Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρει AT&T πράγμα που σημαίνει ότι είναι κλειδωμενο στην παραπάνω εταιρεία. Ο μόνος τρόπος να λειτουργήσει εδω είναι με μια gevey card αλλά πρέπει να είναι γνήσια για όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως κάτι παρόμοιο, επιτυγχάνεται μέσω του Opera Browser.

 

Νομίζω ότι είναι εφαρμογή αλλα δεν είμαι κ σιγουρος ...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!:)ναιιιι!!!:O

Αυτό το έχω βρει για τα μηνύματα (sms) και κάνεις disable το preview.

Πας Settings->Messages-->Show Preview OFF

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατα τον συγχρονισμό μου έβγαλε μήνυμα ότι ένα προγράμμα της Appel που μάλλον μεσολαβεί ώστε να συγχρονιστουν οι επαφές με το outlook δεν λειτουργεί (και τερματίζει). Μετα είδα ότι ενώ είχα σβήσει δυο επαφές μου απο το κινητο αυτές (μετα το συγχρονισμο) παρέμειναν στο outlook... Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι αυτο κ πόσο "κακό" μπορεί να είναι; Εγω μπορω να κάνω κάτι η να περιμένω μπας και στρώσει μόνο του;
Link to comment
Share on other sites

Τις ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν απο " πίσω " , πρέπει να τερματιζονται; Καταναλώνουν μπαταρία ή καταναλώνουν όγκο δεδομένων ;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απλός δεν συγχρονιζει με τίποτα το outlook το έκανα απεγκατασταση άλλαξαν ρυθμίσεις τίποτα... Και δυστυχώς ούτε τις επαφές μου με το gmail μου (όπου έχει επιλογή αντί του outlook) κρίμα κ δεν ξέρω κ γιατί... Τουλάχιστον δεν μου βγάζει περίεργα μηνύματα κρασαρισματος.. Δείχνει ότι συγχρονιζει τα πάντα (και το κάνει το iTunes) αλλα όχι με το outlook...
Link to comment
Share on other sites

@mods

Συγγνωμη αν δεν το ειδα, αλλα δεν θα ηταν σκοπιμι να δημιουργηθει ενα θεμα με τις εφαρμογες η παιχνιδια για iphone, οπως υπαρχουν στα αλλα λειτουργικα συστηματα ;

Για εφαρμογές που έχουν σχέση με το iOS υπάρχει ξεχωριστή ενότητα Εφαρμογές iOS. Κοιτάς τι θέματα υπάρχουν και ρωτάς στο σωστό. Γενικά ότι έχει να κάνει με το software των iPhones θα το βρεις στο Apple iOS

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές που έχουν σχέση με το iOS υπάρχει ξεχωριστή ενότητα Εφαρμογές iOS. Κοιτάς τι θέματα υπάρχουν και ρωτάς στο σωστό. Γενικά ότι έχει να κάνει με το software των iPhones θα το βρεις στο Apple iOS

 

Ευχαριστω για την καθοδηγηση.:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

πανω δεξια διπλα ακριβως απο την μπαταρια μου βγαζει ενα λουκετακι μεσα σε ενα κυκλο.τι ειναι αυτο και πως φευγει?ξερει κανεις να βοηθησει?
/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

πανω δεξια διπλα ακριβως απο την μπαταρια μου βγαζει ενα λουκετακι μεσα σε ενα κυκλο.τι ειναι αυτο και πως φευγει?ξερει κανεις να βοηθησει?

 

Εχεις απλα κλειδωσει την οθονη, στον καθετο προσανατολισμο. Για να το απενεργοποιησεις, διπλο πατημα στο home button, και πατας το εικονιδιακι, αριστερα των χειριστηριων του ipod.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απλα κλειδωσει την οθονη, στον καθετο προσανατολισμο. Για να το απενεργοποιησεις, διπλο πατημα στο home button, και πατας το εικονιδιακι, αριστερα των χειριστηριων του ipod.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

ευχαριστω πολυ.το προβλημα λυθηκε.

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ανηκω και εγω στους ευτυχεις χρηστες του iphone 4 !

Οι εντυπωσεις μου μεχρι τωρα οι καλυτερες (δεν θα κουρασω επαναλαμβανοντας τα ιδια) με κυριοτερη την ευκολια χρησης και απλοτητα για να ειμαι ειλικρινης το περιμενα πιο περιπλοκο).

Και τωρα οι πρωτες "χαζες" ερωτησεις γνωριμιας.

1.- Πως κανουμε backup ;

2.- Υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση σε 4.3.4 και στη συνεχεια σε 4.3.5. Στην τελευταια λειτουργει το jailbreakme η να παραμεινω στην 4.3.3 ;

3.- Σε symbian συσκευες υπηρχε η επιλογη ασφαλειας οταν αλλαζει η sim να ζητα κωδικο ασφαλειας. Εδω δεν ειδα κατι αναλογο παρα μονο την επιλογη 4ψηφιου κωδικου και την διαγραφη των δεδομενων μετα απο 10 αποτυχημενες προσπαθειες. Αυτα ειναι ολα σε επιπεδο ασφαλειας της συσκευης ;

4.- Στις επιλογες των mail υπαρχει καπου ρυθμιση να μην σβηνονται με το κατεβασμα (οπως στο outlook) και να σβηνονται μονο οταν ληφθουν απο συγκεκριμενο υπολογιστη;

5.- Παρολο που η συσκευη εγινε jaibreak δεν εγκαθισταται καμμια εφαρμογη απο το "μαγαζακι"...Βγαζει ενα μηνυμα λαθους 1χ0800801....καμμια βοηθεια;

Αυτα για την ωρα.Ελπιζω να μην εχουν 1000απαντηθει........:)

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ανηκω και εγω στους ευτυχεις χρηστες του iphone 4 !

Οι εντυπωσεις μου μεχρι τωρα οι καλυτερες (δεν θα κουρασω επαναλαμβανοντας τα ιδια) με κυριοτερη την ευκολια χρησης και απλοτητα για να ειμαι ειλικρινης το περιμενα πιο περιπλοκο).

Και τωρα οι πρωτες "χαζες" ερωτησεις γνωριμιας.

1.- Πως κανουμε backup ;

2.- Υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση σε 4.3.4 και στη συνεχεια σε 4.3.5. Στην τελευταια λειτουργει το jailbreakme η να παραμεινω στην 4.3.3 ;

3.- Σε symbian συσκευες υπηρχε η επιλογη ασφαλειας οταν αλλαζει η sim να ζητα κωδικο ασφαλειας. Εδω δεν ειδα κατι αναλογο παρα μονο την επιλογη 4ψηφιου κωδικου και την διαγραφη των δεδομενων μετα απο 10 αποτυχημενες προσπαθειες. Αυτα ειναι ολα σε επιπεδο ασφαλειας της συσκευης ;

4.- Στις επιλογες των mail υπαρχει καπου ρυθμιση να μην σβηνονται με το κατεβασμα (οπως στο outlook) και να σβηνονται μονο οταν ληφθουν απο συγκεκριμενο υπολογιστη;

Αυτα για την ωρα.Ελπιζω να μην εχουν 1000απαντηθει........:)

 

Καλορίζικο!

 

(1) Γίνεται αυτόματα μέσα από το iTunes κάθε φορά που το συνδέεις με USB στον υπολογιστή που το έχεις "παντρέψει"

(2) έχω σταματήσει το jb εδώ και 2 χρόνια οπότε ελπίζω ότι θα σου απαντήσει κάποιος άλλος

(3) Settings / Phone / SIM PIN / για ενεργοποίηση και αλλαγή

(4) Settings / Mail, Contacts, Calendar/ έχει διάφορες επιλογές (δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς θέλεις αλλά δες τι υπάρχει εκεί)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Να παραμείνεις στην 4.3.3 δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσεις. Μονο στην 5η εκδοση πλεον...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2.- Υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση σε 4.3.4 και στη συνεχεια σε 4.3.5. Στην τελευταια λειτουργει το jailbreakme η να παραμεινω στην 4.3.3 ;

 

To jailbreakme μέχρι την 4.3.3 είναι.Μην το αναβαθμίσεις σε 4.3.4 ή 4.3.5 γιατί δεν θα μπορείς να του κάνεις untethered jb με το jailbreakme oπως στην 4.3.3.Επίσης αφου του εκανες jb, καλό είναι να εγκαταστήσειςτο pdf patcher 2 από το cydia για να κλείσεις το bug που εκμεταλλέυεται to jailbreakme για να γίνει το jb μέσω του safari (για να είσαι ασφαλής)

Link to comment
Share on other sites

:)

Καλορίζικο!

((4) Settings / Mail, Contacts, Calendar/ έχει διάφορες επιλογές (δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς θέλεις αλλά δες τι υπάρχει εκεί)

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

 

Καποια επιλογη που επιτρεπει τα μηνυματα να παραμεινουν στον σερβερ ακομη και οταν ληφθουν απο το iphone. Κανονικα οταν λαμβανεις τα μηνυματα σου απο μια συσκευη, αυτα διαφραφονται απο το σερβερ (δεν μπορεις δηλαδη για οποιοδηποτε λογο να τα ξανακατεβασεις).

 

Λιγες διευκρινησεις θα ηθελα ακομη οσον αφορα στην εγκατασταση εφαρμογων απο το "μαγαζακι"....Χρειαζεται εγω να κανω κατι διαφορετικο η επιπλεον η δεν χρειαζεται να παιδευομαι και θα πρεπει απλα να .....αγοραζω...:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

:)

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

 

Καποια επιλογη που επιτρεπει τα μηνυματα να παραμεινουν στον σερβερ ακομη και οταν ληφθουν απο το iphone. Κανονικα οταν λαμβανεις τα μηνυματα σου απο μια συσκευη, αυτα διαφραφονται απο το σερβερ (δεν μπορεις δηλαδη για οποιοδηποτε λογο να τα ξανακατεβασεις).

 

Λιγες διευκρινησεις θα ηθελα ακομη οσον αφορα στην εγκατασταση εφαρμογων απο το "μαγαζακι"....Χρειαζεται εγω να κανω κατι διαφορετικο η επιπλεον η δεν χρειαζεται να παιδευομαι και θα πρεπει απλα να .....αγοραζω...:)

 

To iPhone δε σβήνει τα μηνύματα από το server χωρίς να του το ζητήσεις εσύ απλώς σου κατεβάζει τα καινούργια συγχρονίζοντας και διατηρεί τοπικά ένα πλήθος που εσύ του προσδιορίζεις από τις ρυθμίσεις που σου είπα πιο πριν.

 

Για εφαρμογές (και jb) θα σου έλεγα να μείνεις στον "ορθό" δρόμο μέχρι να μάθεις καλά τη συσκευή και μετά αποφασίζεις.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγηκε η 4.3.5 ρε παιδια? προχτες βγηκε η 4.3.4:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγηκε η 4.3.5 ρε παιδια? προχτες βγηκε η 4.3.4:confused:

Πρέπει να έχει καμιά βδομάδα που βγήκε. Με ενημέρωσε το iTunes και το έκανα, αν και δεν αλλάζει κάτι στη λειτουργία του, ένα security update είναι.

 

BTW, το bug στις ειδοποιήσεις του ημερολογίου συνεχίζει να υπάρχει. Απορώ γιατί δεν το έχουν διορθώσει ακόμα... Μάλλον πρέπει να περιμένουμε το iOS 5... :mad:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

To iPhone δε σβήνει τα μηνύματα από το server χωρίς να του το ζητήσεις εσύ απλώς σου κατεβάζει τα καινούργια συγχρονίζοντας και διατηρεί τοπικά ένα πλήθος που εσύ του προσδιορίζεις από τις ρυθμίσεις που σου είπα πιο πριν.

 

Για εφαρμογές (και jb) θα σου έλεγα να μείνεις στον "ορθό" δρόμο μέχρι να μάθεις καλά τη συσκευή και μετά αποφασίζεις.

 

οκ θα κανω ληψη και θα δω.

για τον ορθο δρομο ομως ειναι αργα πια.....μολις παραστρατησα...;)

αν και μεχρι τωρα δεν ειδα κανενα οφελος :wacko::wacko::wacko:

Προγραμματα δεν εγκαθισταται, οι εφαρμογες του cydia δεν ειναι δωρεαν (οπως νομιζα), οποτε τι κερδισα ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

οκ θα κανω ληψη και θα δω.

για τον ορθο δρομο ομως ειναι αργα πια.....μολις παραστρατησα...;)

αν και μεχρι τωρα δεν ειδα κανενα οφελος :wacko::wacko::wacko:

Προγραμματα δεν εγκαθισταται, οι εφαρμογες του cydia δεν ειναι δωρεαν (οπως νομιζα), οποτε τι κερδισα ;;;

 

Μπορείς πάντα να επανελθεις :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Την βοηθεια σας κ παλι εχω κανει jb στο τηλ αλλα θελω να κανω update την νεα εκδοση πως το κανω?πρεπει να κανω restore πρωτα κ μετα update?
Link to comment
Share on other sites

το πιο αξιολογο κομματι του jb ειναι το instalous που μπορεις μετα να κατεβαζεις τσαμπα τις εφαρμογες του apple store οπως δηλαδη θα επρεπε να ειναι απο την αρχη οποιαδηποτε εφαρμογη για ενα κινητο τηλεφωνο τετοιας τιμης. η υπεροχη του εναντι των αλλων εταιρειων ειναι κυριως αυτη..

 

Συγννωμη αλλα εγκατεστησα το installous (ασχετο αν δεν το βλεπω πουθενα) αλλα δεν μπορω να κατεβασω δωρεαν καμμια εφαρμογη απο το app store ουτε απο το pc ουτε απο το τηλεφωνο ;;;;;:blink::blink::blink:

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην δημιουργησω αθελα μου αντιπαραθεσεις.....:)

οποιος νομιζει οτι μπορει να με βοηθησει εξηγωντας η καθοδηγωντας με λιγο μπορει και να μου στειλει πμ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...