Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την προσωρινη μνημη την εδειχνε αδεια οποτε δεν δεχοταν εκαθαριση

Εκανα εκαθαριση δεδομενων, τελικα οι google επαφες δεν σβηστηκαν μα το προβλημα δεν λυθηκε.

Plan B υπαρχει;

 

Α επισης ενα τοσο δα προβληματακι...

 

Οταν το κλεινω και μετα παω να το ξανανοιξω δεν με αφηνει να βαλω το pin της καρτας SIM οποτε μετα μου βγαζει επανω αριστερα τθν ενδειξη της καρτας sim με θαυμαστικο. Οταν το κανω επανεκκινηση με αφηνει να βαλω το pin και μετα ολα καλα μεχρι να το ξανακλεισω και μετα... φτου κ απο την αρχη!!!

 

Οταν το pc μου κανει τετοιες ομορφιες του ριχνω ενα ξεγυρισμενο format και βρισκω την υγεια μου. Το hard reset ειναι η αναλογη λειτουργια εδω; Απο τη Τριτη το εχω οποτε δεν εχει πολλα μεσα!

 

Γιωργος

 

edit: του κανα τελικα hard reset!

Ολοκληρωθηκε επιτυχως θα ελεγα...

Δεν σβηστηκαν περιεχομενα sd (ειχα μεδταφερει εκει καποια εγκατεστημενα προγραματα με το app 2 sd Free. πρεπει να τα διαγραψω τωρα κ αν ναι πως;

Edited by alfisti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, αυτό το "προβλημα" με το πληκτρολόγιο είναι όντως κουφό. Δοκίμασα ότι custom rom έχει βγει για το desire Z και σε όλες η μόνη επιλογή που είχα είναι το αγγλικό keyboard. Θα μπορούσαν αυτοί που έχουν ελληνικό keyboard να μας πουν ποια rom είναι εγκατεστημένη στο κινητό τους; ποιο radio; Θα μπορούσαν να μας στείλουν το δικο τους HTC_IME apk;

 

Δεν είναι δυνατόν να μην μπορεί να επιλεχθεί άλλη γλώσσα πέρα από την αγγλική!

 

Το Greek input method το δοκίμασα κι εγώ. Δουλεύει όντως όπως πρέπει για το hardware keyboard, άλλα το soft keyboard δεν βλέπεται!

Link to comment
Share on other sites

Λοπιπον επιδη με το δικο της κινητο δεν λειτουργουσε συνεδεσα ενα bluetooth ακουστικο στο κινητο μου για να το τεσταρω. Τωρα ομως θελω να το απεγκαταστησω/διαγραψω. Κοιταξα και στο manual και δεν βνρηκα κατι σχετικο.

Πως γινεται;

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Alfisti αν πας ρυθμίσεις->ασύρματο & δίκτυα->ρυθμίσεις bluetooth δεν μπορείς μετά να πατήσεις παρατεταμένα σε paired συσκευή δεν έχει αφαίρεση ή κάτι τέτοιο;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Thanks Villιs με παρατεταμενο πατημα εμφανησε την επιλογη 'διακοπη συζευξης' και εγινε η δουλεια!!!

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το "προβλημα" με το πληκτρολόγιο είναι όντως κουφό. Δοκίμασα ότι custom rom έχει βγει για το desire Z και σε όλες η μόνη επιλογή που είχα είναι το αγγλικό keyboard. Θα μπορούσαν αυτοί που έχουν ελληνικό keyboard να μας πουν ποια rom είναι εγκατεστημένη στο κινητό τους; ποιο radio; Θα μπορούσαν να μας στείλουν το δικο τους HTC_IME apk;

 

Δεν είναι δυνατόν να μην μπορεί να επιλεχθεί άλλη γλώσσα πέρα από την αγγλική!

 

Το Greek input method το δοκίμασα κι εγώ. Δουλεύει όντως όπως πρέπει για το hardware keyboard, άλλα το soft keyboard δεν βλέπεται!

 

Κατ' αρχήν καλώς σας βρήκα αν και παρακολουθώ το forum τα τελευταία δύο χρόνια ως παρατηρητής.

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά όλους σας γιατί έχω βρεί και χρησιμοποιήσει απίθανα πράγματα από αυτό το θησαυρό όχι μόνο για μένα αλλά και για τρίτους, τους οποίους και έχω παραπέμψει εδώ.

 

Επί του θέματος τώρα. Δεν ξέρω αν θα σε καλύψω αλλά επειδή πήρα και εγώ πρόσφατα μία συσκευή desire z θα σου πω τι έκανα και στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία χωρίς να έχω κάνει καμία ...hackιά στο τηλέφωνο.

 

Για πλήρη εξελληνισμό του HTC Desire Z που αγόρασα, χωρίς Ελληνικά αλλά με προορισμό χρήσης, σύμφωνα με το κουτί, και για GR μεταξύ άλλων:

1) Κατέβασμα από το market της εφαρμογής more locale 2, εγκατάσταση, τρέξιμο και επιλογή Ελληνικών. Έτσι το τηλέφωνο αποκτά Ελληνικό μενού και όλες οι εφαρμογές εξελληνίζονται. Το software πληκτρολόγιο είχε ήδη Ελληνικά από πριν ενώ το hardware ούτε είχε ούτε αποκτά με την εφαρμογή αυτή.

2) Κατέβασμα από το market της εφαρμογής Greek input method και εγκατάσταση. Η εφαρμογή δεν έχει εικονίδιο έναρξης. Ανοίγουμε το open office και δημιουργούμε νέο αρχείο Word. Μόλις βρεθούμε στην ολόλευκη οθόνη εισαγωγής κειμένου, πατάμε σταθερά σε όποιο σημείο της οθόνης μέχρι να εμφανιστεί μενού επιλογών. Στο μενού αυτό επιλέγουμε Μέθοδος Εισόδου και μετά Greek Keybord. Μετά από αυτό η αλλαγή πληκτρολογίου από Αγγλικά σε Ελληνικά και αντιστρόφως γίνεται με το συνδυασμένο πάτημα των πλήκτρων Shift και Space ενώ ο τόνος βρίσκεται στο γράμμα Q πριν πατηθεί το αντίστοιχο φωνήεν.

3) Λευκό μικρό μαρκαδοράκι ποιότητας για την αναγραφή του Ελληνικού αλφαβήτου πάνω στο hardware keybord ……… Λέμε τωρα.

 

Ελπίζω να βοηθήσω αν έχω καταλάβει σωστά το πρόβλημα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το "προβλημα" με το πληκτρολόγιο είναι όντως κουφό. Δοκίμασα ότι custom rom έχει βγει για το desire Z και σε όλες η μόνη επιλογή που είχα είναι το αγγλικό keyboard. Θα μπορούσαν αυτοί που έχουν ελληνικό keyboard να μας πουν ποια rom είναι εγκατεστημένη στο κινητό τους; ποιο radio; Θα μπορούσαν να μας στείλουν το δικο τους HTC_IME apk;

 

Δεν είναι δυνατόν να μην μπορεί να επιλεχθεί άλλη γλώσσα πέρα από την αγγλική!

 

Το Greek input method το δοκίμασα κι εγώ. Δουλεύει όντως όπως πρέπει για το hardware keyboard, άλλα το soft keyboard δεν βλέπεται!

 

Εξαιρετικό soft keyboard και με δυνατότητα εγκατάστασης πολλών λεξικών για T9 (και ελληνικών) είναι το multiling. Είναι δωρεάν και το κατεβάζετε από το market (για 1.6-2.1 και για Gingerbread).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ας πει καποιος πως ρουταρουμε desire z με αναλυτικες οδηγιες,ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835777

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το κινητο δεν μπορει να αλλαζει γλωσσα με το πατημα FN και μετα space, ενω οταν δοκιμασα να γραψω sms απο το handset κα εμαιλ απο την εφαρμογη gmail πατωντας το FN και το [βελακι προς τα πανω] δεν βγαζει πανω δεξια τα σχετικα συμβολα παροτι η λειτουργια του πληκτου εκτελειται

 

Το εκανα και επανεκκινιση κανα δυο φορες μα το προβλημα παραμενει!

 

Πριν καταφυγω σε hard reset εχετε να προτεινετε κατι αλλο για να λυθει το προβλημα;

 

Edit: Προβλημα λυθηκε αο μονο του!!!

Edited by alfisti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω, μήπως κάτι μου διαφεύγει σε σχέση με τη χρήση του κινητού*.

Αλλάζω τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με τη χρήση του LED για τις ειδοποιήσεις, και συγκεκριμένα Ρυθμίσεις>Οθόνη>Φωτισμός Ειδοποίησης>Αναπάντητη κλήση, αλλά τίποτα.

Δεν πα να πήρα ο ίδιος πριν ένα λεπτό;

Δεν πα να πήρε άλλος πριν από πέντε;

Αν δεν ανοίξω οθόνη, δε βλέπω αν είχα κλήση που δεν απαντήθηκε.

 

Stock ROM, χωρίς root ή custom recovery, με το τελευταίο update που μου ήρθε με την έκδοση 1.72.405.2 CL296256, συσκευή αγορασμένη από Αγγλία.

 

Μπορεί να καταλάβει από τα παραπάνω κανείς αν κάνω κάτι στραβά (λάθος πεδίο ρύθμισης) ή αν είναι bug της συσκευής/λογισμικού;

Εγώ δεν έβγαλα άκρη ακόμα...

 

*Εκτός της κύριας ερώτησης, στην οποία ελπίζω να λαβω απάντηση:

Αντικατέστησα με αυτό το HTC Touch Pro2 που έχω ακόμα στην άκρη, αλλά στο hardware πληκτρολόγιο, (τουλάχιστον με τις εναλλακτικές της ελληνικής γλώσσας που υπάρχουν μέσω market) το Desire Z είναι οικτρά υποδεέστερο σε άνεση και λειτουρικότητα.

Ούτε πέμπτη σειρά, ούτε βέλη πάνω, κάτω, δεξιά αριστερά, ούτε βολική θέση του Enter, πατάς FN συνεχόμενα και δεν μπορείς να γράψεις μόνο αριθμούς π.χ. παρά μόνο αν βάλεις το FN υπογραμμισμένο. Στις κλήσεις, για να γράψεις έναν αριθμό με hardware keyboard είναι παρακτικά αδύνατο, αφού μετά τον πρώτο αριθμό, δεν μπορείς να πατήσεις το FN χωρίς να βγει ερώτηση για shortcut και πατώντας το υπογραμμισμένο FN, πάλι γράμματα βγαίνουν (τουλάχιστον με το Greek input method)...

Καλύτερο σερφάρισμα στο διαδίκτυο, καλύτερες λύσεις multimedia (επιτέλους, εκτός από DLNA, μια εφαρμογή αναπαραγωγής βίντεο που να υποστηρίζει και ελληνικούς υπότιτλους), αλλά ως εκεί. Το hardware keyboard προσθέτει μόνο πάχος και βάρος. Όπως το είδα με την εφαρμογή που εγκατέστησα για ελληνικά τουλάχιστον. Ενδέχεται με το πληκτρολόγιο της ελληνικής αντιπροσωπίας να πετάει. Δεν ξέρω, πιθανώς δε θα μάθω και ποτέ...

Η ανοιχτή ακρόαση του Pro2, επίσης, είναι για την ώρα η καλύτερη που έχω συναντήσει.

Η επεξεργασία εγγράφων του office, αν και χρησιμοποιώ open office στον υπολογιστή μου, και ubuntu, μου είχε φανεί κατά καιρούς χρησιμότατη, αλλά το quickoffice δεν ανταγωνίζεται επάξια.

Το video-out δεν το χρησιμοποίησα και ποτέ, επομένως δε θα μου λείψει.

Θεωρώ το Desire Z υποκατάστατο εκ κατακλείδι του προηγούμενου τηλεφώνου μου, και όχι άξιο αντικαταστάτη.

 

Τώρα, γιατί δε γυρίζω πίσω;

Ένας λόγος είναι το ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τις λύσεις Android που έχω βρει. Εξάλλου, εκτιμώ πως δε μπορείς να λειτουργείς με σοβαρότητα και αξιοπιστία μια συσκευή που δημιουργήθηκε για ένα λειτουργικό, χρησιμοποιόντας ένα άλλο, με δανεικούς drivers και λύσεις πρόχειρες. Αν κάνεις γούστο πειραματισμούς, τότε αυτή μπορεί να είναι και η ουσία του πράγματος, αλλά για ένα δεύτερο τηλέφωνο. Ίσως με αφύσικα μεγάλη μπαταρία κ.τ.λ.

Και rothbuntu μπορείς να τρέξεις στο TP2, αλλά σαν παιχνίδι. Δε θα κάνεις κάτι σοβαρό με αυτό.

 

Αν κανείς ξέρει το λοιπόν τι μπορώ να κάνω με το LED της ειδοποίησης για τις αναπάντητες κλήσεις, θα ήταν μεγάλη βοήθεια να μοιραζόταν τις γνώσεις του.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω, μήπως κάτι μου διαφεύγει σε σχέση με τη χρήση του κινητού*.

Αλλάζω τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με τη χρήση του LED για τις ειδοποιήσεις, και συγκεκριμένα Ρυθμίσεις>Οθόνη>Φωτισμός Ειδοποίησης>Αναπάντητη κλήση, αλλά τίποτα.

Δεν πα να πήρα ο ίδιος πριν ένα λεπτό;

Δεν πα να πήρε άλλος πριν από πέντε;

Αν δεν ανοίξω οθόνη, δε βλέπω αν είχα κλήση που δεν απαντήθηκε.

 

Stock ROM, χωρίς root ή custom recovery, με το τελευταίο update που μου ήρθε με την έκδοση 1.72.405.2 CL296256, συσκευή αγορασμένη από Αγγλία.

 

Μπορεί να καταλάβει από τα παραπάνω κανείς αν κάνω κάτι στραβά (λάθος πεδίο ρύθμισης) ή αν είναι bug της συσκευής/λογισμικού;

Εγώ δεν έβγαλα άκρη ακόμα...

 

*Εκτός της κύριας ερώτησης, στην οποία ελπίζω να λαβω απάντηση:

Αντικατέστησα με αυτό το HTC Touch Pro2 που έχω ακόμα στην άκρη, αλλά στο hardware πληκτρολόγιο, (τουλάχιστον με τις εναλλακτικές της ελληνικής γλώσσας που υπάρχουν μέσω market) το Desire Z είναι οικτρά υποδεέστερο σε άνεση και λειτουρικότητα.

Ούτε πέμπτη σειρά, ούτε βέλη πάνω, κάτω, δεξιά αριστερά, ούτε βολική θέση του Enter, πατάς FN συνεχόμενα και δεν μπορείς να γράψεις μόνο αριθμούς π.χ. παρά μόνο αν βάλεις το FN υπογραμμισμένο. Στις κλήσεις, για να γράψεις έναν αριθμό με hardware keyboard είναι παρακτικά αδύνατο, αφού μετά τον πρώτο αριθμό, δεν μπορείς να πατήσεις το FN χωρίς να βγει ερώτηση για shortcut και πατώντας το υπογραμμισμένο FN, πάλι γράμματα βγαίνουν (τουλάχιστον με το Greek input method)...

Καλύτερο σερφάρισμα στο διαδίκτυο, καλύτερες λύσεις multimedia (επιτέλους, εκτός από DLNA, μια εφαρμογή αναπαραγωγής βίντεο που να υποστηρίζει και ελληνικούς υπότιτλους), αλλά ως εκεί. Το hardware keyboard προσθέτει μόνο πάχος και βάρος. Όπως το είδα με την εφαρμογή που εγκατέστησα για ελληνικά τουλάχιστον. Ενδέχεται με το πληκτρολόγιο της ελληνικής αντιπροσωπίας να πετάει. Δεν ξέρω, πιθανώς δε θα μάθω και ποτέ...

Η ανοιχτή ακρόαση του Pro2, επίσης, είναι για την ώρα η καλύτερη που έχω συναντήσει.

Η επεξεργασία εγγράφων του office, αν και χρησιμοποιώ open office στον υπολογιστή μου, και ubuntu, μου είχε φανεί κατά καιρούς χρησιμότατη, αλλά το quickoffice δεν ανταγωνίζεται επάξια.

Το video-out δεν το χρησιμοποίησα και ποτέ, επομένως δε θα μου λείψει.

Θεωρώ το Desire Z υποκατάστατο εκ κατακλείδι του προηγούμενου τηλεφώνου μου, και όχι άξιο αντικαταστάτη.

 

Τώρα, γιατί δε γυρίζω πίσω;

Ένας λόγος είναι το ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τις λύσεις Android που έχω βρει. Εξάλλου, εκτιμώ πως δε μπορείς να λειτουργείς με σοβαρότητα και αξιοπιστία μια συσκευή που δημιουργήθηκε για ένα λειτουργικό, χρησιμοποιόντας ένα άλλο, με δανεικούς drivers και λύσεις πρόχειρες. Αν κάνεις γούστο πειραματισμούς, τότε αυτή μπορεί να είναι και η ουσία του πράγματος, αλλά για ένα δεύτερο τηλέφωνο. Ίσως με αφύσικα μεγάλη μπαταρία κ.τ.λ.

Και rothbuntu μπορείς να τρέξεις στο TP2, αλλά σαν παιχνίδι. Δε θα κάνεις κάτι σοβαρό με αυτό.

 

Αν κανείς ξέρει το λοιπόν τι μπορώ να κάνω με το LED της ειδοποίησης για τις αναπάντητες κλήσεις, θα ήταν μεγάλη βοήθεια να μοιραζόταν τις γνώσεις του.

:)

 

H ανοιχτή ακρόαση του ΤΡ2 είναι η καλύτερη που έχω δει σε οποιοδήποτε κινητό στη ζωή μου. Αν έτρεχε native android ακόμα αυτό θα είχα.

 

Και το πληκτρολόγιό του είναι καλύτερο από του Ζ.

 

Η καλύτερη λύση για Ελληνικό πληκτρολόγιο είναι το Greek Input Method, δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα όσο λες. Αυτό που μου δημιουργεί πρόβλημα είναι ότι δεν έχει βελάκια, και για να μετακινήσεις τον κέρσορα πρέπει να κάνεις ταρζανιές.

 

Για το πρόβλημα με το led που λες δεν έχει τύχει να ασχοληθώ γιατί σε μένα ανάβει κανονικά το trackpad οπότε δεν ασχολήθηκα. Τρέχω virtuous rom.

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από το e71 όπως είναι φυσικό είχα συνηθίσει την "αναπνοή" του στο κεντρικό πλήκτρο και με βόλευε στη διαπίστωση αναπάντητων κλήσεων η αλλαγή της συχνότητάς της.

Στο Desire Z μου άρεσε η επιλογή όταν την είδα, έλα όμως που δεν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο.

Κατ' αρχήν τα αποεπέλεξα βγήκα, ξαναμπήκα και τα επέλεξα εκ νέου. Παλιά πρακτική άλλωστε. Δούλεψε μεν αλλά μετά από ένα σύντομο χρονικό διάστημα σταματάει η ειδοποίηση. Κοινώς το led αναβοσβήνει για ένα χρονικό διάστημα και όποιος πρόλαβε το είδε. Αν περάσουν λίγα λεπτά τέλος.

Απ' 'οτι φαίνεται το e71 ζούσε και ανέπνεε ενώ αυτό πέφτει σε ... κώμα.

Κάτι τέτοιο βέβαια δεν προκύπτει και από τη διάρκεια της μπαταρίας του που, αν και μάλλον καλύτερη από παρόμοια τηλέφωνα, δεν με ικανοποιεί καθόλου. Το ledάκι λυπηθήκανε στην κατανάλωση; που είναι και χρήσιμο στο κάτω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω, μήπως κάτι μου διαφεύγει σε σχέση με τη χρήση του κινητού*.

Αλλάζω τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με τη χρήση του LED για τις ειδοποιήσεις, και συγκεκριμένα Ρυθμίσεις>Οθόνη>Φωτισμός Ειδοποίησης>Αναπάντητη κλήση, αλλά τίποτα.

Δεν πα να πήρα ο ίδιος πριν ένα λεπτό;

Δεν πα να πήρε άλλος πριν από πέντε;

Αν δεν ανοίξω οθόνη, δε βλέπω αν είχα κλήση που δεν απαντήθηκε.

 

Stock ROM, χωρίς root ή custom recovery, με το τελευταίο update που μου ήρθε με την έκδοση 1.72.405.2 CL296256, συσκευή αγορασμένη από Αγγλία.

 

Μπορεί να καταλάβει από τα παραπάνω κανείς αν κάνω κάτι στραβά (λάθος πεδίο ρύθμισης) ή αν είναι bug της συσκευής/λογισμικού;

Εγώ δεν έβγαλα άκρη ακόμα...

 

*Εκτός της κύριας ερώτησης, στην οποία ελπίζω να λαβω απάντηση:

Αντικατέστησα με αυτό το HTC Touch Pro2 που έχω ακόμα στην άκρη, αλλά στο hardware πληκτρολόγιο, (τουλάχιστον με τις εναλλακτικές της ελληνικής γλώσσας που υπάρχουν μέσω market) το Desire Z είναι οικτρά υποδεέστερο σε άνεση και λειτουρικότητα.

Ούτε πέμπτη σειρά, ούτε βέλη πάνω, κάτω, δεξιά αριστερά, ούτε βολική θέση του Enter, πατάς FN συνεχόμενα και δεν μπορείς να γράψεις μόνο αριθμούς π.χ. παρά μόνο αν βάλεις το FN υπογραμμισμένο. Στις κλήσεις, για να γράψεις έναν αριθμό με hardware keyboard είναι παρακτικά αδύνατο, αφού μετά τον πρώτο αριθμό, δεν μπορείς να πατήσεις το FN χωρίς να βγει ερώτηση για shortcut και πατώντας το υπογραμμισμένο FN, πάλι γράμματα βγαίνουν (τουλάχιστον με το Greek input method)...

Καλύτερο σερφάρισμα στο διαδίκτυο, καλύτερες λύσεις multimedia (επιτέλους, εκτός από DLNA, μια εφαρμογή αναπαραγωγής βίντεο που να υποστηρίζει και ελληνικούς υπότιτλους), αλλά ως εκεί. Το hardware keyboard προσθέτει μόνο πάχος και βάρος. Όπως το είδα με την εφαρμογή που εγκατέστησα για ελληνικά τουλάχιστον. Ενδέχεται με το πληκτρολόγιο της ελληνικής αντιπροσωπίας να πετάει. Δεν ξέρω, πιθανώς δε θα μάθω και ποτέ...

Η ανοιχτή ακρόαση του Pro2, επίσης, είναι για την ώρα η καλύτερη που έχω συναντήσει.

Η επεξεργασία εγγράφων του office, αν και χρησιμοποιώ open office στον υπολογιστή μου, και ubuntu, μου είχε φανεί κατά καιρούς χρησιμότατη, αλλά το quickoffice δεν ανταγωνίζεται επάξια.

Το video-out δεν το χρησιμοποίησα και ποτέ, επομένως δε θα μου λείψει.

Θεωρώ το Desire Z υποκατάστατο εκ κατακλείδι του προηγούμενου τηλεφώνου μου, και όχι άξιο αντικαταστάτη.

 

Τώρα, γιατί δε γυρίζω πίσω;

Ένας λόγος είναι το ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τις λύσεις Android που έχω βρει. Εξάλλου, εκτιμώ πως δε μπορείς να λειτουργείς με σοβαρότητα και αξιοπιστία μια συσκευή που δημιουργήθηκε για ένα λειτουργικό, χρησιμοποιόντας ένα άλλο, με δανεικούς drivers και λύσεις πρόχειρες. Αν κάνεις γούστο πειραματισμούς, τότε αυτή μπορεί να είναι και η ουσία του πράγματος, αλλά για ένα δεύτερο τηλέφωνο. Ίσως με αφύσικα μεγάλη μπαταρία κ.τ.λ.

Και rothbuntu μπορείς να τρέξεις στο TP2, αλλά σαν παιχνίδι. Δε θα κάνεις κάτι σοβαρό με αυτό.

 

Αν κανείς ξέρει το λοιπόν τι μπορώ να κάνω με το LED της ειδοποίησης για τις αναπάντητες , κλήσεις, θα ήταν μεγάλη βοήθεια να μοιραζόταν τις γνώσεις του.

:)

αληθεια χωρις βελακια πως παμε πχ πισω να διορθωσουμε μια λεξη μια σειρα πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

αληθεια χωρις βελακια πως παμε πχ πισω να διορθωσουμε μια λεξη μια σειρα πιο πριν?

 

"Κλικ" με το δάχτυλο σου στο σημείο που θέλεις να πάει ο κέρσορας (αν μπορείς να το πετύχεις...) ή αλλιώς χρησιμοποιώντας το optical trackpad που λειτουργεί ως "σταυρός".

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.δηλαδη για να καταλαβω το ελληνικο μαμισιο z εχει ελληνικα στο virtual keyboard ΚΑΙ hardware keyboard η πρεπει να περασουμε αλλη μεθοδο?μιλαω για ελληνικη 2.2 ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια καλημερα

μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε το android system info

ποσο λεει για:

 

internal memory

sdcard

ram

Αν και δεν έχω το κινητό να σε βοηθήσω, έχε υπόψη σου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις ίδιες τιμές με κάποιον, γιατί όλα αυτά εξαρτώνται από τις εφαρμογές που έχεις περάσει στο κινητό σου (internal memory & sd card), απ'το πόσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο (ram) και από το πόσο μεγάλη πχ είναι η κάρτα μνήμης και πόσο γεμάτη ;)

 

εχω κ εγω ερωτευτει αυτο το κινητο. ξερει κανεις να προτεινει κανενα μαγαζι που να δινει desire z σε καλη τιμη?

Κοίταξε εδώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε το android system info

ποσο λεει για:

 

internal memory

sdcard

ram

 

Με νοιάζει η συνολική ραμ η συνολική εσωτερική μνήμη και η συνολική sd αν αυτή είναι διαθέσιμη

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε villis. αν μπορει και καποιος που εχει παρει το κινητο απο εξωτερικο να μου πει δυο πραγματα αν ειναι δυνατον. για αγορα απο αγγλια ειναι κατι το οποιο πρεπει να προσεξω η να εχω κατα νου περα απο το αν το κινητο ειναι ξεκλειδωμενο, πχ για το αν το κινητο εχει μεσα ελληνικα η αν αυτα μπορουν να περαστουν μετα η αν θα εχω προβλημα με τους προεγκατεστημενους χαρτες η οτιδηποτε αλλο? ισχυει αυτο που ειπε ενας φιλος οτι εβαλε μεσα την ελληνικη σιμ και το κινητο μπηκε μονο του σε ελληνικα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν πάρεις συσκευή που προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά έχει και ελληνικά μέσα. Αν πάρεις branded ή παραεισαγωγής (εκτός Ευρώπης) δεν θα έχεις αυτή την πολυτέλεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω ενα desire z απο αγγλια αλλα απο οτι φαινεται δεν υπαρχουν ελληνικα για το μενου κλπ παρα μονο απο οτι ειδα για το πληκτρολογιο. μπορω να κανω κατι ωστε να βαλω ελληνικα, και αν μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν το εχω βρει ακομα ποια ειναι η επιλογη ωστε να αλλαξω γλωσσα ενω γραφω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...