Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα από ebay το T-MOBILE G2 σχεδόν ίδιο με το Ζ. Από ότι είδα δεν υπάρχει επίσημο θέμα στο forum. Να ανοίξουμε ή να γράφω εδώ

 

το πηρες unlocked? Αν οχι πως το ξεκλειδωνουμε γιατι μπηκα ηδη στη διαδικασια να το παραγγειλω:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αγόρασα από ebay το T-MOBILE G2 σχεδόν ίδιο με το Ζ. Από ότι είδα δεν υπάρχει επίσημο θέμα στο forum. Να ανοίξουμε ή να γράφω εδώ

 

Η συσκευή είναι σχεδόν πανομοιότυπη, δεν βρίσκω λόγο για ύπαρξη καινούργιου thread. Γράψε εδώ αν θέλεις και πες μας και τις πρώτες εντυπώσεις. :rolleyes:

 

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=2596&id2=2476

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αυτό έχει 4GB ROM;

 

Έτσι λένε όλα τα site :)

H ROM είναι για το λειτουργικό έτσι δεν είναι???

Οπότε προς τι τα 4 GΒ??

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι λένε όλα τα site :)

H ROM είναι για το λειτουργικό έτσι δεν είναι???

Οπότε προς τι τα 4 GΒ??

 

Εκτός από το λειτουργικό το υπόλοιπο μέρος παρέχεται σαν εσωτερικός χώρος αποθήκευσης. Κατά συνέπεια, όσο μεγαλύτερος τόσο το καλύτερο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το λειτουργικό το υπόλοιπο μέρος παρέχεται σαν εσωτερικός χώρος αποθήκευσης. Κατά συνέπεια, όσο μεγαλύτερος τόσο το καλύτερο. ;)

 

Από άρθρα στο engadget οι πρώτοι που το παρέλαβαν βρήκαν ΡΟΜ 2 Gb και όχι 4Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως στο κλασσικό Desire Z δηλαδή. Κατά τη γνώμη μου καλύτερα να είναι πανομοιότυπο γιατί με διαφορετικό μέγεθος εσωτερικής μνήμης ίσως να υπήρχαν και θέματα ασυμβατότητας στο rom cooking ανάμεσα στις δύο συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο πρεπει να ειναι καταπληκτικο οταν ερθει εδω μπορει να το τσιμπησω ως δευτερη συσκευουλα :P να παρουμε και καποιες πρωτες εντυπωσεις ομως

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο πρεπει να ειναι καταπληκτικο οταν ερθει εδω μπορει να το τσιμπησω ως δευτερη συσκευουλα :P να παρουμε και καποιες πρωτες εντυπωσεις ομως

 

Αμφοτερα το πληκτρολογιο κι ο μηχανισμος του ειναι ο,τι καλυτερο εχει παρουσιασει μεχρι σημερα η εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ δευτερο πιο βολικο πληκτρολογιο το ειχε το touch pro 2 , ποτε θα ερθει εδω δεν εχουμε ιδεα ακομα ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλαν με usps express mail international (EMI).

Στο site της USPS λέει ότι 02/10 έφυγε για εξωτερικό. Πότε λέτε να το περιμένω. Στο tracking δε μου βγάζει από τότε άλλη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Not everything is shinny in Desire Z country

 

Ελπιζω να μην ειναι αληθεια γιατι το σκεφτομουν να αντικαταστήσει το Desire μου...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα. Σάββατο το έστειλαν και σήμερα πρωί ήρθε. Δεν είχα μπελάδες με τελωνείο αλλά για πρώτη φορά πλήρωσα 3,5 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού.

Στιβαρή κατασκευή και πολύ βολικό πληκτρολόγιο. Στη συσκευασία είχε κάρτα 2 Gb.

Ελεύθερη μνήμη για εφαρμογές κοντά στο 1,5 Gb πράγμα που σημαίνει ότι η ROM είναι 2 Gb σαν το desire Z και όχι 4 όπως αρχικά είχε αναφερθεί. Είναι κλειδωμένο στη T-Mobile και περιμένω email με κωδικό ξεκλειδώματος από μαγαζάκι του internet. Για ότι θέλετε στη διάθεσή σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα. Σάββατο το έστειλαν και σήμερα πρωί ήρθε. Δεν είχα μπελάδες με τελωνείο αλλά για πρώτη φορά πλήρωσα 3,5 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού.

Στιβαρή κατασκευή και πολύ βολικό πληκτρολόγιο. Στη συσκευασία είχε κάρτα 2 Gb.

Ελεύθερη μνήμη για εφαρμογές κοντά στο 1,5 Gb πράγμα που σημαίνει ότι η ROM είναι 2 Gb σαν το desire Z και όχι 4 όπως αρχικά είχε αναφερθεί. Είναι κλειδωμένο στη T-Mobile και περιμένω email με κωδικό ξεκλειδώματος από μαγαζάκι του internet. Για ότι θέλετε στη διάθεσή σας!!!!

 

καλορίζικο, έχει sence πάνω?

εάν δεν έχει θα πάρει σίγουρα κάποια στιγμή με custom rom του desire Z, άν και το βλέπω να αργεί λίγο μέχρι να βγεί η Ευρωπαική έκδοση.

καλό ξεκλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο, έχει sence πάνω?

εάν δεν έχει θα πάρει σίγουρα κάποια στιγμή με custom rom του desire Z, άν και το βλέπω να αργεί λίγο μέχρι να βγεί η Ευρωπαική έκδοση.

καλό ξεκλείδωμα

 

Δεν έχει sense και δε ξέρω αν βρεθεί τρόπος για custom rom γιατί κάτι ψιθυρίζεται για rootkit chip

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει sense και δε ξέρω αν βρεθεί τρόπος για custom rom γιατί κάτι ψιθυρίζεται για rootkit chip

 

μπά δεν το νομίζω στους xda και στο modaco κάνουν θαύματα απλά θα πρέπει να περιμένεις λίγο να κυκλοφορήσει ευρέως η συσκευή. Πιστεύω ότι τα αμερικανάκια κάτι θα σκεφτούν, δεν θα μείνουν χωρίς sence.

Πάντως η έλλειψη sence αποτελεί ένα πρόβλημα. Καλά το έχουν αφήσει σκέτo το android, δεν έχει βάλει τίποτα η T mobile από πάνω?

Link to comment
Share on other sites

μπά δεν το νομίζω στους xda και στο modaco κάνουν θαύματα απλά θα πρέπει να περιμένεις λίγο να κυκλοφορήσει ευρέως η συσκευή. Πιστεύω ότι τα αμερικανάκια κάτι θα σκεφτούν, δεν θα μείνουν χωρίς sence.

Πάντως η έλλειψη sence αποτελεί ένα πρόβλημα. Καλά το έχουν αφήσει σκέτo το android, δεν έχει βάλει τίποτα η T mobile από πάνω?

 

Τίποτα απολύτως..;)

Link to comment
Share on other sites

Είδα το T-Mobile G2 και το γεγονός ότι έχει πάνω stock android με ενθουσίασε και θα ήθελα να το παραγγείλω και εγώ απο το ebay. Διάβαζα όμως σε διάφορα φόρουμς ότι τα 3G δίκτυα για το οποίο είναι κατασκευασμένο χρησιμοποιούν διαφορετικές συχνότητες απο ότι τα δίκτυα στην Ευρώπη. Δλδ απο ότι κατάλαβα μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό κανονικά στην Ευρώπη αλλά αντι για 3G θα μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο EDGE & GPRS. Αν μπορεί ο φίλος που το παρήγγειλε απο το ίντερνετ να μας το διευκρινίσει αυτό το σημείο αν μπορεί να χρησιμοποιήσει 3G data κανονικά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είδα το T-Mobile G2 και το γεγονός ότι έχει πάνω stock android με ενθουσίασε και θα ήθελα να το παραγγείλω και εγώ απο το ebay. Διάβαζα όμως σε διάφορα φόρουμς ότι τα 3G δίκτυα για το οποίο είναι κατασκευασμένο χρησιμοποιούν διαφορετικές συχνότητες απο ότι τα δίκτυα στην Ευρώπη. Δλδ απο ότι κατάλαβα μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό κανονικά στην Ευρώπη αλλά αντι για 3G θα μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο EDGE & GPRS. Αν μπορεί ο φίλος που το παρήγγειλε απο το ίντερνετ να μας το διευκρινίσει αυτό το σημείο αν μπορεί να χρησιμοποιήσει 3G data κανονικά. Ευχαριστώ.

 

το δίκτυο τρίτης γενιάς στην αμερική δουλεύει στις συχνότητες 1700/2100

στην Ευρώπη δουλέυει στις συχνότητες 900/2100 άρα θα δουλέυει κανονικά στην Ευρώπη στην συχνότητα 2100;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλά το έχουν αφήσει σκέτo το android, δεν έχει βάλει τίποτα η T mobile από πάνω?

 

Καλύτερα σκέτο, παρά να είναι branded και το περιβάλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σκέτο, παρά να είναι branded και το περιβάλλον.

 

αυτά είναι γούστα, στο σκέτο θα πρέπει να βάλεις κάποιες εφαρμογές για να φτιάξεις το περιβάλλον στα μέτρα σου από την άλλη με το sence τα έχεις σχεδόν όλα έτοιμα.

 

ίσως το μόνο πλεονέκτημα του σκέτου είναι ότι έχεις παραπάνω ελέυθερη ram

 

προσωπική μου άποψη φυσικά:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λέω branded δεν εννοώ τα shell τύπου HTC Sense το οποίο και εγώ προτιμώ, εννοώ οτιδήποτε χαζομάρα μπορεί να προσθέσει η εκάστοτε εταιρία κινητής τηλεφωνίας, στην παρούσα περίπτωση η T-Mobile που ευτυχώς πια δεν το κάνει σε καμία συσκευή πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω branded δεν εννοώ τα shell τύπου HTC Sense το οποίο και εγώ προτιμώ, εννοώ οτιδήποτε χαζομάρα μπορεί να προσθέσει η εκάστοτε εταιρία κινητής τηλεφωνίας, στην παρούσα περίπτωση η T-Mobile που ευτυχώς πια δεν το κάνει σε καμία συσκευή πλέον.

 

Παιδιά βρήκα κωδικό ξεκλειδώματος αλλά δε λέει με τίποτα να συνδεθεί σε δίκτυο Ελληνικό....Δεν κάνει καν αναζήτηση να βρει διαθέσιμα δίκτυα. Δεν ξέρω τι φταίει και έχω ξενερώσει... Και έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο.....Ψάχνω στα modaco και xda-developers αλλά ακόμα δεν υπάρχει λύση. Πάντως σαν συσκευή είναι πολύ ποιοτική και στιβαρή:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...