Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην περιμενεις να σου κλειδωσει με το μαμα gps κατεβασε καποιο απο το μαρκετ γτ το πλοηγηση που εχει ειναι για τα μπαζα.Οι χαρτες απο την αλλη κλειδωνουν αλλα οπως ειναι φυσιολογικο αργουν να φορτοσουν.

edit: Η σελιδα 197 μπορει να βοηθησει.

 

Πράγματι όλα τα προγράμματα πλοήγησης που έρχονται με τη μαμα ρομ είναι ανεκδιηγητα. Με το sygic aura είδα μεγάλη διαφορά στο κλείδωμα του gps.

Γίνεται το car home που έχει η μαμα ρομ να αλλαχθεί και αντί για την πλοήγηση να τρέχει π.χ το sygic η το igo. Δηλαδή αν μπορούμε να αλλάξουμε το apk

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο.

 

Μηπως δεν εχεις rootari το τηλεφωνο και γι αυτο στο βγαζει;

Στο δικο μου δουλευει μια χαρα.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι root. Όταν μπαίνω από το κινητό στο Android Market και ψάχνω για Move2sd enabler, δε βρίσκει τίποτα. Βγάζει μόνο το App 2 SD.

Και από το PC όταν πάω να το κατεβάσω, δεν μπορώ να επιλέξω το κινητό για να κάνω την εγκατάσταση (λέει ότι δεν είναι συμβατό με την συσκευή).

 

http://i48.photobucket.com/albums/f233/TsintsIgnis/move2sd.jpg

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω φίλε, εγώ την έχω κανονικά και μου την βγάζει και στο market...

 

http://tapatalk.com/mu/4fa7290c-311f-7783.jpg

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Μια που η εφαρμοφή είναι δωρεάν στο market φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να την ανεβάσω εδώ για να την πάρει ο φίλος tsintsIgnis (και όποιος άλλος θέλει). Αν κάνω λάθος ζητώ συγνώμη και ας διαγραφεί το post.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Tonikar.

 

Έχει βάλει κανείς άλλος τον kernel franco 15 σε CM7; Έχω την εντύπωση ότι κάνει κάποια κολληματάκια στο scrolling σε σχέση με τον 14.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με απενεργοποιημενο το antivirus του υπολογιστη σου.

 

Το δοκίμασα και με απενεργοποιημένο το antivirus αλλά τίποτα

Μου έχει σπάσει τα νεύρα !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα εγκατασταση το antivirus της eset αλλα λογο πολλων προβληματων θελω να το απεγκαταστησω.οταν το κανω απεγκατασταση ομως μου βγαζει μυνημα οτι ειναι αδυνατο.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα εγκατασταση το antivirus της eset αλλα λογο πολλων προβληματων θελω να το απεγκαταστησω.οταν το κανω απεγκατασταση ομως μου βγαζει μυνημα οτι ειναι αδυνατο.τι να κανω?

 

Δοκίμασε κάποιον root unistaller πχ αυτόν https://market.android.com/details?id=zsj.android.uninstall&feature=search_result .

Αν δεν σου δουλέψει θα το ψάξουμε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιον root unistaller πχ αυτόν https://market.android.com/details?id=zsj.android.uninstall&feature=search_result .

Αν δεν σου δουλέψει θα το ψάξουμε περισσότερο...

 

δεν εχω κανει root στη συσκευη...:O

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει root στη συσκευη...:O

 

Δοκίμασες να κάνεις ένα restart την συσκευή σου και να προσπαθήσεις ξανά την απεγκατάσταση;

Δυστυχώς δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο... :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα εγκατασταση το antivirus της eset αλλα λογο πολλων προβληματων θελω να το απεγκαταστησω.οταν το κανω απεγκατασταση ομως μου βγαζει μυνημα οτι ειναι αδυνατο.τι να κανω?

 

Πας Ρυθμίσεις/Τοποθεσία και ασφάλεια/Επιλογή διαχειριστων συσκευών και ξεμαρκάρεις το antivirus, μετά θα μπορέσεις να το απεγκαταστήσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις/Τοποθεσία και ασφάλεια/Επιλογή διαχειριστων συσκευών και ξεμαρκάρεις το antivirus, μετά θα μπορέσεις να το απεγκαταστήσεις κανονικά.

 

πετυχε!εμπειρια εισαι!:D

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το forum.μολις χθες πηρα το optimus one και εκανα την αναβαθμιση απο 2.2 σε 2.2.2 , μεχρι εδω ολα ok.ειχα καποια προβληματακια μεχρι να βγαλω ακρη με το lg pc suite.την πρωτη φορα που συνδεσα το κινητο με τον Η/Υ ανεπιτυχως για να κανω το update πλεον μου βγαζει το μυνημα "δεν υπαρχει καρτα σιμ" .

δοκιμασα το hard reset μηπως στρωσει αλλα παλι τα ιδια , μετα εβαλα την καρτα σε αλλη συσκευη και δουλευε κανονικα, ομοιως και στο lg με αλλη καρτα την αναγνωριζε κανονικα .

 

τι μπορει να φταιει? please help!:cry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν κάμποσες μέρες έκανα update τα apps στο κινητό μου και αυτό κόλλησε και αναγκάστικα να το κλείσω στη μέση τις διαδικασίας..

από τότε

1on όταν πάταγα την επιλογή για να κάνει αυτόματα όλες τις ενημερώσεις μου τις κατέβαζε κανονικά αλλα όταν πήγαινε να τις εγκαταστήσει αποτύγχανε και μου βγάζε "η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής" και

2on όταν πάω να κατεβάσω κάποιες άλλες εφαρμογές από το market, οποτε του γουστάρει τις εγκαθιστά, ενώ σε άλλες μου ξαναβγάζει το ίδιο παραπάνω μήνυμα...

..να πω ότι και restart έκανα το κινητό και έχω ελέξει τον χώρο που έχω στη μνήμη και υπάρχει αρκετός διαθέσιμος...

 

ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει και να μου προτείνει κάτι να κάνω??

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να βάλω έναν Call Manager στο κινητό για να ελέγχω ποιές επαφές θέλω να με καλούν συγκεκριμένες ώρες και ποιές όχι.

Δοκίμασα τον Advanced Call Manager, που τον έχω και στο Nokia E71 και δουλεύει άριστα, και το αποτέλεσμα στο LG είναι να μη μπλοκάρει κανέναν αριθμό. Αγόρασα την pro έκδοση, και πάλι τα ίδια.

Είπα να δοκιμάσω άλλη εφαρμογή και αγόρασα το Call Guard και πάλι τα ίδια. Επικοινώνησα με το customer support και με παρέπεμψαν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929801&page=3.

Λόγω των λίγων αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι παρακάτω, και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ:

1. Έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει κάποιον Call Blocker/Manager και να λειτουργεί?

2. Στο link που έβαλα πιο πάνω, λέει κάτι για Gingerbread. Τί είναι αυτό? Είναι official?

3. Έχετε να προτείνετε πιθανή λύση για το πρόβλημά μου?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να βάλω έναν Call Manager στο κινητό για να ελέγχω ποιές επαφές θέλω να με καλούν συγκεκριμένες ώρες και ποιές όχι.

Δοκίμασα τον Advanced Call Manager, που τον έχω και στο Nokia E71 και δουλεύει άριστα, και το αποτέλεσμα στο LG είναι να μη μπλοκάρει κανέναν αριθμό. Αγόρασα την pro έκδοση, και πάλι τα ίδια.

Είπα να δοκιμάσω άλλη εφαρμογή και αγόρασα το Call Guard και πάλι τα ίδια. Επικοινώνησα με το customer support και με παρέπεμψαν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929801&page=3.

Λόγω των λίγων αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι παρακάτω, και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ:

1. Έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει κάποιον Call Blocker/Manager και να λειτουργεί?

2. Στο link που έβαλα πιο πάνω, λέει κάτι για Gingerbread. Τί είναι αυτό? Είναι official?

3. Έχετε να προτείνετε πιθανή λύση για το πρόβλημά μου?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλύτερα θα ήταν να ρωτήσεις εδω ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=100

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να βάλω έναν Call Manager στο κινητό για να ελέγχω ποιές επαφές θέλω να με καλούν συγκεκριμένες ώρες και ποιές όχι.

Δοκίμασα τον Advanced Call Manager, που τον έχω και στο Nokia E71 και δουλεύει άριστα, και το αποτέλεσμα στο LG είναι να μη μπλοκάρει κανέναν αριθμό. Αγόρασα την pro έκδοση, και πάλι τα ίδια.

Είπα να δοκιμάσω άλλη εφαρμογή και αγόρασα το Call Guard και πάλι τα ίδια. Επικοινώνησα με το customer support και με παρέπεμψαν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929801&page=3.

Λόγω των λίγων αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι παρακάτω, και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ:

1. Έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει κάποιον Call Blocker/Manager και να λειτουργεί?

2. Στο link που έβαλα πιο πάνω, λέει κάτι για Gingerbread. Τί είναι αυτό? Είναι official?

3. Έχετε να προτείνετε πιθανή λύση για το πρόβλημά μου?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Το ίδιο ήθελα να κάνω κι εγώ αλλά με όποιο πρόγραμμα και να δοκίμασα δεν είχα αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα ήθελα να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη.

Από το link που έδωσες, διαβάζοντας μόνο την σελίδα αυτή κατάλαβα πως στη Froyo 2.2 έκδοση που έχουμε οι περισσότεροι δεν δουλεύει κάτι τέτοιο,και να κάνουμε υπομονή για την GingerBread,μάλλον εκεί θα δουλεύει...

Οπότε κατά τα λεγόμενά τους, υπομονή.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ήθελα να κάνω κι εγώ αλλά με όποιο πρόγραμμα και να δοκίμασα δεν είχα αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα ήθελα να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη.

Από το link που έδωσες, διαβάζοντας μόνο την σελίδα αυτή κατάλαβα πως στη Froyo 2.2 έκδοση που έχουμε οι περισσότεροι δεν δουλεύει κάτι τέτοιο,και να κάνουμε υπομονή για την GingerBread,μάλλον εκεί θα δουλεύει...

Οπότε κατά τα λεγόμενά τους, υπομονή.... :)

 

Και απο που θα ξερουμε ποτε θα βγει η GingerBread? Και αν θα την βαλουμε θα υπαρχει θεμα με την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Και απο που θα ξερουμε ποτε θα βγει η GingerBread? Και αν θα την βαλουμε θα υπαρχει θεμα με την εγγυηση?

 

GingerBread είναι η έκδοση 2.3 του Android και περιμένουμε να την βγάλει η LG. Αν περάσεις την επίσημη έκδοση της LG φυσικά και θα ισχύει η εγγύηση,μία αναβάθμιση λογισμικού θα κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

GingerBread είναι η έκδοση 2.3 του Android και περιμένουμε να την βγάλει η LG. Αν περάσεις την επίσημη έκδοση της LG φυσικά και θα ισχύει η εγγύηση,μία αναβάθμιση λογισμικού θα κάνεις...

 

Και μια τελευταια ερωτηση. Ή εκδοση αυτη ειναι να βγει τις επομενες μερες, και απο που θα ενημερωθουμε για την υπαρξη της?

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις μου είναι οι παρακάτω, και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ:

1. Έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει κάποιον Call Blocker/Manager και να λειτουργεί?

Εχω δοκιμασει αρκετα, αυτο που πραγματικα δουλευει ειναι το Call Center Pro (δωρεαν φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να βάλω έναν Call Manager στο κινητό για να ελέγχω ποιές επαφές θέλω να με καλούν συγκεκριμένες ώρες και ποιές όχι.

Δοκίμασα τον Advanced Call Manager, που τον έχω και στο Nokia E71 και δουλεύει άριστα, και το αποτέλεσμα στο LG είναι να μη μπλοκάρει κανέναν αριθμό. Αγόρασα την pro έκδοση, και πάλι τα ίδια.

Είπα να δοκιμάσω άλλη εφαρμογή και αγόρασα το Call Guard και πάλι τα ίδια. Επικοινώνησα με το customer support και με παρέπεμψαν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929801&page=3.

Λόγω των λίγων αγγλικών μου δεν κατάλαβα και πολλά.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι παρακάτω, και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ:

1. Έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει κάποιον Call Blocker/Manager και να λειτουργεί?

2. Στο link που έβαλα πιο πάνω, λέει κάτι για Gingerbread. Τί είναι αυτό? Είναι official?

3. Έχετε να προτείνετε πιθανή λύση για το πρόβλημά μου?

 

Ευχαριστώ πολύ

Ενα θα σου πω το εχω ψαξει αρκετα με αυτα και τα περισσοτερα η δεν δουλευουν η απλα σου κανουν το κινητο αθορυβο. Το μονο που κανει δουλεια πραγματικα ειναι το root call blocker( Αν βγαλεισ και το Notification δεν φαινετε καν).Εχει αρκετες ρυθμισεις για customization ειναι free αλλα οπως καταλαβανεις θελει root..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν έχει ήδη γίνει παρόμοιο ποστ αλλά μετά από φλασάρισμα του Franco kernel το music player μου κάνει κάτι σκαλώματα κάθε μερικά λεπτά. Το παρατήρησε κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...