Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθονη Amoled(οσοι το εχουν αγοραση) ειναι ενταξει η εχει τα προβληματα που εχει του Ν8

 

Η οθόνη είναι με μια κουβέντα ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ δεν φαίνονται ΚΑΘΟΛΟΥ πίξελ λόγω μεγαλύτερου μεγέθους καί δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η οθόνη είναι με μια κουβέντα ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ δεν φαίνονται ΚΑΘΟΛΟΥ πίξελ λόγω μεγαλύτερου μεγέθους καί δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

 

και εγω που το χρησιμοποιω 2 εβδομαδες τωρα δεν εχει το παραμικρο προβλημα η οθονη του!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι με μια κουβέντα ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ δεν φαίνονται ΚΑΘΟΛΟΥ πίξελ λόγω μεγαλύτερου μεγέθους καί δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

Μα, λόγω μεγαλύτερου μεγέθους, αλλά ίδιας ανάλυσης με το Ν8, θα μπορούσαν να φαίνονται pixels (που δεν φαίνονται τελικά). Θυμηθείτε το Ν95 8GB σε σχέση με το Ν95 το απλό, που το δεύτερο είχε φανερά καλύτερη οθόνη. Κανονικά, στο Ε7 θα έπρεπε να βάλουν υψηλότερης ανάλυσης (800x400 τουλάχιστον). Πάντως, υπάρχουν εφαρμογές και παιχνίδια που είχα ήδη αγοράσει για το Ν8 και όταν πάω να τα ξανακατεβάσω για το Ε7 μου γράφει ότι πρέπει να τα ξαναγοράσω γιατί δεν υποστηρίζονται από το συγκεκριμένο τηλέφωνο (π.χ. Angry Birds). Κακό αυτό Nokia!!! Θα σε κράξω σαν angry bird...

Ευτυχώς, το 80% των εφαρμογών δεν έχουν αυτό το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το χετε το κινητάκι :) στα χέρια σας πείτε μας κιάλλες εντυπώσεις..στο σερφάρισμα πως ειναι?στην αναπαραγωγή βίντεο?απο κολλήματα γενικότερα?restart?και γενικά πείτε μας πολλά!
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το χετε το κινητάκι :) στα χέρια σας πείτε μας κιάλλες εντυπώσεις..στο σερφάρισμα πως ειναι?στην αναπαραγωγή βίντεο?απο κολλήματα γενικότερα?restart?και γενικά πείτε μας πολλά!

 

Α)Το ίντερνετ είναι ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ,το ίδιο και το βίντεο όχι μόνο λόγω της μεγάλης και ποιοτικότατης οθόνης αλλά και του γεγονότος ότι το κινητό μπορεί να στηριχτεί σαν λαπτοπ καί να σερφάρει κανείς όσο καί να παρακολουθήσει βίντεο σαν να βλέπει τηλεόραση.Β)Η διαχείριση του λειτουργικού είναι πολύ γρήγορη,επανεκκίνηση δεν μου έχει καμμία(μόνο μια εβδομάδα το έχω ως τώρα όμως ρε παιδιά....)το μόνο μελανό σημείο είναι ένα κόλλημα που μου πέταξε κάποια στιγμή στο ίντερνετ σε βαθμό να έχουν κρεμάσει τα γραφικά της οθόνης και να μην δέχεται καμμία εντολή,κράτησα πατημένο το κουμπί ενεργοποίησης για 30 δεύτερα,έσβησε και συνήλθε.;Άλλες εντυπώσεις:Η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη από του Ν8 αλλά αρκετά αξιοπρεπής,με πολύ-πολύ χρήση κρατάει μόνο μια μέρα.Θα προτιμούσα να είχε κάρτα μνήμης αντί για flash memory,ωστόσο έκανα αντίγραφο ασφαλείας σε usb stick (άς είναι καλά το ΜΕΓΙΣΤΟ usb-on-the-go).Στο σημείο αυτό να σημειωθεί ότι ο κάτοχος δεν πρέπει να πανικοβληθεί με την διάρκεια που παίρνει να ολοκληρωθεί το αντίγραφο ασφαλείας γιατί η μπάρα της προόδου του αντιγράφου συμπληρώνεται γρήγορα αλλά η τελευταία φάση και μέχρι να βγεί η ένδειξη 'το αντίγραφο ασφαλείας ολοκληρώθηκε' κρατάει....μια ώρα και βάλε (μέγεθος αρχείου backup....700 mb!!!)Tέλος,έκανα όλο το τηλέφωνο backup και στον υπολογιστή μέσω ovi suite,πάλι πήρε μια ώρα και μου έσωσε τα πάντα καταλαμβάνοντας στο pc χώρο 5,5 gb.Αυτά για την ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αππου το αγόρασες φίλε?είναι με ελληνικό μενού?πληκτρολόγιο?γιατί βλέπω κυκλοφορούν στο internet αρκετά!και σε περίπτωση φορμάτ δεν πιστεύω να χάνει τα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Αππου το αγόρασες φίλε?είναι με ελληνικό μενού?πληκτρολόγιο?γιατί βλέπω κυκλοφορούν στο internet αρκετά!και σε περίπτωση φορμάτ δεν πιστεύω να χάνει τα ελληνικά?

 

To πήρα γερμανικό από το V&P και μου πέρασε φίλος τα ελληνικά,με φορμάτ δεν χάνονται αλλά μόνο με αναβάθμιση μέσω υπολογιστή.Αναβαθμίζωντας μέσω wifi δεν υπάρχει πρόβλημα.Δυστυχώς το πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικά αλλά φιλοδοξώ να το συνηθίσω με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Πέρασα χθες την αναβάθμιση μέσω wifi(καθότι Γερμανικό...),δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο,διάβασα καί στο ίντερνετ πώς περιέχει μικρές διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την αναβάθμιση μέσω wifi(καθότι Γερμανικό...),δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο,διάβασα καί στο ίντερνετ πώς περιέχει μικρές διορθώσεις.

 

Και εγω τα ιδια.το μονο που μου φαινεται ειναι οτι τα widget ενημερωσηε(ειδοποιησεις,CNN,BBC,BLOOMBERG) ενω πριν συστηματικα κολλαγαν και δεν ανανεωνοντουσαν,μεχρι τωρα δεν εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις 1)To πληκτρολογιο ειναι φωτιζομενο ?? 2) με συντηριτικη χρηση ,ποσο κραταει η μπαταρια ??
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις 1)To πληκτρολογιο ειναι φωτιζομενο ?? 2) με συντηριτικη χρηση ,ποσο κραταει η μπαταρια ??

 

Το πληκτρολογιο ειναι φωτιζομενο,με 40 λεπτα ομιλιας,4-5 ανανεωσεις των widget ενημερωσεις και κανενα 5 λεπτο στο ovi προσωπικα μου κραταει 3,5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!Εμένα πάνω από μιάμιση μέρα δεν αντέχει(με την ίδια χρήση το Ν8 αντέχει λίγο περισσότερο)

 

δεν ξερω τι να πω φιλε μου!γενικα το προσεχω πολυ,δεν βαζω αχρηστα apps,με εξαιρεση την ωρα του update τα widgets ειναι παντα σε offline mode,χρησιμοποιω 2 οθονες και οχι και τις 3.αυτα,ελπιζω να μην το ματιασα!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πω φιλε μου!γενικα το προσεχω πολυ,δεν βαζω αχρηστα apps,με εξαιρεση την ωρα του update τα widgets ειναι παντα σε offline mode,χρησιμοποιω 2 οθονες και οχι και τις 3.αυτα,ελπιζω να μην το ματιασα!!!!:D:D

 

Κοίτα,εγώ γενικά δουλεύω και τα 3 πάνελ αλλά όχι με ενεργά widget αλλά με συντομεύσεις.Ωστόσο την φωτεινότητα την έχω τέρμα και δουλεύω πολύ κάμερα,πάρα πολύ wi fi και λιγότερο κλήσεις.Με την ίδια ακριβώς χρήση το Ν8 μου κρατάει λίγο περισσότερο και το C6-01 λίγο λιγότερο(το χειρότερο από τα 3).

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα διαφερουμε στη φωτεινοτητα που την εχω στο 50%,δε χρησιμοποιω wifi πολυ και καθολου καμερα!αλλα αρκετες κλησεις και γρηγορες απαντησεις σε mail.
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα διαφερουμε στη φωτεινοτητα που την εχω στο 50%,δε χρησιμοποιω wifi πολυ και καθολου καμερα!αλλα αρκετες κλησεις και γρηγορες απαντησεις σε mail.

 

Eίναι γεγονός πώς του κάνεις πιο οικονομική διαχείριση έτσι,οπότε εξηγείται και η μεγαλύτερη αυτονομία του δικού σου Ε7.

Link to comment
Share on other sites

dark grey και εσυ?ξερεις αν θα υπαρχουν και αλλα χρωματα διαθεσιμα αργοτερα?δε θα με χαλαγε λιγο χρωμα...!!!
Link to comment
Share on other sites

dark grey και εσυ?ξερεις αν θα υπαρχουν και αλλα χρωματα διαθεσιμα αργοτερα?δε θα με χαλαγε λιγο χρωμα...!!!

 

Nαί και εγώ το ίδιο,το ασημένιο δεν το προτίμησα γιατί έχω ήδη Ν8 ασημένιο και φοβόμουν μήπως μου φανεί σαν επανάληψη.Το ποθούμενο χρώμα ήταν για μένα το μπλέ αλλά δεν φαντάζομαι να είναι διαθέσιμο σε αυτό,ούτε και στα άλλα χρώματα το άμεσο μέλλον....Πάντως πρόπερσι μόλις είδα διαθέσιμο το Ν86 σε άσπρο(σε πολύ περιορισμένα κομμάτια στο expancys...)έσπευσα να πουλήσω το (αγορασμένο από τριμήνου)μαύρο και το 'χτύπησα' και το χαίρομαι τρελλά μέχρι και σήμερα!Οπότε τα ραντάρ μου είναι ανοιχτά και για μπλέ Ε7.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω σε ασημί και σε πορτοκαλί το Ν8, οπότε δε με χαλάει το Dark Grey (Black θα έλεγα, αλλά ΟΚ). Κάπου στο διαδίκτυο το είδα και σε πορτοκαλί (εκτός από ασημί). Εντούτοις, θα έλεγα ότι το μαύρο πάντα μικραίνει τα αντικείμενα και ίσως σε άλλα χρώματα να φαίνεται τεράστιο.

 

Κάτι άλλο τώρα: Πώς ανεβοκατεβάζουμε την ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια μιας κλήσης; Δεν έχει πλαϊνά πλήκτρα για την ένταση...

Επίσης, εμένα γιατί δε μου βγάζει την αναβάθμιση σε 014; Έχω την 013.016 και product code το 059F6M4.

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα: Πώς ανεβοκατεβάζουμε την ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια μιας κλήσης; Δεν έχει πλαϊνά πλήκτρα για την ένταση...

 

Παράξενο, νόμιζα ότι έχει πλαϊνό διπλό πληκτρο για την ένταση (volume rocker το λένε στο αμέρικα... ;) ), όχι το κλασσικό δίδυμο πλήκτρων, αλλά ένα διπλό, με ελατήριο σαν το lock slider. Τσέκαρε ξανά στη δεξιά πλευρά της συσκευής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, έχετε δίκιο, απλά νόμιζα ότι είναι κάτι αντίστοιχο του πλήκτρου του Ν8, καθώς πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πλήκτρο με έλασμα για τη συγκεκριμένη λειτουργία (αισθάνομαι και λίγο βλάκας τώρα)...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...