Jump to content

Συγχρονισμός μέσω Wi-Fi


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paides de kanete kai ena how to...me P3300 kai speedtouch585..

exw trellathei autes tis meres..vriskw to diktuo mou,kampana sima ktl..kai de mpainei sto internet me tipota...

 

Την ip στο ppc την δινεις χειροκινητα? Αν ναι πρεπει να δωσεις και χειροκινητα τον dns server του isp σου, θα βρεις τις διευθυνσεις ευκολα στο site του isp.

 

Asimos_yp, εχω δει μεγαλη διαφορα οταν βαζω το router στο b mode only και οχι mixed. Δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ip στο ppc την δινεις χειροκινητα? Αν ναι πρεπει να δωσεις και χειροκινητα τον dns server του isp σου, θα βρεις τις διευθυνσεις ευκολα στο site του isp.

 

Asimos_yp, εχω δει μεγαλη διαφορα οταν βαζω το router στο b mode only και οχι mixed. Δοκιμασε το.

Φιλε RaZoR333 στα πεταχτα που το εψαξα αν βαλω στη καρτα standard ταχυτητα 802.11b μενει εκει.. Δε παιζει router στο δικτυο, ειναι απλα μια ad hoc συνδεση μεταξυ ppc + pc.. βελτιωθηκε λιγο και μαλλον μεχρι εκει φτανει, οποτε ολα καλα!

 

Να εισαι καλα,

Καλη Πασχα να εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε RaZoR333 στα πεταχτα που το εψαξα αν βαλω στη καρτα standard ταχυτητα 802.11b μενει εκει.. Δε παιζει router στο δικτυο, ειναι απλα μια ad hoc συνδεση μεταξυ ppc + pc.. βελτιωθηκε λιγο και μαλλον μεχρι εκει φτανει, οποτε ολα καλα!

 

Να εισαι καλα,

Καλη Πασχα να εχεις!

 

Βασικα η Add hoc συνδεση ειναι λιγο δυσκολη και ασταθη, δεν την χρησιμοποιω. Απο θεμα ταχυτητας πρεπει να κανει γυρω στα 6 sec για να μεταφερει ενα αρχειο 3Mb, δλδ καπου στα 500Kb/s που ειναι η πραγματικη ταχυτητα του 802.11b!

 

Καλο πασχα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ηξερα οτι δεν θα ηταν ευκολο να συνδεσω το ππσ μου με το ασυρματο μοντεμ αλλα δεν περιμενα τοσο.

 

Ενω ο υπολογιστης μου επικοινωνει μια χαρα με το μοντεμ, στο ππσ ανοιγω το wi-fi αλλα δεν βρισκει τιποτα. καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ηξερα οτι δεν θα ηταν ευκολο να συνδεσω το ππσ μου με το ασυρματο μοντεμ αλλα δεν περιμενα τοσο.

 

Ενω ο υπολογιστης μου επικοινωνει μια χαρα με το μοντεμ, στο ππσ ανοιγω το wi-fi αλλα δεν βρισκει τιποτα. καμμια ιδεα?

 

Πανε στο μενου του router και δες αν το dhcp ειναι enabled...

 

Επισεις δες αν το wifi ειναι σε g mode only, πρεπει να ειναι mixed ή both αναλογα πως θα το λεει το router σου...

 

Αν εχεις βαλει ασφαλεια (κωδικο) βεβαιωσου οτι διαλεγεις το σωστο τυπο ασφαλειας στο ppc.

Link to comment
Share on other sites

Mε wifi συνδεομαι κανονικα στο ιντερνετ αλλα ΣΥΓΧΟΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

Οποιος ειπε καποιος προηγουμενως εχει καταργηθει αυτη η επιλογη απο το 4.0 και μετα.

 

Μηπως ο τιτλος του θρεντ πρεπει να αλλαξει;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Mε wifi συνδεομαι κανονικα στο ιντερνετ αλλα ΣΥΓΧΟΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

Οποιος ειπε καποιος προηγουμενως εχει καταργηθει αυτη η επιλογη απο το 4.0 και μετα.

 

Μηπως ο τιτλος του θρεντ πρεπει να αλλαξει;

 

Yparxei ena utiliy gia wm5 opou to kaneis egkatastasi sto pc kai to ppc kai mporeis na kaneis sygxronismo mesw wifi..To eixa petuxei kapoia stigmi alla den to katevasa giati den to xreiazomoun..Tha to psa3w kai tha sas enimerwsw..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος qtek 9000 με wm5 (εργοστασιακο απο την ace) και ενος zixel wifi router.μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω router κανονικα.

Αλλα να συγχρονισω μεσω router δεν ξερω πως.Εχω το activesynch 4.2.Διαβασα πολλα posts αλλα τελικα μπερδευτηκα περισσοτερο.Τελικα γινεται συγχρονισμος σε αυτα ? και αν ναι μπορει καποιος να μου υποδειξει πως?(η' εστω πιο post πρεπει να διαβασω)

Ευχαριστω εκ των πρωτερων !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση στο 9108? Παλεύω εδώ και 1 εβδομάδα με το Qtek G100 και 4 μήνες με Ipaq 2210 :(

 

Alluto!!!!

 

To έλησες τελικά το πρόβλημα με το wi-fi ή προσπαθείς ακόμα??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος qtek 9000 με wm5 (εργοστασιακο απο την ace) και ενος zixel wifi router.μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω router κανονικα.

Αλλα να συγχρονισω μεσω router δεν ξερω πως.Εχω το activesynch 4.2.Διαβασα πολλα posts αλλα τελικα μπερδευτηκα περισσοτερο.Τελικα γινεται συγχρονισμος σε αυτα ? και αν ναι μπορει καποιος να μου υποδειξει πως?(η' εστω πιο post πρεπει να διαβασω)

Ευχαριστω εκ των πρωτερων !!!!

 

Το activesync δεν δουλευει μεσω wifi. Δουλευει μεσω ΒΤ, καλωδιου νομιζω και μεσω υπερυθρων.

Link to comment
Share on other sites

Το activesync δεν δουλευει μεσω wifi. Δουλευει μεσω ΒΤ, καλωδιου νομιζω και μεσω υπερυθρων.

 

Ναι ετσι το εχω καταφερει!

Αλλα τελικα δεν υπαρχει τροπος να συγχονιστει μεσω wifi ?(εστω και με αλλο prog. η' μεσω ενος prog)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις με το SOTI Pocket Controller Professional (Χρησιμοποιησα την εκδοση 5.07). Το εχω καταφερει με παρομοιο εξοπλισμο σαν εσενα (με Linksys wifi router)
Link to comment
Share on other sites

kalhspera gkp.Exo to idio provlhma pou antimetopises.Den exo me kanenan tropo syndesh meso wi-fi.Exo dosei ta panta.Eimai 1 vhma prin to rhmado service.Any idea prin to pao? Plhroforiaka, eno mou vriskei se hot-spot ton paroxea (xekleidoto) den mou dinei me tipota internet...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον εχω ενα qtek 2020 με καρτα wifi, και ενα pc με xp sp2 με router Alcatel Speedtouch 585.

 

Αυτο που ρωταω ειναι:

Μπορω να βλεπω τα αρχεια του πισι, μεσω του pda με την βοηθεια καποιου file explorer?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα qtek 2020 με καρτα wifi, και ενα pc με xp sp2 με router Alcatel Speedtouch 585.

 

Αυτο που ρωταω ειναι:

Μπορω να βλεπω τα αρχεια του πισι, μεσω του pda με την βοηθεια καποιου file explorer?

 

Κάνε share τον φάκελο που θέλεις στο pc και μετά από το ppc με το Resco Explorer μπορείς να δεις τα αρχεία του pc. (Network / Map drive).

y4
Link to comment
Share on other sites

Και πως το κανουμε αυτο? :p

 

Αν μπορείς πες μου σε πιο ακριβώς σημείο έχεις το πρόβλημα. Δεν χρειάζεται κάτι το ιδιαίτερο για να το κάνεις.

Αφού έχουμε συνδέσει το pc και το ppc στο δίκτυο ->

Στο pc:

Δεξί click /properties στον φάκελο που θέλουμε. Πάμε στο tab sharing και το κάνουμε share με το όνομα που θέλουμε.

Στο ppc:

Ανοίγουμε το resco explorer, πάμε στο εικονίδιο του δικτύου (κάτω δεξιά) και διαλέγουμε map drive. Μας εμφανίζει μια λίστα με όλα τα shared, διαλέγουμε αυτό που θέλουμε και πατάμε share. Βάζουμε όνομα χρήστη και κωδικό και αυτό ήταν.

y4
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!!!

Συγχαρητήρια για τα.........όλα αυτά.

Ορκίζομαι ότι τα διάβασα όλα, άρα μπορώ να βρώ τις λεπτομέρειες για μια wifi σύνδεση.

ΛΟΙΠΟΝ

Έχω ένα επιτραπέζιο H/Y, o oποίος συνδέεται στο διαδίκτυο με ένα modem router linksys wireless g adsl home gateway μέσω ethernet, ξέρετε, με καλώδιο.

Έχω και ένα ΜΙΟ Α701 και προτίθεμαι να αγοράσω την Spectec 802.11g SDIO WLAN Wi-Fi Card.

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω, ακολουθώντας τις αναλυτικές σας οδηγίες που περιγράφονται παραπάνω.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδια.

 

Αγορασα το ΜΙΟ Ρ550 και προσπαθω να το συνδεσω με την wifi καρτα που εχω στο pc μου,αλλα δεν ξερω ακριβως την διαδικασια.Εχει να κανει με ad-hoc connection?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kalimera paidia! Mporei kapoios na mou lysei mia aporia? Exw to FS Loox N560 me WM 5.0 kai apo proxtes de douleuei to Word Mobile.... Ta arxeia pou eixa ftiaksei ta anoigei kanonika, alla otan pataw new tote emfanizei to minyma "A problem with the document was encountered and it cannot be opened".... Mipws ftaiei pou evala SD card?? Ligo apithano mou fainetai vevaia... Kserei kaneis ti paizei? Thanks !
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το 9100 μου οταν συνδεομαι με ενα hot spot

για να μπω στο internet και ανοιγω τον explorer αυτος κανει συνδεση μεσω gprs του δικτιου μου (wind) και οταν σβηνω ολες τις ρυθμισεις

του gprs βγαζει αδυναμια συνδεσεως μπορειτε να μου πειτε πως θα συνδεομαι με wi fi μεσω hot spot στο internet

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Orange SPV M3100 εδώ και μερικές μέρες και προσπαθώ να μπω στο ιντερνετ με το wifi αλλά ενώ ξεκινά και κατεβάζει τη σελίδα μετά από λιγα δευτερόλεπτα μου πετάει μύνημα ότι έχω το ίδιο πρόβλημα με αυτό που λέει και συνφορουμίτης Oarxon στην αρχή..Τι γίνεται ρε παιδιά. Μου το χάρισαν το κινητό και δεν έχω ούτε cd ούτε manual και δεν μπορώ να τα βρω και να τα κατεβάσω.. Τι να κάνω πέστε μου αν μπορείτε. Να το πετάξω ή θα βρώ λύση;;

Ευχαριστώ και να σας πω ότι πρώτη φορά έχω τόση στενή επαφή με windows mobile..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...