Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να ρθει και κάπου που να μπορούμε να το πάρουμε με επιδότηση :)
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρώτησα στο Πλαίσιο και μου παν για αφιξη της συσκευής αρχές Δεκέμβρη.

 

Ερώτηση προς τους ιδιοκτήτες του G2: Είναι υπερβολή ο ντόρος που γίνεται για το χαλαρό hinge η υπάρχει όντως πρόβλημα;

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 1 μήνα βγήκε radio S-off Super CID unlock για το κινητό (T-mobile G2) και πλέον είναι λειτουργικό και μπορώ να σας γράψω εντυπώσεις. Πολύ γρήγορο, τρομερά βολικό πληκτρολόγιο και απίστευτη εργονομία. Τρέχω CM 6.1.0 RC3 και το κινητό πετάει. Τώρα όσον αφορά το Hinge είναι κάπως χαλαρό. Δηλ αν ενώ το έχεις ανοικτό γύρεις το κινητό προς τα εμπρός έχει μια τάση να κλείνει!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΟΥΦ!! Πανω στην ωρα γιατι το ειχα αγχος!! Μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου! Σιγουρα αυτη τη φορα :D

 

 

Επιτέλους μετά από 1 μήνα βγήκε radio S-off Super CID unlock για το κινητό (T-mobile G2) και πλέον είναι λειτουργικό

 

χμμ..να υποθεσω οτι ακολουθησες αυτες τις οδηγειες? Φοβαμαι οτι υπερβαινουν τις γνωσεις μου...:wacko:

 

αν κανεις αυτη τη διαδικασια δεν χρειαζεται καν ο κωδικος ξεκλειδωματος?

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

ΟΥΦ!! Πανω στην ωρα γιατι το ειχα αγχος!! Μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου! Σιγουρα αυτη τη φορα :D

 

 

 

 

χμμ..να υποθεσω οτι ακολουθησες αυτες τις οδηγειες? Φοβαμαι οτι υπερβαινουν τις γνωσεις μου...:wacko:

 

αν κανεις αυτη τη διαδικασια δεν χρειαζεται καν ο κωδικος ξεκλειδωματος?

 

Αυτές ακριβώς. Αν κάνεις ότι λέει ξεκλειδώνει για όλα τα δίκτυα. Δεν είναι τρομερά δύσκολο, σε λίγο καιρό θα βγει και πιο αυτοματοποιημένη διαδικασία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσανατολιζομαι μεταξυ του Desire HD και Desire HD Z θα μπορουσε καποιος να μου πει:

1) Ειναι ακριβως το ιδιο λειτουργικο με το ιδιο Sence και στις 2 συσκευες, με μοναδικες διαφορες χρονισμα στα 800 MHz σε 3,7 ιντσες οθονη με QWERTY πληκτρολογιο?

2) Αν η πρωτη απαντηση ειναι (ΝΑΙ), η διαφορα των 200 MHZ ειναι εμφανης? (κολληματα κτλ...)

Αναφερομαι παντα σε "μαμισιες" καταστασεις....

 

Γιατι αν δεν υπαρχει καμια διαφορα, θα προτιμουσα το QWERTY πληκτρολογιο, για γρηγορα και ευκολα SMS.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσανατολιζομαι μεταξυ του Desire HD και Desire HD Z θα μπορουσε καποιος να μου πει:

1) Ειναι ακριβως το ιδιο λειτουργικο με το ιδιο Sence και στις 2 συσκευες, με μοναδικες διαφορες χρονισμα στα 800 MHz σε 3,7 ιντσες οθονη με QWERTY πληκτρολογιο?

2) Αν η πρωτη απαντηση ειναι (ΝΑΙ), η διαφορα των 200 MHZ ειναι εμφανης? (κολληματα κτλ...)

Αναφερομαι παντα σε "μαμισιες" καταστασεις....

 

Γιατι αν δεν υπαρχει καμια διαφορα, θα προτιμουσα το QWERTY πληκτρολογιο, για γρηγορα και ευκολα SMS.

 

Επειδή εγώ έχω το T-mobile G2 και δεν είχε sense δεν μπορώ να σου απαντήσω αναλυτικά. Πάντως το Desire HD δεν με βόλεψε κυρίως γιατί δεν είχε touchpad και κάθε φορά που ήθελα να το ξεκλειδώσω έπρεπε να ψάχνω το power button στην πάνω μεριά. Το G2 μου είναι ταχύτατο και με πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@periptero:

Ο επεξεργαστής είναι διαφορετικός αλλά στην πράξη δεν υστερεί από αυτόν του HD. Εκεί δεν θα έχεις πρόβλημα σίγουρα. Αν θες μικρότερη οθόνη/συσκευή και qwerty hardware πληκτρολόγιο, αποτελεί την καλύτερη λύση σήμερα. Το Sense και γενικότερα από θέμα software είναι το ίδιο και στις δύο συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!! Ομορφη και καλη κατασκευη αλλα η μηχανισμος στο πληκτρολογιο θα επρεπε να ειναι πιο σφιχτος. Πρακτικα δε βλεπω καποιο προβλημα. Πιο πολυ με ενοχλει το μικρο κενο μεταξυ οθονης και πανω σειρας του πληκτρολογιου που απαιτει εξοικείωση.

 

Τωρα τι κανω πρωτα? Root και μετα ξεκλειδωμα ή το αντίστροφο? Λεω να δοκιμασω τον συμβατικο τροπο πρωτα (με τον κωδικο) και -αν ω μη γένειτω- εχω προβλημα κανω την αλλη διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

ετοιμο rootαρισμενο και ξεκλειδωμενο με οδηγειες που θα βρειτε εδω. Και ενα ευχαριστω δημοσια στο φιλο gpou που τον επρηξα! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι να το πάρω μήπως ξέρει κανείς αν θα το φέρει ο γερμανός?

εκεί μου δίνουν επιδότηση 150 ευρώ ενώ στο πλαίσιο που πήγα για το ίδιο πρόγραμμα μου δώσαν 55 ευρώ!

έλεος δηλαδή!!

αν ξέρει κανείς ας μου πει.

υ.γ. πήγα έπαιξα με το desire hd και πραγματικά πιστεύω πως η έννοια του κινητού και γενικά της φορητότητας έχει πλέον χαθεί σε αυτό το μοντέλο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

πήγα έπαιξα με το desire hd και πραγματικά πιστεύω πως η έννοια του κινητού και γενικά της φορητότητας έχει πλέον χαθεί σε αυτό το μοντέλο...:worry:

 

σχετικα ειναι ολα. Το ιδιο μπορει να πεις και για το Ζ αμα το πιασεις στα χερια σου (184 γρ. ζυγιζει) :)

Ο γερμανος δεν το εχει για την ωρα. πλαισιο και multirama το εχουν 570 €. Αρκετα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα δακτυλα ακουμπανε στο σωμα του κινητου οταν χρησιμοποιειται η πρωτη γραμμη του πληκτρολογιου?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Άψογο σε όλα.

 

Παιδιά επειδή το έχω πάρει απο Αγγλία όταν επιλέγω γλώσσα για το hardware πληκτρολόγιο η Μονή μου επιλογή είναι αγγλικά Σ εσάς υπάρχει και στα ελληνικά ; Εάν ναι τότε είναι δυνατόν να μου στείλετε δυο αρχειακια για να έχω και εγώ αυτήν την επιλογή η τι άλλη λύση Μπορείτε να μου προτείνετε αφού με το more locale δεν επηρεάζει την χρήση του hardware πληκτολογιου . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έχω πάρει απο Αγγλία όταν επιλέγω γλώσσα για το hardware πληκτρολόγιο η Μονή μου επιλογή είναι αγγλικά Σ εσάς υπάρχει και στα ελληνικά ; Εάν ναι τότε είναι δυνατόν να μου στείλετε δυο αρχειακια για να έχω και εγώ αυτήν την επιλογή η τι άλλη λύση Μπορείτε να μου προτείνετε αφού με το more locale δεν επηρεάζει την χρήση του hardware πληκτολογιου . Ευχαριστώ

μα βαζοντας Ελληνικη SIM δεν γυριζουν ολα Ελληνικα?

αυτο δεν γινεται σε 2.1 και 2.2 ?

 

και το hardware keyboard αυτοματα δεν θα εχει Ελληνικα?

 

καποιος να απαντησει παιδια γιατι θα φερω και εγω qwerty απο εξω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έχω πάρει απο Αγγλία όταν επιλέγω γλώσσα για το hardware πληκτρολόγιο η Μονή μου επιλογή είναι αγγλικά Σ εσάς υπάρχει και στα ελληνικά ; Εάν ναι τότε είναι δυνατόν να μου στείλετε δυο αρχειακια για να έχω και εγώ αυτήν την επιλογή η τι άλλη λύση Μπορείτε να μου προτείνετε αφού με το more locale δεν επηρεάζει την χρήση του hardware πληκτολογιου . Ευχαριστώ

 

Εμένα μου είχε περασμένα Ελληνικά και Αγγλικά από μόνο του. Απο τις ρυθμίσεις, επιλέγεις τις γλώσσες που θες να υποστηρίζει το πληκτρολόγιο (εγώ έχω βάλει πχ μόνο αγγλικά και ελληνικά) και μετά όταν χρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο πατόντας FN+space σου εμφανίζει παραθυράκι που επιλέγεις μια από τις γλώσσες αυτές (σε μένα δηλαδή αγγλικά ή ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα δακτυλα ακουμπανε στο σωμα του κινητου οταν χρησιμοποιειται η πρωτη γραμμη του πληκτρολογιου?

 

η αλήθεια ειναι οτι ακουμπάνε λιγο και απαιτει μια εξοικείωση. Δεν ειναι σαν το keyboard του G1 με τις 5 γραμμές αλλα ειναι ασυγκρίτως πιο ποιοτικο.

 

Παιδιά επειδή το έχω πάρει απο Αγγλία όταν επιλέγω γλώσσα για το hardware πληκτρολόγιο η Μονή μου επιλογή είναι αγγλικά Σ εσάς υπάρχει και στα ελληνικά ; Εάν ναι τότε είναι δυνατόν να μου στείλετε δυο αρχειακια για να έχω και εγώ αυτήν την επιλογή η τι άλλη λύση Μπορείτε να μου προτείνετε αφού με το more locale δεν επηρεάζει την χρήση του hardware πληκτολογιου . Ευχαριστώ

 

δυστυχώς ακόμα και με custom rom με περασμένη την ελληνική γλώσσα, το keyboard δεν γράφει ελληνικά ακόμα κι αν ορίσεις έτσι το virtual. O μόνος τρόπος είναι να βάλεις την εφαρμογή greek input method απο το market αλλά και παλι δεν θα εχεις τόνους

 

Υ.Γ. Αναφερομαι σε τηλεφωνο που εχει ερθει απο Αμερικη

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια ειναι οτι ακουμπάνε λιγο και απαιτει μια εξοικείωση. Δεν ειναι σαν το keyboard του G1 με τις 5 γραμμές αλλα ειναι ασυγκρίτως πιο ποιοτικο.

 

 

 

δυστυχώς ακόμα και με custom rom με περασμένη την ελληνική γλώσσα, το keyboard δεν γράφει ελληνικά ακόμα κι αν ορίσεις έτσι το virtual. O μόνος τρόπος είναι να βάλεις την εφαρμογή greek input method απο το market αλλά και παλι δεν θα εχεις τόνους

 

Υ.Γ. Αναφερομαι σε τηλεφωνο που εχει ερθει απο Αμερικη

και εγω σε τετοιο αναφερομαι ...εννοεις οτι με το greek input method

εχουμε Ελληνικα στο hardware keyboard κεφαλαια-μικρα εκτος απο τονους?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε τετοιο αναφερομαι ...εννοεις οτι με το greek input method

εχουμε Ελληνικα στο hardware keyboard κεφαλαια-μικρα εκτος απο τονους?

 

Ακριβώς. Ακολουθεί το αντίστοιχο virtual keyboard

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ακολουθεί το αντίστοιχο virtual keyboard

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

σε ευχαριστω πολυ με καλυπτει απολυτα η λυση αυτη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί με το fn και space πάλι βγάζει σαν προεπιλεγμενη γλώσσα την αγγλική και μονο και όχι την Ελληνικη Αν και έχω βάλει την greek input method
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί με το fn και space πάλι βγάζει σαν προεπιλεγμενη γλώσσα την αγγλική και μονο και όχι την Ελληνικη Αν και έχω βάλει την greek input method

 

υποθετω οτι εχεις επιλεξει το greek input method σαν default, ετσι?

 

δεν εχω ψαξει και σχολαστικα, αλλα δεν εχω βρει τροπο να αλλαζω γλωσσα με το hard keyboard. οποτε αναγκαστικα, πρωτα επιλεγουμε ελληνικα στο virtual και μετα ανοιγουμε το hard keyboard :happy:

 

edit:δυστυχως ακομα και με ρομ με HTC sense το πληκτρολογιο δεν γραφει ελληνικα παρα μονο με τον παραπανω τροπο

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...