Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα προσπαθησα να κανω να λειτουργει 3 Butons mode και το μονο που καταφερα γιατι κατι λαθος εκανα κολαει στην αρχη που γραφει gaklaxy s.

καμμια βοηθεια

παρακαλω

 

Αόριστες ερωτήσεις μόνο αόριστη βοήθεια θα πάρουν, και απλά γεμίζουν το thread. "Κάτι λάθος έκανα" δεν λέει κάτι... και δεν το λέω μόνο για σένα αυτό, αλλα για όλους που γράφουν σε τέτοιο στυλ και μετά χρειάζονται 2 σελίδες για το πρόβλημά τους.

Τί έκανες ακριβώς, ποιές οδηγίες ακολούθησες, σε ποιό σημείο κόλλησε το κινητό, τί λάθος έγραψε αν έγραψε; κτλ κτλ...

 

Το adb το βλέπει το κινητό σου; (adb devices)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το sgstools από μάρκετ και στις επιλογές του εκεί που λέει upgrade stock apps τρέξε τον stock browser with user agent...λογικά θα φτιάξει

 

Sent from Galaxy !

 

Αναφέρεστε στη σελίδα 172 μάλλον.. αλλά και εγώ σαν τον suspect21 δε βρίσκω αυτή τη ρύθμιση..

Στο upgrade stock apps μου έχει μόνο 8 επιλογές απο τις οποίες μόνο η μία μου αναφέρει τον browser και είναι η: 'stock browser with more tabs'

 

Τι κάνω λάθος?

 

Έχω jpy 2.2.1

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε στη σελίδα 172 μάλλον.. αλλά και εγώ σαν τον suspect21 δε βρίσκω αυτή τη ρύθμιση..

Στο upgrade stock apps μου έχει μόνο 8 επιλογές απο τις οποίες μόνο η μία μου αναφέρει τον browser και είναι η: 'stock browser with more tabs'

 

Τι κάνω λάθος?

 

Έχω jpy 2.2.1

 

δεν κανεις κατι λαθος

απλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, δεν ξερω για ποιο λογο...

εγω ειχα και την τελευταια εκδοση του sgs tools παρ'ολα αυτα δεν μου εβγαζε την επιλογη

χρησιμοποιω ομως την jpu 2.2.1

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι τελευταία έκδοση του sgs tools και γω. άρα σε darkys μόνο παίζει αυτό. Σε 2.2.1 jpy, jpu και μάλλον jpx δεν λειτουργεί.

tnx ένα ακόμα όμως γιατί μετά την αναβάθμιση σε 2.2.1 έχω χάσει μπάλα..

 

Τώρα όταν συνδέω το κινητό στο pc ανοίγει μόνο με Kies για τα αρχεία. Δεν έχει την επιλογή απο τις ρυθμίσεις για σύνδεση σαν συσκευή αποθήκευσης και θέλω να μεταφέρω αρχεία στο κινητό. Υπαρχει η επιλογή αυτη στις 2.2.1? Αν ναι σε πιο σημείο?

Αν δεν υπάρχει τι μπορώ να κάνω για να μεταφέρω αρχεία (δε περιμένω απάντηση dropbοx κλπ..θέλω πολλά ΜΒ να στείλω)

 

Αν την έβγαλαν πατάτα τους..πραγματικά δηλαδή. Για πιο λόγο να θέλω να συνδεθώ μέσω Kies με το κινητό? Δε μπορώ να καταλάβω τη σκεπτική αν είναι όντως να δοθούν και μελλοντικά ota updates απο 2.2.1 (λέμε τώρα).

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

ναι τελευταία έκδοση του sgs tools και γω. άρα σε darkys μόνο παίζει αυτό. Σε 2.2.1 jpy, jpu και μάλλον jpx δεν λειτουργεί.

tnx ένα ακόμα όμως γιατί μετά την αναβάθμιση σε 2.2.1 έχω χάσει μπάλα..

 

Τώρα όταν συνδέω το κινητό στο pc ανοίγει μόνο με Kies για τα αρχεία. Δεν έχει την επιλογή απο τις ρυθμίσεις για σύνδεση σαν συσκευή αποθήκευσης και θέλω να μεταφέρω αρχεία στο κινητό. Υπαρχει η επιλογή αυτη στις 2.2.1? Αν ναι σε πιο σημείο?

Αν δεν υπάρχει τι μπορώ να κάνω για να μεταφέρω αρχεία (δε περιμένω απάντηση dropbοx κλπ..θέλω πολλά ΜΒ να στείλω)

 

Αν την έβγαλαν πατάτα τους..πραγματικά δηλαδή. Για πιο λόγο να θέλω να συνδεθώ μέσω Kies με το κινητό? Δε μπορώ να καταλάβω τη σκεπτική αν είναι όντως να δοθούν και μελλοντικά ota updates απο 2.2.1 (λέμε τώρα).

Θα πας ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις usb και θα επιλέξεις σύνδεση ως συσκευή αποθήκευσης, η

διαφορετικά θα το σενδεεις με debuging mode και τα σχετικά...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις usb και θα επιλέξεις σύνδεση ως συσκευή αποθήκευσης, η

διαφορετικά θα το σενδεεις με debuging mode και τα σχετικά...

 

Ναι δεν μου υπάρχει αυτή η επιλογή πλέον. Παλιά ήταν (στη 2.1) σε ρυθμίσεις->Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο->ρυθμίσεις usb.

 

Για ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις usb σε μένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή πάλι στη jpy.

 

Αλλά το debugging mode λειτούργησε που λες και έκανα δουλειά. Όχι να μη λειτουργούσε, αλλά αν περιμένουν να έκαναν τελική δουλειά στην jpy θέλουν ξύλο πολύ στη samsung. Τι τους πείραζε αυτό? Ότι να ναι μου φαίνεται βγαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μου υπάρχει αυτή η επιλογή πλέον. Παλιά ήταν (στη 2.1) σε ρυθμίσεις->Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο->ρυθμίσεις usb.

 

Για ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις usb σε μένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή πάλι στη jpy.

 

Αλλά το debugging mode λειτούργησε που λες και έκανα δουλειά. Όχι να μη λειτουργούσε, αλλά αν περιμένουν να έκαναν τελική δουλειά στην jpy θέλουν ξύλο πολύ στη samsung. Τι τους πείραζε αυτό? Ότι να ναι μου φαίνεται βγαζουν.

 

Για την επιλογή ως συσκευή αποθήκευσης ξέχασα να πω ότι είναι μέσα στο υπομενου ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογή ως συσκευή αποθήκευσης ξέχασα να πω ότι είναι μέσα στο υπομενου ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα

 

Οκ αυτό ήταν λύθηκε! :D

Θα είναι γενικό χαρακτηριστικό τις 2.2

Αδικα τους έθιξα πάλι στη samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αόριστες ερωτήσεις μόνο αόριστη βοήθεια θα πάρουν, και απλά γεμίζουν το thread. "Κάτι λάθος έκανα" δεν λέει κάτι... και δεν το λέω μόνο για σένα αυτό, αλλα για όλους που γράφουν σε τέτοιο στυλ και μετά χρειάζονται 2 σελίδες για το πρόβλημά τους.

Τί έκανες ακριβώς, ποιές οδηγίες ακολούθησες, σε ποιό σημείο κόλλησε το κινητό, τί λάθος έγραψε αν έγραψε; κτλ κτλ...

 

Το adb το βλέπει το κινητό σου; (adb devices)

ναι

list of devices attached

1000ff9bcd88 recovery

Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις κατι λαθος

απλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, δεν ξερω για ποιο λογο...

εγω ειχα και την τελευταια εκδοση του sgs tools παρ'ολα αυτα δεν μου εβγαζε την επιλογη

χρησιμοποιω ομως την jpu 2.2.1

 

Όντως είναι πολύ κουλό, γιατί και η darky rom στηρίζεται στην jpy rομ.. εγώ από την άλλη δεν βλέπω την επιλογή με τα 4 tabs που λέτε εσείς...και πρέπει να έχουμε την ίδια έκδοση 4.1.9..μήπως να δοκιμάζατε κάνα unstal instal στην εφαρμογή μπας και το βγάλει; τι να πω..

.

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώνουμε το στήσιμο του κινητού μας, και είμαστε πλήρως ικανοποιημένοι (σπάνιο ε; lol) μπορούμε να κάνουμε το εξής για να είμαστε προετοιμασμένοι μην γίνει καμιά στραβή..πάμε στην cwm στο backup and restore και κάνουμε ένα backup στο κινητό μας ώστε αν τυχόν κάτι δεν πάει καλά και δεν μπορούμε να μπούμε στο κινητό μας, αλλά έχουμε ακόμα διαθέσιμη την λειτουργία των τριών πληκτρων μπαίνουμε σε recovery και με ένα restore έχουμε το κινητό ακριβώς όπως ήταν πριν την στραβή...βέβαια απαραίτητη προϋπόθεση για όλα αυτά είναι να έχουμε περάσει στο κινητό κάποια ρομ ή κάποιο kernel που να περιλαμβάνει την cwm..αν οχι τότε παίρνουμε κάποιο backup με εφαρμογές τύπου mybackup, titanium ή rom manager αν και το backup της cwm το θεωρώ πιο χρήσιμο μιας και μας καλύπτει και στην περίπτωση που ΔΕΝ μπορούμε να ανοίξουμε το κινητό

 

 

Sent from Galaxy !

 

 

επανερχονται ολα κανονικα ακομα και μετα απο hard reset ?

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα και καλα σε ΟΛΟΥΣ! (φωναχτα :p )

εβαλα την rom του Darky την v7.0 με voodoo και εχω να πω: πολυ σταθερη και γρηγορη για μενα και το gps ωρατη διαφορα με πριν jpa τωρα ερωτησεις...

δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο samsung και εχω βαλει το smart keyboard pro ενταξη εχει ελληνικα αλλα.... ,υπαρχει καποιος τροπος να εχω ελληνικο πληκτρολογιο?το eur προσπαθησα να το βαλω αρκετες φορες αλλα κολλαει το κινητο..οποτε υπαρχει αλλος τροπος? και οταν παιρνω back up με το titanium το update.zip που δημιουργειτε εχει μεσα τις εφαρμογες μονο οχι την rom σωστα? και το βαζω μεσω του crm?

και κατι τελευταιο με την ταπετσαρια τη μπορουμε να κανουμε ωστε να ειναι σε μια οθονη ολοκληρη η φοτο??

Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις στο επανω κουτακι XEU για την 2.2.1 στο κατω κουτακι σου δινει JF5 αυτο τι ειναι?Επιδη ενδιαφερομαι να το χακαρω και εγω.Και μια ερωτηση ακομα για να επανελθω για λογους εγγηυσης μεσω odin η μεσω kies patcher?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιας και λετε για registry patcher, αν κανω και εγω update απο την ελληνικη 2.1 στην αγγλικη 2.2.1 με αυτον τον τροπο θα χασω τα δεδομενα μου ή οχι? (διαβαζω και τα δυο δεξια αριστερα και εχω μπερδευτει...)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δεν μας ειπες ποια εκδοση firmware εχεις και αν εκανες update τωρα τελευταια

 

 

φιλε μου 2.2.1 εχω και δεν εχω αλλαξει κατι απο τοτε που περαστηκε... τα νευρα μου...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ολιγόωρη απογοήτευση από το επίσημο 2.2, πλέον έχω 2.2.1 JPY . Χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι για να μην έχω πρόβλημα με την μπαταρία; (διάρκεια και δείκτης...)?
Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις κατι λαθος

απλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, δεν ξερω για ποιο λογο...

εγω ειχα και την τελευταια εκδοση του sgs tools παρ'ολα αυτα δεν μου εβγαζε την επιλογη

χρησιμοποιω ομως την jpu 2.2.1

 

Με την τελευταια εκδοση του SGS tools και με την επισημη ελληνικη JPH η επιλογη αυτη μου εμφανιζεται κανονικα.

 

επανερχονται ολα κανονικα ακομα και μετα απο hard reset ?

 

Ναι κανονικοτατα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάθε φορά που ανοίγω την συσκευή ή επανέρχεται μετά από σύνδεση μέσω usb με τον υπολογιστή,χάνεται το φόντο που έχω επιλέξει και επανέρχεται αυτό με τα χορτάρια....

Πως γίνεται να μην αλλάζει συνέχει το φόντο και να πρέπει να το επαναφέρω συνεχώς;

Σημ.Αυτό το έχω μόνο από τότε που έβαλα την Darky's v7.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάθε φορά που ανοίγω την συσκευή ή επανέρχεται μετά από σύνδεση μέσω usb με τον υπολογιστή,χάνεται το φόντο που έχω επιλέξει και επανέρχεται αυτό με τα χορτάρια....

Πως γίνεται να μην αλλάζει συνέχει το φόντο και να πρέπει να το επαναφέρω συνεχώς;

Σημ.Αυτό το έχω μόνο από τότε που έβαλα την Darky's v7.0

 

Καποιο bug της rom ισως? Δεν κοιτας στο επισημο thread στο xda ολο και καποιος θα εχει το ιδιο προβλημα.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάθε φορά που ανοίγω την συσκευή ή επανέρχεται μετά από σύνδεση μέσω usb με τον υπολογιστή,χάνεται το φόντο που έχω επιλέξει και επανέρχεται αυτό με τα χορτάρια....

Πως γίνεται να μην αλλάζει συνέχει το φόντο και να πρέπει να το επαναφέρω συνεχώς;

Σημ.Αυτό το έχω μόνο από τότε που έβαλα την Darky's v7.0

 

 

Μηπως το φοντο ειναι στην SD card ? Αν ναι, το τε εχει μια λογικη, γιατι οταν το συνδεεις με USB κανει unount τις καρτες για να ειναι διαθεσιμες στο PC....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα κι απο μενα..

Στο xda με γραφουν κανονικα οποτε αναφερω κι εδω το προβλημα μου(αν και το εχω ξαναγραψει) μπας και βρω καμια ακρη.

Με jpu αρχικα αλλα και με jpy(darky's v.7) δεν ειχα κανενα απο τα προβληματα που ολοι ανέφεραν ξανα και ξανα (market, προβληματα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιούσαν καμερα, μπαταρια-ακομα και το αποτομο πεσιμο στο 98% ελυσα)

αλλα μου μ@μ@ει την ψυχολογια το scrolling...Ακομα με παγωματα, απο το παραθυρο των εφαρμογων μεχρι τις επαφες, το call log (το μεγαλυτερο) και τα favorites..

ΔΕΝ γινεται τις κοπελιας μου με galaxy 3 να ειναι πιο smooth ρε παιδια!!!

ελεος δηλαδη..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...