Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

το root explorer που τον βρησκω???Το εγραψα στο market και στο πρςτο μου εβγαλε κατι κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

το root explorer που τον βρησκω???Το εγραψα στο market και στο πρςτο μου εβγαλε κατι κινεζικα

 

Δεν ειναι Free, σε Free θα βρεις το Αndroid Mate.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι Free, σε Free θα βρεις το Αndroid Mate.

 

το android mate το εχω.τεσπα αν θελω να το βγαλω τελειως αυτο που εβαλα τι πρεπει να κανω?Να ξαναφλασαρω την jpy απο την αρχη???

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασα την jpy και τωρα δεν μπορω να κανω root με το pda.Παω να κατεβασω το superoneclick και οταν παω να το κανω extract μου βγαζει error.κατεβασα ολες τις εκδοσεις κ τπτ.τι γινεται???? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασα την jpy και τωρα δεν μπορω να κανω root με το pda.Παω να κατεβασω το superoneclick και οταν παω να το κανω extract μου βγαζει error.κατεβασα ολες τις εκδοσεις κ τπτ.τι γινεται???? :mad:

 

Μόλις έβαλα την jpy και έκανα root με το superoneclick μια χαρά. Πήγαινε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

και κατέβασε το 1.5.5. κάτω κάτω

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την jpy και έκανα root με το superoneclick μια χαρά. Πήγαινε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

και κατέβασε το 1.5.5. κάτω κάτω

 

ρε φιλε το κατεβασα κ οταν το ανοιγω με το winrar μου βγαζει error ! (Το αρχείο συμπίεσης τερματίστηκε απρόοπτα) εσυ με τι το ανοιξες??

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε το κατεβασα κ οταν το ανοιγω με το winrar μου βγαζει error ! (Το αρχείο συμπίεσης τερματίστηκε απρόοπτα) εσυ με τι το ανοιξες??

 

Το ξανακατέβασα τώρα για να το δοκιμάσω. Το αρχείο δουλεύει κανονικά. Είσαι σίγουρος ότι κατέβασες το σωστό; Απευθείας link:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=437039&d=1289271263

Το έκανα unrar με winrar κανονικά σε ένα directory. Αν κατεβάζεις το αρχείο πιο πάνω δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις με μετονομασία, μήπως τυχόν έχει κολλήσει κάτι και στο έχει κατεβάσει μισό. Το αρχείο πρέπει να έχει μέγεθος 1.417.886

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Το ξανακατέβασα τώρα για να το δοκιμάσω. Το αρχείο δουλεύει κανονικά. Είσαι σίγουρος ότι κατέβασες το σωστό; Απευθείας link:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=437039&d=1289271263

Το έκανα unrar με winrar κανονικά σε ένα directory. Αν κατεβάζεις το αρχείο πιο πάνω δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις με μετονομασία, μήπως τυχόν έχει κολλήσει κάτι και στο έχει κατεβάσει μισό. Το αρχείο πρέπει να έχει μέγεθος 1.417.886

 

το κατεβασα παλι και τπτ.με το που το ανοιγω με το winrar μου πεταει το error.Το αρχειο λεει μεγεθος 1,34 ΜΒ (1.415.563) και μεγεθος στο δισκο 1,35 (1.417.216).Ρε φιλε σε παρακαλω επειδη εχω απελιπιστει σημερα να σου δωσω ενα mail να μ το στειλεις? :(

 

το κατεβασα παλι και τπτ.με το που το ανοιγω με το winrar μου πεταει το error.Το αρχειο λεει μεγεθος 1,34 ΜΒ (1.415.563) και μεγεθος στο δισκο 1,35 (1.417.216).Ρε φιλε σε παρακαλω επειδη εχω απελιπιστει σημερα να σου δωσω ενα mail να μ το στειλεις? :(

 

το κατεβασα τλκ απο το λαπτοπ.ολα καλα.κατι τελευταια.ακολουθησες τις οδηγιες οπως τις λεει στο ποστ ή εκανες τπτ αλλο???

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα ελληνικο swype στην JPU,

πρωτα πρεπει να ειστε ρουτ και να εχετε τον root explorer. Επειτα

κατεβαζουμε το http://dl.dropbox.com/u/9582411/swype/jpm-russian.zip, εχει μεσα τρια αρχεια οπου τα περναμε σε ενα φακελο του galaxy. Eπειτα μεσω root explorer

σβηνουμε τα swype.apΚ and Swype.odex απο το system/app και το libSwypeCore.so απο το system/lib και κανουμε reboot. Μετα βαζουμε μεσω root explorer (αυτα που κατεβασαμε) τα swype.apΚ και Swype.odex στο system/app και το libSwypeCore.so στο system/lib και κανουμε reboot.

Mετα κατεβαζουμε το http://uploading.com/files/c59bf8ef/Swype_2.6.47.11856_WVGA.apk.html το κανουμε instal, μετα reboot kαι θα εχουμε ελληνικο swype, εμενα μου δουλεψε μια χαρα, ελπιζω και σε σας.

 

Δεν με αφήνει να σβήσω τα αρχεία με τον root explorer γιατί είναι read only. Πώς το παρακάμπτω;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα τλκ απο το λαπτοπ.ολα καλα.κατι τελευταια.ακολουθησες τις οδηγιες οπως τις λεει στο ποστ ή εκανες τπτ αλλο???

 

Ότι ακριβώς λέει. Είναι πολύ απλό και γρήγορο

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα την επίσημη JPY μέσω Kies registry patch. Έχει κάποιο νόημα να κάνω την διαδικασία με το *#272*ΩΩΛΛ* και να βάλω cos; Βοηθάει σε κάτι; Προσθέτει κάτι που δεν υπάρχει στην αγγλική έκδοση;

 

Υπάρχει ένα πρόγραμμα το APN backup & restore (free στο market) με αυτο κρατας backup τα apn όταν εχεις οποιαδηποτε rom με ελληνικο csc (π.χ. Cos) και κάνεις restore όταν έχεις διαφορετικό csc (π.χ. kor). Καμία άλλη διαφορά απ ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ότι ακριβώς λέει. Είναι πολύ απλό και γρήγορο

 

φιλε εγω απλως το εβαλα σε debuging και μετα πατησα root και δεν εγινε τπτ.εχει σταματησει το προγραμμα στο (Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing rageagainstthecage...

cannot stat 'C:\one\rageagainstthecage': No such file or directory

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

Unable to chmod /data/local/tmp/rageagainstthecage: No such file or directory

 

 

OK

 

Running rageagainstthecage...

 

)

μαλλον κατι κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω απλως το εβαλα σε debuging και μετα πατησα root και δεν εγινε τπτ.εχει σταματησει το προγραμμα στο (Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing rageagainstthecage...

cannot stat 'C:\one\rageagainstthecage': No such file or directory

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

Unable to chmod /data/local/tmp/rageagainstthecage: No such file or directory

 

 

OK

 

Running rageagainstthecage...

 

)

μαλλον κατι κανω λαθος...

 

ολα οκ.το root εγινε.Τοση ωρα το kaspersky εβλεπε το προγραμμα σαν hack tool και δεν το αφηνε να κανει τπτ.Ελεος με την υπερπροστατευτικοτητα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρούμε/μπλοκάρουμε τις pop-up διαφημίσεις στις δωρεάν εφαρμογές;

 

Oχι, αυτο ειναι ενα feature που σου προσφερουν οι αντιστοιχες paid εφαρμογες:p

 

Ισως να παιζει καμια εφαρμογη να σου πει καποιος. Εγω δεν το εχω ψαξει

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρούμε/μπλοκάρουμε τις pop-up διαφημίσεις στις δωρεάν εφαρμογές;

 

Adfree (market)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το adfree και πατησα download and install hosts..δεν θελει κατι αλλο ε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να σβήσω τα αρχεία με τον root explorer γιατί είναι read only. Πώς το παρακάμπτω;

 

Aφού μπείς στον φάκελο /system, πάτα πάνω το κουμπί που γράφει "mount R/W", και θα γράψει "mount R/O" (Οδηγος του μελους tyxerakias)

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμμα για να σβηνει τις εργοστασιακες εφαρμογες? ( gmail,layar)

 

root explorer ή Titanium Backup.

καλυτερα κανε το με το Titanium Backup.

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμμα για να σβηνει τις εργοστασιακες εφαρμογες? ( gmail,layar)

 

Με το Titanium θα κανεις αυτο που θελεις. Προσεξε τι θα σβησεις ομως. Το Layar σου λεω σιγουρα πως μπορεις να το σβησεις. Τo Gmail δεν το εχω δοκιμασει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με το Titanium θα κανεις αυτο που θελεις. Προσεξε τι θα σβησεις ομως. Το Layar σου λεω σιγουρα πως μπορεις να το σβησεις. Τo Gmail δεν το εχω δοκιμασει.

 

νομιζω αν σβησει το Gmail θα εχει προβλημα με το market..

Δεν ειδα πριν τι ηθελε να σβησει..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Με το Titanium θα κανεις αυτο που θελεις. Προσεξε τι θα σβησεις ομως. Το Layar σου λεω σιγουρα πως μπορεις να το σβησεις. Τo Gmail δεν το εχω δοκιμασει.

 

oχι το gmail γιατι καπου ειχε αναφερθει οτι ειχε δημιουργησει προβληματα..μαλλον στο market γι αυτο Προσεχε.!!!:ninja:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα :)

εχω ενα προβλημα..το "Handcent sms" δεν μου σωζει τις ρυθμισεις μετα απο reboot, τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...