Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά για την άμεση (και ανακουφιστική) απάντηση :)

 

μπορεί να είναι απλή συνωνυμία αλλά πραγματικά ελπίζω να είσαι ο stepenwolf του #scripting από το irc!

[sIGPIC][/sIGPIC]

_______________________________________

iPhone 4 32GB using AppleWeb HD v2.5.

bittenApple - Subscribe for the latest major news about Apple, guides, reviews, solutions and more!

Follow me on twitter.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω να ρωτησω το iphοne4 εχει ενσωματωμενο δεκτη gps?

αν παρω το MLS apo apple store θελει και ιντερνετ ή δουλευει και χωρις ιντερνετ?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το iphοne4 εχει ενσωματωμενο δεκτη gps?

αν παρω το MLS apo apple store θελει και ιντερνετ ή δουλευει και χωρις ιντερνετ?

 

Δε χρειάζεται internet για να δουλέψει. Έχει τους χάρτες μέσα στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το iphοne4 εχει ενσωματωμενο δεκτη gps?

αν παρω το MLS apo apple store θελει και ιντερνετ ή δουλευει και χωρις ιντερνετ?

 

Ναι έχει ενσωματωμένο δέκτη.

Με οποιαδήποτε εφαρμογή navigation (που έχει τους χάρτες άρα), δε χρειάζεται internet.

 

EDIT: Oups!! Δεν την είχα δει την απάντηση...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια αυτων που γραφαμε για τον Αγγλικου τυπου φορτιστη, ελαβα την ακολουθη απαντηση.

 

Τα κινητά τα μεταπωλούμε ακριβώς όπως μας τα δίνουν. Η τελευταία παραλαβή είναι από τη Wind. Γενικότερα για τα iphone στην Ελλάδα τα φέρνουν οι Provider. Ίσως να έφεραν κάποια τελευταία παραλαβή από Αγγλία, πάντως μην ανησυχείτε, δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Το πότε κατασκευάζεται κάτι δεν έχει σχέση με το firmware της συσκευής, μπορεί η Apple να έχει κατασκευάσει μεγάλο στοκ και να τους περνάει firmware σταδιακά.

 

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την ημερομηνία κατασκευής κάποιας συσκευής που είναι μέσα στην συσκευασία της αλλά ούτε και παίζει ρόλο καθώς το hardware παραμένει ίδιο. Τώρα με το φορτιστή έχετε δίκιο και θα έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει καθώς δίνουμε ένα ανταπτοράκι στην συσκευασία.

 

Χίλια συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά λόγω μετακόμισης τα email έχουν μείνει πίσω,μπορείτε να στείλετε και SMS στο 6980700596 ή να καλέσετε στο 6980700596.

 

Με εκτίμηση,

 

Μπαλατσός Γιώργος

 

Sales Manager

EasyBuyWorld, IT Solutions

Today, Tomorrow, EasyBuyWorld ! - Enjoy The World !

 

Διεύθυνση: Μεσογείων 165 και Σαλαμινομάχων, Δίπλα στις Σχολές Δούκα/Δαίς

15126 - ΜΑρούσι, Αθήνα, Ελλάδα

Τηλ: +30 211 7504353 , +30 210 6196962, +30 210 6199661

Φάξ: +30 211 8000545

E-mail: info@ebw.gr , gbalas@ebw,gr

Web: http://www.easybuyworld.com, http://www.ebw.gr

MSN: ebwgr@hotmail.com

Skype: ebw-easyservice-sales

 

Τα συμπερασματα δικα σας !

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια αυτων που γραφαμε για τον Αγγλικου τυπου φορτιστη, ελαβα την ακολουθη απαντηση.

 

Τα κινητά τα μεταπωλούμε ακριβώς όπως μας τα δίνουν. Η τελευταία παραλαβή είναι από τη Wind. Γενικότερα για τα iphone στην Ελλάδα τα φέρνουν οι Provider. Ίσως να έφεραν κάποια τελευταία παραλαβή από Αγγλία, πάντως μην ανησυχείτε, δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Το πότε κατασκευάζεται κάτι δεν έχει σχέση με το firmware της συσκευής, μπορεί η Apple να έχει κατασκευάσει μεγάλο στοκ και να τους περνάει firmware σταδιακά.

 

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την ημερομηνία κατασκευής κάποιας συσκευής που είναι μέσα στην συσκευασία της αλλά ούτε και παίζει ρόλο καθώς το hardware παραμένει ίδιο. Τώρα με το φορτιστή έχετε δίκιο και θα έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει καθώς δίνουμε ένα ανταπτοράκι στην συσκευασία.

 

Χίλια συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά λόγω μετακόμισης τα email έχουν μείνει πίσω,μπορείτε να στείλετε και SMS στο 6980700596 ή να καλέσετε στο 6980700596.

 

Με εκτίμηση,

 

Μπαλατσός Γιώργος

 

Sales Manager

EasyBuyWorld, IT Solutions

Today, Tomorrow, EasyBuyWorld ! - Enjoy The World !

 

Διεύθυνση: Μεσογείων 165 και Σαλαμινομάχων, Δίπλα στις Σχολές Δούκα/Δαίς

15126 - ΜΑρούσι, Αθήνα, Ελλάδα

Τηλ: +30 211 7504353 , +30 210 6196962, +30 210 6199661

Φάξ: +30 211 8000545

E-mail: info@ebw.gr , gbalas@ebw,gr

Web: http://www.easybuyworld.com, http://www.ebw.gr

MSN: ebwgr@hotmail.com

Skype: ebw-easyservice-sales

 

Τα συμπερασματα δικα σας !

 

Απο τα λιγα που εχω διαβασει, κι ας με διαψευσουν οι γνωστες, σχεδον ολα τα κινητα της ελληνικης αγορας ειναι αγγλικα καθως ειναι του τυπου MC603GB/MC605GB. Οποτε οντως οι providers προμηθευονται απο εκει. Στην περιπτωση σου, θα με ανησυχουσε ο αγγλικος φορτιστης αμεσα. Και μονο για το ενδεχομενο που θα ειναι το τηλεφωνο κλειδωμενο σε καποιο αγγλικο παροχο, ή ξεκλειδωμενο και κλειδωσει με το πρωτο update. Το κουτι του εχει ελληνικα πισω; Πχ και το δικο μου τηλεφωνο, και 4-5 γνωστων μου ειναι απο τη wind, αλλα με μη συμβατο φορτιστη δεν ηταν κανενα. Μπορεις να πας στις ρυθμισεις/γενικα/πληροφοριες/μοντελο. Τι γραφει εκει; Ετσι θα διαπιστωσεις για ποια αγορα προοριζοταν κι αν ειναι unlocked

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που εχω διαβασει, κι ας με διαψευσουν οι γνωστες, σχεδον ολα τα κινητα της ελληνικης αγορας ειναι αγγλικα καθως ειναι του τυπου MC603GB/MC605GB. Οποτε οντως οι providers προμηθευονται απο εκει. Στην περιπτωση σου, θα με ανησυχουσε ο αγγλικος φορτιστης αμεσα. Και μονο για το ενδεχομενο που θα ειναι το τηλεφωνο κλειδωμενο σε καποιο αγγλικο παροχο, ή ξεκλειδωμενο και κλειδωσει με το πρωτο update. Το κουτι του εχει ελληνικα πισω; Πχ και το δικο μου τηλεφωνο, και 4-5 γνωστων μου ειναι απο τη wind, αλλα με μη συμβατο φορτιστη δεν ηταν κανενα. Μπορεις να πας στις ρυθμισεις/γενικα/πληροφοριες/μοντελο. Τι γραφει εκει; Ετσι θα διαπιστωσεις για ποια αγορα προοριζοταν κι αν ειναι unlocked

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Ειρηνη, ευχαριστω για τις χρησιμες παρατηρησεις σου.

Γραφει MC603Χ, αλλα δεν γνωριζω να εκτιμησω τι πραγματικα σημαινει.

Αν καταλαβαινεις κατι περισσοτερο σε παρακαλω ενημερωσε με.

 

EDIT....Κυτωντας την πισω οψη του κουτιου ειδα οτι εχει μια περιγραφη του προιοντος στα Αγγλικα και στο κατω μερος ενα μαυρο αυτοκολλητο οπου γραφει το S/N, IMEI και...... MC603B/A. Τι θελει να πει ο ποιητης οεο ;;;

 

EDIT2 ...Μετα απο μια μικρη ερευνα, ειδα οτι ξεκλειδωτα Αγγλικα ειναι με αυτους τους κωδικους.

United Kingdom

MC603B/A - 16GB Black

MC605B/A - 32GB Black

Αρα ειναι σιγουρο οτι προκειται για Αγγλικη αγορα. Αυτο που περιπλεκει ακομη περισσοτερο τα πραγματα ομως, ειναι ο κωδικος που γραφει στις πληροφοριες η συσκευη, ο κωδικος MC603Χ/Α αφορα στις συσκευες ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ!!!!

Αληθεια ποιος πρεπει να ειναι ο κωδικος για την Ελλαδα και πως μπορω να μαθω απο την WIND, αν ειναι οντως δικη της εισαγωγη και μεταπωληση ;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για ολη την βοηθεια.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη, ευχαριστω για τις χρησιμες παρατηρησεις σου.

Γραφει MC603Χ, αλλα δεν γνωριζω να εκτιμησω τι πραγματικα σημαινει.

Αν καταλαβαινεις κατι περισσοτερο σε παρακαλω ενημερωσε με.

 

EDIT....Κυτωντας την πισω οψη του κουτιου ειδα οτι εχει μια περιγραφη του προιοντος στα Αγγλικα και στο κατω μερος ενα μαυρο αυτοκολλητο οπου γραφει το S/N, IMEI και...... MC603B/A. Τι θελει να πει ο ποιητης οεο ;;;

 

Με λιγο ψαξιμο στο google, βρηκα πως το μοντελο αυτο ειναι factory unlocked για την αυστραλιανη αγορα. Εν προκειμενω, το factory unlocked σ ενδιαφερει φιλε μου. Λειτουργει με οποιαδηποτε sim σε οποιοδηποτε δικτυο. Ολα μια χαρα! Απλα εναν ευρωπαικο φορτιστη χρειαζεσαι και εισαι ενταξει!

 

EDIT: Το κουτι γραφει διαφορετικο μοντελο απο οτι το κινητο στις ρυθμισεις; Κατι γινεται φιλε μου με τη συσκευη σου. Το μοντελο στο κουτι και στη συσκευη επρεπε να ταυτοποιουνται. Ανακατασκευασμενο σου εδωσαν; Σιγουρα δεν προοριζοταν για ελληνικη η συσκευη αυτη παντως.

 

EDIT2: Τα της ελληνικης αγορας ειναι τα MC603GB και MC605GB.

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται internet για να δουλέψει. Έχει τους χάρτες μέσα στην εφαρμογή.

 

το εχετε δουλεψει καθολου σαν gps???

αξιζει τον κοπο η να παω να παρω μια συσκευη gps καλυτερα?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Με λιγο ψαξιμο στο google, βρηκα πως το μοντελο αυτο ειναι factory unlocked για την αυστραλιανη αγορα. Εν προκειμενω, το factory unlocked σ ενδιαφερει φιλε μου. Λειτουργει με οποιαδηποτε sim σε οποιοδηποτε δικτυο. Ολα μια χαρα! Απλα εναν ευρωπαικο φορτιστη χρειαζεσαι και εισαι ενταξει!

 

EDIT: Το κουτι γραφει διαφορετικο μοντελο απο οτι το κινητο στις ρυθμισεις; Κατι γινεται φιλε μου με τη συσκευη σου. Το μοντελο στο κουτι και στη συσκευη επρεπε να ταυτοποιουνται. Ανακατασκευασμενο σου εδωσαν; Σιγουρα δεν προοριζοταν για ελληνικη η συσκευη αυτη παντως.

 

EDIT2: Τα της ελληνικης αγορας ειναι τα MC603GB και MC605GB.

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Σε ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου.

Συνοψιζοντας το θεμα εχω μια ξεκλειδωτη Αγγλικη συσκευη η οποια ειναι μοντελο Αυστραλιας και λειτουργει μια χαρα στην Ελλαδα !!!

Περαν του ανηθικου του θεματος της πωλησης της σαν ελληνικης αντιπροσωπειας εχω καποιο αλλο λογο να μη θελω να την κρατησω και να ζητησω επιστροφη χρηματων η αντικατασταση με αλλη συμφωνα με τα υπεσχημενα ;

 

SUPEREDIT :

Και αλλα νεα, τα ΙΜΕΙ της συσκευης και του κουτιου ειναι διαφορετικα !!!!!

Αυτο παλι τι σου λεει....

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου.

Συνοψιζοντας το θεμα εχω μια ξεκλειδωτη Αγγλικη συσκευη η οποια ειναι μοντελο Αυστραλιας και λειτουργει μια χαρα στην Ελλαδα !!!

Περαν του ανηθικου του θεματος της πωλησης της σαν ελληνικης αντιπροσωπειας εχω καποιο αλλο λογο να μη θελω να την κρατησω και να ζητησω επιστροφη χρηματων η αντικατασταση με αλλη συμφωνα με τα υπεσχημενα ;

 

SUPEREDIT :

Και αλλα νεα, τα ΙΜΕΙ της συσκευης και του κουτιου ειναι διαφορετικα !!!!!

Αυτο παλι τι σου λεει....

 

Η συσκευη σου κατα 99% προκειται για ανακατασκευασμενη συσκευη. Ολα αυτα ειναι ενδειξεις οτι δεν ειναι καινουρια κι εσυ ο πρωτος κατοχος. Οι συσκευες που προερχονται απο ανακατασκευη εχουν υποστει αλλαγη καθε προβληματικου hardware τους και ειναι σαν καινουριες. Αλλα δεν παυουν να προερχονται απο ανακατασκευη. Εαν κανω λαθος, να με διορθωσει οποιος ξερει καλυτερα, αλλα πως θα κινειθεις πλεον και τι θα απαιτησεις, δε γνωριζω.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σου κατα 99% προκειται για ανακατασκευασμενη συσκευη. Ολα αυτα ειναι ενδειξεις οτι δεν ειναι καινουρια κι εσυ ο πρωτος κατοχος. Οι συσκευες που προερχονται απο ανακατασκευη εχουν υποστει αλλαγη καθε προβληματικου hardware τους και ειναι σαν καινουριες. Αλλα δεν παυουν να προερχονται απο ανακατασκευη. Εαν κανω λαθος, να με διορθωσει οποιος ξερει καλυτερα, αλλα πως θα κινειθεις πλεον και τι θα απαιτησεις, δε γνωριζω.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Ασε, αυτο πια το εχω μαθει καλα αφου εχω πεσει αρκετα συχνα θυμα απατεωνων.

 

*** Και ελεγα και εγω που διαβαζα για προβληματα σε αλλες συσκευες, φτου φτου το δικο μου λειτουργει τελεια σε ολα *** και που να ξερα....

ΣΕ επιπεδο αναβαθμισεων θα λειτουργει ; αλλο product code, αλλο ΙΜΕΙ ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι σου έδωσαν συσκευή open box.

Πριν από ένα μήνα αγόρασα και εγώ ένα iPhone από το ebw και η συσκευή είναι απλά τέλεια.

Έχει Ελληνικό φορτιστή, ο αριθμός σειράς και το imei ταιριάζουν με το κουτί, έξω απο το κουτί γράφει Ελληνικά, και ο αριθμός σειράς τελειώνει σε GB.

Γενικά είναι 100% Ελληνική συσκευή.

Τώρα που το σκέφτομαι .... Μήπως κατα λάθος παραγγειλες open box συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ασε, αυτο πια το εχω μαθει καλα αφου εχω πεσει αρκετα συχνα θυμα απατεωνων.

 

*** Και ελεγα και εγω που διαβαζα για προβληματα σε αλλες συσκευες, φτου φτου το δικο μου λειτουργει τελεια σε ολα *** και που να ξερα....

ΣΕ επιπεδο αναβαθμισεων θα λειτουργει ; αλλο product code, αλλο ΙΜΕΙ ;

 

Δεν ξερω τι πρεπει να κανεις φιλε μου ειλικρινα. Αλλα θεωρω καλυτερο, να μην το αφησεις ετσι. Τη στιγμη που αγοραζεις μια συσκευη ως καινουρια, εχεις απαιτησεις. Ασχετα απο το ποσο καλα λειτουργει φυσικα. Μπορει να ειναι η πιο απροβληματιστη και γερη συσκευη. Οφειλε το καταστημα να σ ενημερωσει ομως. Οσο αφορα τα updates, καθως αποδειχτηκε προκειται για αυστραλιανη factory unlocked συσκευη, οποτε τα δεχεσαι κανονικα θεωρω. Δεν εγκυμονειται κινδυνος κλειδωματος. Την εχεις καιρο; Εγω στη θεση σου θα την πηγαινα για αντικατασταση ή θα ζητουσα τα χρηματα μου πισω. Αλλα μπλεξιμο μεγαλο μοιαζει αυτο... :(

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Και αλλα νεα, τα ΙΜΕΙ της συσκευης και του κουτιου ειναι διαφορετικα !!!!!

Αυτο παλι τι σου λεει....

 

Δεν θελω να σε αγχωσω περισσοτερο αλλα τα διαφορετικα ΙΜΕΙ με ανησυχουν....

Η αποδειξη αγορας συμβαδιζει με καποιο απο τα 2 ΙΜΕΙ, αν ειναι με του κουτιου και χρειαστεις σερβις εντος εγγυησης πως θα αποδειξεις οτι αυτη ειναι η συσκευη που αγορασες; Πολυ παραξενα πραγματα, ( στα ορια της απατης) θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι σου έδωσαν συσκευή open box.

Πριν από ένα μήνα αγόρασα και εγώ ένα iPhone από το ebw και η συσκευή είναι απλά τέλεια.

Έχει Ελληνικό φορτιστή, ο αριθμός σειράς και το imei ταιριάζουν με το κουτί, έξω απο το κουτί γράφει Ελληνικά, και ο αριθμός σειράς τελειώνει σε GB.

Γενικά είναι 100% Ελληνική συσκευή.

Τώρα που το σκέφτομαι .... Μήπως κατα λάθος παραγγειλες open box συσκευή;

 

@makis21

για να μην υπαρχει καμμια αμφιβολια για τις δικες μου ενεργειες σας παραθετω το μαιλ που μου εσταλη με τη δημιουργια της παραγγελιας.

Προφανως φιλε ησουν ο τυχερος και εγω ο γκαντεμης. Η μπορει να τους ειχαν τελειωσει τα "δικα" μου και να σου εστειλαν το κανονικο. Η το αναποδο σε μενα.

 

Δελτίο Παραγγελίας:066882

 

 

Χρεώθηκε στον/ην:

@otenet.gr

ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΑΡΟΙΚΙΑ

84400 ΠΑΡΟΣ ΠΑΡΟΣ Αρ. Παραγγελίας:066882

Ημ. Καταχώρησης:26/7/2011 1:39:01 μμ

Συνολικό Κόστος:560,50€

Πληρωμή μέσω:Αντικαταβολή

 

 

 

 

A/Α Όνομα Ποσότητα Κόστος

 

 

 

1 Apple iPhone 4 16GB Black (Ελληνικό μενού and πληκτρολόγιο) Ελληνικής Αντιπροσωπείας

 

1 555,00€

 

 

Συνολικό Κόστος: 560,50€

 

 

 

 

Παρακαλούμε διατηρήστε το δελτίο στα αρχεία σας.

Παρακαλώ διαβάστε παρακάτω για λεπτομέρειες και όρους του παρόντος δελτίου.

 

Easy Buy World

Μπορείτε να βρείτε τους Όρους Πώλησης και Πολιτική Πωλήσεων του Easy Buy World πατώντας Όροι Πωλήσεων ή Πολιτική Πωλήσεων

 

Απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις σχετικά με το Easy Buy World μπορείτε να βρείτε στη σελίδα http://www.ebw.gr/el-GR/Page/HelpPages

 

 

 

Πληροφορίες Λογαριασμού • Ιστορικό Αγορών

 

To Easy Buy World σέβεται την ιδιωτικότητά σας.

Πληροφορίες σχετικά με τα προσωπικά στοιχεία σας μπορείτε να δείτε στη σελίδα http://www.ebw.gr/el-GR/Page/Confidentiality

 

Το παρόν έγγραφο δεν αποτελεί έγγραφο για την εφορία. Copyright © 2010 Easy Buy World Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

@eirhnh_k

Δεν συζητω το ενδεχομενο να κρατησω τη συγκεκριμενη συσκευη με κανενα τροπο!

 

@sakis009

Αυτο και αν περιπλεκει ακομη περισσοτερο τα πραγματα. Το ΙΜΕΙ τιμολογιου ταιριαζει με το ΙΜΕΙ συσκευασιας. Αυτο ειναι και το λογικο αλλωστε δεδομενου οτι η συσκευασια ηταν σφραγισμενη με ζελατινα και εγω την αποσφραγισα. Το ΙΜΕΙ της συσκευης ομως ειναι δυστυχως διαφορετικο.Τους εχω στειλει μαιλ απο εχθες να μου τηλεφωνησουν και περιμενω για την ωρα.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Χανεις την εγγυηση ετσι φιλε μου σε περιπτωση που τη χρειαστεις. Το imei αποδειξης και συσκευης πρεπει να ταυτιζονται απ οσο γνωριζω.. Απατη ομως! Στον ανυποψιαστο αγοραστη... Να το κυνηγησεις μη το αφησεις ετσι

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Μεγάλη απάτη, αν και πολύ φοβάμαι ότι η όλη διαδικασία επιστροφής θα κολλήσει στο ότι η συσκευή που περιείχε η συσκευασία δεν φαίνεται με κανένα τρόπο ότι ήταν όντως αυτή που περιείχε η συσκευασία, από τη στιγμή που ταυτίζονται το ΙΜΕΙ του τιμολογίου με της συσκευασίας και το ΙΜΕΙ της συσκευής δεν φαίνεται πουθενά...

Θα μπορούσαν δηλαδή αν το θελήσουν, να ισχυριστούν ότι πάει να πασσάρει παλιά συσκευή στο κατάστημα για να λάβει καινούρια :X

Edit:Επίσης, αναρωτιέμαι, αφού το ΙΜΕΙ της συσκευασίας είναι αυτό που ενεργοποιήθηκε για 1 χρόνο εγγύηση με την αγορά, η ίδια η συσκευή που δεν καταχωρήθηκε πουθενά το ΙΜΕΙ της, τι ακριβώς εγγύηση έχει;;;; Η υπόθεση έχει πολύ ψωμί....

Edited by valeria
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την περιπτωση του συμφορουμιτη skiace εχω να πω οτι η περιπτωση ειναι πολυ σοβαρη και συμφωνα με τα δεδομενα που εχει παραθεσει εδω μιλαμε για καραμπινατη απατη!!!

Τα να παιρνεις μια συσκευη που ειναι σφραγισμενη με ζελατινες και το ιμει του κουτιου με αυτο του τηλεφωνου να μην ειναι το ιδιο σημαινει οτι η υποθεση βρωμαει...

Εχουμε ακουσει πολλες φορες οτι διαφορα μαγαζια εχουν μηχανηματα που σφραγιζουν με ζελατινες κουτια που ειναι ανοιχτα...

Επισης μπορω να σας διαβεβαιωσω επειδη ειχα 3gs και μετα απο βλαβη μου εδωσαν αλλο refurbrished οτι ειναι σαν καινουριο και δεν μπορεις να καταλαβεις καμια διαφορα!

Το πως θα αποδειξεις βεβαια οτι το τηλεφωνο που εχεις ειναι αυτο που ηταν μεσα στο κουτι ειναι ενα θεμα...

Ενημερωσε μας με την εξελιξη γιατι οντως εχει ψωμι η υποθεση

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει φιλε μου. Και μονο οτι το κουτι δεν γραφει απο πισω ελληνικα, ειναι αρκετο. Κανε την καταγγελια σου ανεξοδα στο συνηγορο του καταναλωτη και τα πραγματα θα κυλισουν μια χαρα.

Πες αλλη μια φορα απο που το ειχες αγορασει???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδία τι γνώμη έχετε για το 3g της βονταφον... στο δικό μου μηλόφωνο είναι από μέτρια μέχρι κακή ... έκανα σύγκριση με κοσμοτε και η διαφορά ήταν χαώδης
Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους που εξακολουθουν να ενδιαφερονται για το θεμα μου, υπενθυμιζω πως η γραπτη θεση της εταιρειας ειναι η παρακατω.

 

"Τα κινητά τα μεταπωλούμε ακριβώς όπως μας τα δίνουν. Η τελευταία παραλαβή είναι από τη Wind. Γενικότερα για τα iphone στην Ελλάδα τα φέρνουν οι Provider. Ίσως να έφεραν κάποια τελευταία παραλαβή από Αγγλία, πάντως μην ανησυχείτε, δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Το πότε κατασκευάζεται κάτι δεν έχει σχέση με το firmware της συσκευής, μπορεί η Apple να έχει κατασκευάσει μεγάλο στοκ και να τους περνάει firmware σταδιακά.

 

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την ημερομηνία κατασκευής κάποιας συσκευής που είναι μέσα στην συσκευασία της αλλά ούτε και παίζει ρόλο καθώς το hardware παραμένει ίδιο. Τώρα με το φορτιστή έχετε δίκιο και θα έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει καθώς δίνουμε ένα ανταπτοράκι στην συσκευασία."

 

Σε αυτη τη φαση δεν προτιθεμαι να κανω τον ντετεκτιβ αλλα να αποκτησω μια "σωστη" συσκευη. Κατα την τηλεφωνικη μας επικοινωνια ισχυριζονται πως δεν θα αφησουν τον πελατη τους (εμενα δλδ) δυσαρεστημενο. Περιμενω λοιπον να βρουν αλλο, καθως αυτα που εχουν αυτη τη στιγμη ειναι ιδιας κατηγοριας με αυτο που παρελαβα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδία τι γνώμη έχετε για το 3g της βονταφον... στο δικό μου μηλόφωνο είναι από μέτρια μέχρι κακή ... έκανα σύγκριση με κοσμοτε και η διαφορά ήταν χαώδης

 

Εξαρτάται και απο την περιοχή αν και εγω την ιδια γενικά εντύπωση έχω. Η σύγκριση που έκανες ήταν με την ίδια συσκευή στο ίδιο σημείο, ίδια ώρα, διαφορετική sim?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...