Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκτος απο την ερωτηση αν πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να εχω πιο γρηγορο ιντερνετ,θελω να κανω και μια ακομα..οταν παω να κατεβασω podcast και συγγεκριμενα της Ελληνοφρενειας μου λεει οτι στο συγκεκριμενο αιφον δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη και αυτοματα το απορριπτει...οπως επισης οταν παω απτο αιτουνς του αιγον στα βιντεο μου λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο αιτουνς, ενω στα υπολοιπα κανονικα...καμια ιδεα?

 

Καμία απάντηση κανεις;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμία απάντηση κανεις;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις>γενικά>περιορισμοί. Εκεί τι λέει? Βάλε να λέει "όχι".

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και για τα δύο αυτά accounts, μπορείς να τα σετάρεις σαν exchange και να έχεις κανονικά push notifications για τα mails σου!

Π.χ. http://www.powercx.com/iblog/idevice/exchange-server-with-gmail-on-your-iphoneipod-touch/

 

Ευχαριστώ φίλε μου, το link που παρέθεσες όμως σετάρει μόνο το gmail. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για hotmail;

 

Και είναι αυτός ο μοναδικός τρόπος ή υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογη που να επιτρέπει push email;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις>γενικά>περιορισμοί. Εκεί τι λέει? Βάλε να λέει "όχι".

 

Οχι λεει....:confused:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, το link που παρέθεσες όμως σετάρει μόνο το gmail. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για hotmail;

 

Και είναι αυτός ο μοναδικός τρόπος ή υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογη που να επιτρέπει push email;

 

Αυτός είναι ο τρόπος να έχεις push μέσω του Mail.app που έχει το iPhone.

Για άλλες εφαρμογές δε ξέρω, γιατί βρίσκω αρκετά βολική τη native εφαρμογή.

 

http://www.iphoneincanada.ca/how-to/how-to-set-up-windows-live-hotmail-with-exchange-activesync/

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι λεει....:confused:

Μμμμ, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου συμβαίνει το εξής περίεργο ως προσφάτως κάτοχος iphone 4:

 

Έχω κατεβάσει το itunes τελευταία έκδοση, και συνδέω τη συσκευή με usb με το pc. Ενώ το itunes ανοίγει κανονικά, στη συσκευή εμφανίζεται το μήνυμα " Η φόρτιση δεν υποστηρίζεται με αυτό το αξεσουάρ". Επίσης μπαίνοντας στο my iphone από το itunes, δεν μπορώ να ψάξω για update version επειδή παίρνω το μήνυμα ότι δεν έχω active internet connection. Κατά τα άλλα το τηλέφωνο κάνει synk κανονικά και κατεβάζω επίσης κανονικά applications από το app store. Εννοείται ότι έχω μόνιμη σύνδεση internet. Απεγκατέστησα και επανεγκατέστησα 3 φορές το itunes αλλά τίποτα.

Να σημειώσω ότι από το pc της δουλειάς μου όλα αυτά τρέχουν κανονικά (εγκατέστησα και την updated version 4.3.4). Τι φταίει ρε παιδιά γιατί κοντεύω να τρελλαθώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου συμβαίνει το εξής περίεργο ως προσφάτως κάτοχος iphone 4:

 

Έχω κατεβάσει το itunes τελευταία έκδοση, και συνδέω τη συσκευή με usb με το pc. Ενώ το itunes ανοίγει κανονικά, στη συσκευή εμφανίζεται το μήνυμα " Η φόρτιση δεν υποστηρίζεται με αυτό το αξεσουάρ". Επίσης μπαίνοντας στο my iphone από το itunes, δεν μπορώ να ψάξω για update version επειδή παίρνω το μήνυμα ότι δεν έχω active internet connection. Κατά τα άλλα το τηλέφωνο κάνει synk κανονικά και κατεβάζω επίσης κανονικά applications από το app store. Εννοείται ότι έχω μόνιμη σύνδεση internet. Απεγκατέστησα και επανεγκατέστησα 3 φορές το itunes αλλά τίποτα.

Να σημειώσω ότι από το pc της δουλειάς μου όλα αυτά τρέχουν κανονικά (εγκατέστησα και την updated version 4.3.4). Τι φταίει ρε παιδιά γιατί κοντεύω να τρελλαθώ!

 

Κάποιες θύρες USB σε PC δεν δίνουν αρκετό ρεύμα σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχει το iPhone, δοκίμασε να αλλάξεις θύρα (αν το PC σου έχει περισσότερες από 1 μήπως αυτή είναι καλύτερα τροφοδοτούμενη).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες θύρες USB σε PC δεν δίνουν αρκετό ρεύμα σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχει το iPhone, δοκίμασε να αλλάξεις θύρα (αν το PC σου έχει περισσότερες από 1 μήπως αυτή είναι καλύτερα τροφοδοτούμενη).

 

Λες; Έχω διακλαδωτή επειδή χρησιμοποιώ σύνδεση usb και για άλλες συσκευές. Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σημερα εσπασε το τζαμι απο την οθονη ενος φιλου μου απο το iphone 4. Ξερετε καπου να υπαρχει καλο, αξιοπιστο και γρηγορο service θεσσαλονικη;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα!!!:)) εχω περασει την εφαρμογη του facebook στο τηλ κ μολις μου στελνουν μηνυμα εκει μου εμφανιζει το κειμενο στην οθονη υπαρχει επιλογη να μην φαινεται???
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα!!!:)) εχω περασει την εφαρμογη του facebook στο τηλ κ μολις μου στελνουν μηνυμα εκει μου εμφανιζει το κειμενο στην οθονη υπαρχει επιλογη να μην φαινεται???

 

Αν κατάλαβα καλά τι θες να κάνεις, απενεργοποίησε τα notifications για τα μηνύματα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help,ξαφνικα το τηλεφωνο δεν κουδουνιζει στις εισερχομενες κλησεις...:(

εκανα επενεκινησεις,κοιταξα ολες τις ρυθμησεις,εκανα αναβαθμηση μεσω itunes,το ηχειο παιζει κανονικα,

η δονηση λειτουργει,αλλα η κλησεις ειναι ..μουγκες,τι εχει συμβει?η συσκευη δεν ειναι jailbreak,δεν εχει πεσει κατω ειναι λιγων μηνων,δεν εχω περασει κατι τελευταια.

Καποιος να βοηθησει?

 

Ολα οκ,ευχαριστω για την αμεση και κατατοπιστηκη βοηθεια απο το φορουμ,

μενω υποχρεος.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα!!!:)) εχω περασει την εφαρμογη του facebook στο τηλ κ μολις μου στελνουν μηνυμα εκει μου εμφανιζει το κειμενο στην οθονη υπαρχει επιλογη να μην φαινεται???

 

Δηλαδή να έρχεται η ειδοποίηση αλλά να μην φαίνεται το κείμενο .Σωστά?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!:)ναιιιι!!!:O

 

πήγαινε settings-notifications και απενεργοποίησε τις ρυθμίσεις για το FB. Κανονικα μετά δεν θα πρέπει να σου κάνει τίποτα.

Εαν όχι, δοκίμασε και μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ... Υπάρχει κανένα προγραμμα για εξοικονόμηση του προγράμματος Ίντερνετ ;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες θύρες USB σε PC δεν δίνουν αρκετό ρεύμα σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχει το iPhone, δοκίμασε να αλλάξεις θύρα (αν το PC σου έχει περισσότερες από 1 μήπως αυτή είναι καλύτερα τροφοδοτούμενη).

 

Ακριβώς αυτό συμβαίνει.Το είχα ρωτήσει κι εγώ αυτό και όντως όπως μου απάντησαν τα παιδιά εγώ το έβαζα σε μπροστινή θύρα και δεν είχε αρκετό ρεύμα ενώ στις πίσω φορτίζει κανονικά.

 

;););)

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε settings-notifications και απενεργοποίησε τις ρυθμίσεις για το FB. Κανονικα μετά δεν θα πρέπει να σου κάνει τίποτα.

Εαν όχι, δοκίμασε και μια επανεκκίνηση.

το εχω κανει αλλα τπτ...:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς :confused:

 

Έχω ακούσει για προγράμματα που μειώνουν τον όγκο των σελίδων (?) για να μην καταναλώνει πολλά mb όταν είσαι σε mobile internet

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει για προγράμματα που μειώνουν τον όγκο των σελίδων (?) για να μην καταναλώνει πολλά mb όταν είσαι σε mobile internet

 

Νομίζω πως κάτι παρόμοιο, επιτυγχάνεται μέσω του Opera Browser.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος αν δν ειναι ας μεταφερθει το ποστ

θελει ενας φιλος μου να παραγγειλει αυτο

http://www.ebay.com/ctg/Apple-iPhone-4-Latest-Model-16GB-White-AT-T-Smartphone-/102290956?_dmpt=Cell_Phones&_pcategid=9355&_pcatid=801&_refkw=i+phone+4&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5272&_trksid=p3286.c0.m14#

θα δουλευει ελλαδα η οχι???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...