Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το περασα εχθες το βραδυ.

με παιδεψε λιγο το download,το οποιο κατεβηκε σε δοσεις,διοτι εχασε 5-6 φορες τον server.

αφου κατεβηκε,εκανε περιπου 5-6 λεπτα για να ολοκληρωθει η διαδικασια.

κρατησε τα παντα απο την προηγουμενη εκδοση(επαφες,τραγουδια,εφαρμογες).

εχει γινει ενα κλικ γρηγοροτερο και μεγαλωσαν τα εικονιδια.

ουσιαστικα,το γενικο interface του μενου ειναι μαυρο και οτι θεμα και να επιλεξω,το μονο που αλλαζει,ειναι καποιες πινελιες του θεματος που εχει επιλεχθει.

δηλαδη εαν βαλεις το midnight red,το θεμα παραμενει μαυρο και αλλαζουν μονο οι ακρες και τα περιγραμματα σε κοκκινο.

bug ή ασυμβατοτητα θεματων με το anna?

επισης μεσα απο το μενου εργαλεια,εξαφανιστηκε η online ενημερωση λογισμικου.εσκεμενα ή αλλο ενα bug?

γενικα θα πρεπει να το δουλεψω λιγο για να δω καποιες σημαντικες διαφορες/βελτιωσεις(εαν υπαρχουν)

με την πρωτη ματια παντως,εκτος την εμφανη διαφορα ταχυτητας,δεν βλεπω κατι αλλο τρανταχτο..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοήθεια συνδεσα κανονικα το κινητο μου με usb εκανε εγκατασταση εκανε επανεκκινηση το κιν αλλαξε φοντο εικονες και τα σχετικα δεν εχει ελληνικα αλλα οταν εφτασε στο τελος η εγκατασταση μου λεει οτι κατι πηγε λαθος με την εγκατασταση του symbian anna 1 kai 2 και να ξανα κανω απο την αρχη την διαδικασια ξανα το ιδιο και ξανα το ιδιο...αλλα το κιν δουλευει οκ εκτος απο τα ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα, αν οχι, πειτε το μου και συγνωμη! περασα την νεα εκδοση στο c6-01 μου (anna) και χαθηκανε τα ελληνικα.. δν παιζει να περαστουν τα ελληνικα ε? να φανταστω δν υπαρχει ελληνικη εκδοση του anna ΔΥΣΤΥΧΩΣ ακομα ε? θα πρεπει να την παλεψω με τα ****-αγγλικα??? ειμαι τοσο στεναχωρημενος-απογοητευμενος μιλαμε. στο μενου δεν με νοιαζει καθολου που ναι στα ξενα, αλλα στα SMS εγραφα με Τ9 ελληνικο και τωρα γρταφω τοσο μα ΤΟΣΟ αργα!! ΚΛΑΨ.. καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.. εστω ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ g:cry:uys!

 

Η anna βγήκε και για Ελληνικά τηλ. απλως το δικό σου δεν είναι "ελληνικό". Θεωρώ αν πας σε ένα Νοκια care θα σου περάσουν τα ελληνικά και then no problem. Don't worry.;)

 

α παιζει και κατι τετοιο ρε σεις ? δεν το ξερα.... κ δηλαδη για να ναι "ελληινκο" το τηλεφωνο μου, απο ποια χωρα πρεπει να ναι φτιαγμενο??? εμενα το κουτι γραφει Μade in HUNGARY Και Product code εχω το059C1C7.... και κατι ακομα, ξερει κανεις αν παω σε ενα ΝΟΚΙΑ Magazi, ποσο θα μου παρουν για να μου κανουν αυτην την δουλεια???? :cry:

 

 

 

 

 

παιδια μια βοήθεια συνδεσα κανονικα το κινητο μου με usb εκανε εγκατασταση εκανε επανεκκινηση το κιν αλλαξε φοντο εικονες και τα σχετικα δεν εχει ελληνικα αλλα οταν εφτασε στο τελος η εγκατασταση μου λεει οτι κατι πηγε λαθος με την εγκατασταση του symbian anna 1 kai 2 και να ξανα κανω απο την αρχη την διαδικασια ξανα το ιδιο και ξανα το ιδιο...αλλα το κιν δουλευει οκ εκτος απο τα ελληνικα

 

προφανως εχεις την ιδια περιπτωση με τους προηγουμενους που ανεφεραν ακριβως το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

@boby44

Μπορείς να περάσεις και μόνος σου τα Ελληνικά ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3. Αν βέβαια η διαδικασία σου φαίνεται δύσκολη τότε μπορείς να πας σε κάποιο Nokia care και να σου περάσουν τα Ελληνικά όπως σου είπε και ο @alex61.

 

φιλε stendor δοκιμασα μονος αλλα προς το τελος της διαδικασιασ μου εβγαλε ενα ΚΩΛΟ-error αι δεν ολοκληρωθηκε σωστα, Με αποτελεσμα τωρα το τηλ μου να ειναι νεκρο. πατω δηλαδη το πληκτρο ενεργοπ/απενεργοπ του κινητου κανει την δονηση αυτο, αλλα απο κει κ περα, τιποτα αλλο. σε nokia care λες να μπορουν να μου το φτιαξουν ή το κινητο δυστυχως είναι για πεταμα? δεν ξερω αν το χει παθει κ καποιος αλλος αυτο, αν ναι, ας μοιραστει την εμπειρια του με εμας... :cry::cry::cry: τα κλαματα θελω να βαλω. η κινηταρα μου, dead.. :cry::cry::cry:

Edited by boby44
Boby44
Link to comment
Share on other sites

φιλε stendor δοκιμασα μονος αλλα προς το τελος της διαδικασιασ μου εβγαλε ενα ΚΩΛΟ-error αι δεν ολοκληρωθηκε σωστα, Με αποτελεσμα τωρα το τηλ μου να ειναι νεκρο. πατω δηλαδη το πληκτρο ενεργοπ/απενεργοπ του κινητου κανει την δονηση αυτο, αλλα απο κει κ περα, τιποτα αλλο. σε nokia care λες να μπορουν να μου το φτιαξουν ή το κινητο δυστυχως είναι για πεταμα? δεν ξερω αν το χει παθει κ καποιος αλλος αυτο, αν ναι, ας μοιραστει την εμπειρια του με εμας... :cry::cry::cry: τα κλαματα θελω να βαλω. η κινηταρα μου, dead.. :cry::cry::cry:
Σε πολλούς έχει συμβεί αυτό και φυσικά το κινητό δεν είναι για πέταμα. Υπάρχει διαδικασία να το επαναφέρεις αλλά αν δεν είσαι σίγουρος τότε να το πας σε κάποιο nokia car ώστε να στο επαναφέρουν. Η διαδικασία είναι η εξής [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής. Αλλά σου υπενθυμίζω ότι αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να μην προχωρήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς έχει συμβεί αυτό και φυσικά το κινητό δεν είναι για πέταμα. Υπάρχει διαδικασία να το επαναφέρεις αλλά αν δεν είσαι σίγουρος τότε να το πας σε κάποιο nokia car ώστε να στο επαναφέρουν. Η διαδικασία είναι η εξής [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής. Αλλά σου υπενθυμίζω ότι αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να μην προχωρήσεις.

 

ΟΥΦ!!!!!! ΜΟΥ ΦΥΓΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΩΡΑ!!! να σαι καλα!! ΟΥΦ!! ασε ασε, θα το παω σε κανα ΝΟΚΙΑ CARE να μου το κανουν.... ελπιζω μονο μν μου βγει ο κουκος αηδονι! σε ευχαριστω και παλι!!! ;)

Boby44
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος εκανε την αναβαθμιση σε αννα και εχασε τα Ελληνικα. Αλλα αυτο δεν ειναι το προβλημα. Το προβλημα ειναι πως περασε την 24 γιατι αυτη ''παιρνει'' το product code του και τωρα δεν μπορω να του περασω Ελληνικα που ειναι το 22. Εχει κανει κανεις downgrade στο c6-01 με καποιο τροπο? εγω δεν μπορεσα να τα καταφερω...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω να πάρω 2 nokia c6-01. Θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι το ελληνικό product code ώστε να το δω πριν το πάρω. Κ επίσης σε τι διαφέρουν με αυτά που δεν έχουν ελληνικό product code.Ευχαριστώ πολύ!!!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

ΟΥΦ!!!!!! ΜΟΥ ΦΥΓΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΩΡΑ!!! να σαι καλα!! ΟΥΦ!! ασε ασε, θα το παω σε κανα ΝΟΚΙΑ CARE να μου το κανουν.... ελπιζω μονο μν μου βγει ο κουκος αηδονι! σε ευχαριστω και παλι!!! ;)

Πες ότι πήγες να κάνεις αναβάθμιση και κόλλησε. Στην χειρότερη να πληρώσεις περίπου 16€.

Παιδια ενας φιλος εκανε την αναβαθμιση σε αννα και εχασε τα Ελληνικα. Αλλα αυτο δεν ειναι το προβλημα. Το προβλημα ειναι πως περασε την 24 γιατι αυτη ''παιρνει'' το product code του και τωρα δεν μπορω να του περασω Ελληνικα που ειναι το 22. Εχει κανει κανεις downgrade στο c6-01 με καποιο τροπο? εγω δεν μπορεσα να τα καταφερω...

Δεν μπορείς να κάνεις downgrade. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ακολουθήσεις τον οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3 και να περάσεις τα Ελληνικά. Η άλλη λύση είναι να πας σε κάποιο nokia care κατάστημα και να σου περάσουν εκείνοι τα Ελληνικά.

 

Καλημέρα! Θέλω να πάρω 2 nokia c6-01. Θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι το ελληνικό product code ώστε να το δω πριν το πάρω. Κ επίσης σε τι διαφέρουν με αυτά που δεν έχουν ελληνικό product code.Ευχαριστώ πολύ!!!

Τα Ελληνικά product code θα τα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος. Τις διαφορές θα τις βρεις στο παρακάτω link Περί παράλληλων εισαγωγών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μην προσπαθησουμε να περασουμε μονοι μας τα ελληνικα γιατι υπαρχει περιπτωση να νεκρωση η συσκευη?αν πας σε nokia care το περνεις πισο εκεινη την ωρα?και ποσο ειναι το κοστος?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου αλλα εγω εφτιαξα τον οδηγο οπως μπορεις να δεις (χαχαχαχα). Αυτο που ζηταω ειναι ξεκαθαρο και ειναι αυτη η απαντηση ε;. Οποτε ο φιλος θα μεινει με Αγγλικα εκτος αν το παει σε ΝΟΚΙΑ CARE ή παει για Belle... Ευχαριστω!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου αλλα εγω εφτιαξα τον οδηγο οπως μπορεις να δεις (χαχαχαχα). Αυτο που ζηταω ειναι ξεκαθαρο και ειναι αυτη η απαντηση ε;. Οποτε ο φιλος θα μεινει με Αγγλικα εκτος αν το παει σε ΝΟΚΙΑ CARE ή παει για Belle... Ευχαριστω!

Όταν έγραφα την απάντηση δεν είδα αυτή την λεπτομέρεια μου αναφέρεις :rolleyes:

Πάντως ο μόνος τρόπος για να περάσει τα Ελληνικά είναι είτε ο δικός σου οδηγός είτε σε κάποιο nokia care.

 

δηλαδη να μην προσπαθησουμε να περασουμε μονοι μας τα ελληνικα γιατι υπαρχει περιπτωση να νεκρωση η συσκευη?αν πας σε nokia care το περνεις πισο εκεινη την ωρα?και ποσο ειναι το κοστος?

Δεν συμβαίνει πάντα το να κολλάει το κινητό στην συγκεκριμένη διαδικασία. Πάρα πολλοί χρήστες έχουν περάσει Ελληνικά στην συσκευή τους, σε μερικούς απλά έχει τύχει να κολλήσει η συσκευή. Αν το πας σε nokia care και δεν έχουν φόρτο εργασίας τότε μπορούν να στα περάσουν επί τόπου χωρίς να χρειαστεί να αφήσεις την συσκευή. Η διαδικασία κοστίζει περίπου 15€.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται και απο εμενα.

θα βγει και OTA για εμας που δεν εχουμε ελληνικο product code?

εχουν περασει 2 εβδομαδες και ακομη τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια δεν μπορεσανε ουτε στο nokia care να του κανουν downgrade! Πηγε το κινητο ο φιλος και του το δωσανε πισω λεγοντας οτι δεν μπορουν γιατι δεν υπαρχουν τα Ελληνικα για αυτο το μοντελο!!!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Anna σε Nokia Care. Οι πρώτες εντυπώσεις από μένα είναι πολύ θετικές: το κινητό φαίνεται να αποκρίνεται πιο γρήγορα, o browser -προφανώς- είναι καλύτερος από πριν, ενώ οι λογαριασμοί e-mail έχουν πολύ πιο ωραία εμφάνιση! Όσο για τα νέα εικονίδια, θέλουν λίγο χρόνο να τα συνηθίσεις...

Link to comment
Share on other sites

na προσθεσω σε αυτα που ειπες πως τωρα μπορεισ να επιλεξεις το κειμενο οταν γραφεις sms κ να σ βγαλει με την μια τις επιλογες αντιγραφη/αποκοπη ενω πιο πριν επρεπε να πας στις επιλογες κ ηταν πιο χρονοβορο! ωραιο!!!
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Anna σε Nokia Care. Οι πρώτες εντυπώσεις από μένα είναι πολύ θετικές: το κινητό φαίνεται να αποκρίνεται πιο γρήγορα, o browser -προφανώς- είναι καλύτερος από πριν, ενώ οι λογαριασμοί e-mail έχουν πολύ πιο ωραία εμφάνιση! Όσο για τα νέα εικονίδια, θέλουν λίγο χρόνο να τα συνηθίσεις...

 

ελληνικό product code έχεις;

Πόσο κόστισε η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους,

 

αγόρασα το κινητό πριν λίγες μέρες και αναβάθμισα με το phoinix σε anna ελληνικά. Είδα πως έχει κυκλοφορήσει το swype για τη symbian 3 και προσπάθησα να το εγκαταστήσω, αλλά μάταια. Το πρόγραμμα εγκαθίσταται και δουλεύει αλλά δεν μπορεί να γυρίσει σε ελληνικά παρ όλο που έχω εγκαταστησει το greek dictionary (μάλιστα με πετάει στο ovi store αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω κατι). Μήπως θα μπορούσε κάποιος που το έχει κάνει να δουλέψει να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

FilthX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους,

 

αγόρασα το κινητό πριν λίγες μέρες και αναβάθμισα με το phoinix σε anna ελληνικά. Είδα πως έχει κυκλοφορήσει το swype για τη symbian 3 και προσπάθησα να το εγκαταστήσω, αλλά μάταια. Το πρόγραμμα εγκαθίσταται και δουλεύει αλλά δεν μπορεί να γυρίσει σε ελληνικά παρ όλο που έχω εγκαταστησει το greek dictionary (μάλιστα με πετάει στο ovi store αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω κατι). Μήπως θα μπορούσε κάποιος που το έχει κάνει να δουλέψει να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

FilthX

Απ' όσο ξέρω αναμένεται αναβάθμιση σύντομα για το swype ώστε να δουλεύει σωστά με την νέα έκδοση Anna. Για πιο πολλά διάβασε το θέμα [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Belle πότε έρχεται ή θα μας αφήσουν "κάμποσο" να χορτάσουμε την Αννα?

Ερώτηση: στα μηνύματα πως αλλάζεις για Τ9?

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου το επέστρεψα (από saturn με ουγγαρέζικο product code)

 

Λέω να πάρω χρυσαφί με γερμανικό product code. Εχει κάποιος πάρει ή δει το χρυσαφί να μου πει πως φαίνεται live το χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το έιχα βάλει στο μάτι αλλά με "φρέναρε" η μικρή μπαταρία(1050 mAh), που να αφήσω τα 1500mAh του Ε52 (με τρομερή αυτονομία)να πάω σε ενα smartphone σαν το C6-01 με 1 αμπερ μπαταρία. Tι πράμα είναι αυτό με τη Nokia τον τελευταίο καιρό στα καινούργια μοντέλα και ακούω για φορτήσεις κάθε 3-4 μέρες,αν είναι δυνατόν.

Νομίζω μετά το Ν97 κανένα κινητό δεν έχει 1500mA (ΒL-4L), ακόμα και το καινούργιο Ν9 έχει 1450 mAh(η μεγαλύτερη που υπάρχει σήμερα σε Νokia) όταν η HTC, Samsung, LG, Sony Ericsson χρησιμοποιoύν 1300-1700mAh στα κινητά τους.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε, μπορείς να κάνεις ενέργειες για να παρατήνεις τη διάρκεια μπαταρίας. θα έχεις κάποιους περιορισμούς, αλά αν δε σε περιάζουν, θα είσαι οκ.

και μη ξεχνάς ότι άλλη διαχείρηση κάνει το c6-01 και άλλη το Ε52. άν εχεις διάρκεια μπαταρίας 5 μέρες στο ε52, στο c6-01 θα έχεις 3.5-4 μέρες με παρόμοια χρήση.

δε β΄ρισκω το λόγω να αποφύγεις τη συσκευή.

 

εγώ με htc desire z και 1300 μπαταρία δεν το παλέυω. με μέτρια χρήση μου κρατάει 12-15 ώρες το πάρα πολύ. με αρκετή ούτε 12 ώρες :(

άρα τα mah δε παίζουν και τόσο σημαντικό ρόλο :)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πάιζουν τα mA ρόλο, παίζουν! Η διάρκεια είναι και θέμα ποιότητας μπαταρίας ή και ηλικίας και πόσο αριθμό φορτίσεων έχει στην πλάτη της(έχω δει καινούργια μπαταρία να κρατάει 3 μέρες χωρίς καθόλου χρήση).

Το θέμα είναι ότι για να κρατήσει 5 μέρες η μπαταρία στο Ε52 πρέπει να έχω ανοιχτώ wifi ή GPS για ώρες κάθε μέρα αλλά υπό συνθήκες οικονομίας πες 10 μέρες και λίγα λέω αλλά και φίλος που το έχει και μιλάει πολύ περισσότερο απο μένα τον βγάζει πάνω απο βδομάδα άρα το C6-01 θα κρατάει 8 μέρες; Αμφιβάλω!:p

Απλώς αναρωτιέμαι πως δεν έκαναν χρήση μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταριών. Άσε και το άλλο ότι η συχνή φόρτιση μειώνει και την ζωή της μπαταρίας και είναι και σπαστικό, άλλο να την φορτίζεις 4 φόρες το μήνα και άλλο 10 φορές ;)

Το τελευταίο καιρό έχω απογoητευτεί απο την Nokia με ένα ελαττωματικό X2 που πήρε η μάνα μου και το επέστρεψε και με ένα C1-01 (800mAh)που αγόρασε μετά και κάθε 4 μέρες το φορτίζει (μόνο ομιλία) και το παλιό(Nokia 6020) με μπαταρία των 760mAh και 6 χρόνων έβγαζε 5-7 μέρες πλεόν(παλαιότερα και 2 βδομάδες).

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το κινητό με γερμανικό product code και πέρασα πολύ εύκολα με το Phoenix την Anna με ελληνικά. :) Δεν μου παρουσίασε κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλιστα διόρθωσε και κάποια προβλήματα που παρουσίασε το κινητό με την παλιά έκδοση (κόλαγε και του έβγαζα την μπαταρία).

Η διαδικασία θέλει μεγάλη προσοχή γιατί μπορεί να το κινητό να παραδώσει πνεύμα, αν και πιστεύω ότι εάν κάποιος είναι πολύ σχολαστικός δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Αυτό που θέλει μεγάλη προσοχή είναι να μην κατεβάσει κάποιος την 24 γιατί δεν υποστηρίζει καθόλου ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...