Jump to content

Συγχρονισμός μέσω Wi-Fi


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Mio μου (α501) όταν κάνω συγχρονισμό, στις επαφές του Outlook, δεν βγάζει την κάθε επαφή με τα πέντε πχ τηλεφωνά αλλά απλώνει τα τηλέφωνα πέντε φορές. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω ενα MIO168 με λειτουργικό Windows Mobile 4.20.0 (2003 δηλαδή).

Αγόρασα την SPECTEC 802.11b/g SDW-821 κάρτα.

Ενώ λέει οτι είναι συμβατή με λειτουργικά από 2003 και άνω, σε εμένα ενώ μπαίνουν οι drivers κανονικά (στο Connections->Network Card->Configure Network Adapters έχει το "Spectec WLAN-11g Adapter" και ενώ στο Network Card (όταν βάζω την κάρτα και το επιλέγω) μου βγάζει "Configure Wireless Networks και από κάτω μια λίστα με τα δίκτυα που είναι σε κάλυψη, το πρόγραμμα που έπρεπε να τρέχει ανοίγοντας το "WLAN" φάκελο από το Programms, όπως λέει το manual δεν ανοίγει καν.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να συνδεθώ χωρίς αυτό?

 

Έχει κάποιες ρυθμίσεις για τα Wireless Networks που είναι σε κάλυψη:

 

GENERAL:

Network Name [αυτό δεν αλλάζει], Connects to: Work/The Internet.

 

NETWORK KEY:

(Configure Network Authentication)

-Authentication: Open/Shared/WPA/WPA-PSK

-Data Encryption: WEP/TKIP

-The Key is provided for me automatically ( ) YES/NO

-Network Key:

-Key Index (1-4)

 

802.1x

-Use IEEE 802.1x network acces control ( ) YES/NO

-EAP type:(Smart Card or Certificate / PEAP).

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να επιλέξω από αυτά, και αν υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα που να τρέχει για αυτή τη δουλειά, για WM2003 - γιατί το δικό του δεν μου ανοίγει. Γίνεται δουλειά και χωρίς το πρόγραμμα, άμα κάνω τις παραπάνω ρυθμίσεις από το Connections->Network Card?

 

Please Help!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια καλημερα..

Ειμαι κατοχος του νεου Lg ks-20..

Στο σπιτι εχω το speedtouch 585 οπου του ανοιγω το wirelless αλλα δεν μπορω να συνδεθω παρολου που το βαζω χωρις κωδικους ktl..

Στο speedtouch βεβαια του εχω βαλει εγω ip subnet mask ktl..

Μηπως πρεπει να βαλω και στο lg να παιρνει συγκεκριμενη ip..

Please help γιατι θελω να μπορω να το χρησιμοποιω σπιτι..

Υποσημειωση..εχω Vista στο pc και δεν συνδεεται με internet το lg ουτε οταν του βαζω το καλωδιο..

Κατι ειδα οτι δε παιρνει active synk το vista αλλα τα δουλευεις με καποιο αλλο προγραμμα που εχουν..

Μηπως ξερετε κατι κ γι αυτο?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..

Ειμαι κατοχος του νεου Lg ks-20..

Στο σπιτι εχω το speedtouch 585 οπου του ανοιγω το wirelless αλλα δεν μπορω να συνδεθω παρολου που το βαζω χωρις κωδικους ktl..

Στο speedtouch βεβαια του εχω βαλει εγω ip subnet mask ktl..

Μηπως πρεπει να βαλω και στο lg να παιρνει συγκεκριμενη ip..

Please help γιατι θελω να μπορω να το χρησιμοποιω σπιτι..

Υποσημειωση..εχω Vista στο pc και δεν συνδεεται με internet το lg ουτε οταν του βαζω το καλωδιο..

Κατι ειδα οτι δε παιρνει active synk το vista αλλα τα δουλευεις με καποιο αλλο προγραμμα που εχουν..

Μηπως ξερετε κατι κ γι αυτο?

Στα wm5 και wm6, δεν γίνετε Συγχρονισμός μέσω Wi-Fi. Παρόλα αυτά μπαίνεις στο internet μέσω wifi.

Έχω και εγώ το SpeedTouch 585και το ppc μπαίνει μια χαρά στο internet. Πρώτα κοίτα αν το ppc παίρνει ip στην σωστή range. Αλλιώς δοκίμασε να το βάλεις manually.

Στις ρυθμίσεις της σύνδεσης διάλεξε Connects to Work και στο Start / Settings / Connections / Connections / Advanced / Select Networks διάλεξε My Work Network. Πάτα και edit και τσεκάρισε το This Network Connects to the Internet.

 

EDIT. Για συγχρονισμό στα VISTA πρέπει να βάλεις το Windows Mobile Device Center

y4
Link to comment
Share on other sites

Στα wm5 και wm6, δεν γίνετε Συγχρονισμός μέσω Wi-Fi. Παρόλα αυτά μπαίνεις στο internet μέσω wifi.

Έχω και εγώ το SpeedTouch 585και το ppc μπαίνει μια χαρά στο internet. Πρώτα κοίτα αν το ppc παίρνει ip στην σωστή range. Αλλιώς δοκίμασε να το βάλεις manually.

Στις ρυθμίσεις της σύνδεσης διάλεξε Connects to Work και στο Start / Settings / Connections / Connections / Advanced / Select Networks διάλεξε My Work Network. Πάτα και edit και τσεκάρισε το This Network Connects to the Internet.

 

EDIT. Για συγχρονισμό στα VISTA πρέπει να βάλεις το Windows Mobile Device Center

 

Φιλε δεν ξερω πως να σε ευχαριστησω..

Ενα τελευταιο μηπως μπορει καποιος γιατι κοντευω να τρελλαθω..

Ενω μπαινει νετ κανονικα..στο messanger δε μπαινει με τιποτα..λεει παρουσιαστηκε καποιο προβλημα στο διακομιστη..ενω αν παω και μπω στο messanger μεσω http://www.hotmail.com μπαινει κανονι..

μηπως ξερετε κατι?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπόν πανευτηχής κάτοχος lg ks20 και γω:DΕίναι στη γειτονιά μου ένα μαγαζι με ανοιχτό modem για τους πελάτες και το πιάνω απ'το σπίτι μου.Ενώ μου λέει ότι συνδέθηκε πατάω να μπει στον Internet explorer και μου λέει αδυναμία εύρεσης σελίδας και να δω αν την έχω γράψει σωστα κλπ...Τι συμβαίνει???:worry:

σίγουρα δεν έχω λάθος ορθογραφία στο myphone και στο google πήγα να μπω...:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πανευτηχής κάτοχος lg ks20 και γω:DΕίναι στη γειτονιά μου ένα μαγαζι με ανοιχτό modem για τους πελάτες και το πιάνω απ'το σπίτι μου.Ενώ μου λέει ότι συνδέθηκε πατάω να μπει στον Internet explorer και μου λέει αδυναμία εύρεσης σελίδας και να δω αν την έχω γράψει σωστα κλπ...Τι συμβαίνει???:worry:

σίγουρα δεν έχω λάθος ορθογραφία στο myphone και στο google πήγα να μπω...:(

 

παίζει να μην πήρε ΙΡ!!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πανευτηχής κάτοχος lg ks20 και γω:DΕίναι στη γειτονιά μου ένα μαγαζι με ανοιχτό modem για τους πελάτες και το πιάνω απ'το σπίτι μου.Ενώ μου λέει ότι συνδέθηκε πατάω να μπει στον Internet explorer και μου λέει αδυναμία εύρεσης σελίδας και να δω αν την έχω γράψει σωστα κλπ...Τι συμβαίνει???:worry:

σίγουρα δεν έχω λάθος ορθογραφία στο myphone και στο google πήγα να μπω...:(

 

 

dokimase na kaneis arxika ena restart,kaii bebaiwsou oti sta connections exeis epileksei ISP i kapoia rithmisi entelos keni (xwris rithmiseis proxy i otidipote)

Link to comment
Share on other sites

dokimase na kaneis arxika ena restart,kaii bebaiwsou oti sta connections exeis epileksei ISP i kapoia rithmisi entelos keni (xwris rithmiseis proxy i otidipote)

 

που βρίσκεται αυτό το ISP?sorry αλλά είναι η πρώτη μου συσκευή με wifi:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

που βρίσκεται αυτό το ISP?sorry αλλά είναι η πρώτη μου συσκευή με wifi:O

 

 

enarksi-rithmiseis-sindeseis-patas to deutero tab kai sou bgazei kapoies epiloges...px wind cosmote i otidipote rithniseis gia internet exeis.An exeis apilegmeno kapoia rithmisi me APN proxy ktl to kinito sou tha prospathei na sindethei sto internet mesw autis tis rithmisis.epilegeis to ISP (kai sta 2 plaisia pou exei) to opoio den exei tipota apo rithmiseis kai mpainei meta meso wifi.toulaxistwn etsi mpainw egw apo to mio a701 me karta SDIO wifi

Link to comment
Share on other sites

enarksi-rithmiseis-sindeseis-patas to deutero tab kai sou bgazei kapoies epiloges...px wind cosmote i otidipote rithniseis gia internet exeis.An exeis apilegmeno kapoia rithmisi me APN proxy ktl to kinito sou tha prospathei na sindethei sto internet mesw autis tis rithmisis.epilegeis to ISP (kai sta 2 plaisia pou exei) to opoio den exei tipota apo rithmiseis kai mpainei meta meso wifi.toulaxistwn etsi mpainw egw apo to mio a701 me karta SDIO wifi

 

τι είναι το tab?πάω εκεί που μου λες και μου βγάζει εκεί bluetooth,usb με pc,wi-fi,ασύρμ.διαχείρ.,Συνδέσεις

πατάω συνδέσεις και μου λέει

vodafone web

προσθήκη νέας σύνδεσης modem

διαχείρηση υφισταμένων συδέσεων

Μy work network

προσθήκη νέας σύνδεσης modem

Προσθήκη νέας σύνδεσης VPN διακομιστή

Ορισμός παραμέτρων διακομιστή μεσολάβησης

 

 

σε αυτά πρέπει να πατήσω κάτι?:worry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το tab?πάω εκεί που μου λες και μου βγάζει εκεί bluetooth,usb με pc,wi-fi,ασύρμ.διαχείρ.,Συνδέσεις

πατάω συνδέσεις και μου λέει

vodafone web

προσθήκη νέας σύνδεσης modem

διαχείρηση υφισταμένων συδέσεων

Μy work network

προσθήκη νέας σύνδεσης modem

Προσθήκη νέας σύνδεσης VPN διακομιστή

Ορισμός παραμέτρων διακομιστή μεσολάβησης

 

 

σε αυτά πρέπει να πατήσω κάτι?:worry:

 

ekei pou sou leei vodafon web allakse to kai bale ISP i my work network(nomizw kai auto kanei)

Link to comment
Share on other sites

ekei pou sou leei vodafon web allakse to kai bale ISP i my work network(nomizw kai auto kanei)

 

δεν αλλάζουν αυτά πατάς πάνω τους και σε πάνε ή να επιλέξεις να φτιάξεις νέα σύνδεση ή να επιλέξεις vodafone δεν βλέπω κάποια άλλη επιλογή......:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάζουν αυτά πατάς πάνω τους και σε πάνε ή να επιλέξεις να φτιάξεις νέα σύνδεση ή να επιλέξεις vodafone δεν βλέπω κάποια άλλη επιλογή......:(

 

ekei pou grafei px vodafon, deksia exei ena belaki...to patas kai sou dixnei tis epiloges sou

Link to comment
Share on other sites

ekei pou grafei px vodafon, deksia exei ena belaki...to patas kai sou dixnei tis epiloges sou

 

ναι στο vodafone webέχει τις επιλογές

προσθήκη νέας σύνδεσης modem

διαχείρηση υφισταμένων συδέσεων

και στο Μy work network έχει τις επιλογές:

προσθήκη νέας σύνδεσης modem

Προσθήκη νέας σύνδεσης VPN διακομιστή

Ορισμός παραμέτρων διακομιστή μεσολάβησης

:worry:

 

PS:Παιδιά σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα τον akis1984 που προθημοποιήθηκε να μου δώσει για αρκετή ώρα διευκρινήσεις για αυτού του ήδους τη σύνδεση!Πλέον μπαίνω κανονικά με το lg ks20 μου!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το ασύρματο του MWG Atom Life. Όταν το πρωτοπήρα για να συνδεθεί με το zyxel μου έπρεπε να του περάσω ΙΡ στην κάρτα δικτύου αλλιώς δεν συνδεόταν (εμπνευσμένα από τα VISTΑ τα windows mobile;). Το δοκίμασα και στον Κεραμεικό σε κάποια free spots και συνδεόταν μια χαρά.

 

Μετά από λίγο καιρό αποφάσισα να εγκαταστήσω το WeFi για την διαχείριση του ασύρματου και μπόρεσε και συνδέθηκε την πρώτη φορά μόνο στο zyxel. Εδώ και περίπου 2 βδομάδες δεν μπορώ με τίποτα να κάνω σύνδεση. Ενώ κάνει connecting στο zyxel αδυνατεί να συνδεθεί. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω ΙΡ αλλά πάλι τίποτα, απεγκατέστησα το WeFi αλλά τότε δεν προσπαθεί καν να κάνει connect στο zyxel, ενώ το βλέπει μου εμφανίζει μήνυμα το Wi-Fi Utility των windows ότι το zyxel είναι unavailable. Μόνο αν εγκαταστήσω το WeFi πάει να κάνει connect στο zyxel αλλά χωρίς επιτυχία. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω κανάλι και στο zyxel και στο Atom αλλά πάλι τζίφος.

 

Επίσης ότι αλλαγές σε ΙΡ κάνω στην κάρτα δικτύου τις κάνω και στο My home network.

 

Δυστυχώς δεν έχω κάποιο γειτονικό free ασύρματο να δοκιμάσω και χθες που πήγα Κεραμεικό αυτά που είχα βρει παλιότερα, δεν τα έβρισκα για να δοκιμάσω.

 

Καμιά ιδέα για το τι να κάνω πέραν του h/w reset;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ήρθε η ώρα να στείλω μνμ απ?το ks20 μου!Πραγματικά πολύ βολικό το wifi και βρίσκω αρκετά συχνά ξεκλείδωτα!!!
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα είμαι νέος χρήστης ενός eten x500! έχω router isdn και η συνδεσή μου είναι 1mbps της otenet! μήπως τυχόν γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μπω στο internet ασύρματα! τι ρυθμίσεις χρειάζοντε κλπ?:O
ninja::!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι νέος χρήστης ενός eten x500! έχω router isdn και η συνδεσή μου είναι 1mbps της otenet! μήπως τυχόν γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μπω στο internet ασύρματα! τι ρυθμίσεις χρειάζοντε κλπ?:O

 

Καταρχήν ασύρματο router. Ρυθμίσεις τπτ το ιδιαίτερο αν είσαι τυχερός και δεν έχεις ιδότροπο router ή ppc.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση στο 9108? Παλεύω εδώ και 1 εβδομάδα με το Qtek G100 και 4 μήνες με Ipaq 2210 :(

 

Alluto!!!!

 

Είχα και εγώ ανάλογα προβλήματα στο 9108 με ένα Mio P560. Για να το λύσω απενεργοποίησα στο ρούτερ το Acceleration και έβαλα στο Beacon interval τιμή 50 (msec) [στο μενού Wireless -> Advanced Settings].

 

Το Beacon interval είναι ο χρόνος που κάνει το ρούτερ για να στείλει το στίγμα του και μετριέται σε msec. Όσο μικρότερη είναι η τιμή τόσο πιο συχνά στέλνει στίγμα. Στα αρνητικά των μικρών τιμών στο Beacon interval είναι ότι όσες κάρτες δικτύου έχουν power save καταναλώνουν παραπάνω ενέργεια.

 

Το δικό μου Mio δούλευε στο wi-fi και μετά από λίγη ώρα ενώ έδειχνε συνδεμένο δεν μπορούσα ούτε Ping να του κάνω. Με μία τιμή στο Beacon interval μεταξύ 30 και 50 δεν έχω πρόβλημα... αν και δεν έχω δοκιμάσει και μεγαλύτερες από 50.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας και απο εμενα εχω ενα diamond ελληνικο και οποτε εχω προσπθησει να συνδεθω me το wi-fi μου δειχνει οτι συνδεθηκε και μολις ανοιγω τον οπερα να μπω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση ελεχτε τις ρυθμισεις στις συνδεσεις.περιμενω τα φωτα σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας και απο εμενα εχω ενα diamond ελληνικο και οποτε εχω προσπθησει να συνδεθω me το wi-fi μου δειχνει οτι συνδεθηκε και μολις ανοιγω τον οπερα να μπω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση ελεχτε τις ρυθμισεις στις συνδεσεις.περιμενω τα φωτα σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλημερα και απο μενα. Εγω απεκτησα το diamond χθες και δεν μπορω να το συνδεσω με wifi επισης. Ενω βρισκει το ασυρματο ρουτερ μου δεν συνδεται με τιποτα. Οποιος ξερει τις ρυθμισεις ας μας βοηθησει παρακαλω.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα και απο μενα. Εγω απεκτησα το diamond χθες και δεν μπορω να το συνδεσω με wifi επισης. Ενω βρισκει το ασυρματο ρουτερ μου δεν συνδεται με τιποτα. Οποιος ξερει τις ρυθμισεις ας μας βοηθησει παρακαλω.

 

Ti sou bgazei akribws? Mipws apla xreiazesai to password pou einai settarismeno stis rythmiseis tou router sou?

 

(Ti syndesi ADSL exeis kai poio router?)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti sou bgazei akribws? Mipws apla xreiazesai to password pou einai settarismeno stis rythmiseis tou router sou?

 

(Ti syndesi ADSL exeis kai poio router?)

 

Σε ευχαριστω για το χρονο σου. Δεν εχω βαλει password στο ρουτερ.

Θα πρεπε δηλαδη να συνδεοταν ετσι απλα οταν το εβλεπε χωρις καμια ρυθμιση απο το μενου του κινητου?

Εχω on telecoms και το ρουτερ που δινει λεγεται pirelli.

 

Ακυρο! Συνδεθηκε τελικα ετσι απλα καποια στιγμη!!

Σε ευχαριστω παντωσς

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...