Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε δει την εφαρμογη NoLed? Ειναι πολυ εξυπηρετικη, βγαζει κινουμενα εικονακια στην μαυρη οθονη αναμονης οταν εχεις μηνυμα, αναπαντητη κλπ.

Κατι επισης ωραιο που εκανα και λειτουργει τελεια ενω με μερικες αλλες συσκευες ειχα προβλημα ειναι οτι συνεδεσα με το καλωδιο TV τη συσκευη στην τηλεοραση - το σημα που δινει το galaxy ειναι τελειο - και εβλεπε ο μικρος μου βιντεο μικυ απο το you tube μεσω wifi. Ειναι απλο μεν αλλα ειναι και η πρωτη φορα που λειτουργει τελεια απο οποια συσκευη εχω συνδεσει. Με τελεια αναλυση!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κατι επισης ωραιο που εκανα και λειτουργει τελεια ενω με μερικες αλλες συσκευες ειχα προβλημα ειναι οτι συνεδεσα με το καλωδιο TV τη συσκευη στην τηλεοραση - το σημα που δινει το galaxy ειναι τελειο - και εβλεπε ο μικρος μου βιντεο μικυ απο το you tube μεσω wifi. Ειναι απλο μεν αλλα ειναι και η πρωτη φορα που λειτουργει τελεια απο οποια συσκευη εχω συνδεσει. Με τελεια αναλυση!

 

Εγω ήδη το χρησιμοποιώ για τις παρουσιάσεις powerpoint στο μάθημά μου. Δεν με χάλασε καθόλου που γλίτωσα από το κουβάλημα του pc :) Άλλωστε για αυτό και προτιμήθηκε αυτό το κινητό έναντι του desire. Αν ενδiαφέρεται κανείς, το συμβατό καλώδιο είναι αυτό που ταιριάζει στο Nokia N95, δηλαδή κάτι σαν αυτό. Εγώ που το θέλω για projector βάζω μόνο την κίτρινη, και χρησιμοποιώ αυτό για να δώσω και ήχο σε ηχεία από το μαύρο/κόκκινο σε απλο 3,5mm όταν χρεάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Video με υποτιτλους μπορουμε να παιξουμε;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Video με υποτιτλους μπορουμε να παιξουμε;

 

Δεν δοκίμασα ακόμη ελληνικούς, αλλά αγγλικούς παίζει κανονικά στον mVideoPlayer. Επίσης ακούω καλά λόγια για τον RockPlayer.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος φιλος να μου πει πως βλεπουμε τον ογκο δεδομενων του mobile internet?

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος φιλος να μου πει πως βλεπουμε τον ογκο δεδομενων του mobile internet?

Νομίζω με το watchdog

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα ακόμη ελληνικούς, αλλά αγγλικούς παίζει κανονικά στον mVideoPlayer. Επίσης ακούω καλά λόγια για τον RockPlayer.

με τον mplayer βλεπω κανονικα τα βιντεο με ελληνικους υποτιτλους.....

Link to comment
Share on other sites

Video με υποτιτλους μπορουμε να παιξουμε;

Κανονικοτατα με το mVideoplayer!!και ρυθμιζεις και το μεγεθος της γραμματοσειρας...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει την εφαρμογη NoLed? Ειναι πολυ εξυπηρετικη, βγαζει κινουμενα εικονακια στην μαυρη οθονη αναμονης οταν εχεις μηνυμα, αναπαντητη κλπ.

Κατι επισης ωραιο που εκανα και λειτουργει τελεια ενω με μερικες αλλες συσκευες ειχα προβλημα ειναι οτι συνεδεσα με το καλωδιο TV τη συσκευη στην τηλεοραση - το σημα που δινει το galaxy ειναι τελειο - και εβλεπε ο μικρος μου βιντεο μικυ απο το you tube μεσω wifi. Ειναι απλο μεν αλλα ειναι και η πρωτη φορα που λειτουργει τελεια απο οποια συσκευη εχω συνδεσει. Με τελεια αναλυση!

 

Το NoLed είναι όντως φοβερό προγραμματάκι το είχα βάλει όταν είχε πρωτοβγεί το ξανά έβαλα και τις προάλλες, όμως μέτρησα λίγο τι μπαταρία καίει, προσοχή καίει αρκετή..

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για να στείλω μηνύματα 160 χαρακτήρων πρέπει να χρησιμοποιήσω υποχρεωτικά την εφαρμογή Handcent sms ή γίνεται και με το δικό του πληκτρολόγιο ? Έχω αλλάξει input mode σε Αυτόματο...
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το NoLed είναι όντως φοβερό προγραμματάκι το είχα βάλει όταν είχε πρωτοβγεί το ξανά έβαλα και τις προάλλες, όμως μέτρησα λίγο τι μπαταρία καίει, προσοχή καίει αρκετή..

 

Sent from my Galaxy S

 

Έτσι φαίνεται όντως.. Ενεργοποιεί την οθόνη και τη κρατάει ενεργοποιημένη..

Αν κοιμάσαι εσύ, μετά από 8 ώρες που θα δεις το notification θα σου έχει φάει αρκετή μπαταρία

 

Α και κάτι ακόμα, δε γίνεται να εμφανίζει τα εικονίδια και για 2-3 notifications ταυτόχρονα; Αν έχω μήνυμα και μου κάνουν αναπάντητη, μένει μόνο το εικονίδιο της αναπάντητης...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήταν την Δευτέρα να αγοράσω και γω το γαλαξία , αλλά (κρατηθείτε) μου χάλασε το τροφοδοτικό στο pc μου και το dvd writer (προχθές) και σήμερα το mp3player μου :-( δεν υπάρχει μεγαλύτερη γκαντεμιά απο αυτό που έπαθα ............είχα μαζέψει ακριβώς τα χρήματα για το γαλαξία και τωρα πάω πίσω 100 ευρώ + 50-70 για νέο mp3player .......

 

σκέφτομαι να μην αγοράσω mp3player αλλά να χρησιμοποιώ το γαλαξία και mp3 player....ΕΡΩΤΗΣΗ : το κινητό πώς το βλέπετε , μπορεί να αντικαταστήσει ένα mp3 player ?? στπ ενσωματωμένο ραδιόφωνο υπάρχει δυνατότητα εγγραφής ??

 

ευχαριστώ..........

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται όντως.. Ενεργοποιεί την οθόνη και τη κρατάει ενεργοποιημένη..

Αν κοιμάσαι εσύ, μετά από 8 ώρες που θα δεις το notification θα σου έχει φάει αρκετή μπαταρία

 

Α και κάτι ακόμα, δε γίνεται να εμφανίζει τα εικονίδια και για 2-3 notifications ταυτόχρονα; Αν έχω μήνυμα και μου κάνουν αναπάντητη, μένει μόνο το εικονίδιο της αναπάντητης...

 

Εμενα τα εμφανιζει κανονικα. Ειχα αναπ sms email και μου ειχε βγαλει 3 εικονιδια.

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλω μηνύματα 160 χαρακτήρων πρέπει να χρησιμοποιήσω υποχρεωτικά την εφαρμογή Handcent sms ή γίνεται και με το δικό του πληκτρολόγιο ? Έχω αλλάξει input mode σε Αυτόματο...

 

Nαι, για 160 πρέπει να βάλεις το Handcent... ΕΚΤΟΣ,(δεν ξερω αν το'χει δοκιμάσει κανείς), αν δοκιμάσεις να γράψεις το μηνυμα σου με κεφαλαία (πατα 2 φορες το shift για caps lock), δοκίμασε και πες μας.

 

παιδιά ήταν την Δευτέρα να αγοράσω και γω το γαλαξία , αλλά (κρατηθείτε) μου χάλασε το τροφοδοτικό στο pc μου και το dvd writer (προχθές) και σήμερα το mp3player μου :-( δεν υπάρχει μεγαλύτερη γκαντεμιά απο αυτό που έπαθα ............είχα μαζέψει ακριβώς τα χρήματα για το γαλαξία και τωρα πάω πίσω 100 ευρώ + 50-70 για νέο mp3player .......

 

σκέφτομαι να μην αγοράσω mp3player αλλά να χρησιμοποιώ το γαλαξία και mp3 player....ΕΡΩΤΗΣΗ : το κινητό πώς το βλέπετε , μπορεί να αντικαταστήσει ένα mp3 player ?? στπ ενσωματωμένο ραδιόφωνο υπάρχει δυνατότητα εγγραφής ??

 

ευχαριστώ..........

 

Δε νομίζω ότι μπορεί να σου το απαντήσει κάποιος αυτό και να είσαι σίγουρος... εξαρτάται σε τί κατηγορία audiophile ανήκεις... το Music player του Galaxy S το βρίσκω πολύ καλό εγώ, και δε θα είχα κανένα πρόβλημα να αντικαταστήσω mp3 player... αλλά εξαρτάται ποιόν mp3 player, και στο κάτω-κάτω όταν ακούσεις εσύ μπορεί να διαφωνήσεις.

Κοίτα πάντως εδώ για μια κριτική του music player...

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-review-478p6.php

 

"The signal-to-noise ratio is impressive and so are the flawless dynamic range and frequency response.

 

The distortion levels are also top-notch and generally there is nothing about the Galaxy S audio quality that we can frown at."

 

Για το ραδιόφωνο, εγγραφή δε γίνεται από μόνο του, αλλά λογικά θα υπάρχει κάποιο app, δεν το'χω ψάξει το θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα sms εχω ρυθμιση για την συνταξη το "αλφαβητο GSM" και απο οτι βλεπω τα μηνυματα φευγουν κατ ευθειαν με κεφαλαια οπως και να τα γραψω. Λογικα πρεπει να υποστηριζονται οι 160 χαρακτηρες.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Nαι, για 160 πρέπει να βάλεις το Handcent... ΕΚΤΟΣ,(δεν ξερω αν το'χει δοκιμάσει κανείς), αν δοκιμάσεις να γράψεις το μηνυμα σου με κεφαλαία (πατα 2 φορες το shift για caps lock), δοκίμασε και πες μας.

 

Ήθελα να αποφύγω την επιπλέον εφαρμογή αλλά το δικό του πρόγραμμα δεν έχει και μετρητή για τα γράμματα, οπότε εάν είναι να μετράμε ένα ένα....

 

Μπορώ να αντικαταστήσω με κάποιο τρόπο το εικονίδιο των μηνυμάτων στην αρχική οθόνη με αυτό του Handcent ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ ! ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αποφύγω την επιπλέον εφαρμογή αλλά το δικό του πρόγραμμα δεν έχει και μετρητή για τα γράμματα, οπότε εάν είναι να μετράμε ένα ένα....

 

Μπορώ να αντικαταστήσω με κάποιο τρόπο το εικονίδιο των μηνυμάτων στην αρχική οθόνη με αυτό του Handcent ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ ! ;)

 

Nαι, μπες στις εφαρμογές και πάτα το μενού κάτω αριστερά, και μετά έντιτ. Μπορείς τότε να μετακινησεις το εικονίδιο των μηνυμάτων και να το βγάλεις από και, και να το αντικαταστήσεις με το handcent.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχει κανείς πρόβλημα με το Μαρκετ αυτή την στιγμή?

Μολις τωρα ειχα μπει,κατεβασα και εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ειχα μπει,κατεβασα και εφαρμογες

 

Ty truckman, έχει κάνα μισάωρο τώρα "ανεπιτυχείς λήψη" ότι και αν πάω να κατεβάσω! :confused:

 

edit.

 

setting>manage applications>download manager>clear data done:rolleyes:

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Nαι, μπες στις εφαρμογές και πάτα το μενού κάτω αριστερά, και μετά έντιτ. Μπορείς τότε να μετακινησεις το εικονίδιο των μηνυμάτων και να το βγάλεις από και, και να το αντικαταστήσεις με το handcent.

 

Άψογα, ευχαριστώ πολύ !

 

Μία ακόμα ερώτηση, έχω βάλει σαν κινούμενο background το wave. Ξαφνικά κάποια στιγμή έπαιζε το background σε ένα μόνο μικρό τμήμα της οθόνης και η υπόλοιπη οθόνη είχε μαύρο φοντό, με τα εικονίδια κανινικά κλπ και χρειάστηκε reboot για να επανέλθει. Να φανταστώ ότι είχε γεμίσει η μνήμη του τηλεφώνου με πολλές ανοικτές εφαρμογές και δεν επαρκούσε ? Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Άψογα, ευχαριστώ πολύ !

 

Μία ακόμα ερώτηση, έχω βάλει σαν κινούμενο background το wave. Ξαφνικά κάποια στιγμή έπαιζε το background σε ένα μόνο μικρό τμήμα της οθόνης και η υπόλοιπη οθόνη είχε μαύρο φοντό, με τα εικονίδια κανινικά κλπ και χρειάστηκε reboot για να επανέλθει. Να φανταστώ ότι είχε γεμίσει η μνήμη του τηλεφώνου με πολλές ανοικτές εφαρμογές και δεν επαρκούσε ? Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό ?

 

Μου εχει τυχει και εμένα και απλά αλλαξα φοντο και επανηλθε :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι, για 160 πρέπει να βάλεις το Handcent... ΕΚΤΟΣ,(δεν ξερω αν το'χει δοκιμάσει κανείς), αν δοκιμάσεις να γράψεις το μηνυμα σου με κεφαλαία (πατα 2 φορες το shift για caps lock), δοκίμασε και πες μας.

 

Εμενα με κεφαλαια μου δινει 145 χαρακτηρες.

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ειχα μπει,κατεβασα και εφαρμογες

 

Και εγω πριν λιγο.

Κατεβασα το προγραμμα με τις συνεχομενες φωτογραφιες αλλα δεν το δοκιμασα ακομη.

αυριο αν τα καταφερω

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...