Jump to content

Συγχρονισμός μέσω Wi-Fi


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδια πουμπορω να βρω οδηγιες χρησης για το destinator6

 

Βρίσκεσαι σε εντελώς λάθος μέρος. Πληροφορίες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102604

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
na rotiso k ego kati...esto oti sundeo me wifi to pda me kapoio pc...ektos apo prosvasi sto internet ti allo mporoun na moirastoun?

 

TA PANTA OPOS MIAN SINDESI BLUETOOTH KAI FTP

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Εγω απεκτησα το diamond χθες και δεν μπορω να το συνδεσω με wifi επισης. Ενω βρισκει το ασυρματο ρουτερ μου δεν συνδεται με τιποτα. Οποιος ξερει τις ρυθμισεις ας μας βοηθησει παρακαλω.

 

EKEI POU THa s pi wlan found kai evri to router sou 8a s zitisi pi8anon kodiko

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ ανάλογα προβλήματα στο 9108 με ένα Mio P560. Για να το λύσω απενεργοποίησα στο ρούτερ το Acceleration και έβαλα στο Beacon interval τιμή 50 (msec) [στο μενού Wireless -> Advanced Settings].

 

Το Beacon interval είναι ο χρόνος που κάνει το ρούτερ για να στείλει το στίγμα του και μετριέται σε msec. Όσο μικρότερη είναι η τιμή τόσο πιο συχνά στέλνει στίγμα. Στα αρνητικά των μικρών τιμών στο Beacon interval είναι ότι όσες κάρτες δικτύου έχουν power save καταναλώνουν παραπάνω ενέργεια.

 

Το δικό μου Mio δούλευε στο wi-fi και μετά από λίγη ώρα ενώ έδειχνε συνδεμένο δεν μπορούσα ούτε Ping να του κάνω. Με μία τιμή στο Beacon interval μεταξύ 30 και 50 δεν έχω πρόβλημα... αν και δεν έχω δοκιμάσει και μεγαλύτερες από 50.

 

distixos to nokia 9108 einai poli aparxaiomeno

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω κανει συνδεση στη forthnet ακομη δεν μου εχουν στειλει ασυρματο μοντεμ (τους τελειωσαν και δεν εχει ερθει ακομη η παραγγελεια τους:dizzy:)και συνδεομαι με ενα ενσυρματο μοντεμ.το pc μου εχει ενσωματωμενη wifi κεραια και ενω οταν κανω search για ασυρματα δίκτυα με το hd με βρισκει αλλα δεν συνδεετε , το εχω ξεκλειδωτο, και του γειτονα που ειναι κλειδωμενο και το βλεπει και συνδεετε. τι κανω στραβο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ουφ... πολυ σπαστικο το wifi!!!

εχς το htc TyTN II και ενω μου βρισκει το δικτυο μου (hol me friz) συνδεομαι κανονικα και με το που ανοιγω τον browser δεν μπαινει στο νετ... γιατι?????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Paidia sorry gia to grapsimo,

Exo 1 HTC TOUCH kai anoigo to wi fi,brisko eleythera diktya alla den ksero peretero ti prepei na kano!!

Exo spasei to kefali moy,anoigo ton internet explorer alla den me syndeii!!!

Peite pls ti na kano,voithiste me!

Eyxaristo prokatabolika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...