Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να αλλαξω τον ήχο κλήσης και να βαλω ενα mp3 απο την μουσικη αλλα δεν εχω βρει ακρη ακομα

 

εχω διαβασει καποια Posts αλλα δεν εχω πετυχει αντιστοιχο θεμα ακομα

 

μπορει καποιος να βοηθησει;πρέπει να κατεβασω καποια εξτρα εφαρμογη;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να αλλαξω τον ήχο κλήσης και να βαλω ενα mp3 απο την μουσικη αλλα δεν εχω βρει ακρη ακομα

 

εχω διαβασει καποια Posts αλλα δεν εχω πετυχει αντιστοιχο θεμα ακομα

 

μπορει καποιος να βοηθησει;πρέπει να κατεβασω καποια εξτρα εφαρμογη;

 

Μπες στο στοκ προγραμμα για τη μουσικη , κρατα πατημενο το δαχτυλο σου στο τραγουδι που θες και θα σου εμφανιστει μεταξυ αλλων και η σχετικη επιλογη

 

Μετα απο αυτο το συγκεκριμενο τραγουδι θα ειναι συνεχεια και στη λιστα ηχων στα settings

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο στοκ προγραμμα για τη μουσικη , κρατα πατημενο το δαχτυλο σου στο τραγουδι που θες και θα σου εμφανιστει μεταξυ αλλων και η σχετικη επιλογη

 

Μετα απο αυτο το συγκεκριμενο τραγουδι θα ειναι συνεχεια και στη λιστα ηχων στα settings

 

Sent from my LG-P500

 

ευχαριστώ πολύ για την απαντηση, το άλλαξα

ρύθμιση έτσι ωστε ο ηχος να ακουγεται απο την αρχη δυνατα κ οχι με αυξανόμενη ενταση σταδικά υπάρχει;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ελαφρως αυξανομενο δε βρηκα ποτε τροπο να το αλλαξω, αλλα δε με πολυπειραξε ποτε ωστε να το ψαξω.

ουσιαστικα δυναμωνει τερμα ψιλοαμεσα

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθω να αλλαξω τον ήχο κλήσης και να βαλω ενα mp3 απο την μουσικη αλλα δεν εχω βρει ακρη ακομα

 

εχω διαβασει καποια Posts αλλα δεν εχω πετυχει αντιστοιχο θεμα ακομα

 

μπορει καποιος να βοηθησει;πρέπει να κατεβασω καποια εξτρα εφαρμογη;

 

Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό και αν δεν σου δουλέψει θα δοκιμάσουμε κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό και αν δεν σου δουλέψει θα δοκιμάσουμε κάτι άλλο.

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

καταφερα να αλλαξω τον ήχο κλήσης

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για ήχους κλήσης και ειδοποιήσεις στο android παραθέτω το μήνυμα του χρήστη haki

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3668651#post3668651

 

edit

Χθες είχα το εξής παράδοξο με το κινητό...

Φεύγω από το σπίτι με 25-30% μπαταρία, με το κινητό σε θήκη και στην τσέπη,έτσι δεν το έβλεπε ήλιος,ούτε εγώ ήμουν εκτεθειμένος καθώς ήμουν μέσα σε ένα εργαστήριο. Βγάζω το κινητό να δω κάτι και αυτό έκαιγε ολόκληρο και μου από το 25-30% μου είχε πάει μέσα σε μία ώρα στο 2%. Τσεκάρω μήπως έχει μείνει ανοιχτό κανένα wifi-gps κτλ αλλά τίποτα,όλα κανονικά...

Του έκανα ένα reboot και έτσι έστρωσε και την έβγαλα με 2%,αλλιώς θα είχα ξεμείνει με το κινητό στο χέρι...

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω αλλα και χιλιαδες αλλοι το ιδιο προβλημα και μετα απο πολυ ψαξιμο ειναι bug του market,o μονος τροπος να διορθωθει προσωρινα ειναι να κανεις downgrade απο την 2.3.6 στην 2.3.4 εκδοση του market αλλα το προβλημα επανερχετε γιατι το market κανει μονο του update στην 2.3.6 παλι..

 

Το προβλημα θα λυνοταν εαν μπορουσαμε να απενεργοποιησουμε το auto update του market αλλα μαλλον πρεπει να εχεις προσβαση root για να γινει αυτο :(

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

πως μπορει να γινει downgrade;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο widget που να αλλάζει την μορφή της μπαταρίας ? (Icon) έχω δει σε κάποιους που έχουν αλλάξει το κουτάκι της μπαταρίας και έχουν ενα στρογγυλό
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο widget που να αλλάζει την μορφή της μπαταρίας ? (Icon) έχω δει σε κάποιους που έχουν αλλάξει το κουτάκι της μπαταρίας και έχουν ενα στρογγυλό

 

 

Θα πρέπει να βρεις κάποιο mod από το xda,αλλά δεν γνωρίζω αν παίζουν στην stock ROM.

Οι customs ROMS τα έχουν ενσωματωμένα κάτι τέτοια κολπάκια...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βρεις κάποιο mod από το xda,αλλά δεν γνωρίζω αν παίζουν στην stock ROM.

Οι customs ROMS τα έχουν ενσωματωμένα κάτι τέτοια κολπάκια...

 

 

 

https://market.android.com/details?id=ccc71.bmw&feature=search_result αυτό εδώ κάνει?

Link to comment
Share on other sites

 

Σου κάνει αλλά δεν θα σου αντικαταστήσει το εικονίδιο της μπαταρίας. Απλά στην αριστερή πλευρά του notification bar θα έχεις συνεχώς σαν ειδοποιήση το ποσοστό της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνει αλλά δεν θα σου αντικαταστήσει το εικονίδιο της μπαταρίας. Απλά στην αριστερή πλευρά του notification bar θα έχεις συνεχώς σαν ειδοποιήση το ποσοστό της μπαταρίας.

 

 

πωωω ψάχνω τοσες ωρες και δεν μπορω να βρω τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το επισημο blog τις lg!!!!!!!!

 

αφου εγω ειχα γραψει θα ερθει τελος ιουνιου τωρα εγινε αρχες ιουλιου? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Italy LG

.........

Update on the release of Gingerbread for Optimus One (P500)

by Italy LG - Life's Good on Friday, June 16, 2011 at 7:38 am

 

We communicate to all users of Optimus One (P500) that the version Gingerbread is passing the final stages of testing for release. Compared to the version shown in the preview video, the applications have been eliminated Layar, Facebook and Twitter for LG for LG to give more memory for better functioning of Android 2.3.3.

 

However, we found a problem with the download of some of Gingerbread Optimus One with several applications installed and then with little remaining memory. In these cases, the update fails with success because of insufficient memory to be used as system cache. We are proceeding with the resolution of this problem in order to offer all users an upgrade safe and free from problems.

 

More information about the release of Gingerbread will be disclosed in the coming days.

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα με τα μεχρι τωρα δεδομενα , εγω που εχω μολις 25MB ελευθερα :p , πριν κανω αναβαθμιση θα πρεπει να απεγκαταστησω πραγματα?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια το saturn το εχει 149€ προσφορα. Θελω να παρω ενα android φθηνο μεχρι 150€. Ειμαι μεταξυ:

1) LG Optimus One P500 (149€ τωρα με την προσφορα)

2)LG Optimus Me P350 (147€)

3) Samsung Galaxy mini (149€)

4) Samsung Galaxy 3 (149€)

Ποιο προτεινεται? Ευχαριστω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

απο ολα αυτα που παραθετεις προφανως και το oprtimus one ειναι η καλυτερη επιλογη με διαφορα

(το galaxy 3 το εχει ο πατερας μου και το χω δουλεψει αρκετα, ειναι ψιλομαπα , πολυ ενοχλητικη η χαμηλη του αναλυση)

 

αν μιλουσαμε για γυρω στα 200 , τοτε θα αξιζε να κοιταξεις και το ideos x5

 

σε αυτα τα λεφτα ομως δεν υπαρχει καλυτερο.. θα μπορουσε να ειναι καλυτερο το zte blade, αλλα κατα την αποψη μου πασχει πολυ απο ποιοτητα, το μονο μεγαλο υπερ του ειναι η αναλυση της οθονης του, τιποτε αλλο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες την εκανα την πατατα.Περασα την GB 2.3.3 (LG leaked) ολα καλα.Μετα αφου εχασα το custom recovery ξαναφλασαρα για να το βαλω οπως διαβασα.Κατα την εγκατασταση εφαγε κολλημα και του εβγαλα την μπαταρια.Απο τοτε δεν ανοιγει.δεν μπαινει σε emergency mode και ουτε αναγνωριζεται το κινητο απο το kDZ.Τι κανουμε τωρα?service?Δεν βρισκει port Edited by gwgos21
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες την εκανα την πατατα.Περασα την GB 2.3.3 (LG leaked) ολα καλα.Μετα αφου εχασα το custom recovery ξαναφλασαρα για να το βαλω οπως διαβασα.Κατα την εγκατασταση εφαγε κολλημα και του εβγαλα την μπαταρια.Απο τοτε δεν ανοιγει.δεν μπαινει σε emergency mode και ουτε αναγνωριζεται το κινητο απο το kDZ.Τι κανουμε τωρα?service?Δεν βρισκει port

 

Aκολούθησε αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=883314 μήπως μπορέσεις να το επαναφέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Aκολούθησε αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=883314 μήπως μπορέσεις να το επαναφέρεις...

 

Αυτο κανω και βγαζει port:-1 device not found.To τηλ ειναι νεκρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...