Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την προηγούμενη εβδομάδα έγινα και εγώ κάτοχος του Ζ απο το πλαίσιο.

Οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές και επειδή είναι και η πρώτη φορά που μπήκα στον κόσμο του "android", μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ικανοποιιμένος.

 

Τρείς ερωτήσεις θα ήθελα να σας κάνω, αν ξέρετε !

Ψάχνω ένα καλό πρόγραμμα voice dialing (αν το λέω σωστά) free ή και επι πληρωμή.

Επίσης ήθελα να ρωτήσω άν έχει βάλει κάποιος, κάπιο πρόγραμμα πλοήγησης με χάρτες της Αθήνας-Ελλάδας και αν είναι ευχαριστημένος.

Ξέρετε κάπια εφαρμογή σαν το sports24 στο iphone, που μπορώ να διαβάζω αθλητικά, εκτός απο το vodafone league ?

 

Σας ευχαριστώ

Htc 10, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4, Htc Desire Z, Sony Ericsson X2, iPhone 3GS, Htc S740, Touch Pro, iPhone, Htc TyTN II, Neonode N2, Htc 4350, Qtek 9100, 02 XDA EXEC, 8500, Qtek S100 & 8020
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει το αρμόδιο forum για το Android με όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι εχεις επιλεξει το greek input method σαν default, ετσι?

 

δεν εχω ψαξει και σχολαστικα, αλλα δεν εχω βρει τροπο να αλλαζω γλωσσα με το hard keyboard. οποτε αναγκαστικα, πρωτα επιλεγουμε ελληνικα στο virtual και μετα ανοιγουμε το hard keyboard :happy:

 

edit:δυστυχως ακομα και με ρομ με HTC sense το πληκτρολογιο δεν γραφει ελληνικα παρα μονο με τον παραπανω τροπο

ολα καλα με το Greek Input Method στο hardware πληκτρολογιο

μενου αγγλικα , δεν εχω βαλει Morelocale.

 

αλλαγη γλωσσας με SHIFT + SPACE

προσθηκη τονου με το πληκτρο Q

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος παιδια

ερχομαι απο dhd οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες αλλα στα σημεια με κερδισε το Ζ

εχει σαφως πιο δυνατο ηχειο,αν και τα 2 εχουν slcd νομιζω οτι τα χρωματα του Ζ ειναι πιο τονισμενα

εχει περασει κανεις την 6.1.1 του cyan?

απο μπαταρια πως παει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση προς τους κατόχους.

Το Z hinge του κινητού είχα διαβάσει ότι είναι σχετικά χαλαρό. Στην δική μου συσκευή όντως δεν χρειαζόταν καμιά ιδιαίτερη δύναμη για να ανοίξει το πληκτρολόγιο, αλλά δεν με προβλημάτισε.

Παρατήρησα σήμερα, ότι αν κρατήσω την συσκευή ΜΟΝΟ από το κάτω της μισό (το τμήμα με το πληκτρολόγιο) και την γύρω κατακόρυφα, εφόσον όπως ανέφερα δεν υπάρχει καμία αντίσταση από τα δάκτυλα ή αλλο εμπόδιο, η οθόνη "ανοίγει" από μόνη της. Από το βάρος της δηλαδή το πληκτρολόγιο ξεδιπλώνεται. Συμβαίνει σε όλους αυτό ή έχει κάποιο πρόβλημα η δική μου συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση προς τους κατόχους.

Το Z hinge του κινητού είχα διαβάσει ότι είναι σχετικά χαλαρό. Στην δική μου συσκευή όντως δεν χρειαζόταν καμιά ιδιαίτερη δύναμη για να ανοίξει το πληκτρολόγιο, αλλά δεν με προβλημάτισε.

Παρατήρησα σήμερα, ότι αν κρατήσω την συσκευή ΜΟΝΟ από το κάτω της μισό (το τμήμα με το πληκτρολόγιο) και την γύρω κατακόρυφα, εφόσον όπως ανέφερα δεν υπάρχει καμία αντίσταση από τα δάκτυλα ή αλλο εμπόδιο, η οθόνη "ανοίγει" από μόνη της. Από το βάρος της δηλαδή το πληκτρολόγιο ξεδιπλώνεται. Συμβαίνει σε όλους αυτό ή έχει κάποιο πρόβλημα η δική μου συσκευή;

 

Όποιο review διάβασα για το κινητό και τα περισσότερα video στο YouTube αναφέρουν αυτό το "πρόβλημα". Μην ανησυχείς, σε όλα το ίδιο είναι. Θα σε προβληματίσει μόνο αν πας να γράψεις κείμενο ξαπλωμένος ανάσκελα.

 

DesireHD/Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Όποιο review διάβασα για το κινητό και τα περισσότερα video στο YouTube αναφέρουν αυτό το "πρόβλημα". Μην ανησυχείς, σε όλα το ίδιο είναι. Θα σε προβληματίσει μόνο αν πας να γράψεις κείμενο ξαπλωμένος ανάσκελα.

 

DesireHD/Tapatalk

 

Έχεις δίκιο. Μετά λίγο που το έψαξα διάβασα πως καθότι ο μηχανισμός δεν έχει κάποιο ελατήριο ή μαγνήτη για να κλειδώνει, τέτοια συμπεριφορά είναι φυσιολογική. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουρια ευρωπαικη ρομ

για οποιον ενδιαφερετε

http://www.filefactory.com/file/b4bg...660_signed.exe

 

και ενα λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=879384

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Θα ηθελα να ρωτησω, υπαρχει καποιο shortcut για εναλλαγη απο αγγλικα σε ελληνικα στο hardware πληκτρολογιο της συσκευης (Desire Z)?

 

Για παραδειγμα, στο Nokia Ν97 που ειχα με Shift + Sym στο hardware πληκτρολογιο αλλαζε γλωσσα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Θα ηθελα να ρωτησω, υπαρχει καποιο shortcut για εναλλαγη απο αγγλικα σε ελληνικα στο hardware πληκτρολογιο της συσκευης (Desire Z)?

 

Για παραδειγμα, στο Nokia Ν97 που ειχα με Shift + Sym στο hardware πληκτρολογιο αλλαζε γλωσσα.

 

Ευχαριστω

 

τς τς τς το λεει και στο manual

fn+space

Link to comment
Share on other sites

τς τς τς το λεει και στο manual

fn+space

 

Ζητω συγνωμη... Ημουν σιγουρος οτι το δοκιμασα και δεν δουλεψε... Προφανως δοκιμασα ολους τους υπολοιπους συνδιασμους... :-(

 

Ευχαριστω παντως...

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουρια ευρωπαικη ρομ

για οποιον ενδιαφερετε

http://www.filefactory.com/file/b4bg...660_signed.exe

 

και ενα λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=879384

τα links σου δεν δουλευουν

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν και δεν ειναι δικα μου

εμενα δουλεψανε μια χαρα παντως

 

Δες το άλλη μία. Το πρώτο link που έχεις βάλει είναι λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

new update OTA

1.72.405.2

υπαρχει και στους xda κανα 3μερο

αν την εβαλε κανεις ας μας πει αν εχασε το permroot και το s off (αν εχει κανει)

Link to comment
Share on other sites

new update OTA

1.72.405.2

υπαρχει και στους xda κανα 3μερο

αν την εβαλε κανεις ας μας πει αν εχασε το permroot και το s off (αν εχει κανει)

 

εχω το κινητο αγορασμενο από το Πλαισιο και δεν μου βγαζει να κανω update.

Η rom που αναφέρετε παρα πάνω ειναι και ελληνική?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι εχεις ελληνικη συσκευη?

θα επρεπε να στο βγαζει

θεωρητικα παντα γιατι δεν την εχω δοκιμασει πρεπει να ειναι ελληνικοτατη μιας ειναι oficiall ota update

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι εχεις ελληνικη συσκευη?

θα επρεπε να στο βγαζει

θεωρητικα παντα γιατι δεν την εχω δοκιμασει πρεπει να ειναι ελληνικοτατη μιας ειναι oficiall ota update

η ρομ που υπαρχει ποιο πανω τι ειναι ? ειναι ελληνικη?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση. Ακόμα δεν έχω βρεί καμιά διαφορά παρά μόνο στις επιλογές της κάμερας όπου το self-Portrait έχει πλέον επιλογή μόνο για ένα πρόσωπο.
Link to comment
Share on other sites

ησουνα root? s-off

εχασες τιποτα απο αυτα τα 2?

 

Όχι. Η συσκευή είναι από Ελλάδα με το HTC Sense. Δεν χάθηκε καμία ρύθμιση ή περιεχόμενο μετά την αναβάθμιση αν και νομίζω ότι υπάρχει ένα εικονίδιο λιγότερο στο κεντρικό μενού χωρίς να παίρνω όρκο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

 

επειδή το σκέφτομαι να το πάρω το desire z,

 

μήπως

 

ξέρετε πόσο sar έχει σε κεφάλι και σώμα?

το λέει στο manual που έχει το τηλέφωνο.(άφαντο το sar στο νετ..)

 

άντε και καλή χρονιά να έχουμε!!:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...