Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα κι απο μενα..

Στο xda με γραφουν κανονικα οποτε αναφερω κι εδω το προβλημα μου(αν και το εχω ξαναγραψει) μπας και βρω καμια ακρη.

Με jpu αρχικα αλλα και με jpy(darky's v.7) δεν ειχα κανενα απο τα προβληματα που ολοι ανέφεραν ξανα και ξανα (market, προβληματα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιούσαν καμερα, μπαταρια-ακομα και το αποτομο πεσιμο στο 98% ελυσα)

αλλα μου μ@μ@ει την ψυχολογια το scrolling...Ακομα με παγωματα, απο το παραθυρο των εφαρμογων μεχρι τις επαφες, το call log (το μεγαλυτερο) και τα favorites..

ΔΕΝ γινεται τις κοπελιας μου με galaxy 3 να ειναι πιο smooth ρε παιδια!!!

ελεος δηλαδη..

 

Δοκιμασες να κανεις enable το lagfix ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω ήπιο πιξέλιασμα στο zoom in αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου, είναι για ούτε 0,5 sec μέχρι να γίνει render η ζοομαρισμένη σελίδα.. Τώρα για την μπαταρία και εγω περιμένω να δω..

Επίσης ίσως είναι ιδέα μου αλλά δεν λοκάρει γρήγορα το GPS (πολύ πιθανό λόγω βροχής) Ενα europe.pool που διάβασα τι κάνει;

Edited by Errik
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το φοντο ειναι στην SD card ? Αν ναι, το τε εχει μια λογικη, γιατι οταν το συνδεεις με USB κανει unount τις καρτες για να ειναι διαθεσιμες στο PC....

Αυτό ακριβώς...:O

Να'σαι καλά ρε φίλε:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις enable το lagfix ?

 

Ναι,εχω βαρεθει να δοκιμαζω πραγματα αλλα αυτο εκει..

τι wipe data εκανα,voodoo lagfix,ακομα και wipe Dalvik Cache..

Κατι που με jm5 και oclf δεν ειχα.. :mad:

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα κι απο μενα..

Στο xda με γραφουν κανονικα οποτε αναφερω κι εδω το προβλημα μου(αν και το εχω ξαναγραψει) μπας και βρω καμια ακρη.

Με jpu αρχικα αλλα και με jpy(darky's v.7) δεν ειχα κανενα απο τα προβληματα που ολοι ανέφεραν ξανα και ξανα (market, προβληματα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιούσαν καμερα, μπαταρια-ακομα και το αποτομο πεσιμο στο 98% ελυσα)

αλλα μου μ@μ@ει την ψυχολογια το scrolling...Ακομα με παγωματα, απο το παραθυρο των εφαρμογων μεχρι τις επαφες, το call log (το μεγαλυτερο) και τα favorites..

ΔΕΝ γινεται τις κοπελιας μου με galaxy 3 να ειναι πιο smooth ρε παιδια!!!

ελεος δηλαδη..

 

Βάλε την τελευταία έκδοση κερνελ του hardcore (@xda), την version στα 500hz και ενεργοποίησε τα tweaks απο CWM.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία έκδοση κερνελ του hardcore (@xda), την version στα 500hz και ενεργοποίησε τα tweaks απο CWM.

 

thanks, θα το δω..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου: πέρασα με kies patch πρίν 48 ώρες την jpx και χτές το βράδυ την jpy.

Με την jpx χρόνος κλειδώματος δορυφόρων 4 με 5 λεπτά και με την jpy μόνο 10 δευτερόλεπτα.

Σήμα wifi αρκετά ικανοποιητικό και στις δύο με κάπως καλύτερη την jpx.

 

Απόκριση γρήγορη και στις δύο χωρίς κολλήματα, θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ, χρόνια πολλά σε όλους/όλες.

είχα βάλει το γιαούρτι (είχα την 2.1 πριν) με τις οδηγίες του tyxerakias (thanks, man).

Yπάρχει κάποιος οδηγός να περάσω την 2.2.1 που από ότι διαβάζω είναι ακόμα καλύτερη και γρηγορότερη.

όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

ευχαριστώ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ, χρόνια πολλά σε όλους/όλες.

είχα βάλει το γιαούρτι (είχα την 2.1 πριν) με τις οδηγίες του tyxerakias (thanks, man).

Yπάρχει κάποιος οδηγός να περάσω την 2.2.1 που από ότι διαβάζω είναι ακόμα καλύτερη και γρηγορότερη.

όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

ευχαριστώ

 

Κοίτα στο πρώτο ποστ στις οδηγίες για το Ελληνικό γιαούρτι, και εκεί που λέει COS, βάλε XEU στο patcher. Φυσικά θα χάσεις την εγγύησή σου αν το κάνεις αυτό, η 2.2.1 έχει βγει μόνο για την Αγγλία επίσημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για την καινουργια custom darky 7 gingerbread edition να πληροφορησω οτι στις οδηγιες του στο επισημο thread στο xda εχει προστεθει βιντεο με ολη τη διαδικασια αναβαθμισης απο darky 6 σε 7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι

list of devices attached

1000ff9bcd88 recovery

 

Και τί έκανες όταν σου κόλλησε η συσκευή; Τί αρχείο πέρασες; Πού;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και κατι μερες εχω προβλημα με το gps.Εχω την jpy και ειτε αργει πολυ να συνδεθει ειτε δεν συνδεεται καθολου ενω βρισκει δορυφορους(συνηθως οταν κινουμαι γινεται αυτο).Τι να κανω?Να κανω gps fix απο το sgs?Βοηθαει?

 

επισης κατι πολυ ενοχλητικο.οταν ανοιγω τις επαφες μετα οταν βγαινω αυτες συνεχιζουν να τρεχουν στο παρασκηνιο και πρεπει να πας να τις κλεινεις απο το program monitor.Και οταν τις κλεινω απο εκει μετα καπως σαν να κολλαει το κινητο και να επανεχεται παλι μετα οπως ηταν...Πως μπορω να το φτιαξω???

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Πατάμε "τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και κατι μερες εχω προβλημα με το gps.Εχω την jpy και ειτε αργει πολυ να συνδεθει ειτε δεν συνδεεται καθολου ενω βρισκει δορυφορους(συνηθως οταν κινουμαι γινεται αυτο).Τι να κανω?Να κανω gps fix απο το sgs?Βοηθαει?

 

την jpy την περασες με odin η μεσω kies??

 

μια ερωτηση σε οσουν εχουν κανει αναβαθμιση στην ελληνικη 2.2 :η φωνητικη αναζητηση και εκφωνηση ονοματων,υποστηριζει αυτη τη φορα την ελληνικη γλωσσα η ακομη γιοκ???

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε τυχερακια σευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. διαβασα τον οδηγο για νεους χρηστες και ολα πλεον δουλευουν οπως θελω...

 

υπαρχει καμια λυση για λιγοτερη καναναλωση μπαταριας :/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα και καλα σε ΟΛΟΥΣ! (φωναχτα :p )

εβαλα την rom του Darky την v7.0 με voodoo και εχω να πω: πολυ σταθερη και γρηγορη για μενα και το gps ωρατη διαφορα με πριν jpa τωρα ερωτησεις...

δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο samsung και εχω βαλει το smart keyboard pro ενταξη εχει ελληνικα αλλα.... ,υπαρχει καποιος τροπος να εχω ελληνικο πληκτρολογιο?το eur προσπαθησα να το βαλω αρκετες φορες αλλα κολλαει το κινητο..οποτε υπαρχει αλλος τροπος? και οταν παιρνω back up με το titanium το update.zip που δημιουργειτε εχει μεσα τις εφαρμογες μονο οχι την rom σωστα? και το βαζω μεσω του crm?

και κατι τελευταιο με την ταπετσαρια τη μπορουμε να κανουμε ωστε να ειναι σε μια οθονη ολοκληρη η φοτο??

 

εβαλα και εγω το smart keyboard pro και οντως εχει ελληνικα.Αλλα οταν στελνω μνμ μου λεει οτι ειναι κατεστραμενο και οτι πρεπει να αλλαξω την γλωσσα εισαγωγης σε αυτοματο..Πως το κανω αυτο στο smart keyboard???

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω το smart keyboard pro και οντως εχει ελληνικα.Αλλα οταν στελνω μνμ μου λεει οτι ειναι κατεστραμενο και οτι πρεπει να αλλαξω την γλωσσα εισαγωγης σε αυτοματο..Πως το κανω αυτο στο smart keyboard???

 

Δεν έχει να κάνει με το smart keyboard, διάβασε τους οδηγους για νέους χρήστες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα κι απο μενα..

Στο xda με γραφουν κανονικα οποτε αναφερω κι εδω το προβλημα μου(αν και το εχω ξαναγραψει) μπας και βρω καμια ακρη.

Με jpu αρχικα αλλα και με jpy(darky's v.7) δεν ειχα κανενα απο τα προβληματα που ολοι ανέφεραν ξανα και ξανα (market, προβληματα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιούσαν καμερα, μπαταρια-ακομα και το αποτομο πεσιμο στο 98% ελυσα)

αλλα μου μ@μ@ει την ψυχολογια το scrolling...Ακομα με παγωματα, απο το παραθυρο των εφαρμογων μεχρι τις επαφες, το call log (το μεγαλυτερο) και τα favorites..

ΔΕΝ γινεται τις κοπελιας μου με galaxy 3 να ειναι πιο smooth ρε παιδια!!!

ελεος δηλαδη..

κάτι έχει πάει πολύ στραβά στην περίπτωση σου... Προτείνω να ξαναεγκταταστήσεις darky's rom αλλά πριν και μετά την εγκατάσταση θα έχεις κάνεις disable τυχόν lagfix kai wipe data / factory reset και wipe cache κλπ από cwm
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το navigation σας δουλευει?η μηπως δουλευει σε ορισμενες χωρες?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω κατι. Διαβασα τον οδηγο για νεους χρηστες επειδη δεν μου δουλευει το kies και λεει αυτο (Tο Κies δε δουλεύει με άλλους launchers εκτός του Samsung Touchwiz που έρχεται με το κινητό. Αν έχεις βάλει π.χ. Launcher Pro ή ADW, γύρνα στον Touchwiz για να συνδεθείς σωστά.) Πως το γυρναω σε Touchwiz?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω κατι. Διαβασα τον οδηγο για νεους χρηστες επειδη δεν μου δουλευει το kies και λεει αυτο (Tο Κies δε δουλεύει με άλλους launchers εκτός του Samsung Touchwiz που έρχεται με το κινητό. Αν έχεις βάλει π.χ. Launcher Pro ή ADW, γύρνα στον Touchwiz για να συνδεθείς σωστά.) Πως το γυρναω σε Touchwiz?

 

Βάλε την εφαρμογή home switcher, αν δε θες να βγάλεις τον άλλον launcher τελείως.

 

ρε παιδια το navigation σας δουλευει?η μηπως δουλευει σε ορισμενες χωρες?

 

Το navigation της google δε δουλεύει στην Ελλάδα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@Tyxerakias thx :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομια μπαταριας τι βλεπεται με την Dakry?

 

Eιμαι στην 3η μερα με 3 ωρες κλησεις, καμια 30ια sms, GPS για 20', 3G για 7 ωρες και κανα 4ωρο Wi-Fi, με 4 restarts και εγκατασταση περιπου 20 apps...

 

Oποτε μια χαρα θα ελεγα αφου εχω και 20% ακομα...!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και εγω πολυ tyxerakia.Μου δουλεψε :) Κατι ακομα αν μπορεις να μου απαντησεις..Οταν ανοιγω τις επαφες μου και τις κλεινω μετα αυτες παραμενουν ανοιχτες και πρεπει να παω να τις κλεισω απο το program monitor. Ξερουμε πως το διαορθωνουμε αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...