Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά βρήκα κωδικό ξεκλειδώματος αλλά δε λέει με τίποτα να συνδεθεί σε δίκτυο Ελληνικό....Δεν κάνει καν αναζήτηση να βρει διαθέσιμα δίκτυα. Δεν ξέρω τι φταίει και έχω ξενερώσει... Και έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο.....Ψάχνω στα modaco και xda-developers αλλά ακόμα δεν υπάρχει λύση. Πάντως σαν συσκευή είναι πολύ ποιοτική και στιβαρή:)

 

μάλλον δεν σου δούλεψε ο κωδικός

 

πάντως εδώ htcimeiunlock.com είναι επιβεβαιωμένο ότι δίνουν κωδικό που το ξεκλειδώνει το συγκεκριμένο μοντέλο και δουλεύει.

 

δοκίμασε από τις ρυθμίσεις να βάλεις μόνο για gsm bands, κάνε restart και ξαναδοκίμασε

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πάντως εδώ htcimeiunlock.com είναι επιβεβαιωμένο ότι δίνουν κωδικό που το ξεκλειδώνει το συγκεκριμένο μοντέλο και δουλεύει.

 

Και μιας και είναι καινούργια συσκευή... θα χρειαστεί να ανατρέξει στην πιο ακριβή επιλογή των $25.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είναι καινούργια συσκευή... θα χρειαστεί να ανατρέξει στην πιο ακριβή επιλογή των $25.

 

http://www.htccode.com

Από εδώ πήρα κωδικό. Μόλις τον έβαλα πήρα το μήνυμα

Sim unlocked, immediately rebooting...

Και μετά τίποτα.

Πριν βάλω τον κωδικό όταν δοκίμασα την sim της T-mobile που ήταν στη συσκευασία έκανε κανονικά αναζήτηση. Μετά το ξεκλείδωμα όμως και με αυτή την κάρτα όταν κάνω αναζήτηση δικτύων παίρνω μήνυμα λάθους:cry::!:

Link to comment
Share on other sites

http://www.htccode.com

Από εδώ πήρα κωδικό. Μόλις τον έβαλα πήρα το μήνυμα

Sim unlocked, immediately rebooting...

Και μετά τίποτα.

Πριν βάλω τον κωδικό όταν δοκίμασα την sim της T-mobile που ήταν στη συσκευασία έκανε κανονικά αναζήτηση. Μετά το ξεκλείδωμα όμως και με αυτή την κάρτα όταν κάνω αναζήτηση δικτύων παίρνω μήνυμα λάθους:cry::!:

 

Δοκίμασες με κάρτα άλλου παρόχου; δοκίμασε να κάνεις αναζήτησ με 2g δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης... τι μήνυμα λάθους σου βγάζει ακριβώς; Μπορείς να ξαναδώσεις τον κωδικό;

 

Έκανα reset. Hard reset φαντάζομαι εννοείς από το HBOOT μενού. Δεν μπορώ να βάλω ξανά κωδικό. Αυτό που γίνετε είναι ότι βάζω το PIN κανονικά, ξεκλειδώνει, αλλά μου έχει πάνω στη γραμμή κατάστασης τον εικονίδιο της sim με θαυμαστικό. Όταν πάω αναζήτηση γράφει error while searching for networks

Δοκίμασα και αναζήτηση σε gsm only αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη δυνατότητα, δοκίμασε και με άλλη sim.

 

Δοκίμασα με άλλη κοσμοτε αλλά τίποτα. Αυτό π μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν βρίσκει δίκτυα πλεόν ούτε με κάρτα T-mobile

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί πριν με T-Mobile κάρτα τι δίκτυα έβρισκε; Παράξενο. Επικοινώνησε με το site που πήρες τον κωδικό και ενημέρωσε τους για την κατάσταση. Ίσως να γνωρίζουν κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο. Επικοινώνησε με το site που πήρες τον κωδικό και ενημέρωσε τους για την κατάσταση. Ίσως να γνωρίζουν κάτι.

Περίμενω απάντηση. Πραγματικά παράξενο. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To pin από τις κάρτες το δέχεται κανονικά; Δηλαδή την βλέπει την κάρτα; Ακολούθησες ακριβώς τις οδηγίες που υποθέτω σου έδωσαν για να το ξεκλειδώσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίμενω απάντηση. Πραγματικά παράξενο. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

 

πράγματι πολύ παράξενο, από την στιγμή που δέκτηκε τον κωδικό έπρεπε να ξεκλειδώσει. φαίνεται ότι κάπου δεν δούλεξε σωστά ο κωδικός.

εάν δοκίμασες με vodafone ή άλλο πάροχο αντί cosmote και έαν έκανες και hard reset και τίποτα τώτε πολύ φοβάμαι ότι θέλει φλάς και πάλι η ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ίσως αυτό να είναι μια λύση γιαυτό καλύτερα να απευθυνθεί και στο forum της T-Mobile και να αναφέρει το πρόβλημα και εκεί.

 

EDIT: Δεν πιστεύω να είναι ενεργοποιημένο κανά Flight Mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό να είναι μια λύση γιαυτό καλύτερα να απευθυνθεί και στο forum της T-Mobile και να αναφέρει το πρόβλημα και εκεί.

 

EDIT: Δεν πιστεύω να είναι ενεργοποιημένο κανά Flight Mode.

 

xxxaxax....όχι εντάξει έχω αλλάξει 5 τηλέφωνα android και τα ξέρω καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μακάρι να ήταν κάτι τέτοιο εδώ που τα λέμε!

 

Πάντως δοκίμασε να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την λειτουργία του τηλεφώνου μήπως ξεκολλήσει. Κάνε και το ίδιο με το flight mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν κάτι τέτοιο εδώ που τα λέμε!

 

Πάντως δοκίμασε να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την λειτουργία του τηλεφώνου μήπως ξεκολλήσει. Κάνε και το ίδιο με το flight mode.

 

Του έχω κάνει άπειρα restarts και άπειρα flight mode....Δε λέει να ξεκολήσει!!!!!

Έχω μείνει και χωρίς τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν το θυμάμαι για τα Android, δεν ενεργοποιείται/απενεργοποιείται ξεχωριστά η λειτουργία τηλεφώνου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Του έχω κάνει άπειρα restarts και άπειρα flight mode....Δε λέει να ξεκολήσει!!!!!

Έχω μείνει και χωρίς τηλέφωνο...

 

Κάπου φαίνεται ότι ενώ δέκτηκε τον κωδικό στην ουσία αυτός δεν δουλεύει.

Το θέμα είναι να μπορεί να σου επαναφέρει το option να βάλεις και πάλι τον κωδικό οπόταν να δοκιμάσεις με κάποιο άλλο. Αυτό μπορεί να γίνει ίσως με φλάς της stock rom, ψάξε στα forum για stock rom της T mobile. Εγώ θα δοκίμαζα να κάνω root την συσκευή και εάν πράγματι υπάρχει αυτό το chip που επαναφέρει την stock rom ίσως αυτό να είναι μια λύση. Όλα αυτά φυσικά με κάθε επιφύλαξη, το θέμα θέλει ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το θυμάμαι για τα Android, δεν ενεργοποιείται/απενεργοποιείται ξεχωριστά η λειτουργία τηλεφώνου;

 

Ναι έχει ξεχωριστά επιλογή για flight mode. Το έχω ανοίξει και κλείσει άπειρες φορές...Επίσης έχω ενεργοποιήσει και απενεργοποιήσει άπειρες φόρες το flight mode χωρίς αποτέλεσμά. Θυμάμαι μόλις είχα αγοράσει το T-MO G1, είχα βάλει των κωδικό και λειτούργησε αμέσως!!!!

 

Κάπου φαίνεται ότι ενώ δέκτηκε τον κωδικό στην ουσία αυτός δεν δουλεύει.

Το θέμα είναι να μπορεί να σου επαναφέρει το option να βάλεις και πάλι τον κωδικό οπόταν να δοκιμάσεις με κάποιο άλλο. Αυτό μπορεί να γίνει ίσως με φλάς της stock rom, ψάξε στα forum για stock rom της T mobile. Εγώ θα δοκίμαζα να κάνω root την συσκευή και εάν πράγματι υπάρχει αυτό το chip που επαναφέρει την stock rom ίσως αυτό να είναι μια λύση. Όλα αυτά φυσικά με κάθε επιφύλαξη, το θέμα θέλει ψάξιμο.

 

Το επόμενο βήμα είναι αυτό που ανάφερες.... Flash την stock rom.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι έχει ξεχωριστά επιλογή για flight mode.

 

Όχι άλλο λέω. Στα windows mobile για παράδειγμα μπορείς να απενεργοποιήσεις μόνο το τηλέφωνο. Δεν θυμάμαι αν υπάρχει αυτό εδώ στα Android. Το Flight Mode απενεργοποιεί κάθε ασύρματη επικοινωνία (τηλέφωνο, bluetooth, wifi κτλ). Γιαυτό σε ρωτάω αν υπάρχει επιλογή μόνο για την τηλεφωνική λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο λέω. Στα windows mobile για παράδειγμα μπορείς να απενεργοποιήσεις μόνο το τηλέφωνο. Δεν θυμάμαι αν υπάρχει αυτό εδώ στα Android. Το Flight Mode απενεργοποιεί κάθε ασύρματη επικοινωνία (τηλέφωνο, bluetooth, wifi κτλ). Γιαυτό σε ρωτάω αν υπάρχει επιλογή μόνο για την τηλεφωνική λειτουργία.

 

Το έχει και αυτό αν ενεργοποιήσεις το κρυφό μενού με *#*#4636#*#*

Μάλιστα έχει και επιλογή να διαλέξεις και μπάντες. Επέλεξα και euro bands αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Το έχει και αυτό αν ενεργοποιήσεις το κρυφό μενού με *#*#4636#*#*

Μάλιστα έχει και επιλογή να διαλέξεις και μπάντες. Επέλεξα και euro bands αλλά δεν άλλαξε κάτι...

 

Φλασαρε την επισημη και ξαναβαλε τον κωδικο. Αν παλι εχεις το ιδιο πρόβλημα τοτε επικοινωνησε με αυτους που σου δωσανε τον κωδικο και πες τους οτι δεν δουλευει. Refund και σε αλλο παροχο ξεκλειδώματος.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την επισημη και ξαναβαλε τον κωδικο. Αν παλι εχεις το ιδιο πρόβλημα τοτε επικοινωνησε με αυτους που σου δωσανε τον κωδικο και πες τους οτι δεν δουλευει. Refund και σε αλλο παροχο ξεκλειδώματος.

 

Λες αν την ξαναφλασάρω να επανέλθει και το κλείδωμα δικτύου????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...