Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μενα business phone δεν θα επρεπε να εχει καμερα περα απο μια μπροστα για videocall. Μαλιστα το E51 ειχα ζητησει να το παρω χωρις καμερα αλλα η nokia hellas δεν το εφερνε Ελλαδα. Αλλα και το οτι εχει καμερα 8mp το Ε7 πολυ μου ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η λογικη της εταιριας, λογικα, ειναι ανεξαρτητα την κατηγορια τους, τα κινητα πρεπει να εχουν καποια στανταρ χαρακτηριστικα που κανουν σε ολους ( πχ να εχει καμερα, οθονη αφης, να μπαινει στο ιντερνετ, να εχει ραδιο, κτλ)

μετα η εταιρια επενδυει σε χαρακτηριστικα που ικανοποιουν τις αναγκες της συγκεκριμενης ομαδας (target group) που απευθηνετε το κινητο.

Αυτη η ομαδα λοιπον ενδιαφερεται πιο πολυ για Qwerty, μαιλ, φινετσα, εφαρμογες γραφειου, κτλ. παρα για Carl zeis και 12 Mp καμερα.

 

Εχω το Ε90, δεν ειμαι επιχηρηματιας αλλα με βολεψε πολυ. Εγω και πολλοι αλλοι πιστευω, περιμεναμε εδω και χρονια νεο Communicator αλλα με αναλυση οθονης 800x360 τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Arxai0s! Συμφωνώ! Πάντως αισθάνομαι πως δεν ξέρω τίποτα γι'αυτή τη συσκευή... Το ξεψάχνισμα γίνεται στο Ν8..

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό το Ε7! Από το βίντεο η ποιότητα κατασκευής του φαίνεται πολύ καλή! Ήρθε σιγά σιγά μου φαίνεται η ώρα να παίρνει πόδι τι desire μου! Λατρεύω τα πληκτρολόγια! Αρκεί μόνο να είναι ποιοτικό! :)
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Arxai0s! Συμφωνώ! Πάντως αισθάνομαι πως δεν ξέρω τίποτα γι'αυτή τη συσκευή... Το ξεψάχνισμα γίνεται στο Ν8..

Oλοι εχουν πεσει με τα μουτρα στο n8 και θα μας ερθει ξαφνικο οταν ερθει η συσκευη στην ελλαδα:p:p Που δεν νομιζω να αργησει πολυ μετα το Ν8.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα σε καμία χώρα οπότε, αν προχωρήσεις μέχρι τέλους την αγορά, σε κάποια στιγμή θα σου πει μη διαθέσιμο ή απλά προπαραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

738???????? (καλα θα πεσει λιγο το ξερω οταν βγει κανονικα στην αγορα)

Δηλαδη οταν βγει το meego που μαλλον θα εχει παρομοιο σχημα qwerty κτλ ποσο θα κοστιζει 1000 ευρω??

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα για την κυκλοφορία του E7 γνωρίζουμε? Και συγγνώμη, το Meego λειτουργικό δεν είναι? Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα για την κυκλοφορία του E7 γνωρίζουμε? Και συγγνώμη, το Meego λειτουργικό δεν είναι?

Ναι, βασισμένο στο Linux σε συνεργασία με την ΙΝΤΕL

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6ZbRSwpf-BM&feature]YouTube - Nokia E7 Office[/ame]

 

Nokia E7 starts shipping December 10th

http://www.engadget.com/2010/11/08/nokia-e7-starts-shipping-december-10th/

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια πηγη γι την ημερομηνια κυκλοφοριας

http://www.gsmarena.com/the_qwerty_slider_nokia_e7_hits_the_stores_on_10_december-news-2061.php

 

τωρα αυτα να τα θεωρησουμε καλα νεα? η θα εχουμε παρομοιο σηριαλ με το Ν8 (και αλλες παλιοτερες συσκευες) και θα αρχισει να μετατιθεται η ημερομηνια κυκλοφοριας?

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε αυτην την φορα η νοκια να ειναι πιο ετοιμη στην σωστη διαθεση της συσκευης στις αγορες... Αν και με βλεπω να περιμενω το meego εκτος και αν δουμε γρηγορα update στις symbian συσκευες...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το βλέπω να το αγοράζω, αυτό που με απασχολεί είναι αν θα διαβάζει άνετα μεγάλα pdf με εικόνες και αν θα μπορώ να επεξεργαστώ άνετα κείμενα word και να πληκτρολογώ γρήγορα με το πληκτρολόγιο. Θα βολεύει να το έχω σε ένα τραπέζι και να πληκτρολογώ σχεδόν όπως σε ένα κανονικό πληκτρολόγιο υπολογιστή ή θα πρέπει να το κρατάω και να πληκτρολογώ με τους αντίχειρες?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το βλέπω να το αγοράζω, αυτό που με απασχολεί είναι αν θα διαβάζει άνετα μεγάλα pdf με εικόνες και αν θα μπορώ να επεξεργαστώ άνετα κείμενα word και να πληκτρολογώ γρήγορα με το πληκτρολόγιο. Θα βολεύει να το έχω σε ένα τραπέζι και να πληκτρολογώ σχεδόν όπως σε ένα κανονικό πληκτρολόγιο υπολογιστή ή θα πρέπει να το κρατάω και να πληκτρολογώ με τους αντίχειρες?

 

Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ... Δεν ξέρουμε κατά πόσο θα βολέψει μέχρι να έρθει η συσκευή στα χέρια μας... Γιατί και κάποιος άλλος να πει πως τον βολεύει... Δε θα είναι η προσωπική εμπειρία... ,)

 

{Edit: Ξέρουμε, αν εκτός από το φυσικό πληκτρολόγιο θα εμφανίζεται και εικονικό στην οθόνη ή αναγκαστικά θα πρέπει να ανοίγουμε το πληκτρολόγιο?

 

(είμαι μεταξύ Ε7 και Ν8 και δεν ξέρω τι να αποφασίσω... Δε με ενδιαφέρει η κάμερα, όλα τα άλλα όμως... και η έλλειψη fm transmitter από το Ε7 με ξινίζει λίγο...)}

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειχα Ν97 που εχει παρομοιο πληκτρολογιο( οκ λιγο πιο μικρο)

πιστευω οτι θα γραφουμε με τους αντιχειρες.

Μαλιστα οταν ειχα αγορασει το Ν97 στην αρχη δυσκολευτικα αλλα τελικα ειναι πιο γρηγορος τροπος σε σχεσει με touch.

Δεν ξερω βεβαια τι παζει με το swepe το οποιο δεν το εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Nokia E7 Tips: How to Copy, Cut, Paste and use Email keyboard shortcuts and Flashlight

http://symbianworld.org/7376-nokia-e7-tips-how-to-copy-cut-paste-and-use-email-keyboard-shortcuts-and-flashlight/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν στο ιντερνετ βλεπει κανονικα της σελιδες? οπως το iphone δηλαδη παιζει και τα βιντεο???
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει τα περισσότερα flash περιεχόμενα (πχ τα video στο facebook) αλλά δεν μπορεί να προβάλει κανονικά σελίδες που είναι εξολοκλήρου βασισμένες σε flash όπως το zoo. Αυτό θα αλλάξει βέβαια με την υποστήριξη του flash 10.1 όπου τα πάντα θα εμφανίζονται όπως ακριβώς τα βλέπεις στην οθόνη του υπολογιστή σου. Δες εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι φωτιζόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...