Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό έχει τη δυνατότητα για χιλιάδες sms θεωρητικά όπως όλα τα symbian 3 οπότε κάτι άλλο συμβαίνει ίσως να έχει γεμίσει η κάρτα sim και έβγαζε full?

Σε ευχαριστώ για την απάντηση...Επειδή είχα δώσει το κινητό δώρο και δεν το έχω, υπάρχει η δυνατότητα να μη αποθηκεύονται καθόλου τα sms στην κάρτα sim?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση...Επειδή είχα δώσει το κινητό δώρο και δεν το έχω, υπάρχει η δυνατότητα να μη αποθηκεύονται καθόλου τα sms στην κάρτα sim?

Καλημέρα.

Δεν αποθηκεύονται έτσι κι αλλιώς στην κάρτα sim. Τα sms αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου. Προφανώς η κάρτα sim θα είχε μηνύματα από παλιότερη συσκευή η οποία αποθήκευε τα sms στην κάρτα sim. Αν όντως η κάρτα sim είναι είναι γεμάτη από μημύματα τότε θα πρέπει να αναβοσβήνει ένας φάκελος πάνω δεξιά στην οθόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν αποθηκεύονται έτσι κι αλλιώς στην κάρτα sim. Τα sms αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου. Προφανώς η κάρτα sim θα είχε μηνύματα από παλιότερη συσκευή η οποία αποθήκευε τα sms στην κάρτα sim. Αν όντως η κάρτα sim είναι είναι γεμάτη από μημύματα τότε θα πρέπει να αναβοσβήνει ένας φάκελος πάνω δεξιά στην οθόνη.

οκ, ευχαριστώ! θα πω να το κοιτάξουν..μάλλον θα είναι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια παιδιά για το φορουμ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ με το κινητό.

Λοιπόν, έχοντας αγοράσει το nokia c6-01 εδώ και μια βδομάδα όλα πάνε καλά εκτός από ένα πράγμα:Πολλές φορές αφού ανοίξω το GPS και κάνω διάφορες ενέργειες, τότε το κινητό με πετάει και κάνει επαναφορά στην αρχική οθόνη!!!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετώπισα ένα παρόμοιο πρόβλημα με τους χάρτες. Αν στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης δεν έχεις επιλέξει το "μέσω δικτύου", η εφαρμογή δεν λειτουργεί και οδηγεί σε συνεχείς επανεκκινήσεις. Για τσέκαρέ το.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το c6 μου έχει product code Ουγγαρίας, αλλά έχει ελληνικά μέσα. Μόνο ΟΤΑ την Ανούλλα ή μπορώ κι από το ovi suite?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Nα ελεγχεις τις επομενες μερες μηπως και σου ερθει σε ΟΤΑ γιατι αν την περασεις μεσω Ovi θα χασεις τα Ελληνικα.

 

Ευχαριστώ αδερφέ!

Υπομονή λοιπόν παίδες, περιμέναμε τόσους μήνες, θα περιμένουμ' άλλες λίγες μέρες...:happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι καθε φορα που συνδεω το κινητο με το usb αρχιζει να φορτιζει? :wacko:

τωρα τελευταια η nokia το εχει σε πολλες συσκευες, C7, C3-01, E52, C5 κλπ ισως ειναι μια επιπλεον βοηθεια

abacab
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι καθε φορα που συνδεω το κινητο με το usb αρχιζει να φορτιζει? :wacko:

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι στα πλαίσια απόφασης της Ε.Ε. να μπορεί ένας φορτιστής να φορτίσει διαφορετικές μάρκες π.χ. Nokia, Samsung, Sony Ericsson και γι' αυτό βάζουν σιγά σιγά και σχεδόν σε όλα τα Nokia με microUSB την δυνατότητα να φορτίζουν και από εκεί.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!πηρα και εγω το κινητακι,παρολο που εχω και το ν8 για την καμερα του...και μου φαινεται οτι αυτο θα χρησιμοποιω περισσοτερο.μικρο και ομορφο.τελειο βιντεο,μετρια φωτο...καλο ομως για την συχνη χρηση.βολικο.το ν8 για τα δυσκολα.....Ξερει κανεις αν εχει γοριλλα γυαλι οπως το ν8?
Link to comment
Share on other sites

Έχει,αναφέρεται και στα τεχνικά χαρακτηριστικά που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Το δικό μου C6-01 είναι με ρουμάνικο product code. Μου βρίσκει την ενημέρωση για την Anna, αλλά δεν μου την περνάει ΟΤΑ. Μου λέει ότι θα πρέπει να το συνδέσω με το Ovi Suite. Ελπίζω τις επόμενες μέρες να τη βγάλουν και διαθέσιμη over the air, και να μην είναι αποκλειστικά για κατέβασμα μέσω PC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ. σας φαίνεται λίγο αργό στην απόκρηση της οθόνης του ή όχι? Υπάρχει τρόπος να γίνει γρηγορότερο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ. σας φαίνεται λίγο αργό στην απόκρηση της οθόνης του ή όχι? Υπάρχει τρόπος να γίνει γρηγορότερο?

είναι σε λειτουργία εξοικονόνησης ενέγειας?

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη εβδομαδα. Αν εχει Ελληνικο product code θα γινει με καλωδιο+Ovi Suite. Αν ειναι Ευρωπαικο, θα δοθει μεσω wi-fi χωρις να χαθουν τα περασμενα Ελληνικα.

 

Καλημέρα, μαλλον δεν την βρισκει την αννα απο οτι βλεπω. Μου φαινεται οτι ειμαστε ολο στο περιμενε..:confused: Παρ' όλο που εχει βγει και σχετικο δελτιο τυπου :mad: ...εχω ελληνικο product code.::shifty:

Edited by dimlou
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

είναι σε λειτουργία εξοικονόνησης ενέγειας?

Όχι. Αν το βάλω πως αυξάνω την φωτεινότητα της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν το βάλω πως αυξάνω την φωτεινότητα της οθόνης?

 

Δεν μπορεις να αυξησεις τη φωτεινοτητα σε λειτουργια εξοικονόμησης ενεργειας. ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρετε να υπάρχει κάπου το (ελληνικής αντιπροσωπείας) c6-01 σε τιμή κάτω από 220 ρίξτε ένα μήνυμα.

Προτιμώ το ασημί. Μαύρο βρήκα σε saturn Θεσ/κης στα 219.

Παίζει και στα saturn Αθήνας σε τέτοια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν το εχω στην εξοικονομιση οθονης και απλα το κλεισω με το κουμπι στο πλάι γιατι το ρολοι μενει αναμενο??
Link to comment
Share on other sites

οταν δεν το εχω στην εξοικονομιση οθονης και απλα το κλεισω με το κουμπι στο πλάι γιατι το ρολοι μενει αναμενο??

Προφανώς είναι ενεργοποιημένη η προφύλαξη οθόνης.

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Θέματα - Προφύλαξη οθόνης και αν δεν θέλεις να εμφανίζεται τίποτα πρέπει να επιλέξεις "Καμία".

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ήθελα να ρωτησω πως μπορω να πετυχω συνδεση μεσω 3G στις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει στο τηλ. Μεχρι στιγμης το πετυχαινω μέσω του ασυρματου δικτύου μονο. Καθε φοραπου προσπαθω μου λεει οτι η συνδεση απετυχε. Εχω ακολουθησει ήδη τις οδηγιες του θέματος "Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί".Ευχαρισω οποιον βοηθήσει. ;)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενα στην καρτα μνημης,καμια 300αρια κομματια μεσα σε εναν φακελο music.

μεσα απο το πλειερ ομως,δεν τα βλεπει παρα μονο εαν παω κατευθειαν στον φακελο.

γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ισως πρεπει να επιλεξεις "ανανεωση βιβλιοθηκης" στο μενου της μουσικης.

για δοκιμασε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...