Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως πρεπει να επιλεξεις "ανανεωση βιβλιοθηκης" στο μενου της μουσικης.

για δοκιμασε

 

το εκανα,αλλα δεν..

τα ειδε μονο οταν τα πεταξα,μεσα στον φακελο "κλιπ ηχου" στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ'οτι μολις είδα, δεν υπάρχει ακόμα η επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού ΟΤΑ, μέσω Wi-Fi δηλαδή, προς το παρον γινεται μόνο μέσω υπολογιστή... Όποτε εμείς που δεν έχουμε ελληνικό C6-01 θα πρέπει να περιμένουμε κι' άλλο μάλλον... δεν ξέρω πόσο, και εγώ το περιμένω πως και πως! Anna, Anna που είσαι γιατί δεν εμφανίζεσαι, σε περιμένω! :)
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι μολις είδα, δεν υπάρχει ακόμα η επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού ΟΤΑ, μέσω Wi-Fi δηλαδή, προς το παρον γινεται μόνο μέσω υπολογιστή... Όποτε εμείς που δεν έχουμε ελληνικό C6-01 θα πρέπει να περιμένουμε κι' άλλο μάλλον... δεν ξέρω πόσο, και εγώ το περιμένω πως και πως! Anna, Anna που είσαι γιατί δεν εμφανίζεσαι, σε περιμένω! :)

 

Προσωπικά έχω ελληνικό αλλά και εγώ δεν έχω αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα. Ελληνικό, αντιπροσωπείας.

Τι πρέπει να κάνω; Να περάσω Anna και πως ακριβώς?

Καλησπέρα και καλορίζικο.

Για το πως θα κάνεις αναβάθμιση διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] Αναβάθμιση λογισμικού και ενημέρωση εφαρμογών

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Κατέβασα το OVI suite και θα δοκιμάσω έτσι αρχικά αφού η συσκευή είναι της αντιπροσωπείας.

 

Χρειάζεται να είναι πλήρως φορτισμένη η συσκευή ή μπορώ να την συνδέσω με usb και καθώς φορτίζεται για πρώτη φορά να κάνω και την αναβάθμιση ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να κάνω αναζήτηση λογισμικού και μόλις πατάω την επιλογή μου βγάζει ''σφάλμα σύνδεσης''.Τι δεν έχω ρυθμίσει σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα. Ελληνικό, αντιπροσωπείας.

Τι πρέπει να κάνω; Να περάσω Anna και πως ακριβώς?

 

τελικά μάλλον την πάτησα. Γράφει 059C386

Συνεπώς: hungary_black

Το serial number όμως όταν το βάζω στο site nokia.gr

μου βγάζει ότι ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα. Τι γίνεται; Αν μου χαλάσει δεν θα μπορώ να απευθυνθώ σε service nokia?

 

Τελικά είναι παραεισαγωγής; Δυστυχώς έστειλα άλλον να το πάρει για να προλάβω την καλή τιμή του saturn και προφανώς δεν έψαξε καλά. Εμένα από το τηλέφωνο μου είχαν πει ότι είναι ελληνικό. Μιλάω για saturn.

 

Nα τους το στείλω πίσω πακέτο ως έχει; ή δεν αξίζει τον κόπο;

 

Διότι διάβασα σε παλαιότερο ποστ για πρόβλημα όταν περάστηκε η αναβάθμιση σε Anna.

 

*Εχω και πίεση... Θα μου την φτάσουν στα ύψη!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

Συνεπώς υπάρχει θέμα ή όχι; Θα μπλέξω με αναβαθμίσεις κλπ ή δεν τρέχει τίποτα; made in Hungary γράφει, άρα ούτε Φινλανδία κατασκευή.

 

Μου τη δίνει διότι αν ήξερα ότι είναι παραεισαγωγής θα έπαιρνα ασημί που μου άρεσε καλύτερα από κατάστημα της Αθήνας και δεν θα φορτωνόμουνα κόσμο να μου το φέρει από Θεσ/κη.

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Εκεινα τα :X , τα Saturn και MediaMarkt, το εχουν στα 219 απο τα 199 της προηγομενης εβδομαδας. Ειναι με Ελληνικο product code οπότε η τιμή εξακολουθει να ειναι εξαιρετικη για το συγκεκριμενο προϊον.

 

καλά, φέρνουν διαφορετικές παρτίδες; Και με ελληνικό product code και παραεισαγωγής με ουγγρικό;

Λαχείο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Η συσκευασία απέξω έχει πάντως ταινία nokia sealed αλλά η συσκευή είναι ουγγαρέζικη. Οδηγίες έχει και στα ελληνικά αλλά κακογραμμένες. Εκτός των προβλημάτων σε αναβαθμίσεις, οι made in hungary συσκευές είναι και χειρότερες ποιοτικά από τις made in finland; Οι ελληνικές είναι made in finland;

Πρακτικά (ξέρω, θα μου πείτε κάνε όπως νομίζεις - εσύ επιλέγεις) αξίζει τον κόπο να μπω σε διαδικασία επιστροφής;

Να το πω αλλιώς: Εσείς θα το επιστρέφατε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Η συσκευασία απέξω έχει πάντως ταινία nokia sealed αλλά η συσκευή είναι ουγγαρέζικη. Οδηγίες έχει και στα ελληνικά αλλά κακογραμμένες. Εκτός των προβλημάτων σε αναβαθμίσεις, οι made in hungary συσκευές είναι και χειρότερες ποιοτικά από τις made in finland; Οι ελληνικές είναι made in finland;

Πρακτικά (ξέρω, θα μου πείτε κάνε όπως νομίζεις - εσύ επιλέγεις) αξίζει τον κόπο να μπω σε διαδικασία επιστροφής;

Να το πω αλλιώς: Εσείς θα το επιστρέφατε;

 

Ολα τα C6-01 είναι κατασκευασμένα στην Ουγγαρία,σε σχέση με το C7/N8 διαφέρει και η αναγραφή δίπλα στο ΙΜΕΙ της χώρας που προορίζεται να διατεθεί(δηλαδή GREECE-στο C6-01 δεν το γράφει),ποιοτικά δεν διαφοροποιείται από τα άλλα της σειράς S^3.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για οποιον γνωριζει. αν μου στειλει ενας φιλος απο αμερικη ενα νοκια c601 θα μπορεσω να του περασω ελληνικα με καποιο προγραμμα η θα χρειαστει αν το παω στην νοκια να τα περασουν;
Link to comment
Share on other sites

Χθες σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση σε Anna την οποία και έκανα μέσω του υπολογιστή. ΟΤΑ δεν έβγαζε τίποτα πριν (το τσέκαρα). Το τηλ. φαίνεται πιο σταθερό πλέον και ελπίζω με το Belle θα γίνει "μαμάτο". Αλήθεια το belle πότε θα έρθει? Έχω ελληνικό, ver.059c385
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα, αν οχι, πειτε το μου και συγνωμη! περασα την νεα εκδοση στο c6-01 μου (anna) και χαθηκανε τα ελληνικα.. δν παιζει να περαστουν τα ελληνικα ε? να φανταστω δν υπαρχει ελληνικη εκδοση του anna ΔΥΣΤΥΧΩΣ ακομα ε? θα πρεπει να την παλεψω με τα ****-αγγλικα??? ειμαι τοσο στεναχωρημενος-απογοητευμενος μιλαμε. στο μενου δεν με νοιαζει καθολου που ναι στα ξενα, αλλα στα SMS εγραφα με Τ9 ελληνικο και τωρα γρταφω τοσο μα ΤΟΣΟ αργα!! ΚΛΑΨ.. καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.. εστω ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ g:cry:uys! Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τύποε SMS. Γράφε ολόκληρες λέξεις.
Boby44
Link to comment
Share on other sites

δν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα, αν οχι, πειτε το μου κ συγνωμη! περασα την νεα εκδοση στο c6-01 μου (anna) κ χαθηκανε τα ελληνικα.. δν παιζει να περαστουν τα ελληνικα ε? να φανταστω δν υπαρχει ελληνικη εκδοση του anna ΔΥΣΤΥΧΩΣ ακομα ε? θα πρεπει να την παλεψω με τα κολω-αγγλικα??? ειμαι τοσο στεναχωρημενος-απογοητευμενος μιλαμε. στ μενου δν με νοιαζει καθολου π ναι στα ξενα, αλλα στα SMS εγραφα με Τ9 ελληνικο κ τωρα γρταφω τοσο μα ΤΟΣΟ αργα!! ΚΛΑΨ.. καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.. εστω ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ g:cry:uys!

 

Η anna βγήκε και για Ελληνικά τηλ. απλως το δικό σου δεν είναι "ελληνικό". Θεωρώ αν πας σε ένα Νοκια care θα σου περάσουν τα ελληνικά και then no problem. Don't worry.;)

Link to comment
Share on other sites

Η anna βγήκε και για Ελληνικά τηλ. απλως το δικό σου δεν είναι "ελληνικό". Θεωρώ αν πας σε ένα Νοκια care θα σου περάσουν τα ελληνικά και then no problem. Don't worry.;)

α παιζει και κατι τετοιο ρε σεις ? δεν το ξερα.... κ δηλαδη για να ναι "ελληινκο" το τηλεφωνο μου, απο ποια χωρα πρεπει να ναι φτιαγμενο??? εμενα το κουτι γραφει Μade in HUNGARY Και Product code εχω το059C1C7.... και κατι ακομα, ξερει κανεις αν παω σε ενα ΝΟΚΙΑ Magazi, ποσο θα μου παρουν για να μου κανουν αυτην την δουλεια???? :cry:

Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS. Γράφε ολόκληρες τις λέξεις.
Boby44
Link to comment
Share on other sites

α παιζει κ κατι τετοιο ρε σεις ? δν το ξερα.... κ δλδ γ να ναι "ελληινκο" το τηλ μου, απο ποια χωρα πρεπει να ναι φτιαγμενο??? εμενα το κουτι γραφει Μade in HUNGARY Και Product code εχω το059C1C7.... κ κατι ακομα, ξερει κανεις αν παω σε ενα ΝΟΚΙΑ Magazi, ποσο θα μου παρουν γ να μου κανουν αυτην την δουλεια???? :cry:

 

Είναι παραεισαγωγής. Απ' οτι εχω ακούσει κανένα 20αρικο (ή ίσως και τίποτα)

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...παντως ξερει κανεις την απαντηση σε αυτο που ρωτησα??? σχετικα με το πως καταλαβαινω αν το ΝΟΚΙΑ μου ειναι "ελληνικο"? σε ευχαριστω φιλε alex61 για τις απαντησεις Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS.
Boby44
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...παντως ξερει κανεις την απαντηση σε αυτο π ρωτησα??? σχετικα με το πως κτλβνω αν το ΝΟΚΙΑ μου ειναι "ελληνικο"? σε ευχαριστω φιλε alex61 γ τις απαντησεις

Αν βάλεις στο google τον product code σου, έτσι σκετο, θα σου βγάλει ότι είναι γερμανικό. Δεν είναι ανάγκη να στενοχωριέσαι. Πας αύριο σε Nokia care και στο φτιάχνουν.:) (Από πιο μαγαζί αγόρασες το κινητό σου?)

Link to comment
Share on other sites

@boby44

Μπορείς να περάσεις και μόνος σου τα Ελληνικά ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3. Αν βέβαια η διαδικασία σου φαίνεται δύσκολη τότε μπορείς να πας σε κάποιο Nokia care και να σου περάσουν τα Ελληνικά όπως σου είπε και ο @alex61.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια?πολυ ησυχια βλεπω.μονο ενας περασε το καινουργιο λειτουργικο αννα..?

εντυπωσεις?αλλαζει κατι στο interface,λειτουργιες,δυνατοτητες..?

το περιμεναμε πως και πως,αλλα κινηση,δεν βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια?πολυ ησυχια βλεπω.μονο ενας περασε το καινουργιο λειτουργικο αννα..?

εντυπωσεις?αλλαζει κατι στο interface,λειτουργιες,δυνατοτητες..?

το περιμεναμε πως και πως,αλλα κινηση,δεν βλεπω...

Λίγο πιο βαρύ το βλέπω. Τώρα βγαίνει ¨κλεψύδρα" ορισμένες φορες όταν αλλάζει επιφάνεια. Το κατάλαβα και απο τα ελεύθερα ΜΒ απο το drive C:(7-9 λιγότερα)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο βαρύ το βλέπω. Τώρα βγαίνει ¨κλεψύδρα" ορισμένες φορες όταν αλλάζει επιφάνεια. Το κατάλαβα και απο τα ελεύθερα ΜΒ απο το drive C:(7-9 λιγότερα)

 

χμμ...γενικοτερα σε εμφανιση,δυνατοτητες?

καποια ουσιαστικη αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...