απίστευτα κάτι τέτοιο!

 

το χω στη κυρια οθονη γιατι το χρησιμοποιω παρα πολυ , με εχει βολεψει αρκετα και εχουν αρκετοι γνωστοι μου στα κινητα τους

 

θα ηθελα να μπορουσαμε να κανουμε και κλησεις μεσω internet με καποιο προγραμμα του λειτουργικου (οπως το google voice ) , γιατι το skype δεν δουλευει και πολυ καλα στο κινητο μας, αλλα απο οτι φαινεται η google μας εχει ψιλοξεχασει.. οποτε δεν ξερω αν θα δουμε συντομα νεα πραγματα και στο talk.. :(

 

(κλησεις και βιντεο-κλησεις στο talk εχει η εκδοση 2.3.4 ή κανω λαθος?)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

το χω στη κυρια οθονη γιατι το χρησιμοποιω παρα πολυ , με εχει βολεψει αρκετα και εχουν αρκετοι γνωστοι μου στα κινητα τους

 

θα ηθελα να μπορουσαμε να κανουμε και κλησεις μεσω internet με καποιο προγραμμα του λειτουργικου (οπως το google voice ) , γιατι το skype δεν δουλευει και πολυ καλα στο κινητο μας, αλλα απο οτι φαινεται η google μας εχει ψιλοξεχασει.. οποτε δεν ξερω αν θα δουμε συντομα νεα πραγματα και στο talk.. :(

 

(κλησεις και βιντεο-κλησεις στο talk εχει η εκδοση 2.3.4 ή κανω λαθος?)

 

H ROM που έχω δεν το έχει ενσωματωμένο,και εννούσα πριν ότι δεν βρίσκω το apk ώστε να το κάνω εγκατάσταση στο κινητό μου...

Ναι,λένε πως έχει υποστήριξη για videocall στο Gtalk 2.3.4. Ρίξε και μια ματιά εδώ να δεις http://www.techgear.gr/google-preps-its-own-imessenger-via-google-talk-goodbye-sms-23195/ ;)

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον φαινεται, μακαρι να τα εχουμε ολα αυτα συντομα

 

ΥΓ καλα αυτος που εφτιαξε τη rom σου θεωρησε λογικο να βγαλει το talk? :confused:

ειπαμε να βγαζουμε τα σκουπιδια, αλλα οχι κι ετσι :lol:

στο τελος θα φτασουν να βγαζουν και το τηλεφωνο

 

ΥΓ2 μιας και ειπες για το screenshot πριν, εγω ειμαι με τη στοκ rom , απλα το screenshot it δουλευει στη συσκευη μας χωρις καν root

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

H ROM που έχω δεν το έχει ενσωματωμένο,και εννούσα πριν ότι δεν βρίσκω το apk ώστε να το κάνω εγκατάσταση στο κινητό μου...

 

Εφοσοω εχεις custom rom εισαι και root οποτε θα βαλλεις το market enabler και θα το βρεις. Υπαρχουν ακομα καποιες εφαρμογες που λειπουν απο το ελληνικο market. Δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες την εκανα την πατατα.Περασα την GB 2.3.3 (LG leaked) ολα καλα.Μετα αφου εχασα το custom recovery ξαναφλασαρα για να το βαλω οπως διαβασα.Κατα την εγκατασταση εφαγε κολλημα και του εβγαλα την μπαταρια.Απο τοτε δεν ανοιγει.δεν μπαινει σε emergency mode και ουτε αναγνωριζεται το κινητο απο το kDZ.Τι κανουμε τωρα?service?Δεν βρισκει port

 

Το ιδιο προβλημα εχω και γω στο ποστ 86 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=883314&page=9.Στο 87 γνωριζει κανεις τι εννοει ο funcio

Edited by gwgos21
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τη δυνατοτητα να αλλαξουμε τα τεσσερα βασικα εικονιδια (τηλεφωνικου καταλογου,τηλεφωνου, μηνυματων, ιντερνετ) απο το κατω μερος της αρχικης οθονης του κινητου;

 

Nομιζω αν επιλεξεις μια συντομευση απο την οθονη και την συρεις κατω,οχι ομως επανω στον καδο,αυτο αντικαθηστα το υπαρχων εικονιδιο.για την ιδια εφαρμογη ομως ,αλλο εικονιδιο μαλλον οχι με την lgρομ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για την ιδια εφαρμογη ομως ,αλλο εικονιδιο μαλλον οχι με την lgρομ

 

βαζεις αλλο launcher και αλλαζεις το theme

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακουσει για ενα προβληματακι οτι μαζευει σκονη κατω απ την οθονη.... ισχύει? ποσο ενοχλιτικο μπορει να γινει? η εγγυηση το καλυπτει??? σκεφτομαι να το αγορασω αλλα αυτο με χαλασε λιγακι :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακουσει για ενα προβληματακι οτι μαζευει σκονη κατω απ την οθονη.... ισχύει? ποσο ενοχλιτικο μπορει να γινει? η εγγυηση το καλυπτει??? σκεφτομαι να το αγορασω αλλα αυτο με χαλασε λιγακι :wacko:

 

Το εχουν αναφερει καποια παιδια στο φορουμ, απ οτι εχω καταλαβει ομως εχει συμβει σε ελαχιστους. Εγω προσωπικα το εχω εξι μηνες και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. Ολα οκ με το κινητο μου. Οσο για την εγγυηση νομιζω οτι σε καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει να κανει με ελλατωματικες συσκευες? δε ξερω μ αρεσε απο παλια αλλα αυτο με τη σκονη με ξενερωσε πολυ αλλα απο χαρακτηριστικα ειναι και το καλυτερο στη τιμη τ :wacko: ολα τα αλα π διαβασα για κλεισιματα και κολληματα μ την καρτα μνμημης διορθωνονται με update?
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει να κανει με ελλατωματικες συσκευες? δε ξερω μ αρεσε απο παλια αλλα αυτο με τη σκονη με ξενερωσε πολυ αλλα απο χαρακτηριστικα ειναι και το καλυτερο στη τιμη τ :wacko: ολα τα αλα π διαβασα για κλεισιματα και κολληματα μ την καρτα μνμημης διορθωνονται με update?

 

Ναι διορθωνονται με update, η τωρινη ρομ ειναι παρα πολυ σταθερη

 

Οσο για τη σκονη το χω διαβασει κι εγω , αλλα ουτε στο δικο μου, ουτε στης κοπελας μου συμβαινει κατι τετοιο

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει να κανει με ελλατωματικες συσκευες? δε ξερω μ αρεσε απο παλια αλλα αυτο με τη σκονη με ξενερωσε πολυ αλλα απο χαρακτηριστικα ειναι και το καλυτερο στη τιμη τ :wacko: ολα τα αλα π διαβασα για κλεισιματα και κολληματα μ την καρτα μνμημης διορθωνονται με update?

 

Ουτε εγω εχω δει σκονη.Με την καρτα παλι εμενα δεν ειχε προβλημα ουτε πριν την αναβαθμιση (δηλαδη οταν ηταν με 2.2 και μετα με την 2.2.2)

Τρεχα να το παρεις :)

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω δει σκονη.Με την καρτα παλι εμενα δεν ειχε προβλημα ουτε πριν την αναβαθμιση (δηλαδη οταν ηταν με 2.2 και μετα με την 2.2.2)

Τρεχα να το παρεις :)

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

εμενα βαραγε τρελες επανεκκινησεις απο sd unmount, ακομα και την ωρα που μιλουσα :mad:

ισως εφταιγε οτι ειχα περασει πολλες εφαρμογες στην sd

 

μετα την αναβαθμιση σε 2.2.2 δεν ειχα ουτε μια :) οποτε το update στη περιπτωση μου εκανε φοβερη δουλεια :D

 

(sd εχω την στοκ, δεν εβαλα ποτε πιο γρηγορη)

 

ελπιζω η ρομ που περιμενουμε να ειναι εξισου σταθερη και να μην ειναι σαν τη πρωτη

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακουσει για ενα προβληματακι οτι μαζευει σκονη κατω απ την οθονη.... ισχύει? ποσο ενοχλιτικο μπορει να γινει? η εγγυηση το καλυπτει??? σκεφτομαι να το αγορασω αλλα αυτο με χαλασε λιγακι :wacko:

 

Εμένα είχε σκόνη από την πρώτη μέρα που το πήρα, αλλά δεν το έστειλα για Service. Έχει κάτω δεξιά, κάτω αριστερά και πάνω στη μέση. Φαίνεται μόνο όταν είναι τελείως μαύρη η οθόνη. Προσωπικά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, αλλά αν δω ότι χειροτερεύει θα το πάω πίσω. Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο, ειδικά με μια custom rom... πετάει!

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει τροπος να δουμε αν τα μοντέλα των WR200 και qsis ειναι απο κάποια νεώτερη η διαφορετική παρτίδα? ισως το προβλημα να διορθωθηκε στις πιο νεες συσκευες...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το χα παρει καπου γυρω στα χριστουγεννα αρα μιλαμε για 6μηνο+

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω απο τέλος Απριλίου και δεν έχει ίχνος σκόνης. Απλα το έχω σε θήκη patch και το βγάζω όταν το χρησιμοποιω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει κάποιους κόκκους κάτω αριστερά που φαίνονται όμως όταν δεν λειτουργεί η οθόνη και είμαι κάτω από φως.

Το είχα αγοράσει τα Χριστούγεννα και είναι μέσα σε θήκη και το βγάζω όταν το χρησιμοποιώ και στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...