Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθειστε. Πειτε μου στο android πως βαζεις δικου σου ηχους για

1) ηχο κλησης

2) ηχο μηνυματων sms

 

1) Για ηχο κλησης τελικα το βρηκα (μου το ειπαν σε αλλο tread). Φτιαχνεις φακελο ringtones/music και μεσα εκει εχεις τα δικα σου αρχεια για ηχο κλησης.

2) Για ηχο μηνυματων sms τι πρεπει να κανω? Ο φακελος ringtones/music δεν δουλευει σε αυτην την περιπτωση.

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βοηθειστε. Πειτε μου στο android πως βαζεις δικου σου ηχους για

1) ηχο κλησης

2) ηχο μηνυματων sms

 

1) Για ηχο κλησης τελικα το βρηκα (μου το ειπαν σε αλλο tread). Φτιαχνεις φακελο ringtones/music και μεσα εκει εχεις τα δικα σου αρχεια για ηχο κλησης.

2) Για ηχο μηνυματων sms τι πρεπει να κανω? Ο φακελος ringtones/music δεν δουλευει σε αυτην την περιπτωση.

 

Τσέκαρε αυτό λίγο...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3668651#post3668651

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες εφαρμογές μπορείς να τις μετακινήσεις στην κάρτα μνήμης.

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Superbox η οποία πραγματικά είναι όλα σε ένα... σου παρέχει και την δυνατότητα "App2SD".

 

Ο,τι παει το χω στειλει ηδη, απλα εχω βαλει παρα πολλες

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

 

thanx δουλεψε και σε LG Optimus One P500 και σε Samsung Galaxy S II

να σαι καλα φιλε μου. Δεν ξερεις ποσο καιρο το ψαχνω :)

TCe
Link to comment
Share on other sites

thanx δουλεψε και σε LG Optimus One P500 και σε Samsung Galaxy S II

να σαι καλα φιλε μου. Δεν ξερεις ποσο καιρο το ψαχνω :)

 

Λογικά πρέπει να δουλεύει για όλα τα Android...

Να 'σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα υπάρχει το Viber για τηλεφωνικές κλήσεις και SMS μέσω wifi και 3g. Είναι σε beta testing προς το παρών.

Θα μπορείς να καλείς όχι μόνο android αλλα και iPhone iPad.

Δεν χρειάζεται password και iD. Μόλις το εγκαταστήσεις θα βρίσκει μόνο του ποιοι απο τις επαφές σου το έχουν.

 

Προς το παρών μπορείς να χρησιμοποιείς το Tango για σκέτη κλήση αν δεν θες βιντεοκληση.

 

δεν εχω καταλαβει τι διαφορα εχει το viber απο το skype? οτι δεν χρειαζεται να κανεις account?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τι διαφορα εχει το viber απο το skype? οτι δεν χρειαζεται να κανεις account?

 

Εγω αυτο που ελπιζω ειναι να μη δουλευει κι αυτο μονο σε ανοικτη ακροαση , γιατι με το προβληματικο skype με ακουνε ολοι οι γυρω

 

Επισης ειναι αρκετα δημοφιλες στο iphone , αρκετοι γνωστοι μου το χρησιμοποιουν πολυ μεταξυ τους για τσαμπα επικοινωνια, οποτε δε θα με χαλαγε να γλιτωνω κι εγω μερικα τηλεφωνα οπου εχω wifi

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κλείσει την κίνηση δεδομένων από τις ρυθμίσεις;

Μόνο τότε θα είσαι σίγουρη πως δεν θα γίνεται κίνηση δεδομένων.

 

εμφανισε τις ειδοποιησεις και φροντισε το εικονιδιο που σου δειχνω με το (ολοισιο μου :p ) κοκκινο βελακι να ειναι οπως το βλεπεις

να εχει το μικρο "x" κατω δεξια

 

αυτο σημαινει οτι εχεις κλεισει τα δεδομενα και ασχετως τι εχεις κανει με την εταιρεια της κινητης σου, δε γινεται κανενα προγραμμα να σε χρεωσει

 

http://img856.imageshack.us/img856/5954/20110620105837.png

 

 

 

 

Eυχαριστώ παιδιά!! Από την πρώτη μέρα είχα απενεργοποιήσει τη συγκεκριμενη ρύθμιση...ελπίζω να μην το ξανακάνει :p

Link to comment
Share on other sites

την επιλογη να μπαινει μονο σε 2g δικτυα την εχεις βαλει?

 

βαλε κι αυτη μαζι με το παραπανω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες. μπορεί να μου βρεί κάποιος την σελίδα που έχει τις οδηγίες για το πως κάνουμε root το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες. μπορεί να μου βρεί κάποιος την σελίδα που έχει τις οδηγίες για το πως κάνουμε root το κινητό?

 

http://www.manast.com/2011/04/30/how-to-root-lg-optimus-one-p500-using-gingerbreak/

Link to comment
Share on other sites

με το root χάνω την εγγύηση?

Ναι αλλα μπορείς να το κάνεις unroot πριν το στείλεις για service....ανάλογα βέβαια κ το ''πρόβλημα που θα σου έχει παρουσιάσει''.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290507

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου κατι.

Οτι κατεβαζουμε απο το market που εγκαθιστανται? Στην καρτα SD 2GB που εχει το κινητο ή καπου αλλου (εσωτερικη μνημη του κινητου). Και πως μπορω να μεταφερω εγκατεστιμενες εφαρμογες ή παιχνιδια στην καρτα SD?

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου κατι.

Οτι κατεβαζουμε απο το market που εγκαθιστανται? Στην καρτα SD 2GB που εχει το κινητο ή καπου αλλου (εσωτερικη μνημη του κινητου). Και πως μπορω να μεταφερω εγκατεστιμενες εφαρμογες ή παιχνιδια στην καρτα SD?

Δεν υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές install στην sd....τα widgets μην τα μεταφέρεις...πηγαίνεις ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχειρηση εφαρμογων->Ολα->επιλέγεις εφαρμογή και αν μπορεί να μεταφερθεί στην sd θα σου έχει επιλογή.

 

Δοκίμασε την παρακάτω εφαρμογή

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd

 

Διάβασε και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αναλυση του θα μου δημιουργησει προβλημα σε ταινιες γιατι τωρα εχω ενα samsung jet με 480Χ800 και παιζει κατευθειαν της ταινιες κατα ενα μεγαλο ποσοστο και χωρις να ναι smartphone, αλλα η αναλυση του p500 ειναι 320Χ480 αρκετα μικροτερη υπαρχει εφαρμογη που να τις παιζει η θα θα θελει επεξεργασια πιο πριν η ταινια αν καποιος ξερει ας μου πει, παντως η τιμη του ειναι μια χαρα επισης διαβασα αρκετες σελιδες και δεν βρηκα κατι ουτε στην αναζητηση, αν δεν υποστηριζει με βλεπω για ideos x5 αλλα προτιμω το p500 και για αυτονομια
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. εχω και εγω εδω και μερικους μηνες το κινητακι. στην αρχη μου πεταγε συχνα το σφαλμα με την καρτα sd( μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια και μπλα-μπλα) και μετα το κλασικο restart. την τελευταια εβδομαδα αυτο εχει παραγινει. καθε μερα απο 2 και 3 φορες συμβαινει. πρεπει να το στειλω για σερβις(lg η γερμανο που το πηρα) η προτεινετε κατι αλλο? Edited by AndreasKon
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αναλυση του θα μου δημιουργησει προβλημα σε ταινιες γιατι τωρα εχω ενα samsung jet με 480Χ800 και παιζει κατευθειαν της ταινιες κατα ενα μεγαλο ποσοστο και χωρις να ναι smartphone, αλλα η αναλυση του p500 ειναι 320Χ480 αρκετα μικροτερη υπαρχει εφαρμογη που να τις παιζει η θα θα θελει επεξεργασια πιο πριν η ταινια αν καποιος ξερει ας μου πει, παντως η τιμη του ειναι μια χαρα επισης διαβασα αρκετες σελιδες και δεν βρηκα κατι ουτε στην αναζητηση, αν δεν υποστηριζει με βλεπω για ideos x5 αλλα προτιμω το p500 και για αυτονομια

 

κοιτα η συσκευη υποστηριζει divx/xvid σε standard definition και οτιδηποτε της εχω βαλει να παιξει το παιζει μια χαρα χωρις καμια επεξεργασια, αλλα οπως θα το επαιζα απο το pc στη τηλεοραση μου. μιλαω για ταινιες και επεισοδια σειρων.

(τετοιες επεξεργασιες εκανα στο p1 που ειχα πριν.. οποτε καταλαβαινω την ενοχλητικη ταλαιπωρια για την οποια μιλας)

αν θες και ελληνικους υποτιλους βαζεις το mvideoplayer που ειναι δωρεαν στο μαρκετ και παιζει μονο οτι υποστηριζει η συσκευη σου (δε χρειαζεται να αγορασεις ή "αγορασεις" αλλο player , πχ rockplayer με software decoding σερνεται, μονο με hw decoding τα βγαζει περα. αρα ανουσια η οποια αγορα ) και δεν εχεις κανενα προβλημα με τα .avi

 

ματροσκες hd φυσικα δεν προκειται να παιξει για κανενα λογο , αλλα το hd δεν εχει νοημα ακομα και σε μεγαλυτερα κινητα, αφου δεν εχουν hd αναλυση

 

με λιγα λογια μπορεις να δεις ταινια. απο αποψη hardware δε θα εχεις κανενα θεμα τα παιζει ολα αερα αφου εχει φροντισει η lg για αυτο , ομως η μεγαλυτερη οθονη με τη μεγαλυτερη αναλυση φυσικα και θα ειναι καλυτερη επιλογη αν σε ενδιαφερει ιδιαιτερα το συγκεκριμενο θεμα

 

εγω με τα σημερινα δεδομενα στα 200 ευρω θα κοιτουσα το χαβαι , οχι μονο για τις ταινιες , αλλα για την ανωτεροτητα του hw γενικως

αν ομως εχεις καποια επιδοτηση εκτος wind, ή το εχεις βρει σε χαμηλη (πχ τα 150 του saturn που ειχε προσφορα) τοτε το αμεσως επομενο που κοιτας ειναι το p500

ειναι το καλυτερο σε αυτη τη κατηγορια

 

παιδια καλημερα. εχω και εγω εδω και μερικους μηνες το κινητακι. στην αρχη μου πεταγε συχνα το σφαλμα με την καρτα sd( μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια και μπλα-μπλα) και μετα το κλασικο restart. την τελευταια εβδομαδα αυτο εχει παραγινει. καθε μερα απο 2 και 3 φορες συμβαινει. πρεπει να το στειλω για σερβις(lg η γερμανο που το πηρα) η προτεινετε κατι αλλο?

 

ναι, να κανεις αναβαθμιση σε 2.2.2

 

για πολλοστη φορα λεω οτι με ειχε ταραξει στις επανεκκινησεις, ομως μετα το update δεν ειχα ουτε μια

 

ειναι προβλημα της στοκ rom, οχι της sd (παρολο που καποιοι το διορθωναν κι ετσι)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ok qsis. ευχαριστω. μπορεις να μου στειλεις και ενα link για το πως θα κανω το update σε 2.2.2 ?

 

αν δεν εχεις κανει φορματ στην sd σου μεσα σε αυτη θα υπαρχει το lg pc suite

 

το εγκαθιστας στο pc σου, μαζι με κατι usb drivers που εχει μεσα ο σχετικος φακελος (μην τα ξεχασεις αυτα, γιατι αλλιως δε θα το "βλεπει" η εφαρμογη)

 

 

στη συνεχεια συνδεεις το κινητο σου και αν το αναγνωρισει/ "δει" το suite (δεν συνδεεις σε mass storage, δηλαδη δε θες να σου διαβαζει ο υπολογιστης την sd, αν στο κανει αυτοματα ξετικαρε τη σχετικη επιλογη στα settings) κανεις update καλου κακου στο suite και στη συνεχεια το τηλεφωνο σου

 

δεν βγαζεις κανενα καλωδιο για κανενα λογο μεχρι να τελειωσει η διαδικασια και μολις τελειωσει το update , το κινητο σου θα γινει φοβερα πιο σταθερο και λιιιιιγο πιο γρηγορο :)

(επισης θα πιανει πιο καλα και το wifi )

 

ΥΓ στο πρωτο boot μετα την αναβαθμιση μπορει να αργησει να ξεκινησει, μην τρομαξεις ειναι φυσιολογικο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αναλυση του θα μου δημιουργησει προβλημα σε ταινιες γιατι τωρα εχω ενα samsung jet με 480Χ800 και παιζει κατευθειαν της ταινιες κατα ενα μεγαλο ποσοστο και χωρις να ναι smartphone, αλλα η αναλυση του p500 ειναι 320Χ480 αρκετα μικροτερη υπαρχει εφαρμογη που να τις παιζει η θα θα θελει επεξεργασια πιο πριν η ταινια αν καποιος ξερει ας μου πει, παντως η τιμη του ειναι μια χαρα επισης διαβασα αρκετες σελιδες και δεν βρηκα κατι ουτε στην αναζητηση, αν δεν υποστηριζει με βλεπω για ideos x5 αλλα προτιμω το p500 και για αυτονομια

 

Οποιο απο τα δυο κι αν παρεις θα κατεβασεις απο το market το mobo player. Ειναι δωρεαν και παιζει τα παντα συν οτι διαβαζει υποτιτλους. Το κινητο ειναι πολυ καλο γι αυτα τα λεφτα, αλλα αν το θες για ταινιες θα σου προτεινα το huawei. Εκτος της μεγαλυτερης αναλυσης εχει και μεγαλυτερη οθονη και θα σε βολεψει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οποιο απο τα δυο κι αν παρεις θα κατεβασεις απο το market το mobo player. Ειναι δωρεαν και παιζει τα παντα συν οτι διαβαζει υποτιτλους. Το κινητο ειναι πολυ καλο γι αυτα τα λεφτα, αλλα αν το θες για ταινιες θα σου προτεινα το huawei. Εκτος της μεγαλυτερης αναλυσης εχει και μεγαλυτερη οθονη και θα σε βολεψει περισσοτερο.

 

 

τον mobo player τον εβαλα αλλα πιανει πολυ χωρο μαζι με το codec pack που βαζεις επιπλεον....καπου στα 20mb

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μια ερωτηση, που ισως να εχει απαντηθη,εχω το γραφικο για καιρο,ωρα,απο την οριτζιναλ ρομ χωρις ομως να εχω ενεργοποιημενη συνδεση με ιντερνετ,wifi,κλπ.υπαρχει καποια χρεωση απο κοσμοτε που ειμαι?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...