Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω βαζω το καλωδιο usb κ δεν μου βρισκει το κινητο δεν το αναγνωριζει οπως σε ενα φιλο-εγκατασταθηκε το suite αλλα δεν το αναγνωριζει . Τι μπορω να κανω?

 

Αυτό μάλλον γίνεται γιατί πρέπει να υπάρχεια μια επιλογή-εφαρμογή στο κινητό για το suite αλλά δεν ξέρω α υπάρχει..Πάντος κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα..Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε εγκαταστήσει τους usb drivers; εκεί που λέει για update έχει και download drivers. Αν ναι, κάτι παίζει με το λειτουργικό ή την εγκατάσταση του προγράμματος, οπότε δοκιμάστε άλλο υπολογιστή ή επανεγκατάσταση του pc suite. Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση και εντελως ξαφνικα, το μεγεθος του ελληνικου sms εχει μειωθει στους 70 χαρακτηρες. Μπορει καποιος να βοηθησει για να λυθει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

με πρασινο φαναρι εχω αλλα ονομαζεται traffic οχι navigation

 

Τελικά το widget αυτό είναι από την έκδοση του νέου Google Maps 5.7. Λογικά απλά γράφεις το destination και θα σου εμφανίζει την κίνηση στους δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση και εντελως ξαφνικα, το μεγεθος του ελληνικου sms εχει μειωθει στους 70 χαρακτηρες. Μπορει καποιος να βοηθησει για να λυθει αυτο;

Στις ρυθμίσεις του sms αν έχεις επιλογή "input method " γύρισε την στο GSM alphabet.

 

 

Sent from my blazing fast GS2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμμη αλλά άν θυμάμαι καλά η αναβάθμιση δεν γίνεται απο το lg pc suite αλλά από το LG UPTADE TOOL το οποίο το κατεβάζεισ από εδώ

http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=P500&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux&searchEngineModelCode=P500

 

 

Όντος έτσι είναι εγώ δεν έχω καν Suite μιας και χρησιμοποιώ άλλο πρόγραμμα έβαλα το Updater

έκλεισα όλα τα ασύρματα BT WIFW GPS & DATA και σε 8.30 λεπτά είχε αναβαθμιστεί και σε άλλα 5 είχε κάνει reboot.

Όσα για πρώτες εντυπώσεις Touch φυσικά πολύ καλύτερο GPS σε δευτερόλεπτα αλλά εχει μεσα ένα LG PC Suite στα 0,89 ΜΒ που δεν βγαινει(δεν ξέρω αν υπηρχε στη 2.2) και όταν πάω το Fast Reboot μου δείχνεο ότι τρέχει και το ραδιόφωνο!!!!!

και δεν το διακόπτει ούτε μέσα από το Μενού/Υπηρεσίες που εκτελούνται γιατί δεν υπάρχει εκει φυσικά αλλά ούτε και από το συνολο των εφαρμογων που μου το δείχνει να εκτελείται και φυσικά δεν διορθώθηκε ούτε μετά από reboot.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε εγκαταστήσει τους usb drivers; εκεί που λέει για update έχει και download drivers. Αν ναι, κάτι παίζει με το λειτουργικό ή την εγκατάσταση του προγράμματος, οπότε δοκιμάστε άλλο υπολογιστή ή επανεγκατάσταση του pc suite.

 

Δες στην εικόνα που ανέβασα τι μου δείχνει όταν έχω συνδεδεμένο κινητό με υπολογιστή και πάει να το αναγνωρίσω..

Αυτό μέσα στον κόκκινο κύκλο μάλλον είναι το πρόβλημα γιατί όλα τα άλλα είναι εντάξει..Όμως δεν έχω βρει καμια κατάσταση pc suite στο κινητό..Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Όντος έτσι είναι εγώ δεν έχω καν Suite μιας και χρησιμοποιώ άλλο πρόγραμμα έβαλα το Updater

έκλεισα όλα τα ασύρματα BT WIFW GPS & DATA και σε 8.30 λεπτά είχε αναβαθμιστεί και σε άλλα 5 είχε κάνει reboot.

Όσα για πρώτες εντυπώσεις Touch φυσικά πολύ καλύτερο GPS σε δευτερόλεπτα αλλά εχει μεσα ένα LG PC Suite στα 0,89 ΜΒ που δεν βγαινει(δεν ξέρω αν υπηρχε στη 2.2) και όταν πάω το Fast Reboot μου δείχνεο ότι τρέχει και το ραδιόφωνο!!!!!

και δεν το διακόπτει ούτε μέσα από το Μενού/Υπηρεσίες που εκτελούνται γιατί δεν υπάρχει εκει φυσικά αλλά ούτε και από το συνολο των εφαρμογων που μου το δείχνει να εκτελείται και φυσικά δεν διορθώθηκε ούτε μετά από reboot.

 

Μην το σβησεισ περιλαμβανει τουσ drivers για το PC suite πλεον για πιο ηρηγορη συνδεση USB.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντος έτσι είναι εγώ δεν έχω καν Suite μιας και χρησιμοποιώ άλλο πρόγραμμα έβαλα το Updater

έκλεισα όλα τα ασύρματα BT WIFW GPS & DATA και σε 8.30 λεπτά είχε αναβαθμιστεί και σε άλλα 5 είχε κάνει reboot.

Όσα για πρώτες εντυπώσεις Touch φυσικά πολύ καλύτερο GPS σε δευτερόλεπτα αλλά εχει μεσα ένα LG PC Suite στα 0,89 ΜΒ που δεν βγαινει(δεν ξέρω αν υπηρχε στη 2.2) και όταν πάω το Fast Reboot μου δείχνεο ότι τρέχει και το ραδιόφωνο!!!!!

και δεν το διακόπτει ούτε μέσα από το Μενού/Υπηρεσίες που εκτελούνται γιατί δεν υπάρχει εκει φυσικά αλλά ούτε και από το συνολο των εφαρμογων που μου το δείχνει να εκτελείται και φυσικά δεν διορθώθηκε ούτε μετά από reboot.

 

Μπορείτε να δώσετε κάποιο λινκ για αυτό το updater να δοκιμάσω κι εγώ να το πάω 2.3;

Όταν το αναβαθμίζεις υπάρχει κίνδυνος να κολλήσει το κινητό ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγγνώμη για το μπέρδεμα, το εργαλείο θα το βρεις εδώ:

http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=P500&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux&searchEngineModelCode=P500

Πάτα εκεί που λέει: "Κατεβάστε το Εργαλείο Υποστήριξης LG Mobile - Λήψη"

 

Ναι υπάρχει περίπτωση να μπλοκάρει το τηλέφωνο αλλά καλύπτεται από εγγύηση αν πάθει κάτι.

Αφού συνδέσεις το κινητό και κατεβάσεις drivers αν δεν στο αναγνωρίσει δοκίμασε να τικάρεις το USB Debugging(εντοπισμός σφαλμάτων) από το κινητό σου, είναι στο Μενού - Εφαρμογές - Ανάπτυξη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγγνώμη για το μπέρδεμα, το εργαλείο θα το βρεις εδώ:

http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=P500&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux&searchEngineModelCode=P500

Πάτα εκεί που λέει: "Κατεβάστε το Εργαλείο Υποστήριξης LG Mobile - Λήψη"

 

Ναι υπάρχει περίπτωση να μπλοκάρει το τηλέφωνο αλλά καλύπτεται από εγγύηση αν πάθει κάτι.

Αφού συνδέσεις το κινητό και κατεβάσεις drivers αν δεν στο αναγνωρίσει δοκίμασε να τικάρεις το USB Debugging(εντοπισμός σφαλμάτων) από το κινητό σου, είναι στο Μενού - Εφαρμογές - Ανάπτυξη.

 

Το'κανα, στην αρχή δεν το αναγνώριζε αλλά μετά έκανα αυτό που είπες και όλα οκ.:)

Πριν κάνω οτιδήποτε θα αρχίσω τις ερωτήσεις..:P

-Αν το αναβαθμίσω θα χάσω αρχεία που έχω κατεβάσει ή έχω βάλει στο κινητό όπως εφαρμογές, τραγούδια είτε στην κάρτα μνήμης είτε στο κινητό;

-Τι μπορώ να κάνω για να μειώσω τον κίνδυνο να κολλήσει το κινητό;:wacko:

Είναι συχνές αυτές οι περιπτώσεις;Για παράδειγμα 1 στα 10 κολλάει;;:p:p

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του sms αν έχεις επιλογή "input method " γύρισε την στο GSM alphabet.

 

 

Sent from my blazing fast GS2

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
-Τι μπορώ να κάνω για να μειώσω τον κίνδυνο να κολλήσει το κινητό;:wacko:

 

Να ακολουθήσεις επακριβώς τις οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενω μεχρι χθες εγραφα μια χαρα στο πληκτρολογιο μια ελληνικα μια αγγλικα απο σημερα δεν γινεται αυτο.Επισης εχει εξαφανιστει το στρογγυλο εικονίδιο που κανουμε διαμορφωση πληκτρολογιο-μονο αβγ εχει αλλα δεν με μεταφερει στα ελληνικα αλλα μενω στα αγγλικα,τι να κανω Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ξεχνασα να σας ενημερωσω. μετα την αναβαθμιση σε 2.3.3 εχω 160 χαρακτηρες στα ελληνικα :D

 

γλυτωσα την επιπλεον εφαρμογη. αυτα ειναι :!:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια ειμαι ασχετος απο τετοια ειδους κινητα κ θα ηθελα να βοηθησετε

το πληκτρολογιο ειναι αγγλικα κ με τιποτα δεν γινεται ελληνικα παροτι πατω το αβγ

κ το κινητο μου δεν αναγνωριζετε ουτε στο android market ουτε οταν κατεβαζω apk files καποιος να βοηθησει σας παρακαλω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ξεχνασα να σας ενημερωσω. μετα την αναβαθμιση σε 2.3.3 εχω 160 χαρακτηρες στα ελληνικα :D

 

γλυτωσα την επιπλεον εφαρμογη. αυτα ειναι :!:

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιουσες να πουμε και στον @jdiakos που δεν εχει κανει το update...?

Link to comment
Share on other sites

το εχω 7-8 μηνες πηγα να το κανω και εγω για πρωτη φορα αναβαθμιση και μου κολλησε στο "emergency mode" βγαζω την μπαταρια την βαζω τα ιδια τι θα γινει τωρα; πως θα ξεκολλησει;
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αναβαθμιση σε 2.3.3 και δε μου βγαζει το flash στο αντροιντ μαρκετ να το κατεβασω τι να κανω;αμα το κατεβασω σε .aρκ τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...