Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα το καλωδιο usb κ αρχισε εγκατασταση τελικα σταματησε κ τωρα δεν μπορω να την κανω οσο φορες κ να βαλω το καλωδιο-επισης καποιος εκανε αναπαντητη κ απο τοτε παγωσε η οθονη-τελος υπαρχει τροπος να βαλω αμεσα τις επαφες απο το παλιο κινητο στο νεο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παλι :)

Εχθες παρατηρησα κατω δεξια (ναι εκει που ειχα αρχισει να παρατηρω σκονη) πως υπαρχει ενα μερος της οθονης λιγο ποιο μεγαλο απο πιξελ ποιο ξεθωριασμενο να το πω.... καποιες φορες τρεμοπαιζει και μεγαλωνει και αλλες σβηνει και σχεδον εξαφανιζεται :wacko::wacko: τι ειναι παλι αυτο? μίλησα με το σερβις και το πλαισιο και οι 2 μου ειπαν αλλαγη οθονης αν τελικα μετα απο ελεγχο φανει οτι δεν ειναι κατι για το οποιο ευθύνομαι εγω :wacko::wacko:

για τη σκονη που ανεφερα δεν μπηκε κανεις στον κοπο να μου απαντησει... οταν τους ειπα πως κινητό 2 εβδομάδων δεν ειναι και η καλυτερη μου να ανοιχτει και να επισκευαστεί και παλι με αγνόησαν :wacko:

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Ποιο lg pc suite για κινητό; :blink:

Το LG PC Suite το κατεβάζεις από το site της LG στον υπολογιστή σου, το εγκαθηστάς και μετά συνδέεις το κινητό και πατάς Update αφού στο αναγνωρίσει σαν LG P500 κτλ.

 

Δε μπορώ όμως να κάνω update...

Κανένα άλλο πρόγραμμα να το αναβαθμίσω σε 2.3 ξέρεις;

Αα επίσης κάτι άλλο, υπάρχει κίνδυνος να κολλήσει το κινητό κατά το update?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο μέσω του LG PC Suite γίνετε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζει την αναβάθμιση σε μερικούς, μήπως δεν είναι από Ελλάδα τα κινητά σας ή κάνετε κάτι λάθος;

Σας το αναγνωρίζει κανονικά στο pc suite το κινητό;

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις custom rom αν θες gingerbread οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ελληνικα, εχει το ιδιο θεμα γνωστος μου και εβαλε τη ρουμανικη

 

Για καποιο λογο εμεις πηραμε αρκετα γρηγορα την αναβαθμιση αυτη τη φορα

 

Ας μας πουν τα παιδια ποιο ειναι το software version τους

 

Αν δεν ειναι το v10h που ειχαμε εμεις τοτε 100% δεν ειναι ελληνικα

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο μέσω του LG PC Suite γίνετε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζει την αναβάθμιση σε μερικούς, μήπως δεν είναι από Ελλάδα τα κινητά σας ή κάνετε κάτι λάθος;

Σας το αναγνωρίζει κανονικά στο pc suite το κινητό;

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις custom rom αν θες gingerbread οπωσδήποτε.

 

Εγώ όταν πατάω για να δω αν υπάρχει κάποια ενημέρωση απο το κινητό μου λέει να το συνδέσω με το pc και να ανοίξω το pc suite.Στην αρχή είχα ένα πρόβλημα γιατί τα αρχεία εγκατάστασης του pc suite βρισκόταν στην κάρτα μνήμης που περιελάμβανε το κινητό την οποία είχα αντικαταστήσει αλλά τελικά βρήκα λύση και εγκατέστησα το pc suite στον υπολογιστή.

Το πρόβλημα είναι πως όταν ανοίγω το πρόγραμμα και πατάω έναρξη, μου λέει να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή.Το συνδέω κανονικά, το κινητό δεν είναι κλειδωμένο όπως λέει το pc suite αλλά όταν πατάω επόμενο, μου γράφει:Δεν είναι δυνατή η εύρεση τηλεφώνου. και μου λέει να ελέγξω κάποια πράγματα.Βλέπω πως όλα είναι σωστά εκτός απο ένα:Επιλέξτε την κατάσταση pc suite στο τηλέφωνο.Αυτό είναι το πρόβλημα μου επειδή δε βρίσκω κάτι σχετικό με το pc suite στο κινητό..:wacko:

Παρακαλώ βοηθήστε γρήγορα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Εμενα παντως αυτο μου λεει...(V10d) Τι κανω;;;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Εμενα παντως αυτο μου λεει...(V10d) Τι κανω;;;

 

 

αυτη δεν ειναι η 2.3. η δικη μου 2.3 ειναι η v20g αγγλια t-mobile.

 

παρεπιπτοντως φαινεται οτι η t-mobile δινει πρωτη ολες τις αναβαθμισεις ατην αγγλια :lol:

 

κωλοφαρδια που πηρα απο αυτη το κινητο

Link to comment
Share on other sites

αυτη δεν ειναι η 2.3. η δικη μου 2.3 ειναι η v20g αγγλια t-mobile.

 

παρεπιπτοντως φαινεται οτι η t-mobile δινει πρωτη ολες τις αναβαθμισεις ατην αγγλια :lol:

 

κωλοφαρδια που πηρα απο αυτη το κινητο

 

Καλα ολα αυτα που θα τη βρω ομως τη 2.3 ...............:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα που θα τη βρω ομως τη 2.3 ...............:confused::confused::confused:

 

περιμενε και θα βγει και για σενα

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω το καλωδιο usb κ δεν μου βρισκει το κινητο δεν το αναγνωριζει οπως σε ενα φιλο-εγκατασταθηκε το suite αλλα δεν το αναγνωριζει . Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Σας εχω κανει πολλες ερωτησεις ομως θα σας κανω αλλη μια που πιστευω θα ειναι η τελευταια οταν παω στο android market μεσω pc μου βγαζει

 

Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό.

πιο ειναι το προβλημα μηπως δεν το αναγνωριζει το κινητο κ τι πρεπει να κανω να το αναγνωρισει-λογαριασμο εχω στο android market

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο προσοχή γιατί συνέβη ένα πολύ περίεργο πράγμα σε μένα, πριν κάνω εγκατάσταση την 2.3.3 official είχα εγκατεστημένο το ROM Manager και την recovery του.

Πριν λίγες μέρες έκανα update σε gingerbread και όλα καλά, εχθές πήγα να κάνω root και όλα πήγαν καλά, και λέω ε δεν μπαίνω recovery να κάνω ένα backup;

 

Ανοίγω ROM Manager... πατάω boot into recovery και το κινητό άνοιξε στο κανονικό menu και είχαν χαθεί όλα... είχε γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμμη αλλά άν θυμάμαι καλά η αναβάθμιση δεν γίνεται απο το lg pc suite αλλά από το LG UPTADE TOOL το οποίο το κατεβάζεισ από εδώ

http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=P500&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux&searchEngineModelCode=P500

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εβαλα την 2.3 η μπαταρια τελειωνει το πολυ σε μιαμιση ημερα.παω να δω και εγω τι γινεται στη χρηση μπαταριας και μου εχει το sygic που εχω για πλοηγο οτι χρησιμοποιει το 55% χωρις να το εχω ανοιχτο.κλεινω το κινητο, το φορτιζω κτλ.........το ξανανοιγω και παλι τα ιδια,το sygic χρησιμοποιουσε 55%.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια νέα επιλογή widget στην 2.3.3, με το όνομα navigation (με ένα πράσινο φανάρι για σύμβολο).

Δε μπορώ να το κάνω να δουλέψει. Τι είναι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμμη αλλά άν θυμάμαι καλά η αναβάθμιση δεν γίνεται απο το lg pc suite αλλά από το LG UPTADE TOOL το οποίο το κατεβάζεισ από εδώ

http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=P500&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux&searchEngineModelCode=P500

 

εχει επιλογη μεσα στο lg suite και σηκωνει το update tool. οτι θες κανεις δεν εχει διαφορα.

 

απο τη στιγμη που εβαλα την 2.3 η μπαταρια τελειωνει το πολυ σε μιαμιση ημερα.παω να δω και εγω τι γινεται στη χρηση μπαταριας και μου εχει το sygic που εχω για πλοηγο οτι χρησιμοποιει το 55% χωρις να το εχω ανοιχτο.κλεινω το κινητο, το φορτιζω κτλ.........το ξανανοιγω και παλι τα ιδια,το sygic χρησιμοποιουσε 55%.τι να κανω?

 

μαλλον θα σηκωνει καποιο service. δοκιμασες αλλο πλοηγο? μηπως εχει επιλογη να μη φορτωνει services?

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια νέα επιλογή widget στην 2.3.3, με το όνομα navigation (με ένα πράσινο φανάρι για σύμβολο).

Δε μπορώ να το κάνω να δουλέψει. Τι είναι;

 

με πρασινο φαναρι εχω αλλα ονομαζεται traffic οχι navigation

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα σηκωνει καποιο service. δοκιμασες αλλο πλοηγο? μηπως εχει επιλογη να μη φορτωνει services?

δεν εχω δοκιμασει αλλο πλοηγο και το sygic το εχω πληρωσει.εστειλα αναφορα στην google και τωρα ανεβηκε στο 56%.....:p

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει αλλο πλοηγο και το sygic το εχω πληρωσει.εστειλα αναφορα στην google και τωρα ανεβηκε στο 56%.....:p

 

καλυτερα στειλε στη sygic. δεν ειναι προβλημα του android ειναι προβλημα της εφαρμογης :)

Link to comment
Share on other sites

με πρασινο φαναρι εχω αλλα ονομαζεται traffic οχι navigation

 

Σωστός, traffic.

Έχει βρει κανείς τι κάνει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...