Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι παιδιά, έχετε δίκιο, απλά νόμιζα ότι είναι κάτι αντίστοιχο του πλήκτρου του Ν8, καθώς πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πλήκτρο με έλασμα για τη συγκεκριμένη λειτουργία (αισθάνομαι και λίγο βλάκας τώρα)...

 

Ναι, είναι λογικό να σου φανεί παράξενο, γιατί - αν δεν απατώμαι - είναι η πρώτη φορά που βάζει η Nokia διπλό πλήκτρο έντασης με έλασμα. Το slider κλειδώματος πρέπει να είναι από την πλευρά του qwerty. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το Ελληνικό Ε7 και κλειστό παίζει ενοχλητικά από την πλευρά που κλειδώνει η συσκευή στην αριστερή γωνία (αντικριστά από τον μηχανισμό ανάκλησης). Να αγχωθώ -γιατρέ μου- ή έχει και άλλος την ίδια πάθηση; Περιμένω τα φώτα σας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ελληνικό Ε7 και κλειστό παίζει ενοχλητικά από την πλευρά που κλειδώνει η συσκευή στην αριστερή γωνία (αντικριστά από τον μηχανισμό ανάκλησης). Να αγχωθώ -γιατρέ μου- ή έχει και άλλος την ίδια πάθηση; Περιμένω τα φώτα σας.

 

μολις το κοιταξα φιλε μου και δεν εχω τετοιο προβλημα.δεν κουνιεται τιποτα,πουθενα.ας ενημερωσουν και τα υπολοιπα παιδια που το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ελληνικό Ε7 και κλειστό παίζει ενοχλητικά από την πλευρά που κλειδώνει η συσκευή στην αριστερή γωνία (αντικριστά από τον μηχανισμό ανάκλησης). Να αγχωθώ -γιατρέ μου- ή έχει και άλλος την ίδια πάθηση; Περιμένω τα φώτα σας.

Tι εννοεις "Ελληνικο" , εχει κυκλοφορισει απο Νοκια Ελλας , απο που το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις "Ελληνικο" , εχει κυκλοφορισει απο Νοκια Ελλας , απο που το πηρες

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει, το δοκιμάζω. Καμία βοήθεια please?

 

μολις το κοιταξα φιλε μου και δεν εχω τετοιο προβλημα.δεν κουνιεται τιποτα,πουθενα.ας ενημερωσουν και τα υπολοιπα παιδια που το εχουν.

 

Τώρα το είδα. Thnx φίλε.

Edited by stendor
Συνεχομενα μηνύματα. Για διόρθωση ή προσθήκη πληροφοριών σε υπάρχον μήνυμα χρησιμοποιούμε την ΤΡΟΠΟΠΟΊΗΣΗ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα,προφανως η συσκευη εχει προβλημα αλλα αφου ειναι trial unit και οχι δικη σου μικρο το κακο!βεβαια τωρα δεν ξερω τι συνεπαγεται αυτο στο review που θα κανεις!!
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα,προφανως η συσκευη εχει προβλημα αλλα αφου ειναι trial unit και οχι δικη σου μικρο το κακο!βεβαια τωρα δεν ξερω τι συνεπαγεται αυτο στο review που θα κανεις!!

 

Για αυτό ρωτάω :) Thnx guys.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κυκλοφορήσει, το δοκιμάζω.

Aφου το δοκιμαζεις "επισημα" για καποιο περιοδικο, υποθετω, ενημερωσε μας ποτε θα κυκλοφορισει το Ελληνικο , αν εχεις αυτη την πληροφορηση :)

Link to comment
Share on other sites

Aφου το δοκιμαζεις "επισημα" για καποιο περιοδικο, υποθετω, ενημερωσε μας ποτε θα κυκλοφορισει το Ελληνικο , αν εχεις αυτη την πληροφορηση :)

 

Τίποτα δεν είναι απόλυτα σίγουρο. Για αυτό λοιπόν δεν θέλω να εκτεθώ ή να εκθέσω.

 

Εδώ είναι το link του review μου για όποιον ενδιαφέρεται

 

http://www.digitallife.gr/nokia-e7-dokimazoume-to-filandiko-superphone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα παιδια πρωτη φορα που μου επεσε το κινητο στο δρομο και ετυχε ο διαολος και ηταν σε σημειο που ηταν σκαμμενος σε εκεινο το σημειο!αποτελεσμα 2 μικρες γρατζουνιες κατω αριστερα!το βλεπω και ανεβαζω πιεση!!με βλεπω να το πηγαινω στο nokia care για να μου αλλαξουν ολη την κασα γιατι δεν μπορω να το βλεπω ετσι,το θεμα ειναι θα μπορουν;το κινητο δεν εχει ερθει επισημα εδω γιαυτο ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα παιδια πρωτη φορα που μου επεσε το κινητο στο δρομο και ετυχε ο διαολος και ηταν σε σημειο που ηταν σκαμμενος σε εκεινο το σημειο!αποτελεσμα 2 μικρες γρατζουνιες κατω αριστερα!το βλεπω και ανεβαζω πιεση!!με βλεπω να το πηγαινω στο nokia care για να μου αλλαξουν ολη την κασα γιατι δεν μπορω να το βλεπω ετσι,το θεμα ειναι θα μπορουν;το κινητο δεν εχει ερθει επισημα εδω γιαυτο ρωταω.

Ωχ, ατυχία! Και εγώ είμαι τόσο ψείρας που μπορεί και να το έβαζα στην άκρη μέχρι να το έφτιαχνα (για να μη το βλέπω και μου ανεβαίνει η πίεση)!

Λογικά δε θα υπάρχουν ακόμη ανταλλακτικά για το κινητό αυτό στα Nokia Care.

Aν πάλι κρίνω από αυτές τις τιμές για το Ν8: http://cnn.cn/shop/nokia-n8-c-24_1073.html, ετοιμάσου για μεγάλο ποσό (γύρω στα €200 το υπολογίζω).

Εγώ έχω φροντίσει και το προστατεύω με τις παρακάτω λύσεις (πέρα από το Brando screen protector):

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Nokia-Carrying-Case-Black-CP-501-for-E7-02724P4.htm

http://www.mytrendyphone.com/shop/nokia-e7-cover-43314p.html

http://www.mytrendyphone.com/shop/nokia-e7-faceplate-45354p.html

Αν οι γρατζουνιές σου είναι σε γωνία, όλες οι παραπάνω λύσεις θα στις καλύψουν (τουλάχιστον δε θα φαίνονται). Πάντως, τέτοιες συσκευές πρέπει πάντα να είναι "ντυμένες"!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου και να φανταστεις ειχα παει στο νοκια care κηφισιας που ξερω τα παιδια και δεν ειχαν αυτη με τη σιλικονη πισω που μπαινει και δεν ηθελα αυτη που το καλλυπτει πληρως!τοσο υπολογιζω και εγω,θα τα δωσω δεν το συζηταω,απλα εκνευριστικα πρωινιατικα και ειναι το μονο πραγμα που με τρελαινει!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα. Πώς κλείνουμε εντελώς το Wi-Fi; Θέλω να συνδεθώ μέσω 3G και επειδή εδώ που είμαι έχω known δίκτυο WiFi, συνδέεται συνεχώς μέσω αυτού. Επίσης, όταν πάω να δημιουργήσω ένα δικό μου APN (θέλω να βάλω ρυθμίσεις και για Voda και για Cosmote) και έχοντας μέσα στη συσκευή κάρτα της cosmote, μου βγάζει SIM card error και δε με αφήνει να προσθέσω manually κάποιο APN. Δε θα έπρεπε, ούτως ή άλλως να διαβάζει από τη κάρτα τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να συνδέεται μέσω αυτών (όταν δεν υπάρχει WiFi); Εμένα δείχνει ότι προσπαθεί να συνδεθεί μέσω π.χ. cosmote internet, αλλά αποτυγχάνει. Προσπαθώ να βρω που είναι οι ρυθμίσεις των providers μέσα στο τηλέφωνο (ώστε να τις διορθώσω αν απαιτείται) και δεν τις βρίσκω πουθενά).

Τέλος, πως μπορώ να ενεργοποιήσω το φωτιζόμενο ρολόϊ για screen saver (όπως στο Ν8);

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο FAQ της πρώτης σελίδας Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δικά σας είναι τα χρήματα, δε μου πέφτει λόγος, αλλά 200 € για αντικατάσταση του περιβλήματος του κινητού είναι εξωφρενικά μεγάλο ποσό...απλά και μόνο για μερικές γρατζουνιές. Edited by pan_nl
Link to comment
Share on other sites

Δικά σας είναι τα χρήματα, δε μου πέφτει λόγος, αλλά 200 € για αντικατάσταση του περιβλήματος του κινητού είναι εξωφρενικά μεγάλο ποσό...απλά και μόνο για μερικέ γραντζουνιές.

 

Είναι μεγάλο το ποσό, αλλά αν έχεις τρέλα με τα συγκεκριμένα πραγματάκια, τότε μόνο αν είναι σε τέλεια κατάσταση τα ευχαριστιέσαι. Εγώ κάποτε πούλησα φρέσκο κινητό επειδή του έκανα μια γρατζουνιά που μόνο εγώ έβλεπα! Άμα το ξέρεις, μόνο εκεί πάει το μάτι σου! Είμαστε τρελοί, το παραδέχομαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο το ποσό, αλλά αν έχεις τρέλα με τα συγκεκριμένα πραγματάκια, τότε μόνο αν είναι σε τέλεια κατάσταση τα ευχαριστιέσαι. Εγώ κάποτε πούλησα φρέσκο κινητό επειδή του έκανα μια γρατζουνιά που μόνο εγώ έβλεπα! Άμα το ξέρεις, μόνο εκεί πάει το μάτι σου! Είμαστε τρελοί, το παραδέχομαι...

 

δυστυχως πασχω απο την ιδια τρελοασθενεια με το φιλο pharmex:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πασχω απο την ιδια τρελοασθενεια με το φιλο pharmex:D:D:D

 

Το μεράκι είναι μεράκι όπως και να γίνει ρε παιδιά!Και το πολύ 'πρέπει' καμμία φορά βλάπτει....

Link to comment
Share on other sites

Θα το εχω στα χερια μου σε 3 ημερες απο σημερα απο την cote, για παρουσιαση στην σελιδα μου.

 

Οπως ξερω θα κυκλοφορισει τον αλλον μηνα απο την cote.

 

Θα σαζ ενημερωσω συντομα για greek review

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα το εχω στα χερια μου σε 3 ημερες απο σημερα απο την cote, για παρουσιαση στην σελιδα μου.

 

Οπως ξερω θα κυκλοφορισει τον αλλον μηνα απο την cote.

 

Θα σαζ ενημερωσω συντομα για greek review

 

Ρε παιδιά το έχω πάρει εδω και δυο μέρες....το έχω πάρει απο soundtech Κύπρου..

Δεν έχει καμιά απολύτως διαφορά απο απο το Ν8 αν εξαιρέσεις την Οθονη και

το συρόμενο πληκτρολόγιο...Κριμα τα λεφτά που έδωσα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? οταν τα εδωσες τα λεφτα σου τι περιμενες?

δεν ηξερες τι ειναι αυτο το προιον που αγοραζεις?

 

εντυπωση μου κανει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? οταν τα εδωσες τα λεφτα σου τι περιμενες?

δεν ηξερες τι ειναι αυτο το προιον που αγοραζεις?

 

εντυπωση μου κανει.

 

ηξερα. Το θεμα ειναι οτι περιμενα κατι διαφορετικο καποια αναβαθμιση στο λογισμικο η πιο γρηγορο επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

ηξερα. Το θεμα ειναι οτι περιμενα κατι διαφορετικο καποια αναβαθμιση στο λογισμικο η πιο γρηγορο επεξεργαστη

 

Κατσε βρε συ ακομα δεν βγηκε. Αναβαθμισεις υπαρχουν και θα υπαρξουν και αλλες για πολυ καιρο ακομη.

η διαφορα απο το S^1 ειναι ηδη αρκετα μεγαλη.

 

ο επεξεργαστης ειναι τελειος. γονατισε καπου και σε αφησε απογοητευμενο?

 

ή μηπως μιλας καθαρα για την ονομαστικη του τιμη?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατσε βρε συ ακομα δεν βγηκε. Αναβαθμισεις υπαρχουν και θα υπαρξουν και αλλες για πολυ καιρο ακομη.

η διαφορα απο το S^1 ειναι ηδη αρκετα μεγαλη.

 

ο επεξεργαστης ειναι τελειος. γονατισε καπου και σε αφησε απογοητευμενο?

 

ή μηπως μιλας καθαρα για την ονομαστικη του τιμη?

 

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι περίμενα κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό σε σχέση με το λογισμικό του Ν8.

 

Πιστέυω ότι ΜΟΝΟ η πιο μεγάλη οθόνη και το συρόμενο πληκτρολόγιο δεν δικαιολογούν την τιμή του.

 

Φυσικά αυτό είναι τι κύκνειο άσμα του λειτουργικού sybian...

 

Περιμένουμε να δούμε το πρώτο Νοκια μετά την συνεργασία με την Microsoft....

Microsoft + Nokia =:kill:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αυτό είναι τι κύκνειο άσμα του λειτουργικού sybian...

 

 

πληροφοριακα βγαινουν και αλλα μοντελα σε λιγακι :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...