Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και επιμενω... τι αναβαθμιση στο λογισμικο να εχει? και τα δυο ειναι οι ναυαρχιδες του στολου της Νοκια και τρεχουν το ιδιοι λειτουργικο Symbian ^3

 

H μεγαλη διαφορα ειναι στο qwerty, στην οθονη, στην καρτα μνημης και στην καμερα.

Δεν τα ηξερες αυτα πριν το αγορασεις? τι περιμενες να παρεις ?

 

τοσα λεφτα ειναι αυτα...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πληροφοριακα βγαινουν και αλλα μοντελα σε λιγακι :rolleyes:

 

Δεν νομιζω να βγει αλλο communicator με sybian....

και αυτα που θα βγουν θα είναι τα τελευταία μάλλον

απο οτι ακούγετε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

2η μερα σημερα με το Ε7 στα χερια μου, και σύντομα θα σας στείλω ενα ολοκληρομενο Review...

 

Αυτο που θα κανω τώρα είναι να σας γραψω τις πρωτες μου εντυπωσεις... αρνητικες και θετικες.

 

Αρνητικα:

 

1ον, καμερα χωρις Focus, το πληκτρο ειναι μιας θεσης, με αποτελεσμα, απλα να τραβαει φωτογραφίες!!!

 

2ον, το πληκτρο για την εκκινηση της εφορμογης για ληψη φωτογραφιας, δεν εχω καταλαβει ποσο χρονο θελει να το πατας για να ξεκινησει... άλλες φορες το παταω και ξεκιναει η εφαρμογη για την ληψη, και αλλες φορες θελει και 5 δευτ.!!!

 

3ον, το Ovi ενω ξερει οτι χρησιμοποιω Ε7, και καποιοες εφαρμογες μου λεει οτι ΔΕΝ ειναι για την συσκευη μου, καποιες αλλες μου τις δινει για εγκατασταση ενω ΔΕΝ παιζουν στο Ε7... (προγραμμα για φακο, προγραμμα μετρησης σφυγμων, BarCode Scanner.)

 

4ον, εχω παρα πολυ καιρο να πεδευτω τοσο πολυ κανοντας πλοηγηση στο ιντερνετ απο συσκευη κινητου...

Ο browser της Νοκια, ειναι πολυυυυ πισω απο τον Safari του iPhone και αυτον απο το Android...( αυτα που σας γραφω αυτη την στιγμη, προσπαθησα να σας τα γραψω και μεσα απο το Ε7, αλλά αφου τελειωσα και πατησα Υπλοβολη απαντησης, το myphone μου απαντησε οτι το μηνημα μου ειναι μικτοτερο απο 10 χαρακτηρες...!!!:() και γενικότερα πολύ πολυ δυστροπος browser

 

5ον, πριν που εγραφα παλι στο e7 με ανοιχτο το πληκτρολογιο, ετυχε να με καλεσουν, μου εβγαλε το κοκκινο και το πρασσινο κουμπι για απαντηση αλλα δεν πατιωταν τιποτα... BUG... με αποτελεσμα να περιμενω μεχρι να το κλησουν για να συνεχισω...

 

6ον, η οθονη του ΔΕΝ ακουει αυτο που θελετε τοσο ευκολα... καποιες φορες θελει προσπαθεια για να επιλεξετε κατι...

 

7ον, το φυσικο πληκτρολογιο ΔΕΝ εχει συντομευση για αλλαγη γλωσσας... και χρειάζετε "κοπο" για να το κανεις...

 

8: Μεγαλες καθυστερησεις, στην εγκατασταση και απεγκαταση εφαρμογων... πραγματικα ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ καθυστερηση...

 

ΘΕΤΙΚΑ...:

 

1ον, Πολύ καλο και βολικό πληκτρολογιο

 

2ον, Πολύ καλο βιντεο (εμενα με ικανοποιεί)

 

3ον, πολύ δυνατό ηχειο ηχου

 

4ον: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ, δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο... 2 ημερες του πινω το αιμα... wifi, internet, music, camera, video και η μπαταρια εχει πεσει μια μπαρα...

 

5ον: HDMI (πολύ καλη αποκριση)

 

6ον: ΤΑΧΥΤΑΤΗ μεταφορα αρχειων απο το PC στο κινητο...

 

 

Αυτα.. ισως να ειναι και αλλα θετικα η αρνητικα και να μην τα θυμαμε...

 

καποιοι φιλοi θελουν να το δουν απο κοντα... αν θελετε λοιπον, μπορουμε να κανονησουμε καφεδακι στην παραλια νεας μακρης για να το δουν ολοι οι φιλοι... απλα στειλτε μου PM...

 

Θα ξανα στειλω πιο αναλυτικα αργοτερα στο Review...

 

(δειτε φωτο απο την καμερα του)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η τιμή του έχει πέσει κιόλας στα 530!πιστεύω ότι σε 1-2 μήνες θα χει πέσει γύρω στα 400-450!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

2η μερα σημερα με το Ε7 στα χερια μου, και σύντομα θα σας στείλω ενα ολοκληρομενο Review...

 

Αυτο που θα κανω τώρα είναι να σας γραψω τις πρωτες μου εντυπωσεις... αρνητικες και θετικες.

 

Αρνητικα:

 

1ον, καμερα χωρις Focus, το πληκτρο ειναι μιας θεσης, με αποτελεσμα, απλα να τραβαει φωτογραφίες!!!

 

2ον, το πληκτρο για την εκκινηση της εφορμογης για ληψη φωτογραφιας, δεν εχω καταλαβει ποσο χρονο θελει να το πατας για να ξεκινησει... άλλες φορες το παταω και ξεκιναει η εφαρμογη για την ληψη, και αλλες φορες θελει και 5 δευτ.!!!

 

3ον, το Ovi ενω ξερει οτι χρησιμοποιω Ε7, και καποιοες εφαρμογες μου λεει οτι ΔΕΝ ειναι για την συσκευη μου, καποιες αλλες μου τις δινει για εγκατασταση ενω ΔΕΝ παιζουν στο Ε7... (προγραμμα για φακο, προγραμμα μετρησης σφυγμων, BarCode Scanner.)

 

4ον, εχω παρα πολυ καιρο να πεδευτω τοσο πολυ κανοντας πλοηγηση στο ιντερνετ απο συσκευη κινητου...

Ο browser της Νοκια, ειναι πολυυυυ πισω απο τον Safari του iPhone και αυτον απο το Android...( αυτα που σας γραφω αυτη την στιγμη, προσπαθησα να σας τα γραψω και μεσα απο το Ε7, αλλά αφου τελειωσα και πατησα Υπλοβολη απαντησης, το myphone μου απαντησε οτι το μηνημα μου ειναι μικτοτερο απο 10 χαρακτηρες...!!!:() και γενικότερα πολύ πολυ δυστροπος browser

 

5ον, πριν που εγραφα παλι στο e7 με ανοιχτο το πληκτρολογιο, ετυχε να με καλεσουν, μου εβγαλε το κοκκινο και το πρασσινο κουμπι για απαντηση αλλα δεν πατιωταν τιποτα... BUG... με αποτελεσμα να περιμενω μεχρι να το κλησουν για να συνεχισω...

 

6ον, η οθονη του ΔΕΝ ακουει αυτο που θελετε τοσο ευκολα... καποιες φορες θελει προσπαθεια για να επιλεξετε κατι...

 

7ον, το φυσικο πληκτρολογιο ΔΕΝ εχει συντομευση για αλλαγη γλωσσας... και χρειάζετε "κοπο" για να το κανεις...

 

8: Μεγαλες καθυστερησεις, στην εγκατασταση και απεγκαταση εφαρμογων... πραγματικα ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ καθυστερηση...

 

ΘΕΤΙΚΑ...:

 

1ον, Πολύ καλο και βολικό πληκτρολογιο

 

2ον, Πολύ καλο βιντεο (εμενα με ικανοποιεί)

 

3ον, πολύ δυνατό ηχειο ηχου

 

4ον: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ, δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο... 2 ημερες του πινω το αιμα... wifi, internet, music, camera, video και η μπαταρια εχει πεσει μια μπαρα...

 

5ον: HDMI (πολύ καλη αποκριση)

 

6ον: ΤΑΧΥΤΑΤΗ μεταφορα αρχειων απο το PC στο κινητο...

 

 

Αυτα.. ισως να ειναι και αλλα θετικα η αρνητικα και να μην τα θυμαμε...

 

καποιοι φιλοi θελουν να το δουν απο κοντα... αν θελετε λοιπον, μπορουμε να κανονησουμε καφεδακι στην παραλια νεας μακρης για να το δουν ολοι οι φιλοι... απλα στειλτε μου PM...

 

Θα ξανα στειλω πιο αναλυτικα αργοτερα στο Review...

 

(δειτε φωτο απο την καμερα του)

 

Τελικά για ναυαρχίδα λίγο μάπα φαίνεται το καρπούζι.....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το Ε7 στα Μουλτιράμα της Πάτρας, μετά απο μήνες αναμονής !

 

Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ ωραίο και πάρα πολύ τεράστιο :lol:

Σα κατασκευή ειναι πραγματικό στολίδι. Απίστευτα μέταλλα, και απίστευτος μηχανισμός αναδίπλωσης. Με εξέπληξε πραγματικά ευχάριστα.

 

Το πληκτρολόγιο του είναι πραγματικά τέλειο με μαλακά κουμπιά και άνετες αποστάσεις. Σε σχέση με Vivaz Pro και Xperia X1i που έχουν περάσει απο τα χέρια μου, μίλια μπροστά.

 

Στα της οθόνης τώρα. Εξαιρετική πραγματικά. Με προβλημάτισε μόνο που σε σχέση με το c6-01 που ήταν δίπλα ήταν πολύ πιο σκοτεινή. Ίσως ομως το αντικλεπτικό να πάταγε πάνω στον αισθητήρα της. Εγώ το ρύθμισα στο φουλ μια φορά αλλα το c6 ήταν 2 φορές πιο φωτεινό.

 

Εξαιρετικά γρήγορο στις εντολές και απροβληματιστο σε μενού κλπ, χωρίς κολλήματα αν και δεν εκανα κάτι αξιολογο προκείμενου να αξιολογήσω σωστά.

 

Αυτό το οποίο επίσης μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε σχέση με το Desire HD το οποίο επίσης ήταν δίπλα, η οθόνη φαινόταν πολύ πιο μικρή παρότι 4αρα και αρκετά πιο στενή (για αυτο μαλλον ).

 

Συνολικά, αν εξαιρέσουμε την αστεία τιμή των Μουλτιραμα που το τιμολογούν στα 665 και το βάλουμε στα 530 που είναι η πιο φθηνή του Skroutz, το τηλέφωνο φαίνεται κομματάκι ακριβό ασχέτως αν τα αξίζει ή οχί. Μια τιμή ελαφρώς κάτω απο τα 500 (πχ 480 ) σα τιμή λανσαρίσματος θα μου φαινόταν πιο λογική. Αλλά σα συσκευή είναι απόλυτα ερωτεύσιμη αν την πάρεις συνειδητοποιημένα.

 

Τον Ιούλιο που μάλλον θα ξαναπάρω κινητό, θα το κοιτάξω πολύ σοβαρά και εύχομαι η τιμή να βρίσκεται κοντα στα 400 ευρώ για να μην παραπάει το σκηνικό, αν και θέλω να δω και το Arc για να βγάλω συμπέρασμα για ποιο να πάω τελικα.

 

Συνοψίζοντας:

+ Τρομερη Κατασκευη

+ Πολύ καλή οθόνη

+ Πολύ γρήγορο στις εντολές

+ Πολύ άνετο πληκτρολόγιο

+ Πολύ σοβαρή σα συσκευή (το ξέρω αδόκιμο, αλλά περιγράφει άριστα την αίσθηση που σου δίνει)

 

- Λίιιγο πιο μεγάλη φωτεινότητα θα ήθελα

- Πραγματικά παν-τεράστιο, δε φαίνεται στις φώτο

 

 

Δεν έχω αποψη σε φώτο, μουσική και όλα τα υπόλοιπα που δε μπορείς να δεις σε ένα κατάστημα. Αν θέλετε κάτι να ρωτήσετε, ελεύθερα :happy:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

zerow η φωτεινότητα δυναμωνει με το light control:)

το συγκεκριμένο προγραμματακι το εχω στο n8 και πραγματικα κανει ΘΑΥΜΑΤΑ...:)

οταν το ανοιγεις και βαζεις την φωτεινοτητα στο φουλ(γιατι η νοκια για εξοικονόμηση μπαταριας εχει βαλει περιορισμο και το προγραμματακι γκρεμιζει τον περιορισμο αυτο) τοτε καταλαβαινεις για τι ΟΘΟΝΑΡΑ μιλαμε....;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες σιγουρα θα ισχύει αλλά αναρωτιέμαι γιατί το C6-01 ενώ έχει την ίδια τεχνολογία του CBD, είχε τόοοοσο μεγαλύτερη φωτεινότητα. Δε δικαολογείται.

 

Μονο αν το πάρεις οτι κατασκευαστικα, κανεις πιο ευκολα φωτεινή μια οθονη 3.2 ιντσων απο μια 4. Αλλα και παλι εντυπωση τρομερη μου εκανε !

 

Φυσικα δεν εχει θέμα η οθονη του E7, απλα ειναι απο κεινα τα μικρα μικρα που αναρωτιεσαι.

 

Δε θέλω να πω, ποσο απελπισια σε έπιανε μετα στην οθονη του Ν8, εχοντας περασει απο Ε7 και C6-01. Οι ανθρωποι απλα έχασαν ενα selling point απο την κλασσικη χαζομαρα τους.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα τετοια φωτογραφια και βιντεο... Με εξεπληξε ευχαριστα !! Απιστευτο ! :D

κορυφαια συσκευη απο τη NOKIA

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα τετοια φωτογραφια και βιντεο... Με εξεπληξε ευχαριστα !! Απιστευτο ! :D

 

Antonio_r το πήρες ; Αν ναι άφησε ένα μικρό ρίβιου όποτε μπορέσεις !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

2η μερα σημερα με το Ε7 στα χερια μου, και σύντομα θα σας στείλω ενα ολοκληρομενο Review...

 

Αυτο που θα κανω τώρα είναι να σας γραψω τις πρωτες μου εντυπωσεις... αρνητικες και θετικες.

 

Αρνητικα:

 

1ον, καμερα χωρις Focus, το πληκτρο ειναι μιας θεσης, με αποτελεσμα, απλα να τραβαει φωτογραφίες!!!

 

2ον, το πληκτρο για την εκκινηση της εφορμογης για ληψη φωτογραφιας, δεν εχω καταλαβει ποσο χρονο θελει να το πατας για να ξεκινησει... άλλες φορες το παταω και ξεκιναει η εφαρμογη για την ληψη, και αλλες φορες θελει και 5 δευτ.!!!

 

3ον, το Ovi ενω ξερει οτι χρησιμοποιω Ε7, και καποιοες εφαρμογες μου λεει οτι ΔΕΝ ειναι για την συσκευη μου, καποιες αλλες μου τις δινει για εγκατασταση ενω ΔΕΝ παιζουν στο Ε7... (προγραμμα για φακο, προγραμμα μετρησης σφυγμων, BarCode Scanner.)

 

4ον, εχω παρα πολυ καιρο να πεδευτω τοσο πολυ κανοντας πλοηγηση στο ιντερνετ απο συσκευη κινητου...

Ο browser της Νοκια, ειναι πολυυυυ πισω απο τον Safari του iPhone και αυτον απο το Android...( αυτα που σας γραφω αυτη την στιγμη, προσπαθησα να σας τα γραψω και μεσα απο το Ε7, αλλά αφου τελειωσα και πατησα Υπλοβολη απαντησης, το myphone μου απαντησε οτι το μηνημα μου ειναι μικτοτερο απο 10 χαρακτηρες...!!!:() και γενικότερα πολύ πολυ δυστροπος browser

 

5ον, πριν που εγραφα παλι στο e7 με ανοιχτο το πληκτρολογιο, ετυχε να με καλεσουν, μου εβγαλε το κοκκινο και το πρασσινο κουμπι για απαντηση αλλα δεν πατιωταν τιποτα... BUG... με αποτελεσμα να περιμενω μεχρι να το κλησουν για να συνεχισω...

 

6ον, η οθονη του ΔΕΝ ακουει αυτο που θελετε τοσο ευκολα... καποιες φορες θελει προσπαθεια για να επιλεξετε κατι...

 

7ον, το φυσικο πληκτρολογιο ΔΕΝ εχει συντομευση για αλλαγη γλωσσας... και χρειάζετε "κοπο" για να το κανεις...

 

8: Μεγαλες καθυστερησεις, στην εγκατασταση και απεγκαταση εφαρμογων... πραγματικα ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ καθυστερηση...

 

ΘΕΤΙΚΑ...:

 

1ον, Πολύ καλο και βολικό πληκτρολογιο

 

2ον, Πολύ καλο βιντεο (εμενα με ικανοποιεί)

 

3ον, πολύ δυνατό ηχειο ηχου

 

4ον: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ, δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο... 2 ημερες του πινω το αιμα... wifi, internet, music, camera, video και η μπαταρια εχει πεσει μια μπαρα...

 

5ον: HDMI (πολύ καλη αποκριση)

 

6ον: ΤΑΧΥΤΑΤΗ μεταφορα αρχειων απο το PC στο κινητο...

 

 

Αυτα.. ισως να ειναι και αλλα θετικα η αρνητικα και να μην τα θυμαμε...

 

καποιοι φιλοi θελουν να το δουν απο κοντα... αν θελετε λοιπον, μπορουμε να κανονησουμε καφεδακι στην παραλια νεας μακρης για να το δουν ολοι οι φιλοι... απλα στειλτε μου PM...

 

Θα ξανα στειλω πιο αναλυτικα αργοτερα στο Review...

 

(δειτε φωτο απο την καμερα του)

 

Βαλε τον οπερα και πες μας πως ειναι η πλοηγηση.

Επισης η καμερα ειναι δευτερευον χαρακτηριστικο σε μια επαγγελματικη συσκευη τετοιου ειδους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισης η καμερα ειναι δευτερευον χαρακτηριστικο σε μια επαγγελματικη συσκευη τετοιου ειδους.

 

Γι' αυτό έβαλαν μία κάμερα με 8mpx και 2-πλό LED flash, επειδή "τέτοιες" επαγγελματικές συσκευές έχουν τις κάμερες για λόγους δευτερεύουσας σημασίας...

 

αν κρίνω από τις παρατηρήσεις των χρηστών, η έκφραση της ΝΟΚΙΑ περί "κινητού γραφείου" μάλλον πάει περίπατο... εκτός αν εννοούσαν "δυσ-κίνητο γραφείο"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

7ον, το φυσικο πληκτρολογιο ΔΕΝ εχει συντομευση για αλλαγη γλωσσας... και χρειάζετε "κοπο" για να το κανεις...

 

 

Γεια!

 

shift + sym δοκίμασες για αλλαγή γλώσσας; Στο N97 έτσι άλλαζε..

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό έβαλαν μία κάμερα με 8mpx και 2-πλό LED flash, επειδή "τέτοιες" επαγγελματικές συσκευές έχουν τις κάμερες για λόγους δευτερεύουσας σημασίας...

 

αν κρίνω από τις παρατηρήσεις των χρηστών, η έκφραση της ΝΟΚΙΑ περί "κινητού γραφείου" μάλλον πάει περίπατο... εκτός αν εννοούσαν "δυσ-κίνητο γραφείο"

Για τα δεδομενα της νοκια αυτη η καμερα ειναι για τα καινουρια της φτηνα μοντελα. Αυτη θα μπει και στο Ε6.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το πήρα άρχισαν τα παρατράγουδα.. Στη μεταφορά δεδομένων αποφάσισε πως τα SMS του πέφτουν βαριά και ασήκωτα και έτσι κάθε φορά που μπαίνω στα μηνύματα κρεμάει και επανέρχεται μόνο με restart.. Τώρα πως γίνεται το Ε71 να τα διαχειριζόταν μια χαρά (με παλαιότερο λειτουργικό και σαφώς υποδεέστερο hardware) παραμένει μυστήριο!

 

Update:

 

Και απο οτι φαίνεται απο το καλό στο καλύτερο με πάει, δεδομένου πως αφού το σύνδεσα με το ovi suite μου αποκάλυψε πως η μνήμη τηλεφώνου είναι 0 απο τα 470ΜΒ.. Ψάχνοντας δε λίγο στο menu είδα οτι στις επιλογές μηνυμάτων και κάτω απο το υπομενού "Άλλο" δεν υπάρχει η επιλογή μεταφοράς των μηνυμάτων απο την μνήμη τηλεφώνου στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης (επιλογή που έδινε το παρόν σε όλες τις συκευές nokia που είχα, συμπεριλαμβανομένων των N97 και N8) Τι να πω.. Απίστευτα πράγματα!

Edited by symplektis
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

 

shift + sym δοκίμασες για αλλαγή γλώσσας; Στο N97 έτσι άλλαζε..

 

Και έτσι αλλάζει και στο E7. :D

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το πήρα άρχισαν τα παρατράγουδα.. Στη μεταφορά δεδομένων αποφάσισε πως τα SMS του πέφτουν βαριά και ασήκωτα και έτσι κάθε φορά που μπαίνω στα μηνύματα κρεμάει και επανέρχεται μόνο με restart.. Τώρα πως γίνεται το Ε71 να τα διαχειριζόταν μια χαρά (με παλαιότερο λειτουργικό και σαφώς υποδεέστερο hardware) παραμένει μυστήριο!

 

Update:

 

Και απο οτι φαίνεται απο το καλό στο καλύτερο με πάει, δεδομένου πως αφού το σύνδεσα με το ovi suite μου αποκάλυψε πως η μνήμη τηλεφώνου είναι 0 απο τα 470ΜΒ.. Ψάχνοντας δε λίγο στο menu είδα οτι στις επιλογές μηνυμάτων και κάτω απο το υπομενού "Άλλο" δεν υπάρχει η επιλογή μεταφοράς των μηνυμάτων απο την μνήμη τηλεφώνου στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης (επιλογή που έδινε το παρόν σε όλες τις συκευές nokia που είχα, συμπεριλαμβανομένων των N97 και N8) Τι να πω.. Απίστευτα πράγματα!

 

κανε ενα hard reset μπας και λυθει η πηγαινε σε νοκια αμα ειναι τοσο μεγαλο... και οχι αυτο με τα μηνυματα.... δεν το δινει το Ν8 ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα hard reset μπας και λυθει η πηγαινε σε νοκια αμα ειναι τοσο μεγαλο... και οχι αυτο με τα μηνυματα.... δεν το δινει το Ν8 ;)

 

Εφαγε και hard reset και δεν έστρωσε.. Τελικά έσβησα αρκετά και τελικά τα πέρασε. Όσο για το N8 έχεις δίκιο. Νόμιζα οτι το είχε αλλά μπερδεύτηκα με το N97 mini. Προφανώς στο symbian3 αποφάσισαν οτι δεν χρειάζεται.. Αν είναι ικανό για σωστή διαχείρηση μνήμης όσο αφορά τα μηνύματα, ο χρόνος θα δείξει (αρχίζοντας άσχημα βέβαια με το E7). Βέβαια στο N8 είχα μεταφέρει παραπάνω μηνύματα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.. Τι να πω!

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Πριν απο κανα δυο μερες πηρα απο εξωτερικο το Nokia E7,Super το τηλέφωνο

δε λέω αλλα δεν μπορω να γραψω πουθενα ελληνικα.Έχει μόνο αγγλικα,γαλλικα,ρουμάνικα και ισως και αλλη μια γλωσσα που τωρα δεν θυμαμαι.

Έχετε καμμια ιδέα τι θα μπορουσα να κάνω για αλλαξω το product code στο κινητο?

Δοκιμασα με το NSS αλλα καμμια τυχη.Δεν το αναγνωρίζει το κινητο για να διαβάσει το product code και μου βγαζει error.

Αν παρω εδω την Nokia λετε να θέλουν να βοηθήσουν και να μπορούν να με βοηθήσουν στο προβλημα που έχω?

 

Σας ευχαριστω πολύ

Ντινος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη, καλορίζικο το κινητό και καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Ως νέος χρήστης, θα σου πρότεινα να διαβάσεις το Symbian^3 Platform FAQ ενώ η απάντηση στο ερώτημά σου βρίσκεται στον οδηγό

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα με σκοπό να το αγοράσω χωρίς να ξέρω ακριβώς τιμή. Όταν τελικά το πηρα στα χέρια μου, μου φάνηκε Πάρα πολύ βαρύ. Μετά άκουσα και την τιμή. Και η ερώτηση ειναι..Αξίζει ρε παιδιά ?? Γιατι εμένα δεν μου με κέρδισε.:shifty:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

 

shift + sym δοκίμασες για αλλαγή γλώσσας; Στο N97 έτσι άλλαζε..

Ενα πολύ χρήσιμο δωρεάν πρόγραμμα για αλλαγή γλώσσας βρήκα στο ovi store. Είναι το langswitcher

Αφού το εγκαταστήσεις μπορείς με όποιο πλήκτρο θες πχ παρατεταμένο Sym να ενναλλάσει τις γλώσσες που το ορίζεις και άλλα τέτοια ... +++1

Edited by arpa
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους μαγκες.. :)

Ειδα κι εγω το Ε7 (οχι απο κοντα!) σε αρκετα βιντεο και με εντυπωσιασε..

Βασικα για τον Ν8 'θα' πηγαινα αλλα ΜΟΝΟ για το πληκτρολογιο του Ε7 μαλλον θα προτιμησω αυτο .

Φουλ οθονη χωρις κουμπια , που παμε !! (γνωμη μου παντα)

Η ερωτηση μου ειναι αξιζει να αφησω το Ν86 μου για το Ε7 ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους μαγκες.. :)

Ειδα κι εγω το Ε7 (οχι απο κοντα!) σε αρκετα βιντεο και με εντυπωσιασε..

Βασικα για τον Ν8 'θα' πηγαινα αλλα ΜΟΝΟ για το πληκτρολογιο του Ε7 μαλλον θα προτιμησω αυτο .

Φουλ οθονη χωρις κουμπια , που παμε !! (γνωμη μου παντα)

Η ερωτηση μου ειναι αξιζει να αφησω το Ν86 μου για το Ε7 ?

Καλημέρα και καλό μήνα.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση μεταξύ των 2 συγκεκριμένων συσκευών. Είναι τελείως διαφορετικές. Το μόνο συν που έχει το Ν86 είναι η κάμερα του ίσως επειδή έχει auto focus ενώ του Ε7 όχι.

Σε όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ καλύτερο το Ε7.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...